Deadpool 2

• USA Deadpool 2 (více)

Připravte se na druhý příchod Wade Wilsona alias Deadpoola (Ryan Reynolds). Možná s ním prožijeme okamžiky, kdy jako kuchař přežívá skoro smrtící hovězí útok a hned poté prahne po splnění svého velkého snu: stát se nejvyhledávanějším barmanem v Mayberry. A zároveň se chce vyrovnat s tím, že zcela ztratil chuť a snaží se tedy znovuobjevit správné životní koření. Pátrá i po nějakém nestabilním kondenzátoru, bojuje s nindži i japonskou jakuzou a vzdoruje smečce sexuálně agresivních čoklů. Deadpool také vyráží do světa, aby objevil pro něj významné životní body: rodinu, přátelství, novou chuť prožívat dobrodružství a také, aby si zasloužil vytoužený hrneček s nápisem „Nejlepší milovník na světě“. Nebo taky ne. Deadpool je zkrátka chlapík mnoha tváří, byť by ta jeho pravá, ukrytá pod maskou, je pěkně hnusná. Ale za to nemůže. Což ovšem neplatí o jeho hodně černém smyslu pro humor a netradičním přístupu k superhrdinským pravidlům fair play. (CinemArt)

Chrustyn

Líbil se první díl, bude se líbit druhý. Dvojka má vše, co má mít správné pokračování. Více nekorektního humoru, násilí a navíc kvalitnější akci a zajímavějšího záporáka. Není zde nic, čím by film nějak výrazně vyčníval, nebo snad dokonce překvapil, ale co divák čeká, to dostane. ()

Ghoulman

Oproti jedničce tvůrci ubrali dětinského humoru, „dickjoků“, přímočarosti a nezajímavého, až lehce sterilního prostředí, zatímco zde přibily skvělé postavy (Cable, Domino), zajímavější a rozmanitější příběh, dospělejší podtón a celkově vyváženější mix klasického vyprávění se vsuvkami, kdy je odkazováno na jiné filmy, kdy je prolomena čtvrtá zeď, etc. V mnoha ohledech posun k lepšímu. ()

korbitch22

Jak říkal Wesley Snipes v prvním Bladeovi, ''vždycky se najde nějaký kretén, který bude plavat proti proudu'' no a já jsem moc rád tenhle kretén. První Deadpool byl skvělý, nahláškovaný masakr s výtečným příběhem, parádním záporákem a dokonalým načasováním hlášek a vtipů. Lehká parodie ale pořád spíš dobrý akční film, s typickým humorem Ryana Reynoldse. Reynoldse mám strašně rád a jsem asi jeden z mála lidí, kteří mají mrtě rádi třetího Blejda, právě kvůli němu, jednou z mých nejoblíbenějších komedií je Waiting, kde Reynolds prostě exceluje, jsem jeden z toho mála, co nikdy nepochopil to příšerné přijetí perfektního Green Lanterna, který strčí do kapsy i několik Marvelovek jako Thor, Iron Man 2 nebo stupidní první Kapitán Amerika. Reynolds se utrh ze řetězu, místo svého typického humoru podlezá dnešním jednoduchým divákům naprosto infantilním humorem, který strašně tlačí na pilu a to jeho věčné dělání si prdel sama ze sebe to mě asi sere nejvíc. Místo toho aby byl na svojí kariéru hrdý, asi 10x slyšíme opakovat vtipy právě na Green Lanterna které vrcholí zastřelením Ryana Reynoldse při čtení jeho scénáře už mi vážně jen hnuly žlučí. Podlézání dnešním ovcím které hodnotí tyhle filmy jako by to byly pecky od Formana je prostě na poblití. Ve dvojce nefunguje vůbec nic, příběh je sračka, to tlustý dítě je úplně k hovnu a Cable je neskutečně trapný debil. X Meni a Colosus to je přímo otřesná tragédie. Co dialog, to neskutečné utrpení. Vtipy narvané násilím, film bez příběhu. Šokovalo mě, jak moc se mi to nelíbilo. Reynolds se ztratil, změnil, už nedělá humor který je jeho, dělá humor takový, aby se zalíbil většině, z výdělečného hlediska jistě krok pochopitelný, z lidského už nikoliv. I Tarantino potřebuje mantinely, jak je tihle lidi nemají, neví kdy přestat a přeženou to tak, až to není vtipné. Strašný zklamání a výsadek X Force ani Hitler to nezachrání, bože netoč trojku, dík.40%. ()

