Ex_Machina

Efekt motýlích krídel znamená, že aj malá vec alebo malá zmena môže mať zásadný dopad na celkový výsledok snaženia a môže ovplyvniť našu budúcnosť. Naozaj stačí tak málo? Podľa mňa áno. Máme náš život naplánovaný, alebo stojí celý na burterfly efekte? Čo by sme urobili inak, vzali by sme nejaké činy alebo slová späť, ak by to ovplyvnilo našu budúcnosť? A naozaj by sa potom niečo zmenilo? Koľkokrát som si túto otázku už položil. Pokiaľ niekto má byť vo vašom živote, tak tam bude, pokiaľ nie, tak nech urobíte čokoľvek tak tam nebude. Ak napríklad po určitých nedorozumeniach vo vzťahu jeden povie druhému že ho stále ľúbi, no druhý povie, aby ostali iba kamaráti, zamýšľajú sa potom nad svojimi slovami a premýšľajú čo by bolo, ak by tá druhá odpoveď bola tiež ľúbim ťa? Možno sú veci tak ako majú byť. Ale možno aj nie. To nikto nikdy nezistí. ()

hrumsrt

Jednou za čas si objevím film, kterého se nemůžu nabažit, pustím si ho v krátkém časovém období třeba desetkrát a pořád jsem z něho stejně odstřelený.. A jedním z takových diváckých zážitků mi byl před lety i právě Osudový dotek. Duo prakticky neznámých tvůrců se rozhodlo, že značka Nezvratný osud jim nestačí a vyrukovali se svým nápadem, který představili světu, sklidili úspěch a zase se po nich slehla zem... Životopisný příběh o klukovi, který trpí výpadky paměti, a proto si od mala píše deníky, kam si zapisuje každý svůj den, když následně zjistí, že jejich zpětným pročítáním se může do svojí minulosti zase vrátit.. A tady přichází nejgeniálnější pojetí cestování časem v možná celé historii filmu! Pouze po vlastní ose a vy jako jediní nositelé původní minulosti následně obdržíte bolestiví kopanec v podobě "efektu motýlích křídel", který v zdejším provedení je svou efektností tak cool.. V hlavní roli mnou nepříliš oblíbený Ashton Kučera jako Evan, jehož arogantní pojetí svých rolí mě nepřestává urážet, který ale tady předvádí výkon, se nímž si ho chci navždy pojit! Příběh o osudové lásce, za níž je hlavní hrdina ochotný obětovat celý svůj současný život... Každý posun v čase ho přibližuje k jeho sobeckému cíli, ale současně si pokaždé vyžádá cenu, kterou není Evan ochotný zaplatit. Jenže ve svojí vytrvalosti je zas a znovu odhodlán vyzkoušet jinou verzi budoucnosti, bez ohledu na přepych jaký mu ta současná nabízí, s nadějí, že tentokrát by to mohlo vyjít... Elegantní podívaná, která ve mně zůstává napořád a i když ve svojí romantické lince jde někdy o klišé, tak pokaždé se projeví krásně lidským způsobem. Někdy je varianta přítomnosti nepříjemná, že si přejete, aby už to skončilo a šlo se jinam, jindy hodí hlavnímu hrdinovi pod nohy tak velký klacek, že nevěříte, jak ho ještě dokáže překonat, ale v každém případě mě nejen baví onu verzi sledovat, nemůžu se dočkat, co se nám ukáže příště.. Filmový masterpiece, který mě hladí po duši a pokaždé jde o intenzivní zážitek, ke které si i v budoucnu chci zase vrátit, protože Butterfly Effect (český překlad je omyl) mě nepřestává fascinovat. 100% ()

