Dětská hra

• USA Child's Play (více)

Legendární horor o panence Chuckie, hračce s duší sadistického vraha. Pojďte si hrát!!!  I kdyby americký režisér Tom Holland už nenatočil nikdy nic jiného, bude jeho jméno již navždy zapsáno zlatým písmem na zdi slávy moderní popkulturní hororové zábavy. Právě díky němu se totiž na první pohled triviální větička „Pojď si hrát“ stala v roce 1988 nesmrtelnou.Za hlavního hrdinu jeho klasického hororového thrilleru Dětská hra by šlo považovat malého chlapce Andyho, který právě oslavil šesté narozeniny. Ale pravda je taková, že prim v tomto snímku, který se v průběhu let rozrostl o čtyři další pokračování a letos se dokonce dočká vlastního remaku, hraje především hračka, kterou Andy dostane jako dárek. Panenka Chucky totiž není zdaleka tak roztomilá, jak se zprvu tváří. Pomocí prastarého voodoo rituálu se do ní během zatýkání převtělil umírající psychopatický vrah Charles Lee Ray a je jasné, že dřív nebo později se svět dozví o jeho návratu. Jenže kdo malému klukovi uvěří, že jeho malá hadrová panenka sprostě kleje, provádí naschvály a občas také s velkou zálibou zabíjí? Je to chyba, že dospělí svým dětem tak málo naslouchají. Teď za to někteří budou muset zaplatit svým životem. (oficiální text distributora)

Litsarch

Je tu sice pár nelogičností a chyb, ale vzhledem k ostatnímu materiálu nad tím člověk mávne rukou. Dnes už je málokdo, kdo by panenku Chuckie neznal. Jedni se ho bojí, druzí ho milují. Tento snímek mě velice mile překvapil. Sice "vraždící panenka" nevypadá moc děsivě, ale Chuckie je velice dobře udělaný a skoro opravdu jako živý. Když vemu v potaz rok 1988, tak velmi dobrá práce, kdy jeho pohyby ani nevypadají jako panenky. Dějová linka filmu se mi líbila a filmu se podařilo vytvořit dobrou atmosféru, která nepostrádala napětí a nepříjemný pocit. Alex Vincent klučinu zahrál dobře a film tak nestál jen na Chuckiem. Tento film se opravdu nezdráhám označit za legendární, jelikož má vše, co by člověk od hororu z roku 1988 o vraždící panence mohl čekat. I když, je pár věcí co mohli býti lepší, ale čert to vem. :) ()

adamo_znk

Byl bych spíš pro verzi, kde je Chucky panenka posedlá ďáblem, panenka z pekla nebo něco takovýho. Myslím, že fakt, že je v ní jenom převtělenej vrah s koníčkem ve voodoo filmu značně ubírá na strašidelnosti. Stejně jako hlas Brada Dourifa by mohl být nahrazen třeba původním dětským hlasem. Jinak je to ale solidní horůrek, lahůdka pro fanoušky 80. let ! ()

Terva

CITÁT - Bože, já asi umírám........ Zrození Chuckyho bylo velmi výbušné. Je to jen panenka, vycpaná a vyrobená z umělé hmoty, může oživnout? V tomto příběhu se tak stalo. CITÁT - Já už si nebudu nic vymýšlet....... Scéna s woodoo panenkou v 60 minutě je taky síla. CITÁT - Polib si........ V 75 minutě je scéna jak vystřežená z Terminátora - je povedená a dobrá - tleskal jsem. CITÁT - Ahoj, já jsem Chucky. Chceš si hrát? ()

Dale

Mám rád tieto 80-kové komédie s hororovými prvkami. Síce pri nich nikdy necítim ani kúsok hrôzy, maximálne štipku napätia, zato švanda to je slušná. Je zaujímavé sledovať, s akými šialenými nápadmi prichádzali scenáristi. ()

moviesfan

Poměrně dobrý ,,cool" horor s panenkou. Tohle jen tak někdo nevymyslí. Je to blbost, ale i hororová zábava. Hodnocení: 60% ()

corpsy

Sláva osemdesiatkovému hororu, ktorý nám priniesol popri všetkých tých Jasonoch, Krugeroch a Re-Animátoroch aj jednu ( trikovo skvelo prevedenú ) bábiku menom Chucky. Nečakajte more krvi a slizu, ale pekne natočenú rozprávku na dobrú noc. ()

Torision

No čekal jsem teda větší parádu plnou lekaček, temný atmosféry alá 6th Sence, zvrácenejch a úchylnejch vražd nekompromisním Chuckiem, ale ani tak jsem se nenudil. Zpočátku jsem amtosféru poměrně nasával, místama mi u scén docela i tlouklo srdce, ale zhruba po půlce se misky vah přesunuly na poměrně uvolněnější vlnu a mohl jsem si film vychutnávat dál i s trošku větší rezervou. :-) ()

