Reklama

Reklama

Mechagodzilla no gjakušú

  • Japonsko メカゴジラの逆襲 (více)
Trailer

Poslední film tzv. Shōwa série a zároveň poslední od slavného Ishirô Hondy recykluje zápletku předchozího dílu. Ukazuje se, že Mechagodzilla nebyla zcela zničena a mimozemšťané se jí snaží opravit. V tom jim pomáhá zneuznaný profesor Mafune a jeho dcera, která telepaticky ovládá Mechagodzillu. Mimozemšťané navíc pod svoji kontrolu získávají gigantického plaza Titanosaura. Na Godzille opět je, aby zachránila svět, a tentokrát bude čelit přesile… (Ertai)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (23)

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Rozlučka Hondy s Godzillou a vůbec režírováním, poslední Godzilla staré éry... má velmi zvláštní spodní tóny, takovou nezvykle silnou melancholii. Je zde jedna z mála vyloženě zajímavých ženských postav celé série. Nejobsazovanější Godzillí herec Sahara si zde dokončuje vývoj a po rolích relativně mladého frajera, mladého otce, muže středního věku, zde hraje roli šedivého staříka, a po řadě i nijakých výkonů jej zde role zjevně baví. Godzilla samotný je v roli spolehlivého kamikaze výborný a zábavný... a má důstojné protivníky. Spokojenost na závěr... ()

Lima 

všechny recenze uživatele

16) TERROR OF MECHAGODZILLA (1975)___ORIGINAL SHOWA SERIES 1954-1975___Legendární Ishiro Honda je mým nejoblíbenějším godzillovským tvůrcem, ale tady je jenom stínem svého slavného období. Ten příběh jakoby odvyprávěl tak na půl plynu, zejména prvních cca 50 minut se zde staticky debatuje více než by bylo záhodno, s vizualizací levné televizní inscenace a děj se nikam neposouvá. A ten název je docela zavádějící. Hlavní prostor zde má totiž podvodní ještěr Titanosaurus, kolem něhož se většina dění točí, Godzilla s Mechagodzillou hrají jenom druhé housle. Samozřejmě oblíbený Hondův prvek – mimozemšťani – zde nesmí chybět. Ale jinak překvapí, že triková úroveň u Hondových filmů od časů ´King Kong vs. Godzilla´ nepostoupila ani o píď. Což mě vlastně i v postavě samotné Godzilly docela cynicky těší, ta zde pořád vypadá – a také v celé sérii naposledy – jako nějaká semišová hračka z dětského pořadu s Dádou Patrasovou a je to docela legrace jí pozorovat při pohybu, které jsou neodolatelně komické a afektované. Až posledních 20 minut – vypuštěním Mechagodzilly ze svého stanoviště – se konečně Honda utrhl ze řetězu a takový wrestlingový souboj Godzilly s Titanosaurem není vůbec marný, i na rány pěstí a kopání do hlavy tu dojde :o) Ale jinak…..lehce pronuděný zážitek. ()

Reklama

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Posledné diely klasickej ságy mi dosť pripomínajú úpadkové filmy Hammer Studios ale vlastne aj Universalu. Treba dostať monštrum opäť do príbehu, tak vymyslíme nejaký debilný príbeh, no akosi sa nám to vymkne z rúk a 2/3 filmu monštra niet a všetko zachraňuje posledná polhodinka. Tá je ale chvalabohu famózna! Nabudúce: srať na ľudí, venovať sa monštrám! ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Godzilla skončil neslavně, co si budeme povídat. Z původního monstra zbylo až příliš antropomorfní zviřátko, které se mlátí za lidi, protože... těžko říct proč. Fukuda ani Honda to neutáhli a byla to ke konci dost nuda. Poslední díl se sice loučí na pro sérii mírně nadstandardní úrovni, především díky opravdu ultimátní destrukci na konci (nevadí ani místy chabší choreografie než obvykle), opotřebení a nutnost restartu jsou ale jasné. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Bohužel další díl Godzilly který mě tak trochu minul. Já strašně nesnáším ty násilný humorný vsuvky kterých tady bylo poměrně požehnaně. A to v podání těch nejhorších herců jaký jsem za poslední dobu viděl, fakt to bylo strašné a jediné co se mi líbilo byly ty efekty a kostýmy sice nebyly nejlepší ale byly pozeratelné, ale mezi jinýma godzilýma filmama to u mě propadlo. ()

Galerie (29)

Reklama

Reklama