Městečko Rose Creek neustále ohrožuje banda lotrů bezohledného průmyslníka Bartholomewa Boqua (Peter Sarsgaard), který se v honbě za ziskem nezastaví před ničím. Zoufalí obyvatelé pod vedením Emmy Cullenové (Haley Bennett) se rozhodnou požádat o pomoc sedm mužů, pro které, stejně jako pro Boqua, žádné zákony neplatí. Nesourodá skupina pistolníků, hazardních hráčů a nájemných lovců se rozhodne nevinné lidi ochránit a zastavit Boquovo jednání. Během příprav na rozhodující souboj si těchto sedm najatých žoldnéřů postupně uvědomí, že v tomto případě půjde více než o peníze. (Forum Film CZ)

Chrustyn

Překvapivě svižné a zábavné přepracování westernové legendy (kdo chce, tak samurajské). Fajnová akce a dobrý výběr herců, zaručuje, že se po dvě hodiny, nebude divák nudit. Jak je však i Fuqui zvykem, legenda se z filmu nestane a rychle se na něj zapomene. ()

korbitch22

Originál, který vlastně ani není originál se mi nikdy nějak extra nelíbil, hlavně proto, že sem tyhle soft Westerny nenáviděl už od dob debilního Johna Wayna, ústřední znělka byla pro změnu jak z televizního soft porna a Yul Brynner vždycky vypadal jako nemocný mimozemšťan. Co se týče Japonské verze, to je jako byste se snažili Hitlerovi pustit Jesus Christ Superstar. Takže si asi umíte představit jak moc se mi chtělo do tohoto remaku. Musim překvapeně zachrochtat, jalikož tak syrový, zábavný a hlavně akční western tu nebyl roky. Obsazení, jakkoliv je pestré, multikulturní a pro Hollywood naprosto v pořádku mě moc nesralo, hlavně díky tomu, že herci v hlavní rolích jsou elita a Chris Pratt je prostě nová hlavní hvězda celého amerického komerčního filmu a jeho role je boží. Nekompromisní popravovaní žen Tomahawkama do zad hned v úvodní scéně mi dalo tušení, že mě nečeká žádná limonáda a jakkoliv se dá polemizovat nad zbytečností remaků, tak tenhle si svůj vznik obhájí víc než se vztyčenou hlavou. To co dokázal Fuqua s nízkým ratingem je vlastně taky šílený, měl jsem pocit že sleduju eRko a upřímně ani moc nechápu, proč film jako eRko nevznikl rovnou, Umíte si představit tu poslední přestřelku s hektolitry krve? To bych se asi slastní pochcal. I tak smekám, co dokázal režisér s nařízeným ratingem od studia udělat, aby to nevypadalo jako nedělní čaj o páté pro voliče strany Zelených.V poho béčko.70%: ()

marhoul

Velmi zdařilý western, s klasickými prvky, napětím, krásnou kamerou, střihem, hudbou a trefně vybranými představiteli. Jsem velmi mile překvapená! ()

Yardak

Když filmový remake má vlastní remake, tak to opravdu už musí být fenomén jako hrom!:o)) Fuqua natočil oddychový akční western, ve kterém vytvořil velmi zajímavý multikulturní tým, asi si to fakt doba žádá:-). Oproti originálu má toto dílo slabší scénář, přeci jenom sbírání týmu není tak zábavné jako v minulosti. Též škoda, že nebyla pořádně vytvořena motivace hlavních postav; také si to nezasloužilo tak slabého záporáka. Fuqua většinou umí, ale tady se tolik nevytáhl! Ještě za slabší 4 hvězdy. Alespoň, že na konci zazněla ta správná znělka:). PS: Klasika je prostě nepřekonatelná klasika:)). ()

