Labyrint - Série 2

(série)
Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní
Česko, 2017, 6 h 45 min (Minutáž: 57–58 min)

Režie:

Jiří Strach

Scénář:

Petr Hudský

Kamera:

Martin Šec

Jiří Langmajer, Jan Hájek, Tatiana Dyková, Zuzana Kajnarová, Michal Dalecký, Miroslav Donutil, Jiří Dvořák, Radomír Švec, Alois Švehlík, Viktor Preiss (více)

Epizody(7)

V druhé řadě kriminálního seriálu režiséra Jiřího Stracha podle scénáře Petra Hudského bude tým majora Remeše řešit další rozsáhlý a komplikovaný případ série vražd. Detektivové nacházejí v lese nedaleko Brna tělo mladé atraktivní dívky, která zemřela obzvlášť brutálním a trýznivým způsobem. Vyšetřování její smrti je dostává do labyrintu napínavých událostí a přivádí je ke skupině lidí, kteří se ničeho nebojí a nic je nezastaví. (Česká televize)

Kacer

Stříká z toho nutnost mít 7 dílů i za cenu zbytečných oslích můstků. Pointa hlavní linie je pro diváka neodhadnutelná až do konce 6. dílu. Vyšel mi z toho seriál o tom jak je lobbista na útěku. Což nebylo vůbec špatný, ale asi to nebyl cíl. Až se trochu bojím co přijde ve třetí sérii. ()

subic

Z původního týmu zbyli jen Jiří Langmajer a Miroslav Donutil, přidali se Jan Hájek a Tatiana Vilhelmová. Pokles kvality je tu dost znát, ale pořád je to slušná kriminálka z dílny ČT. ()

niska98

Zatímco u první série jsem se dokonale chytala, tady jsem se v pátém díle začala ztrácet a nejsem si úplně jistá, jestli jsem vše pochopila na 100%, což je za mě docela problém. Nejsem si jistá, jestli vím, kdo koho zabil (těch mrtvol je tam fakt hodně), asi 6 dějových linek tomu taky nepomáhá. Jinak je to ale výborně natočené. Ačkoliv po sečtení průměru jednotlivých dílů mi vychází 4* strhávám jednu. Za nenaplněný potenciál. ()

koho13 odpad!

magořejí lidi, ať jdou do hajzlu se zkurveným křesťanstvím, zase to hraje do karet jen zaneřáděný ČT a Strach je jim poplatnej. Je to strašnej sajrajt ()

natalanka

Co dodat? Jasně byla by tam malá kritika Táni Vilhelmové jako policistky, nějak na to byla levá, ale zbytek skvělý. Pointa na jedničku. Napínavé, domotané. Těším se na TROJKU. :-) ()

Benjamin_L

Zbytečně roztahané, zamotané - nastavované jen aby toho bylo 7 dílů, polovina děje je zcela zbytečná. Do toho trapný PP. První série byla mnohem lepší. ()

plnyhrnek

Poklona pane Strach , takhle si představuji špicové béčko . Díky , obě dvě série jsem se dobře bavil. Jen si říkám jaká mašinérie by se rozjela kdyby se tohle opravdu dělo , ale jak už jsem předeslal jako béčko špica ()

swinevenca

Další věc veřejná, která měla zadání na víc večerů, než kolik je schopna utáhnout. A tak nastupuje na scénu spousta vedlejších epizodek a postav (i s prsama), výškových záběrů a nekonečných policejních opakovaček ve stylu trumfů Miroslava Donutila s překvapivě nežádoucím hostem Tatianou Wilhelmovou. Finále bylo tragický, jak aranžmá v hrobce, tak vypointování lobbistovy linky. Ale hrubý motiv mysteriózní zápletky, dvojaký policajt, herecké výkony i technická stránka mě dotáhly až do konce. ()

carl.oesch

Bavilo mě to ještě o trochu víc, než první řada. Kromě již známého týmu s doplněním je zde řada zcela démonických osobností a jednotlivé části epizod jsou kolikrát lepší než celé detektivky a to na všech ČT stanicicích a nejen z domácích luhů a hájů. Fantasmagoriská představa o tom, že mezi námi stále žijí potomci Václava III. je kouzelná a samotný zavěr tomu dodává ještě větší šmrnc. Fasinující je Etzler s kumpánem, stejně jako prchající Dvořák, který si tady nevysekl tvrďáka, ale křiváka, žonglující s miliardami. Božská je podepizoda s Robertem Jaškowem (jehož vzrušení a stres se projevuje častováním všech oblíbenou nadávkou debile!) a líbí se mi i to, že občas očekáváte, že některá figura se rozvine a ve skutečnosti je tam jenom chvilku. Preissova hlava v lihu taky nemá chybu. Prostě super. Jo a mimochodem, ti co sem tahají ony severské "kriminálky" - jděte s tím už do zádele, ve skutečnosti jsou to stejné sračky, jako jiná běžná produkce a Strachovinám se nevyrovná ani jedna z těch, co jsem shlédl. Inu, je in číst Nesba a tak je potřeba opakovat pořád dokola, že Nesbovi a spol. se tohle nevyrovná. ()