Kenneth

Vrátit se zpátky do minulosti a udělat určitou věc jinak. To je dobrý nápad hodný zfilmování. Bohužel se této myšlenky ujali američtí tvůrci a dopadlo to jako obvykle. Přitom základní kostra je ještě dobrá, ale bohužel ta výplň. Naivita, někdy až dětinská, je kompenzována drsnými výrazy a scénami, čili z kaluže do blata. Děj má určitá pravidla, ale v některém místě se tvůrcům najednou přestanou hodit a tak je poruší. Divák se potom ptá: "Jak to, že když... tak...?" Film působí hodně 'teenagersky', něco ve stylu The Final Destination, naštěstí se na rozdíl od tohoto snímku vyvaroval přehnaných efektů a tak se ještě více nezesměšnil z toho plynoucími nesmysly. Dalším kladem filmu je, že se pořád něco děje a tak se nedostává na nějaké delší dialogy. Dialogy jsou podle mě velkou slabinou amerického filmu a u tohoto snímku se nezdálo, že by byl výjimkou. Vidím to tak na 2,5*. ()

DJ Kritik

Čakal som príbeh o chorobe, ktorá pohltí mladý život a dočkal som sa oveľa lepšieho filmu než som čakal. Každý človek určite rozmýšľaľ o tom čo by sa stalo, keby.... Jeden z tých filmov, ktoré vás primäjú k tomu, aby ste sa zamysleli nad svojimi životnými udalosťami ()

zomb0

keby skončil inde (resp. skorej) ako skončil vážne by som premyšlal nad 5* ale takto davam ledva 3 pretože celkom slušný nápad skončil medzi timi filmikmi ktoré si pozrem a na druhy deň, že o čom to bolo? no nič proste trápny koniec... ()

Alfie

Jediné co mi vadilo byl Ashton Kutcher,škoda že hlavní roli nedostal někdo talentovaný př.Joshua Jackson nebo Ryan Gosling . ()

dobbin

První řekněmě polovina ubíhala docela svižně a měla špičkovou atmosféru např. při agresivních Tommyho útocích či Evanových záchvatech. Pak už následuje "rutinní" druhá půle, která smrnc pvní půle postrádá. Jako celek to v součtu ale funguje dobře, takže radujme se, veselme se a navíc to má i něco na způsob happyendu a ten jsem právě tady nečekal. ()

LukeSharp

V době kdy do kin jde každá sračka nechápu proč se tam tohle neobjevilo.Parádní psycho-thriller o tom jak to může dopadnout když se změní pár věcí,které se udály v mládí.Perfektní ukázka toho jak funguje(nebo spíše jak by mohl fungovat) tzv. motýlí efekt.A první třetina filmu ta byla fakt excelentní.Mladý psychopat,otec pedofil,nehoda s dynamitem tohle všechno má pak zásadní vliv na události,které nejsou nijak veselé až pak nakonec všechno vyřeší jedna obyčejná věta lépe než deset zásadních činů.Jo a ten gothic blázen byl fakt psycho!!!90% ()

Dinsberg

Film, poukazující, že hrát si na Boha nemůže ani ten, kdo by k tomu měl nadání. Za náš současný stav může rozhodnutí z před pěti minut nebo z před třiceti let. ()

Baki

Wow, tak tohle je bomba. Stale me udivuje, jak se mohou porad a porad tocit filmy, ktere svym pribehem, ztvarnenim ... proste vsim dokazou cloveka ohromit. A toto je pripad Butterfly Effectu. Je to naprosto dokonaly snimek u ktereho jsem se ani chvilinku nenudil ... proste to neslo. 90% je jasna volba ;). ()

petisek

Nechápem, ako tento film mohol dostať tak vysoké hodnotenie od ostatných užívateľov csfd. Jedná sa o teenegerský sci-fi thriller na tému zmien udalostí v minulosti a znášaní následkov v prítomnosti. Nemôžem povedať že ide o zlý film, ale zaujímavý námet kazí zlý scenár a ani Ashton Kutcher, nemá v sebe toľko charizmy, aby svojej komplikovanej postave dodal dostatok vierohodnosti. ()

pepino

Nemám větších výhrad. Originální a svěží dílko ve stylu Donnieho Darka. Vše od hudby, přes scénář až po herecké výkony ( Kutchera jsem považoval za typického "slaďouška", který se hodí akorát tak do komedií- až doteď, kdy mě přesvědčil, že hrát umí) si zaslouží 5 hvězdiček ()