Nettrass

Z hlediska genderismu je film značně nevyvážený, protože natočit film Sedm barevných bez 40% kvóty barevných žen, je značná šovinistické. Také mi zde chybí Syřan, nejlépe v podobě válečného uprchlíka z Eritreje, který by mohl skupině dělat lékaře, či raketového inženýra. Rákoso-Američan vrhající šavle, který dokáže i trojbřitou čepelkou holicího strojku zabít tři a více padouchů je sice dobrý, ale Sýro-Američana prostě nenahradí. Naštěstí jsem v hlavním záporákovi poznal Donalda Trumpa a v jedné krásné, něžné a statečné blondýnce Hillary Clinton, což mne utvrdilo v tom, že pravda a láska, zase vítězí nad lží a nenávistí a náckové dostali na prdel. ()

Oktavianus

Remakovat původní naivistickou perlu z roku 1960 bylo riskantní - se spoustou kritiky musela nová verze Sedmi statečných počítat prostě už z principu. Je to škoda, protože ve výsledku se povedl výbornej western, který legendu o sedmi samurajích adaptuje se ctí. Ničím nepřekvapí, míří do cíle v přesně vyjetých kolejích, používá původní motivy z originálu a vrací se ke starým westernům dob dávno minulých. Nechybí špína, prostitutky, podivné existence a hrobník na každém rohu. Syrovým přístupem k násilí Sedm statečných mi připomnělo Sama Peckinpaha, jenže s velkým ALE: násilí je odměřené a odehrává se mimo kameru, špína není tolik špinavá a prostitutky vyzývavě vulgární. Prostě jen tolik, aby se vešly do hollywoodského bijáku. I s krví se dost šetřilo a zacházelo hodně decentně, na můj vkus až příliš. Ze všeho je vidět snaha o realistické zobrazení Západu, ale spoutaná současnými konvencemi. Jestli ale film něco umí, je to pracovat s náznaky. Nepotřebuje nic polopaticky doříkávat, vystačí si s naznačením, ať už rasových rozmíšek, nebo minulosti pistolníků. Na stejně střídmé úrovni fungují i tvrďácké hlášky, a vlastně je tak proti originálu potlačen prvek velkolepého hrdinství. Divoký západ tu působí jako drsné místo, kde dojde k tragédii pokaždé, když někdo vytáhne zbraň, a sedmička pistolníků nejsou héroové, ale lidé zaplacení za svou práci. Všech sedm postav plus ženská hrdinka mě bavilo, jedinou výtku mám k padouchu Boguevi, kterýho by Calvera odpráskl i s prstem v nose. ()

Flego

Pustiť sa do dvojnásobnej klasiky ( Kurosawa, Sturges ) skrýva mnoho úskalia a Fuqua svojou prácou len potvrdil, že priživovať na známej téme sa nevypláca. Noví statoční sú často obalení v ničnehovoriacej obrazovej vate, akcia je podobná klasickému westernu a postavy by pri spomínanej vate potrebovali ešte hodinu, aby sme ich dobre spoznali. Kladom je inovovaný príbeh, ktorý sa drží len základnej myšlienky. Westerny mám rád, tento je však zbytočný. ()

BMW12

Fuqua je jeden z nejlepších režisérů současnosti, ale do tohoto remaku se neměl pouštět. Původní film Sedm statečných je nejlepším westernem všech dob, a tak je jasné, že by se na něj „šahat“ nemělo. Já tento remake posoudím ze dvou pohledů. Když si odmyslím, že to je remake a budu to brát jako samostatný film, tak je to celkem dobrý western, i když třeba soundtrack nebo úvodní scény mi tolik nesedly. No a když to srovnám s původním filmem, tak je tento remake daleko, daleko horší. A v čem přesně? Ve všem! Takže filmu dám 3*, protože jistou kvalitu to mělo a nenudilo to, ale stojím si za názorem, že se to točit nemělo a dokazuje to i fakt, že film na sebe ani nevydělal... ()

Jinny

Dobrých westernů je v moderní době pomálu, takže zaokrouhlím na čtyři hvězdy. Nových Sedm statečných má přesto řadu problémů. Fuqua se snažil udělat svoji skvadru co nejvíc etnicky pestrou, ale tím často co se postav týče skončil. Jenom tři z nich se dají označit za rozvinuté postavy (Chisolm, Faraday a Robicheaux). Jejich vztah s vesničany není oproti původní verzi zdaleka tak vykreslený a tudíž má naše sedmička slabší motivaci. Co je nejhorší, pro jednoho z nich je motivace osobní a to mě zklamalo o to víc, že je to nejen klišé, ale na původním filmu je právě půvabné to, že naše sedmička za městečko bojuje opravdu jen pro peníze a pak i ze sympatií. V neposlední řadě je v nových Sedmi statečných slabý záporák. Ne že by byl Sarsgaard špatný herec, ale jeho role je zkrátka jenom další bezohledný kapitalista. To Calvera z původní verze byl zajímavější, protože v něm pořád vidíme člověka, jenom zkrátka člověka s jinou motivací (jednou z nich je postarat se o bandu). V čem ovšem nová verze JE lepší originálu, tak to je závěrečná přestřelka, která je jednak delší, skvěle režisérsky zvládnutá a samozřejmě čistě technicky někde jinde. SPOILER Ze sedmičky opět přežijí jenom tři, ale překvapilo mě, že tontokrát jsou dva z nich nejméně rozvinuté a zajímavé postavy.SPOILER ()

ARI50

Westerny nemusím ale najdou se vyjímky, a už delší dobu jsem měl pocit že tomuhle filmu křivdím tak sem neodolal a konečně jsem se k tomu dostal a nelituji. Tahle banda podivínu mě bavila víc jak poprve je pravda že na akci si počkáte ale to u těhle filmu tak býva. ()

Necrotongue

Rozhodl jsem se,že se budu na film dívat jako na klasický western a zapomenu na to,že jde o remake,abych už předem neubíral hvězdičky,ale moc jsem si nepomohl.Američani se opět politicky zkorektnili,takže v sestavě sedmi hrdinů chyběl jen Žid a Arab,aby to bylo kompletní,statečný Indián neváhá nasadit vlastní život,aby osadníkům zloduch nezabral půdu,kterou osadníci zabrali Indiánům a celé to vlastně vypadalo jako výjezdní zasedání OSN.A to se mi snímek v prvních dvou třetinách docela líbil,ale s přibývajícími dojemnými scénami a stále silnější epickou hudbou rychle ztrácel švih.Potěšili mě pouze Vincent D´Onofrio,Ethan Hawke a Haley Bennett. ()

luka4615

Celý film je neskutečně roztahaný a s množstvím záběrů na zachmuřené tváře snad všech lidí ve městě. Je zde také přemíra dialogů a berliček, které mnohdy zkazí slibně se rozvíjející dějovou konfrontaci. V tomto bodě už není vážně těžké celý film "odstřelit". Ale ta přestřelka na konci! Už dlouho jsem v žádném westernu neviděl tak propracované, nápadité a dynamické finále. Je velká škoda, že Antoine Fuqua si tuto laťku neudržel po celý film. Takto se The Magnificent Seven řadí k dalšímu průměrnému westernu, který kromě úžasného finále nenabízí nic, co by diváka zaujalo. „What we lost in the fire, we found in the ashes.“ ()

JASON_X

Doufal jsem, že nových Sedm maňifik by mohlo být pojato trochu vážněji a realističtěji nežli originál, který je sice božský a nesmrtelný, ale zároveň už dnes místy vzbuzuje i shovívavý úsměv svým zastaralým filmovým jazykem. Ale po zhlédnutí tohohle paskvilu za starou sedmou srdceryvně pláču. Multikulti sestava našeho pravdoláskařského komanda by mi nakonec vadila ze všeho nejmíň a černý Washington není o mnoho absurdnější pistolnický kápo, než tuplovaný míšenec Brynner. Ale ruku na srdce - všechny ostatní postavy jsou oproti původní verzi výrazně slabší a nezachrání to ani impozantně zmalovaný Comanchero, střílející z luku snad ještě líp než Legolas. Ovšem vrchol všeho neřádstva je jakýsi směšný bradkař s očima sousedovic jezevčíka namísto skvostného Wallachova Calvery. Slabší jsou i jednotlivé scény a samozřejmě i hudba - nechápu, proč si geniální Bernsteinovu melodii tvůrci schovali až na závěrečné titulky. A celkový duch filmu mi (hlavně v závěru) ze všeho nejvíc připomněl sovětské válečné filmy, na které jsme byli jako školou povinné děti povinně naháněni do biografů, aby tyto měly aspoň nějakou, tedy nenulovou návštěvnost. Myslím, že hollywoodští měli radši natočit přesný remake Sedmi ze šedesátého, než zasvinit filmové anály další zbytečnou a jalovou napodobeninou. ()