fafejt001

ZATÍM je to na hony vzdáleno první sérii . To jest , že nemá to jiskru , tajemno , napětí a tak . Prostě nastavovaná kaše nevalné chuti . A někteří herci jsou tam zřejmě omylem - např. Hájek , Vilhelmová . PO druhém díle dost zklamání . Uvidíme co bude dál . PO třetím díle stále bída . . . . No a BÍÍÍÍDA až do konce , a ten poslední díl dost přeplácaný , nelogický , takový bez hlavy . Jakoby vážná známost Emila čeká mimino , tak to budou kluci točit jistě třetí sééérii . Nechápu proč , když tahle série byla tak slabá . . . To bude teda už úplná slátanina . ()

anti.rybka

První série na mě působila kvalitněji, ať už v zobrazení práce policistů nebo v hereckých výkonech, tedy až na výkon dcery Remeše, která se naštěstí v druhé sérii objevila jen na konci a řekla jednu větu. Ovšem tato série mi zase dějově přišla zajímavější... Hlavně to pohrávání si s myšlenkou, že je mezi námi potomek Přemyslovců. No a na závěr, ještě, že to má jen 7. dílů, jinak bych, díky product placementu značky Jameson, byla brzo alkoholik. ()

Fuksinka

U první série jsem se nemohla dočkat každého dalšího dílu. U druhé jsem dokonce na jeden zapomněla a koukla na něj až za 14 dní společně s dalším. To asi hovoří za vše. Samozřejmě se jedná o nadprůměr, ale je zde laťka první série a je na místě být přísnější. ---- Ve dvojce je příliš mnoho postav (Dvořák nejlepší) a já se fakt ztrácela. V posledním díle jsem fakt tápala o kom to sakra mluví! Proč nám ukazovali milenku, která krade peněženky? Proč se ještě točil poslední výslech s doktorovou manželkou? Proč se ještě odhalovalo spojení "kamarádi" zavražděné coury a doktor? Další obrovská chyba byla obsadit Vilhelmovou. Já proti ní nic nemám, ale té by tu policistku neuvěřil snad nikdo ---- Zkrátka: dvojka je přeplácané pokračování výborného seriálu, která doplatila křečovitou snahu být lepší, než jednička. ()

zigy

Je to sice překombinované, v přemíře postav se těžko orientujete, a partička Bratrstva je spíš k smíchu než mysteriozní.....ale.....takové napínáky a svižné thrillery se točí hrozně těžko, a aby to bylo inteligentní a chytlavé zároveň, na to musí už člověk - tvůrce pořádně zabrat - a to se musí ocenit, takže dávám plný počet, ale pod podmínkou, že Jirka Strach si to příště líp ohlídá a dá tam taky víc záhad a mystik. A ty padající hlavy, ať už pravé, nebo umělé, už prosím ne. ()

Katgatoo

Občas ty pomocné dějové linky působily hodně natahovaně (kluci v lese, bouračka) a vlastně tam měly minimální roli. Hudba mí přišla rušivá, zněla příliš genericky. Největší oběť tohoto seriálu je Miroslav Donutil. Jeho role je za trest a vůbec mu nesedí. Za celou dobu neřekl nic užitečného a není mi jasné, co je vlastně jeho prací kromě toho, že říká lidem pokyny, které nejsou potřeba říkat, pokud celé jeho oddělení není mentálně retardované. Z počátku se mi líbil střih ala Hvězdné Války, kdy jedna scéna přijede zboku do druhé a celé to vypadá jako pohled za stěnu místnosti. Když to použili už asi potřicáté, trochu se mi to zajedlo. Ať jenom nehejtuju: oceňuju, že tentokrát nepoužili neumětelsky vypadající akční filmové efekty jako byl výbuch v 1. sérii, který mě upřímně rozesmál. ()

Grázl83

Druhá série - absolutní zklamání. Spousta odboček od děje, zbytečné postavy a jejich hloupé chování a místy opravdu stupidní scénář. Ani režie mě neoslovila. Dokoukal jsem to z donucení nedoporučuji. ()