V hrané adaptaci animované klasiky Kráska a zvíře společnosti Disney, jež je ohromující filmovou oslavou jednoho z nejpopulárnějších příběhů vůbec, velkolepým způsobem ožívají příběh a postavy, které diváci znají a zbožňují. Kráska a zvíře popisuje pozoruhodný příběh Krásky, bystré, krásné a nezávislé mladé dívky, kterou ve svém zámku uvězní děsivé zvíře. Navzdory strachu se spřátelí se zakletým zámeckým služebnictvem a uvědomí si, že se pod obludným zvířecím zevnějškem ukrývá vlídná duše skutečného prince. (Falcon)

golfoxovox1

Vzhledem k tomu, že původní verze je z roku 1991, kdy jsem měl asi tak 1 rok, je pro mě tento comeback zajímavý... Na původní 2D animaci sice nedávám dopustit, ale od tvůrců je skvělé, že se tvůrci snaží klasický příběh přiblížit i dnešnímu publiku. Pro mě je obzvlášť milé, že obě verze drží pohromadě hudební skladatel Alan Menken (do Evropy se mu bohužel moc nechce asi :D ), písničkový génius a na jeho práci je vidět jak nostalgie, tak "zkušenosti," které během těch 25 let stačil probrat. Většina písniček z původní verze byla vhodně zaranžována a objevily se i nové (například právě Evermore viz níže), stejný zůstal i textař a stejně jako v předchozí verzi nazpívala jednu novou píseň do soundtracku Celine Dion... Příběh je kopií, jednotlivosti originální a nápaditost tvůrců v tomto ohledu oceňuji... Emocionálně rovněž funkční. Herecké obsazení se také povedlo a je velmi důstojné :-) No varuji, je to pohádka, zpívá se v ní a příběh je prostý :D Kdo takové filmy nemusí, asi by ně neměl chodit... Já jakožto člověk, který v sobě dětskou duši v jistých směrech neopouští, samozřejmě doporučuji :-) ()

Pierre

Mohl bych jako pan filmový (od)borník Kamil Fíla, hledat v této pohádce, feminismus, homosexualitu a pozastavovat se xenofóbně nad herci s černou pletí. Jenomže, takhle se na to přece nedá dívat. Je potřeba, se převtělit do cílového diváka. Zapomenout na veškeré starosti a jen se nechat únašet na pohádkových medových vlnách. A mohu vám zaručit, že si pak snímek moc užijete. Já ze začátku nebyl moc nadšený. Jak se ale začllo postupně zvíře proměňovat, pohádka mi dala emoci. Začala mě vyloženě hřát na duši. Uvědomil, jsem si že je, potřeba se na to koukat s nadhledem. A podle tady toho návodu, to na mě zafungovalo. Ještě teď cítím obohacující nádherný pocit, díky kterému můžu zapomenout na jakékoliv drobné neduhy. A dokonce i na to, že Ema Watson pro mě není krásná princezna, ani dobrá herečka. Ale to teď se zase převtěluji do Kamila Fíly. Radši se zase dostaňte na začátek mého komentáře. ()

nirvanafan

Možná jsem moc přísná, a pokud mi hlava slouží, tak jsem podobným zcela zbytečným remakeům pohádek dávala tři hvězdy, ale mě už to prostě nebaví. Všichni tu dokola zpívají o každé hovadině. Zakletej princ je na ni půl filmu hnusnej, pak si párkrát přečtou Shakespeara a láska jako trám je na světě. Nejvíc inovativní je, že Ewan McGregor tam hraje svícen. To ten Aladin byl aspoň občas vtipnej, tohle je tak průměrný, že tomu ani nejde dát tři. Sorry jako. ()

Zelilu007

Některé efekty byly hodně pěkné a nereálné postavy byly skvělé. Hlavní postavy jako Emma, tatínek, hlavní záporák a zvířátko byli pěkně vtipně zahraní. Ale hlavním kamenem úrazu byly písně... ne ty instrumentální a známé z traileru, ale ty zpívané muzikálově snad u každé chvíle, kterou bych tam vůbec nečekala nebo spíš nechtěla. Nemám ráda, když jsou zpívané i chvíle, které můžou postavy prostě jen říci a ne tim protahovat celý film. Vztah mezi kráskou a zvířetem byl pěkný, ale přišel mi poněkud krátký. Asi se mi nelíbilo to, jak moc se do toho dalo a jak dlouho se to natáčelo, a pak si uvědomíte, že to mohli udělat ještě mnohem lípe. Nejraději jsem měla McGregora, konvičku a hrneček a hodiny. A jedna scéna před koncem byla krásná ta, jak se spolu všichni loučili. Tímto se loučím a hodnotím tak, jak to cítím. 3 hvězdy by byly za muzikál. Po nejaké chvíli přemýšlení dám nakonec asi 4 hvězdy. Možná proto, že některé hodnocení si musím nechat trochu déle uležet v hlavě. A tu čtvrtou hvězdu dávám na konec za to, že nezničili můj oblíbený animovaný film a opravdu se řídili vším, co bylo potřeba. A i když to na mne bylo hodně barevné, bylo to hodně pěkně zfilmováno. ()

kaylin

Nemůžu si pomoct, ale udělat remake animovaného filmu, který je sám o sobě dobrý, a dát mu vlastně jen hranou podobu, která je vizuálně krásná, mi nestačí k tomu, abych byl z filmu vyloženě nadšený. "Kráska a zvíře" není špatný film, ale není ani nijak skvělý. Navíc ten příběh prostě končí špatně. Měl zůstat ve zvířecí podobě. ()

blackrain

Další verze klasického příběhu o krásné dívce a zvířeti. Tato je pojata jako muzikál. S tím nemám žádný problém. Muzikály mám ráda, ale musí mě chytit za srdce a vtáhnout do příběhu. Tady jsem si to užila. Hodně se mi líbila přeměna lidí ve věci. To bylo moc pěkně zpracované. ()

DH3Factor

Trošku Tarzan a Jane. Trošku Nuda v Brně. Trošku moc uzpívaný, ale ve výsledku bez většího zaváhání. Dámy a pánové, takhle se vydělávají peníze! Prostě pohádka, co vám budu vyprávět. ()

movieband

Velkolepá, půvabná a milá muzikálová pohádka. Na to, že se jednalo o muzikál, jsem relativně překvapený, jak se mi film trefil do vkusu. Nevtíravá, lehce přeplácaná, roztomilá (Emma je jedna z nejkrásnějších princezen) a příjemná pohádka. Sledovat s drahou polovičkou doporučeno. 2D ()

slunicko2

Opulentní podívaná v hollywoodském stylu. 1) Muzikál z ahistorického prostředí s lehkou francouzskou příchutí (když už tedy autorem pohádky je Francouz, že) nabízí nefalšované vizuální obžerství. 2) Zaujme služebnictvo proměněné v nábytek...alespoň do té doby, než se neznalý divák (to jako já) dozví, že jde o prostý a dost věrný remake kresleného filmu z roku 1991. A protože ani jiné verze příběhu neznám (s výjimkou té prosté české Panny a netvora z roku 1978), docela se mi ta zamerikanizovaná show líbila. 3) 62letý režisér Bill Condon je otevřený gay, čehož si divák filmu nemůže nevšimnout. Postava Le Foua je první homosexuální postavou v historii studia Disney, což zavdalo podnět k bouřlivým diskusím v americkém tisku, k vystřižení příslušných scén pro promítání v Malajsii, k varování singapurské Národní rady církví rodičům či zařazení filmu do kategorie od 16 let v Rusku. ()

stration

Není to úplně můj šálek čaje, občas se film zdál zdlouhavý, infantilní a plný černochů (kolik jich asi tenkrát pobíhalo okolo královského dvora?),ale musím uznat, že je krásný, barevný, ohudbený, napínavý a s krásnou Hermionou v čele. ()

dom156

Po shlédnutí jsem byl mírně zklamán, očekával jsem mnohem lepší výtvor, no co už. První třetina filmu, mě moc nezaujala, byla moc táhlá a místy mě i nudila. Taky v ní bylo až moc pěveckých čísel, při kterých jsem kroutil očima. Druhá třetina z mého pohledu byla nejvíce zajímavá. Kde se člověk nenudil a zde by se možná i hodilo 3D. Také si člověk říká, to zvíře musí bejt pěknej humusák a zde je celkem solidně vyobrazen jako chlupáč z rohama, nic nechutnýho či hrozivýho. A pak tu máme rozuzlení, kde se vše spíše pokazilo, než aby to dojem vylepšilo. Hlavně zvíře, když se proměnilo v prince, tak ten princ mi přišel jako těžce nesympatický floutek. Asi chybka v obsazení. Také všechny věci, které se proměnily mi přišli o ničem, když je najednou hráli herci. Jediné co stojí za zmínku, je herecký výkon Emmy, která film táhne kupředu. Za mě mírné zklamání a průměrné hodnocení. ()

Starletka

Pár přidaných scén a postav, pár nových písniček, ale jinak naprosto věrná adaptace originálu se skvělým obsazením, kterému kralují Luke Evans a Josh Gad. A ten hate na Emmu fakt nechápu, protože její Belle je lidská a dokonale nedokonalá (stejně jako původní Belle) a tak je mnohem jednodušší se s ní sžít než s drtivou většinou pasivních Disney princezen, které si bez svého prince nedokáží ani zavázat boty. Jen délku filmu bych trochu zkrátila a dabing zakázat. ()

AlistairMir

Za mě ještě o chlup lepší než verze z roku 2014 a ta se mi líbila hodně. Emma Watson je skvělá, Evans opět dokazuje, že padouchy umí a Zvíře na pohled opravdu parádní. Ani to zpívání mi nevadilo a to nejsem zrovna muzikálovej fanda, když pominu Pomádu. Vizuál pěknej, příběh mě bavil a člověk se u toho i zasmál. Co víc od pohádky chtít. ()

runner85

Aj keď je táto rozprávka jedno veľké klamstvo(klamať deti by sa nemalo) a aj tak sa na to veľmi dobre pozerá. A ak prehliadnem všetko klišé čo som tu videl, musím uznať, že je to krásny film. Hudba bola skvelá, Emma roztomilá( v plesových šatách nádherná) aaaa to je asi tak všetko. ()

Lucjen

Nakoniec to vôbec nebola taká pohroma, ako naznačovala galéria. Ako malý Lucius som vyrastala na disneyovkách, animovaná Kráska a zviera patrili na môj obľúbený zoznam. Nepúšťala som si ju trikrát za deň ako Levieho kráľa či Lady a Trampa, no piesne som aj tak poznala naspamäť. Bolo veľmi príjemné si ich pripomenúť, pri niektorých som mala chuť si opäť zaspievať. K deju nemám veľmi čo povedať, nemal šancu ma prekvapiť vzhľadom na dôverne známy animák, tak ešte niečo k postavám - E. Watson zahrá všetko. A ak aj nezahrá, nejako si to nevšimnete, pretože má v sebe jednoducho kúzlo, ktoré vás opantá. S Danom Stevensom už je to trochu horšie. Respektíve nie s ním, ale s jeho zvieracou podobou...s technikou dnešnej doby sa to dalo stokrát lepšie, Condon! ...oh, Emma Thompson nemohla byť lepšia v podobe čajníka. :) A E. McGregor so škótskym prízvukom hrajúci sa na Francúza? A haló, Magneto v podobe hodín? Notak, jedno oko musím privrieť a dávam tú tretiu hviezdičku. ()

FilmFan24

Disneyho animovaná klasika v novém a krásném hraném provedení...a dvě báječné Emmy! Emma Thompson a půvabní Emma Watson. ()

major.warren

Perfektně udělaný film. Nejlepší fantasy muzikál jaký jsem kdy viděl. Můj teprve druhý film z roku 2017. Vynikající. Božská Emma Watson je mou oblíbenkyní, jak z Harryho Pottera, tak z tohoto filmu. Tady byla možná ještě lepší než ta Hermiona v Harrym Potterovi. Ta bude mít ještě kariéru a už teď si tipnu kdo příští rok vyhraje na Zlatých glóbech kategorii nejlepší herečka-komedie nebo muzikál:-). Typově byli herci pro tento film vybráni perfektně. Kromě božské Emmy, tak ještě skvělí Dan Stevens a Luke Evans a hlavně skvělý Kevin Kline. Božský Ian McKellen, který je mým velkým oblíbencem, fantastický Stanley Tucci či výborná Emma Thompson. Výborní byli ovšem i Ewan McGegor a Josh Gad. Příběh a celkový scénář na mě udělali skutku velký dojem i když vím, že je to jeden z nejslavnějších příběhů. Tento film byl stejně skvělý jako jeho předcházející animovaná klasika. Výborná vizualita by si zasloužila Oscara. Perfektní kostýmy a výprava a fantastické masky. Krásný zvuk. Dobrý střih a působivá kamera. Musím moc pochválit krásnou hudbu osminásobného držitele Oscara Alana Menkena, který tyhle muzikálové písně a soundtracky opravdu umí. Nejlepší scéna je podle mě jak Bell tancuje se zvířetem. Trochu mě překvapilo, že na konci byl takový hapiend. Já na to moc nejsem. Čekal jsem, že se zvíře opravdu neprobudí a ostatní věci se už nepromění zpátky. Ale to je holt Amerika a pohádka musí končit dobře. ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Lví král láme rekordy

Lví král láme rekordy

22.07.2019

Studio Disney má za sebou pohádkový víkend. Nejdřív se Avengers: Endgame vyhouplo před Avatara a stalo se tak oficiálně nejvýdělečnějším filmem všech dob, následně šéf Marvelu Kevin Feige oznámil… (více)

Mulan nabírá obsazení

Mulan nabírá obsazení

16.04.2018

Asi vám neuniklo, že jde do kin jedna hraná disneyovka za druhou. V posledních letech se slavil úspěch s Popelkou, Knihou džunglí nebo Kráskou a zvířetem a příští rok dostaneme Dumba, Aladina a Lvího… (více)