Stanislaus

Když jsem viděl trailery na nového DíPího, které byly takové vesměs nemastné, neslané, tak jsem měl trochu obavy, jak se tvůrcům podaří navázat na solidně natočenou, svižnou a ultraakční jedničku. Po zhlédnutí dvojky musím říct, že jsem ještě o stupeň spokojenější než u předchozího dílu, což jsem opravdu nečekal - s o to lepším pocitem jsem odcházel z kina. Druhý Deadpool si nebere servítky v žádné oblasti a ve filmu se objeví snad vše myslitelné i nemyslitelné. Líbilo se mi, jak si scenáristé dělali nekompromisní srandu z populární kultury, filmů a filmového průmyslu celkově, což bylo sice už i v jedničce, ale zde to posunuli ještě dál. Co se hereckého obsazení týká, tak mě pouze lehce iritoval Firefist (ale což, to se mi u dětských hrdinů stává často), jinak nemám, co bych vytknul. Vedle toho musím pochválit soundtrack, který obsahoval staré songy nejedné mojí oblíbené zpěvačky, čímž se mi tvůrci trefili krutopřesně do vkusu, plus mě uchvátila titulní píseň od Céline Dion (rozhodně se vyplatí podívat i na samotný videoklip). Druhý Deadpool mě neskutečně bavil od začátku do konce a pustil mě až při titulkových scénách, které se výborně vypořádaly s kinematografickými neduhy minulých let. Prostě film, který se ničeho nebojí a má vážně koule - a i kdyby je neměl, tak si je určitě umí nechat narůst ... protože je to přece jeho základní instinkt. ()

BMW12

Deadpool 2 se zdárně vyrovná prvnímu dílu. Je to prostě zábavná akční jízda, plná násilí a hlášek, doplněná o spoustu cameí. Tohle je prostě pohodička, když se chce člověk odreagovat, tak si zapne Deadpoola a naplno si užívá tu jízdu. ()

rikitiki

Jak spáchat sebevraždu mezi neustálými honičkami, výbuchy a umíráním? Deadpool 2 zná výstižnou odpověď, kterou vám prskne do tváře a vy se nepřestanete smát ani u hromadné likvidace týmu klaďasů. Jde spíš o scénky než o nějak ohromující děj, ale zábava vše přebíjí, takže odpustíte i nějaké to vyzdvihování rodinných hodnot a přátelství v závěru. Ostatně Deadpool to podává na americký film velmi decentně. SHRNUTÍ: Pro zábavu doprovázenou haldou mrtvol. ()

Janek

Je to sice R, ale občas jsem si říkal, že se tvůrci drží při zdi a že by některé scény mohly být ještě vyšperkovanější. Hlasitě jsem se smál při fiasku X-Force. Škoda, že tomu na konci padá řetěz. Jinak dokonce i emoce fungovaly, Deadpool 2 se tak (pro mě) řadí hned pod Strážce galaxie. 70% ()

Othello

[tzv Super Duper cut, ugh...] "Hahaha hoho haha ha haa. And I thought my jokes are bad." Pokud si chci z něčeho utahovat, je třeba v tom být lepší a nejen dělat ty samý věci a do toho se otáčet do kamery a říkat, že sem si toho vědom. Deadpool 2 je především zdánlivě nekonečná učvaňhaná parodie na zábavu, která povětšinu času selhává ve všem o co se pokouší, ale myslí si, kdovíjak na to všechno vyzrála. Uznávám, jsou tam sekvence, kdy jsem se nahlas zasmál či mě potěšil otrkanější nápad (jednoznačně nejlepší sekvence seskoku z letadla, kosení polonahých jakuzáků za doprovodu Enyi či vyhlazení doupěte ruských mafošů), nicméně z hlediska celkového konceptu mám jen slova hanby. Už ze začátku se vyplácá půlka vody z bazénu tím, že po srandovní kavalérii mrzačení a zabíjení je najednou umřeta hrdinova milá a náhle se máme dojímat nad reálnými emocemi, přičemž se v následných úvodních titulkách plácaj všichni po zádech, jakže nejsou hustý, že nechají umřít Deadpoolovo děvče. Po celý zbytek opakují veškeré nešvary superhrdinských produktů, včetně několika volně provázaných dějových linií, kde jich půlka vyjde do ztracena, únavné vytváření superhrdinského týmu a z toho vyplývající nesoustředěnost v akčních scénách, kde se mimojiné ukazuje, že ani režisér Leitch, který v Atomic Blonde předvedl některé z nejlepších bojových sekvencí za hodně dlouhou dobu, nedokáže pod křídlem Marvelu natočit za 110 mega zajímavou akci. Závěrečných 15 minut je nejutahanější nudou tohohle roku, což je co říct, obzvláště u filmu, který si podobné neduhy chce brát na paškál. Přítomný humor je neustále se dokola opakující katastrofa postavená na tom, že někdo řekne nějakou vážnou věc a protagonista jí shodí buď nepatřičným přirovnáním nebo bouračkou čtvrtý stěny. Asi nikdy nepochopím, proč dobrých deset minut stopáže probíhají ukrutně vytahané vtipy, kde Deadpool provokuje své okolí tím, že se chová jak gay, ačkoli jím není. To je ta kontroverze a nekorektnost kdyžtak? Já jen abych jí nepropás. Závěrem se svěřím se svým jedním tajným snem a to je vytvořit na premiéře někde v nějakym zachcanym multiplexu plnym lidí při promítání této parády takový projekt, že po několika náhodně vybraných vtipech, po kterých se všichni od srdce zasmějou bych zastavil film, rozsvítil bodový světlo na random nešťastníka v davu a ten by musel říct nahlas do mikrofonu, proč se právě zasmál. Já myslim, že už by se mu ten film už potom tolik nelíbil. ()

claudel

Pořádný nářez akce, humoru, vulgarit a sebeironie. Přesně tohle v USA masivně chybí. Deadpool je samostatná kapitola, svérázná postava antihrdiny s vražedným sarkasmem v každé druhé větě. Přitom mu nechybí srdce a smysl pro spravedlnost. Ryan Reynolds se našel, krásná narážka na Green Lanterna a ostatně úplně na všechno, co v dnešním světě frčí. Brolin se nezadržitelně prodírá na piedestal všech možných drsňáků, darebáků a padouchů, Moreny Baccarin bylo málo. Řval jsem smíchy u první akce-výsadku skupiny X-Force. Tím, jak je Deadpool jiný, věřím, že těch filmů s ním uvidíme ještě několik. ()

Necrotongue

Já vím, hodnotil jsem hodně nízko, ale zatímco jednička mi odrovnala bránici, druhému dílu se to nepodařilo. Některé vtipné záležitosti se opakovaly, takže už mě nemohly nadchnout, hlášek bylo opravdu hodně, možná jich bylo až příliš a někdy jsem měl pocit, že je tam tvůrci museli dostat, ať to stojí, co to stojí. Největší rozdíl proti prvnímu dílu byl pro mě v tom, že mě tentokrát příběh nedokázal vtáhnout do děje, prvnímu Deadpoolovi se to podařilo dokonale. Abych ale jen nekritizoval, musím pochválit Brada Pitta za jeho životní roli, celá vzdušně výsadková operace byla fantastická a Domino byla fakt vtipná. ()

luka4615

První "Deadpool" byl jako blesk z čistého nebe. Malý a podfinancovaný snímek z roku 2016 avšak i navzdory těmto negativním atributům dokázal uspět, na čemž měl znatelný podíl chytrý scénář a Ryan Reynolds, který Deadpoola "osadil" koňským šarmem a geniálním kousavým humorem. Když byl tedy po tomto úspěchu oznámen díl druhý, který měl mít mnohonásobně větší rozpočet, měl jsem lehké obavy. Nevytratí se ono kouzlo z prvního dílu? Nebyl ten úspěch zčásti docílen i tím, že tvůrci měli omezené finanční prostředky, a tudíž museli více improvizovat? Po zhlédnutí druhého filmu mohu s radostí konstatovat, že veškeré mé obavy se ukázali jako neopodstatněné, jelikož Deadpool 2 je, stejně jako první díl, úžasnou akční jízdou prodchnutou sarkastickým humorem a mnoha popkulturními narážkami. Jistě, při bližším zkoumání zjistíte, že Deadpool 2 je jen jakousi opulentnější, dražší a delší verzí snímku z roku 2016, nicméně ani tento detail Vám vážně nezabrání v tom si film královsky užít. Počínaje samotným Deadpoolem a konče skvěle choreograficky zvládnutou akcí, to všechno dohromady vytváří výbušný letní koktejl s výraznou komediálně-akční složkou po okraji červené sklenice, který Vás chytne a už nepustí. Pan Pool je totiž zpátky a vy ho chtě nechtě budete milovat. Skvělá práce! PS: Škoda týmu X-Force a epického Petera! (Viděno v kině CineStar Čtyři Dvory České Budějovice) „With this collar on, my superpower is just unbridled cancer. Give me a bow and arrow and I'm basically Hawkeye.“ ()