Bauer

Jeden z nejzbytečnějších filmů za posledních pár let. A musím se přiznat, že na nové filmy od režiséra jménem Antoine Fuqua se vždy těším. Samozřejmě jsem se těšil i na tento film. Remake jednoho z nejlepších westernů a k tomu již třetí spolupráce Fuqua/Washington. Bohužel dopadla hodně špatně. Příběh samozřejmě známe všichni. Zatímco film z roku 1960 je perfektní a zábavný, tak tento film je poměrně nudný. Za zmínku snad stojí poslední půl hodina, kdy se jedná o docela slušnou přestřelku. Jinak film nemá nic, co by mohl nabídnout. Dokonce ani výkon mého oblíbence Denzela Washingtona mě nijak zvlášť nepřesvědčil a ani vlastně nijak neuchvátil. Nemastný neslaný výkon. Ostatní herci mě celkem nezajímali. A vzhledem k tomu, že se jednalo o kladné postavy, tak kdyby všichni umřeli, bylo by mi to úplně jedno. Klidně bych tento film mohl vidět až tak za deset let a možná ani to ne. Škoda. Snad si Fuqua napraví „remakeovskou“ reputaci, pokud opravdu natočí Scarface, přece jen takové film mu jdou lépe. ()

Morholt

Do filmu jsem šel s despektem, protože původních Sedm statečných patří dle mého názoru k záležitostem, na které se prostě nesahá a skepsi podpořila i multietnická sestava pistolnické sedmičky. Ale obavy se tentokrát ukázaly jako liché. Největším plusem je, že Fuquovi se podařilo zachovat ducha originálu a zároveň to natočil po svém. Člověk tak má pocit, že kouká na něco, co zná a má rád, přesto je to něco nového. To mě bavilo. Přes počáteční odpor mi sedly i postavy, což bylo dáno i tím, jak a kým byly zahrány, ačkoliv když se to vezme kolem a kolem, tak černošský pistolník nejspíš nebyl zase tak výjimečným jevem, šikmookých se po Státech motalo také dost a ať se to hnidopichům líbí nebo ne, Indiáni na Divoký západ patří. No a nakonec mi sedlo i to střílení, přičemž závěrečná bitka trvající přes půl hodiny byla parádní. Překvapivě velká spokojenost a neměl bych nic proti dalším westernovým remakům. Jen na Leoneho prosím nesahat. 85% ()

Lucasion

Jakmile jsem se dověděl, že v nových Sedmi statečných bude hrát Chris Pratt, hned jsem se na to těšil. Scénář napsaný od Nica Pizzolatto? Bože tenhle film nemůže zklamat! Ale jo, může. Jednoduchá zápletka je roztažená na dvě hodiny a čtvrt. Což i pro fanouška Westernu je moc. Krom naprosto přemrštěné délky se vlastně divím, proč jsem se na to tak moc těšil. Vždyť kromě Pratta (A Ethana Hawke) těch sedm pistolníků není vůbec sympatických. Co na tom, že dělají skvělou věc. Mě je nejsympatičtější Haley Bennett. Škoda toho, že nosí sukni. Film začíná a horší vykrádačku jsem neviděl. Jakobych sledoval remake Nespoutaného Djanga (2012) a ne Sedmi Statečných (1960). Koukám neustále na hodinky a říkám si, že už by to mohlo mít konec. Klasika z roku 1960 měla skvělé dialogy. Tady se jen čeká na finální satisfakci, která aspiruje na nejdelší westernovou přestřelku. Čekal jsem mnohem víc od tohodle remaku. Aspoň, že ten počet přeživší byl zachován. Jinak by to bylo vážně divný. Průměrný akční film z prostředí mého oblíbeného žánru. Není zábavný, není dojemný, vlastně nevyvolá žádnou reakci ani emoci. Prostě jen prolítne před očima. (60 %) ()

