Mamon

Česko, 2015, 5 h 25 min (Minutáž: 50–58 min)

Kamera:

Martin Štrba

Matěj Hádek, Eva Leimbergerová, Gabriela Míčová, Michal Dlouhý, Tereza Hof, Daniel Tůma, Igor Bareš, Ondřej Malý, Dušan Sitek, Pavlína Štorková, Pavel Gajdoš (více)

Epizody(6)

Hlavním hrdinou příběhu je novinář, který se zabývá kauzou kolem významného státem řízeného podniku. Při zajišťování podkladů ke vznikající reportáži narazí novinář na kontroverzní informace týkající se jeho vlastního bratra, který je do skandálního případu osobně zapleten. (HBO Europe)

papadoce

Seriály z produkcie HBO sú veľmi starostlivo vyberané a vždy vo vysokej kvalite. Mamon na tom nie je inak. Zo začiatku na mňa pôsobil, že sa nevie rozhodnúť či byť viac krimi, či do mysteriózna. Záver všetko vysvetlil a vniesol svetlo a logiku do celého čo bolo urcite fajn. Za najlepšiu epizódu považujem jednoznačne päťku a za najlepšiu pasáž záverečné video z minulosti ako to celé vzniklo. Skvele natočené. Matej Hádek je suverénne jeden z mojich najobľúbenejších českých hercov, ale tu sa nestratili ani tí ostatní. No, Stela mi šla občas na nervy, ale tak .... Ak ste na seriály, ak ste na krimi, pozrite si, má to zmysel. “Nejsou špinaví prachy, nebo čistý prachy. Jsou jenom prachy, to je celý.” ()

Uesbe

Určité momenty boli ako z poľskej mravokárnej telenovely a to car-fu zasa ako paródia na američanov. Všade je betón, sklo, asfalt, obrovské prázdne priestory (kde v Prahe máte toľko miesta?). Na strane druhej, aspoň niektoré postavy boli sympatické, hra s klišé tiež v pohode. Hlavne to nebola vychytralá nuda. A to je dobre. ()

milwaukee

Naprostá bomba a nemám naprosto co vytknout. Polský a Norský seriál jsem neviděl, ale určitě to napravím, abych mohl srovnávat. Můžu jenom smeknout pomyslný klobouček, protože tohle se opravdu nepovede každý den. Asi někdo věděl, jak to v téhle zemi funguje. A vím minimálně o dvou mrtvých (za poslední dva roky), majitelích dost velkých firem, kteří dopadli jako aktéři tohoto seriálu. Byť na konci jsem měl takový podivný pocit, ze záporná postava, tedy vrah, byla jenom jedna. Ti ostatní, tedy tuneláři, z toho vyšli, jak je v tomto kraji zvykem, křišťálově čistí. Byť skončili kožení. Tentokrát ovšem s malým k. Nebo i s velkým? ()

stone

Celkově dobrý pocit z prvních dílů mi kazí jen fakt, že seriál je vytvořený dle cizí předlohy. Každopádně Hřebejkovi s Bezouškou bych to dal sledovat povinně. ()

Bifftekk

Nejdřív jsem si myslel, že je to úplná kravina. Bohužel jsem se mýlil a jsem za to rád. Potemnělá atmosféra sychravé Prahy to je ta úplná lahůdka pro oko. ()

Michal687

Nikdy bych neřekl, že mě Český seriál dokáže před posledním dílem takhle napnout, zatím za plný počet a snad nezmrší pointu a zůstane to tak. ()

Sharleen

Na začiatku to bolo u mňa vlažné a keď ma to konečne chytilo, tak zachvíľu bude koniec. Na posledné 2 časti sa už teším. ()

zubrik66

V tomto prípade ani hbo nie je zárukou kvality. Detektívka ako z čias normalizácie, postavy ktoré sa nevyvíjajú, iba prichádzajú na pľac a potom z neho odchádzajú bez žiadnej emocionálnej dramatizácie. ()

Maxwell28

Na české poměry opět vysoký nadstandart. Co je ovšem rozdíl mezi českou a norskou scenáristikou je to, že tady jsem už od 4. dílu minimálně tušil, kdo asi bude hlavní "padouch", protože se prostě ani nikdo jiný nenabízel. Hořící keř > Mamon ()

Xpojntman

Žánrově přesný seriál, který režisér Vladimír Michálek zabydlel známými i neokoukanými tvářemi. Poutavý děj, nadavkováné napětí, uvěřitelné postavy, vyborná kamera, na míru ušitá hudba. Zažitek jedna radost. ()

tatopulos

Nejlepší současný český seriál ! Michálkovi se podařilo přenést depresivní severskou atmosféru. Všude tolik tajemna, nemilosrdnosti, deště a klamstva... ()

lucky.loo

Norský originál jak je zde mnohokráte řečeno jsem nevidel, takže nemám s čím srovnávat, mnohokráte se mi například u písničky stalo, že remake se mi líbil více po té co jsem slyšel originál. Na naše poměry absolutní nadstandard a poku by takhle vypadala česká tvorba jsem jejím fandou. Za snahu 5 ()

JosefTomas

Přestože je Mamon Český seriál, dá se na něho koukat. Herci něco hrají. Příběh celkem zajímavý. Ps: Norskou verzi jsem neviděl. Je vidět, že do projektu byli vloženy peníze i úsilí a navíc má seriál začátek a konec, tudíž těch 8 epizod zvládne každý do týdne bohatě zhlédnout. (Já to zvládl za dva dny) ()

teba

Už jsem zas čekala zbytečně moc a pak hledala chyby (motivace postav, nesmyslný chování, závěrečný objasňování alias monolog "jak to bylo"...). Ale rozhodně lepší průměr. ()

niska98

Celkem mě to potěšilo. Další část mé dlouhé české seriálové tour. Dokonce i já jsem se v dost spletitém příběhu chytala. A to je co říct. ()

Mamlas

Zkraje se to táhlo, ale tak od 3. dílu už na to šlo koukat. Na české poměry dobré. Snad by jen ti někteří aktéři mohli mluvit srozumitelně, ne si huhňat pod fousy. (37%) ()

Detektivní příběh z Noir Film Festivalu 2016

Detektivní příběh z Noir Film Festivalu 2016

14.08.2016

Tam, kde ulice končí, tam, mezi náhrobními kameny, se v noci, ve které přišel ďábel, ve víru scházejí králové ulice. Tam, ve středověkém hradě, sídlí posedlá královna Alžběta, jejíž rozdvojená duše… (více)

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky