Deadpool 2

• USA Deadpool 2 (více)

Připravte se na druhý příchod Wade Wilsona alias Deadpoola (Ryan Reynolds). Možná s ním prožijeme okamžiky, kdy jako kuchař přežívá skoro smrtící hovězí útok a hned poté prahne po splnění svého velkého snu: stát se nejvyhledávanějším barmanem v Mayberry. A zároveň se chce vyrovnat s tím, že zcela ztratil chuť a snaží se tedy znovuobjevit správné životní koření. Pátrá i po nějakém nestabilním kondenzátoru, bojuje s nindži i japonskou jakuzou a vzdoruje smečce sexuálně agresivních čoklů. Deadpool také vyráží do světa, aby objevil pro něj významné životní body: rodinu, přátelství, novou chuť prožívat dobrodružství a také, aby si zasloužil vytoužený hrneček s nápisem „Nejlepší milovník na světě“. Nebo taky ne. Deadpool je zkrátka chlapík mnoha tváří, byť by ta jeho pravá, ukrytá pod maskou, je pěkně hnusná. Ale za to nemůže. Což ovšem neplatí o jeho hodně černém smyslu pro humor a netradičním přístupu k superhrdinským pravidlům fair play. (CinemArt)

Kaluž

Všeho moc škodí a platí to i pro druhého Deadpoola. Takže více hluchých fórů z ranku "je to trapný jak noha, ale necháme to tam", více popkulturních odkazů a více šťouchání do vlastních tvůrčích řad. Poprvé to bylo fajn, podruhé už to trochu šustí papírem, naštěstí to dost vytahuje finální akce a bezvadný soundtrack. ()

Mikita

Možná slabší 4 hvězdičky. Jako celek už to nepůsobí tolik soudržně, jako jednička a odcházela jsem z kina trochu zklamaná, ale nemůžu být pokrytec, smála jsem se často jako pitomá a vykouzlení úsměvu se cení. Celkově tomu navození pocitu rodiny a soudržnosti něco chybí. V podstatě vše drží na super a netradičním hlavním hrdinovi a na spoustě vtípků a popkulturních odkazů. Je to ale svěží vítr do často přehnaně korektních vod filmových blockbusterů a "bezzubých" superhrdinů. ()

Remedy

Bez zcela jakékoholi pocitu nadřazenosti musím poznamenat, že druhého Deadpoola si náhodný divák nemůže nikdy užít tak jako člověk zběhlý v komiksech a v popkultuře obecně. Ono se to samozřejmě týkalo podobným způsobem i jedničky, žel v druhém díle je těch popkulturních narážek a pomrkávání na diváka ještě mnohem více. Vytknul bych laciné pokusy o srdceryvné scény, které i při absolutním vypnutí tlačítka „cynismus je mým životním krédem“ nefungují a to prostě proto, že Deadpool vždycky byl, je a bude kardinální hovado. Vyzdvihl bych některé fóry (Základní instinkt na pohovce, cokoliv ohledně Wolverina i strefování se do „konkurenčního“ DC universa) a musím říct, že z pohledu gagů, hlášek a zesměšňování snad všeho na světě jsem se bavil ještě víc než u jedničky. Potitulková scéna aspiruje na jednu z těch vůbec nejlepších a nejvtipnějších z celé produkce Marvelu. Celkově se jedná o velmi důstojné pokračování výtečné jedničky. ()

Helo

Subjektivně trochu slabší než jednička a to asi hlavně proto, že oproti ní nepřináší prakticky nic novýho a tak už nedokáže zapůsobit takovým BOOM, WTF, OMG, WOW pocitem. Hlavní dějová linka je ale na druhou stranu lepší a zábavností - ať už akčních scén nebo hlášek - si to s prvním dílem nijak nezadá, takže spokojenost. A mezititulkový scény to dorazily jak svině. ()

salalala

Pokračování Deadpoola se drží úzusu, že musí být všeho víc, čímž se stává jakousi sázkou na jistotu, nicméně hodně povedenou. Změna režiséra je znát především na akci, která se snaží být v rámci možností syrová a realistická, a ačkoli je repetetivní a možná mohla být ještě drsnější, je výborná a využívá vyššího rozpočtu na maximum. Leitch prokazuje i smysl pro komediální timing, protože veškerý humor, který tu je, prodává s přehledem a po celou dobu se nebere vážně a nastoluje těžce pohodovou atmosféru a z eRkového ratingu vymačkává, co se dá (někdy možná až moc). Samotný příběh už má pak silně parodický nádech, který funguje a nebojí se ničeho a zejména úvodní titulky v bondovském stylu a "základní instinkt" pobaví opakovaně a mají potenciál stát se moderní klasikou, protože jdou až na hranu možného (a někdy i za ni), navíc nechybí výtečně zvolený písničkový soundtrack. Reynolds do své vysněné role dává znovu všechno a je vidět, že je to jeho srdeční záležitost a neodflákne vůbec nic, stejně tak je ale výborný Josh Brolin a výrazná je i Zazie Beetz. Jestli se dá něco vytknout, je to až příliš pomalý rozjezd, který se snaží být seriózní a trochu drhne, stejně tak těsně před koncem už to tvůrci přehánějí se srdceryvností a některé scény zbytečně protahují. Výsledná podoba je ale výborná, i když je zacyklená sama v sobě a v aktuální době, takže těžko říct, jak bude fungovat po letech, hlavně kvůli prostřední pasáži je ale lepší než předchůdce. 80 %. PS: Mezi- a potitulkové scény jsou takřka geniální. ()

Blackhand47

Po klasickém originu přichází na scénu více komiksová dvojka, která ve velkém napravuje chyby z původní časové linky. Konečně jsme se dočkali pořádného Juggernauta a Cable s Domino jsou prostě perfektní. Ve filmu naleznete samozřejmě tunu narážek a cameí, kterých je zde možná i třikrát více, než v prvním díle. Hugh Jackman se filmu sice úspěšně vyhýbal, ale i tak si Reynolds našel způsoby, jak jej do filmu propašovat, dokonce i rafinovanější cestou než v jedničce. První díl mne bavil snad jen na první shlédnutí, poté vtipy jaksi ztratily na humornosti. U druhého filmu to vidím naopak, nejrůznějšími odkazy se budu bavit ještě pěkně dlouhou dobu. I ten Black Tom Cassidy, o kterém se mluvilo jako o hlavním záporákovi, se ve filmu nakonec také objevil. Sice nepředvedl nic ze svých schopností, ale aspoň se stal terčem pěkně rasistických vtipů. Co se týče Russela, šlo o typického puberťáka, ale rádoby sviňáka zahrál skvěle. A potitulkové scény? Ty byly víc než geniální, Gunnovi Strážci dostali těžkou konkurenci. 85% ()

Starletka

Na úvod říkám, že nejsem z těch, kteří by uctívali jedničku jako modlu (napoprvé byla celkem fajn, napodruhé už ani ne) a taky nepopírám, že některé scény byly opravdu k popukání (záchranná mise X-Force, camea, titulky...), ale jako celek to strašně drhne, protože na každou skvělou scénu padne hromada nudných (nekonečný úvod, vězení...) nebo vyloženě trapných (nohy...). Z nových postav si všechno kradou Domino a Cable, zatímco toho nesympatického kluka (po pár hodinách už si ani nepamatuju, jak se jmenoval) by člověk nejradši nakopal. Ale snad nejvíc mě naštvalo, že jsem celý film čekala kdy už se konečně objeví Negasonic Teenage Warhead a Yukio, ale obě tam měly dohromady snad 3 minuty, takže mi nakonec nějak uniká, proč tam vlastně vůbec byly. Pokračování populárních filmů to mají vždycky těžké, ale když tohle srovnám například s loňskými Guardians of the Galaxy 2, mám pocit, že bych měla jít ještě s * dolů. ()

JohnMiller

Na moje prekvapenie je Deadpool 2 rovnako kvalitný ako prvá časť. Ba niekoľkými prvkami (ako ešte viac pop kultúrnych odkazov, satiricky pojaté klišé vo filmoch či čiernejší humor) jednotku v podstate prekonáva. Na jednej ruke by som mohol spočítať toľko kvalitných pokračovaní ako je tento prapodivný X-Men. Mal som možnosť zhliadnuť predĺženú verziu, takže neviem koľko prasačín vystrihli z verzie pre kiná, no toto bolo niečo neuveriteľné, hlášky sa striedali z akciou, nechutnosťou, fekálnym humorom, ale stále pre našu generáciu akoby inteligentným, a zo ženou sme sa pukali od smiechu hádam v každej scénke. tie vyše dve hodiny prešli a ani raz ma nenapadlo kuknúť na hodiny... Paráda. ()

FilmFan24

Písničky, které zpívá Enya ve filmu, co si nebere servítky? Ano, i to je možné stejně jako oscarový Matt Damon, který vede řeči o hovně...Bavil jsem se...a moc! ()

dom156

Jednička mě mile překvapila a dvojka jede ve stejných kolejích. Průběžně film mi lechtal bránici a hluchá místa se vyskytují skoro minimálně. Doplnění Brolina a dalších potvrzuje kladný pocit z tohoto díla. Hudba fajn, jen mi přijdou 4 pod titulkové scény jako zbytečnost. Třetí díl bych už nicméně vidět nechtěl, jelikož se bojím opotřebení materiálu na všech frontách. ()

marleyy

90% Kino. Brutální, nekorektní, akční, ukecaná a vtipná romance se skvělým soundtrackem a luxusními postavami od Deadpoola přes Cabla, Domino, Colossuse a parádního Juggernauta. Čistý průstřel makovicí. Neshledávám žádné chybičky. ()

TominoLa

Deadpool vtrhnul na plátna kin ve velkém stylu a já se bavil královsky. Opáčko před dvojkou už tolik nefungovalo. Přesto jsem se na dvojku těšil. Opět jsem se bavil, ale taky zatraceně nudil. Bylo vidět, že jednička vydělala a tak bylo na dvojku více peněz a tak jak už to bývá tak musí být všeho více. Jaký byl tedy humor a akce? V té záplavě už si toho moc nepamatuji. Co si ještě pamatuji, že to bylo natahované a, že jsem dostal pár slušných fórů a průměrný příběh. 5/10 ()

kajas

Reynolds to zase dokázal a spolu s "jedním z vrahů psa Johna Wicka" si pro svoje fanoušky připravil dvouhodinovou jízdu, která možná někde uprostřed (pobyt ve vězení) trochu drhne, ale jinak parádně pobaví. A taky dojme, vlastně mě určité momenty sebraly víc než závěr nedávných "Avengers". A kdo pochytí všechna camea, je borec. Minimálně na stejné úrovni jako jednička. ()

higuain

Za mě zklamání. Není to určitě špatný, ale když mě ve filmu, jehož hlavní devízou je humor, rozesměje nejvíc vlastně až po-mezi-titulková scéna (ta je vpravdě geniální), tak je asi něco špatně. Gagů je sice dost, ale stylem humoru (a bohužel nejen tím) je to víceméně recyklace jedničky, jejíž wow efekt je pochopitelně pryč. A jelikož David Leitch evidentně neměl příliš volnou ruku, tak se tady nekoná mj. ani žádná ta "Wickovská" akce, na kterou jsem se těšil. Škoda. ()

Aleee89

Jednička pro mě byla jako zjevení, dvojka mě zklamala. Málo vtipu, a klidně bych brala a ocenila i nekorektní humor, málo akce, žádné napětí a dechberoucí scény... Prostě jsem čekala akční jízdu, u které se budu válet smíchy, ale dostalo se mi průměrného komiksového blockbusteru. Promarněná šance. ()

Trevor

Deadpool 2 dostal hviezdu naviac za výber piesní. Inak je to trápnejšie pokračovanie prvej časti, ktoré sa snaží pôsobiť vtipne tým, že si zo všetkých tém uťahuje, ale jeho cieľom je neoliberálne urážanie ľudí bielej farby pleti, označenie všetkých belochov za rasistov, urazenie ježiša nie mohameda, krišnu či nebodaj zÁvllaha a samozrejme, hlavný zloduch je rus. Okrem scén keď pristáva narýchlo poskladaný Deadpoolov tým pri pokuse o oslobodenie chlapca, ktorého meno si nepamätám, nakoľko film bol tak zaujímavý, je humorných scén podstatne menej ako v jednotke ( a menej ako humorných hlášok v relácii Štefan Muchotrávku na Jednotke/ a záverečné titulky a odkaz Marvelu že vieme zarábať peniaze vyznie ironicky, ak vezmem do úvahy že návštevy kina na ich filmy ma doteraz stáli null eur. Avšak štúdio je perfektne prichystané na svoju cieľovú skupinu, deti, mládež a dospelých s IQ pod 75 a preto sa mu hold darí a zdá sa, že ešte dlho bude. ()

BoredSeal

Element překvapení už není výhodou snímku. Pořád se hraje na poli sarkasmu a hlášek je dost, ale film nás trestuhodně mučí klišovitým traumatem a parodickým delším závěrem (který už jsme párkrát v historii filmu zažili i ve svižnější podobě). Přivítal bych víc humorných scén s přítelkyní hlavního hrdiny a pro likvidaci hlavní hrozby bych v rámci humoru raději použil Cableovo původní řešení. Škoda, že Josh Brolin hraje nepřekvapivého drsňáka, líbilo by se mi, kdyby hláškoval podstatně víc - herecky září snad víc v CGI roli Avengers: IW. ()

Cl3ricK

Ve srovnáním s tímhle, byla jednička jen taková rozehřívačka. Humoru je víc, násilí je víc, prostě všeho. Mraky narážek, popichování pošťuchování a samosebou fucků. Já si to neskutečně užil a těším se na druhé kolo. Fucking awesome. EDIT: Rozšířená verze je ještě o chlup lepší. ()

donvitoso

Brechtův zcizovací efekt v praxi, pár nadprůměrných komediálních scén (základní instinkt top), spousta “násilí “ a stylovej soundtrack, ale nic co bychom už v trochu jiné podobě neviděli v jedničce. Jen těch kultovních filmových referencí bylo víc, což velice potěšilo. ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

01.08.2022

Joker na cestě k nejvýdělečnějšímu eRku

Joker na cestě k nejvýdělečnějšímu eRku

24.10.2019

Ať už se vám nový Joker líbil, nebo ne, jedna věc se režiséru Toddu Phillipsovi nedá zapřít. Natočil totiž masivní hit, který je na cestě k tomu, aby se stal nejúspěšnějším eRkovým filmem všech dob.… (více)