Sawy

Příjemné a velmi stylové překvapení, které možná není tak pečlivě vystavěno jako originál(y), ani nezvládá tak dobře prodat celou partu různorodých hrdinů (D'Onofrio, inidán i další tuze nevyužití), ale zato zvládá až překvapivě dobře skloubit odlehčenější tón buddy westernu s tendencí natočit něco temnějšího a revizionistického. Ne že by to vycházelo na sto procent, ale Fuquovo nařvané pojetí westernu mi sedlo vlastně se vším všudy. Jen ten závěrečný masakr nemusel být tak přehrocený, protože najednou člověk přestává sympatizovat s hlavními hrdiny. Atmosféricky geniálně vygradovaná přestřelka v polovině filmu celou tu půlhodinovou apokalypsu na konci strká bez problémů do kapsy. 80 % ()

mm13

Neohúrili, no neurazili. Tretia hviezda je za definitívne potvrdenie potenciálu legendy o Siedmych statočných (ktorý, okrem iného a ďaleko podstatnejšieho, spočíva - v rovine zábavy - napríklad aj v tom, že zakaždým môže prežiť iná trojica) a ja sa teším na najbližšiu variáciu... hocijakú, len nie westernovú a teda nie takú preľaknutú až servilnú. Samostatnú, slúžiacu onomu legendárnemu príbehu, nie legendárnemu filmu (filmom). ()

ScarPoul

Priemerná záležitosť s fajn tempom a prestrelkami ale bez akejkoľvek vzťahovej súdržnosti. Presahy sú minimálne a postavy sú len nositeľmi určitých charakteristík, než regulérne plnohodnotné postavy. Hollywood kedysi vynikal tým, že robil filmy, ktoré sa dalo zapamätať. Teraz je tomu naopak. Tak jednoduché a povrchné, bez pamätnej scény ale technicky dobre natočené, že to vyšumí z hlavy rýchlejšie, ako tento deň. Čo je pri hercoch, ktorý sa tú mihnú večná škoda. ()

Caszidy

Bohužel se po předchozím nemastném, neslaném snímku Bojovník opět potvrdilo, že Fuqua je spíše rutinér. Rozhodně bych aktuálních Sedm statečných nezavrhoval jen proto, že si berou inspiraci z westernové klasiky (která si zase bere inspiraci ze samurajské klasiky, takže co), jenže problém je, že nepřináší nic nového, žádnou výraznou přidanou hodnotu. Ano, fuquovi dvorní herci Denzel Washington a Ethan Hawke jsou spolu s hláskujícím Chrisem Prattem výborní, ale celé to působí strašně sterilně, bez špetky inovace. Přesto mě nijak nepopuzuje, že tento snímek vzniknul. Ty dvě hodiny utečou jako voda, akční scény Fuqua umí velice dobře a různorodý herecký ansámbl dělá co může. Chtělo to ale přeci jen něco víc. ()

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake

17.09.2016

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

11.08.2016

Ve Zjizvené tváři z roku 1932 sledoval Howard Hawks vzestup a pád irského gangstera Tonyho Camonteho. Ve Zjizvené tváři z roku 1983 sledoval Brian de Palma vzestup a pád kubánského gangstera Tonyho… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

06.08.2015

Studio Sony oznámilo data premiér pro mnoho svých nadcházejících titulů. Určitě je potřeba zmínit novou verzi Sedmi statečných (23. září 2016), adaptaci Kingovy Temné věže (13. ledna 2017) nebo… (více)