JASON_X

(Super Duper Cut 134min) Nevycházím z údivu. Druhý Deadpool je zasviněný přesně tím slizkým středoproudovým sajrajtem, ze kterého si zároveň dělá srandu a vůči kterému se rádoby vymezuje. A tak k megaporci krvavé akce, skvělých hlášek a gagů okořeněných vulgaritou, nekorektností, cynismem a černým humorem, sluníčkářská produkce přibalila i patos, výchovně moralizující žvásty a slzavá Deadpoolova očička za jednou zdechlou striptýzkou. Sice to má působit jakoby ne úplně vážně, ale je to míněno dost vážně na to, že mi to otrávilo skoro celou první polovinu i celý dlouhý závěr filmu. A ono v Hollywoodu tolik oblíbené kopání do Hitlerovy mrtvoly (v závěru) už mi přijde tolik let po válce poněkud vyčpělé a passé, měl bych spoustu jiných tipů na likvidaci spousty jiných typů. Ale abych nebyl jenom negativistický - třeba pasáž od přijímacích pohovorů k X-Force, přes jejich geniální sebevražednou akci, až po hromadnou rvačku s 'Fuckernautem', je za stoprocentních pět, parádní jízda. ()

Beastmaster4

Jednička byla vtipná, celkově by se dalo říct, že originální marvelácká blbina. Co ale bylo kouzlem jedničky, je tady už nuda, otrava a křeč. Místy nechutné vtípky, sexistické aj. narážky, které by člověk v jiném filmu přešel nebo se jim zasmál, tady působí dost trapně a suše. Z filmu jsem měl pouze pocit, snahy o přeskočení laťky prvního dílu. Asi se tvůrcům zdálo, že když to mírně přeženou, bude to zábava....ale není. Možná tak pro náctiletý, co se dneska smějou všemu ujetýmu, ale jinak prostě nee :-/ ()

Lucasion

„Tell me they got that in slow-motion...“ Po delší odmlce jsem si zase vyrazil do kina. Od jedničky jsem nic nečekal a dočkal se docela dobré kvalitní krvavé jízdy plné nekorektního humoru. Od dvojky jsem chtěl více katany, více akce a více keců. Po traileru jsem byl hodně natěšený. A víte co? Mě se to vlastně celé splnilo. Deadpool je opět cool švihák, který je drzý, vulgární a máchá katanou. Příběh? Ani ne prosím. Bourání třetí (nebo čtvrté?) stěny mezi filmem a realitou je téměř v každé scéně a z love story je nyní rodinný film. A opět. Deadpool nekecá. Bavil jsem se? Ano. Byl jsem dojatý? Ne. Mozek jsem nechal v šatně a užil si podívanou plnou hlášek, ne bohužel však všechny mi sedly a našli svojí půdu. Jinak jsem se usmíval a nejvíce mě dostaly pop kulturní odkazy a parodie sebe sama. Mě tohle asi ke štěstí stačí. Vyčítat Deadpoolovi, že už příliš tlačí na pilu, by bylo jako nošení dříví do lesa. Je to dost možná to co jsem od filmu chtěl já. Plus akce, která je dobře natočena a má dobrou kameru. Ačkoliv loňský Logan je nepřekonán, tak přesto je Deadpool super. Logan je prostě král zcela jiného kalibru. Tohle je další nášup nekorektního humoru. Pokud si v něm libujete jako já, nebudete zklamáni. (85 %) ()

Morholt

Dvojka se nese přesně v intencích jedničky, takže je to zase nahláškovaná jízda plná krve, zlomených či utržených končetin a Wade pochopitelně sype jednu hlášku za druhou. A ani nevadí, že některé scénky doslova kopírují první díl. Pravda, trochu to kazí přítomný patos, který místy působí nepatřičně, ale to je jen malá vada na kráse. Osvědčenou sestavu doplnil Brolin, který si střihl postavu ne nepodobnou Thanosovi a baví i Zazie Beetz či culící se Japonka, která doufám dostane v příštích dílech větší prostor. Třešničkou na dortu je samotný závěr. Prostě pecka. 95% ()

mm13

Presne ako jednotka. Tvári sa to ako neviem čo, ale je to len pľuvanec. Chutný, s gustom vyharknutý, ale len pľuvanec. Najväčšia sranda je predstavovať si škuľavého Reynoldsa, ako si myslí, že točí neviem čo revolučné krát dva... pritom bez masky by bol iba tým istým zúfalcom, akým väčšinou býva. Ale proti pokračovaniam, v týme či sólo, nemám nič. Čo je zásluha Deadpoola samotného (a nikoho iného). Úplne skurviť týpka takéhoto kalibru by mohol fakt už len totálny vypatlanec. ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

01.08.2022

Joker na cestě k nejvýdělečnějšímu eRku

Joker na cestě k nejvýdělečnějšímu eRku

24.10.2019

Ať už se vám nový Joker líbil, nebo ne, jedna věc se režiséru Toddu Phillipsovi nedá zapřít. Natočil totiž masivní hit, který je na cestě k tomu, aby se stal nejúspěšnějším eRkovým filmem všech dob.… (více)