Reklama

Reklama

Mothra tai Godzilla

  • Japonsko モスラ対ゴジラ (více)

Obsahy(1)

Lidstvo nalezne na moři obří vejce a následně ho odveze do Japonska. Od dvou víl se vědci dozvědí, že vejce pochází ze vzdáleného ostrova, kde vládne jistá Mothra. Jakmile se do Tokia vrátí stará známá Godzilla, vědci neváhají a odjedou na ostrov přemluvit Mothru, aby zničila Godzillu. Mothra jim vyhoví a odletí do Tokia zabít Godzillu. Godzilla však Mothru porazí a Japonsko nasadí do boje tanky. Ani ty však Godzillu nezastaví. Víly proto zařídí, aby se z vejce vylíhly larvy Mothry dříve. Stalo se tak a dvě larvy Mothry se vydaly zničit Godzillu. Pomstí svou matku? (Spinosaurus)

(více)

Recenze (30)

Spinosaurus 

všechny recenze uživatele

Takový klasický díl,ale hlavně velice naivní. Honda za to nemůže,ten odvedl kvalitní práci. Může za to fakt,že Mothra prostě není rovnocený soupeř. Mothra jen upí kousat svými pidikusadli a foukat vítr a to proti Godzille prostě nestačí. Ani ten závěr s těmi larvami není tak dobrý jako třeba v Godzilla vs. Monster Zero. Takže průměr. Mothra se ale nemusí za nic stydět. Čeká jí velká budoucnost. A hned to předvede v dalším dílu. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Upřímě Mothru mám ze všech monster nejméně rád, a to hlavně díky těm dvou scvrklím Japonkám které mě doslova pijou krev. Tady je proti Godzille což bylo fajn hlavně akční scény stály za to, jen je tu další naprostej špatně danej humor kterej na celé sérii nesnáším. No já si dávám od Godzilly zase nějaký čas pokoj. ()

Reklama

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Kvalitná campy zábava. Najväčším plusom je poctivý príbeh so zaujímavou mytológiou okolo Mothry, i keď chcelo by to osekať tak o desať minút, resp. dať do filmu viac Godzilly, keďže tá sa objaví až po polhodine a oproti minulým dielom jej ničenie je obmedzené. Každopádne záverečný súboj Godzilla vs. Mothra a Godzilla vs. megalarvy je bohovský! ()

Lima 

všechny recenze uživatele

6) GODZILLA vs MOTHRA (1964)___ORIGINAL SHOWA SERIES 1954-1974___Mothra mě ze všech godzillích protivníků baví nejvíc. Má zajímavé „zázemí“ (božský původ, mytický ostrov, noblesní vzhled) a její „děti“, hlásné trouby a verbální kontakt s lidstvem v jednom, tedy dvě malé víly v oranžových šatičkách s kožíškem přes ramena, mě vždycky dostávají. Zde mají v godzillí sérii poprvé prostor a pomocí jejich sladkého zpěvu „Mosuraja, Mosuraja“ přemluví Mothru, aby lidstvu pomohla zničit Godzillu. Následuje mnoho soubojů Godzilly s Mothrou, s lidmi a se dvěma larvami (které se vylíhnou z obřího vejce, vyplaveného z moře a ukrytého do obřího inkubátoru), z nichž jedna se zakousne Godzille do ocasu a druhá na ní ze zálohy, ukrytá mezi skalami, stříká žlutý lepkavý sekret. Takže vcelku příjemný díl a óda na papundekl, plyšovou můru, modýlky tanků, letadel, vrtulníků, raketometů, kulisy ostrova, které jakoby z obrázku Strážní věže vypadly, přehrávající herce, spoustu patosu a všudypřítomného vážného tónu :o) ()

Max-Wesslo 

všechny recenze uživatele

Jsem překvapený, jak dokáže film z dílny Ishiro Hondy být i napínavý. Úvodní nález obřího vejce vyplaveného po velké noční bouři je tak záhadný, že by se i Shyamalan mohl přiučit. Ve srovnání s ostatníma Godzillama má tato velmi slušný scénář a vynikající hudbu a to z ní dělá zřejmě nejlepší film této série. I herecké výkony jsou nesrovnatelně lepší, už to nejsou jen primitivní výkřiky, ale propracované dialogy. Samozřejmě to člověk musí všechno brát s nadhledem, stále to má velkou spoustu chyb a nelogičností a pořád je to sranda. Ale myslím, že Honda měl k dispozici trochu větší rozpočet a je to znát. Objevuje se zde nový styl točení, kdy Godzilla už neničí jen plastové město, ale v popředí se objevují reálné záběry na město a za ním běží na plátně Godzillí pochod. Ve filmu jde zhruba o tohle: Po nálezu obřího vejce místními rybáři a obyvateli ho od nich odkoupí nějaký podnikatel s výhledem na velký finanční výdělek. Ale na scéně se objeví dvě malé trpasličí slečny z jistého ostrova, ze kterého vejce pochází, a varují podnikatele a také hlavní hrdiny snímku, aby vejce vrátili nebo se stane něco hrozného. Hrdiny jsou dva novináři (žena fotografka a muž) a nějaký vědec. Ti se snaží přemluvit podnikatele, aby vejce vrátil (marně). Z ničeho nic se z hlíny vyhrabe Godzilla a začne ničit nevinné městečko, až dokráčí k velkému inkubátoru ukrývajícího vejce a začne ho ničit. Naši hlavní hrdinové mezitím na výpravě na ostrov Mothry přemluví místní obyvatele v čele s trpasličíma ženama, aby poslali Mothru proti Godzille. Začne velký boj matky o své dítě. Ale Godzilla všelicos vydrží a postupně na ní útočí ještě stovky hraček (tanky, letadla, děla) a nakonec taky dvojčata vylíhnuvší se z vejce. Jak to skončí neprozradím, abych nespoileroval. Výhradu bych měl proti lidskému útoku, protože stále se opakující záběry děl střílejících na Godzillu začnou nudit. Ale na závěr potvrdím úvodní větu, že mě film dosti překvapil a zaslouží si v rámci Hondovy série alespoň 4 hvězdy. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (5)

  • Godzilla je jediné monštrum vo filme, ktoré je hrané hercom v obleku. (MerlinPolcic)
  • V pásu vlajících vlajek v bouři na začátku filmu lze zahlédnout i vlajku českou. (Kmotr76)

Reklama

Reklama