Astaroth12

Tak toto je kult na, ktorý sa nezabúda,v mojej nerozvážnosti som naň zabudol, ale spomenul som si, že v detstve ma strašila bábika s milým menom Chuckie a tak som si povedal, že je čas oživiť spomienky. Už v niektorých momentoch je úsmevný, ale stále ma silnú temnú atmosféru. Stále aj po rokoch je pôsobivý, bábika vie nahnať strach, celé prostredie, kde sa väčšinu film odohrával bolo silno atmosferické a film má aj viacero napätých momentov. Kamera bola solídna, herci slušný, dejová linka zaujímavá, len bodycount bol slabučký a tak ani toho gore tu veľa nebolo, ale film hral na iné faktory a tie mu vychádzali. ()

schizmo

S odstupem času lze tento film hodnotit spíš z nostalgického a ikonického hlediska, než pro své reálné filmové kvality. Nicméně ve své době vzbudila vraždící panenka solidní poprask a udělala velký dojem nejen na malé děti :D. Doporučuju pouštět všem dcerkám jako odvykačku závislosti na panenkách :D. ()

fcreading

Takže tento horor som videl po Detskej hre 2, a musím uznať že je to lepšie o niečo. Brad Dourif ako Charles Lee Ray hneď na začiatku ho naháňa detektív a pri úteku ho postrelí do nohy a pritom najlepší Rayuv kamarát Eddie, ho tam nechá. On sa ukryje v hračkárstve a tam vyriekne voodo a jeho duša sa premiestni do jednej z bábik. Ale malý chlapec Andy, bude vidieť v televízore túto bábiku a hneď ju bude chciet tak povie svojej mame aby mu ju kúpila. Lenže tá ju kúpi od nejakého bezdomovca, ktorý po výbuchu v hračkárstve tú bábiku do ktorej sa prevtelil Ray ukradol. A začína sa nervydrásajúce napatie. Bábika ožije a zabíja všetkých s ktorými si to chce vyriadiť. Koniec mi prišiel dosť vydarený zapálenie ohňom a zabitie až do srdca. Celkovo sa jedná o vydarený diel po Detskej hre 2. ()

Zayl

Když jsem se na vraždící panenku Chucky díval jako malej, tak mi to přišlo strašidelné a měl jsem o strach postaráno na několik dnů dopředu. Teď s odstupem času přeci jen záběry na plastikového Chuckyho s nožem v ruce vyvolávají spíš úsměv, než pocit strachu. Přesto z nostalgie nemohu jít pod čtyři *, jelikož na svou dobu to byl celkem zajímavý koncept se slušnou vizuální stránkou. ()

Korbitch

Jeden čas sem z tohoto dílka byl pěkně vypsychovanej a asi už vim, proč je občas film dětem nepřístupný. Ono opravdu není dobré vidět panenku Chucky s nožem větším než měl sám Rambo v 9ti letech. ()

TomX2

Neviem, či je označenie "kult" pre Detskú hru oprávnené, ja mám skôr pocit, že si Chucky získal popularitu len tak náhodou, ale fajn, dajme tomu. Aj keď to ubehlo celkom rýchlo a vyložene som sa nenudil, bohužiaľ ma to nijak zvlášť neohúrilo a nedokážem sa viesť na rovnakej vlne, ako fanúšikovia filmu. Možno to je tým, že mi nesadol mix komédie a hororu, možno tým, že to miestami vyzerá ako podpriemerný rodinný film akurát s tým rozdielom, že v ňom behá masový vrah prezlečený za bábiku a do toho si hovorí sprosté slová. Tak či onak, ani po technickej, hereckej či obsahovej stránke to nebolo bohvieako dobré a preto musím konštatovať, že je Child's Play preceňovaný a vysoko nadhodnocovaný horor. ()

ivishka

Horor, který mě děsil v mém dětství, jelikož představa,že některá panenka začne vraždit... Pamatuju si to jakoby to bylo včera tento film.Bohužel jeho velká "strašidelnost" s věkem zmizela.. ()

Ghostface2

Dětská hra je klasika. Film má skvělou hororovou atmosféru, dobré efekty, solidní herecké výkony, dobré lekací scény. První díl této skvělé série je podle mě nejlepší. Ovšem krev a nechutnosti v tomto hororu rozhodně nečekejte. Žebříček série: CP1, CP2, CP6, CP3, CP4, CP5. ()

Bat55

Skvelý nápad, hnusný Chucky, parádna atmosféra, obstojní herci. Celkovo dosť vydarený horor o vraždiacej bábike menom Chucky. /75%/ ()

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

08.01.2023

Ačkoliv kina už měsíc drtí druhý Avatar, našel producent Jason Blum přece jen zase jednou skulinku k úspěchu. Hororová M3GAN o panence s umělou inteligencí, která se vydá na dráhu dalšího Chuckyho,… (více)

Mark Hamill je nový Chucky

Mark Hamill je nový Chucky

31.03.2019

Hororovou klasiku Dětská hra čeká reboot a studio Orion Films čerstvě oznámilo, kdo bude v nové verzi dabovat kultovní vražednou panenku Chuckyho. Roli se upsal slavný herec a zkušený dabér Mark… (více)