LuNaj

Miluju filmy, které dávám do DVD s pocitem naprosté nevědomosti a které mě dostanou naprosto do děje a "přikovají" do křesla. I když úvodní titulky nasvědčovaly, že půjde o naprostý shit. Starring- Ashton Kutcher. V té chvíli nastal zlomový bod, neboť jsem si řekl něco ve stulu: ,Větší kravina než Hele vole... to být nemůže. Tak to risknu.' Následujte vaše instinkty:-)) A vidíte... Filmu dávám 5*, takže to asi taková kravina nebyla, co?;-) ()

atlee

Jeden z mála relatívne nových hollywoodskych filmov, ktorý ma dosť dostal. Zaujímavo spravovaná variácia myšlienky cestovania v čase za pomoci listovania si v denníku. Vynikajúci soundtrack, predovšetkým hlavná téma Michaela Subyho „Kayleigh’s Funeral“, ktorú nahral pražský symfonický orchester. Tie sláčiky v človeku jednoducho musia vyvolať emócie. 5* ()

Blackburn8

Výborné ,vynikající no proste super.Nemam nic co bych tomu vytknul.Vyborný nápad skvělí střih atd. už hodně dlouho jsem nebyl do filmu takhle “zařnanej“ .90% ()

verka4444

Po opětovném shlédnutí Butterfly Effect, měním své hodnocení ze 4 na 5 hvězdiček. Oceňuji propracovnost scénáře do posledního detailu. ()

Cortesz

Originální snímek, který je zčásti teenage dramatem a sci-fi s prvky cestováním v čase, což je rozhodně jeden z nejlepších prvků ve sci-fi žánru. Navíc celkem dobře hrající Ashton Kutcher, který se s vé první vážnější role chopil více než skvěle, k tomu krásná Amy Smart, zajímavej O.S.T., a plno časových smyček a snahy o zlepšení budoucnosti tím, že se změní minulost, no prostě bomba. Jedině za 5, protože jde o skvělý sci-fi zážitek a také velmi originální se skvělým koncem. ()

Toustovač

Aneb méně je někdy více. K atmosféře skutečně nemám co dodat, bez problémů jsem se nechal pohltit. A to se mi nestává tak často. Ovšem příběh - tak tedy, když hlavní hrdina změnil časovou linii po několikáté, už to v mých očích dost ztrácelo na působivosti. Že bude, k podpoření hlavní myšlenky filmu, "všechno jinak", je řekl bych naprosto jasné, ale skutečně k tomu nemuselo dojít tolikrát. Romantickou linii jsem naopak vnímal poměrně příjemně, zvláště onen finální "držet se co nejdál" přístup. Dětští herci (hlavně oba, no, řekněme lehce nestabilní chlapci) velmi dobří. O jejich dospělích verzích už to tolik neplatí, přesto Ashton Kutcher je lehce nadprůměrný, pro Amy Smart mám relativní slabost již od první chvíle, co jsem ji viděl na plátně a její "nešťastné" verze na mne slušně zapůsobily. Ještě si dovolím zmínit Kevina Duranda, jehož skoro až dobrosrdečný věřící spoluvězeň mě vážně dostal. Z vedlejších rolí pro mne určitě nejlepší. Celkově tedy silné čtyři hlavně za děti a atmosféru. ()

HarveyDent

Klasický příklad toho, že by scénaristi měli nechat režii svého díla raději někomu jinému nebo aspoň ti scénáristi, pro které je to debut (co se týče spolupráce se známými tvářičkami jako Ashton Kutcher). Takového začátečnického pisatele může napadnout úplně geniální, skvělý, bombastický prostě "nápad za milión". Pak je z tohoto nápadu tak unesen, že odbyde následný scénář a ještě, když se rozhodne to vše zrežírovat vede to pouze k 3* zábavě jak tu bylo řečeno "pro generaci MTV". Režie je tu totiž jak od středoškolských amatérů, ani jediný moment, který měl být děsivý mě nevyděsil, nýbrž ve mně vyvolal jen zvědavost zjistit jaký vliv to bude mít v budoucnu. A přitom Kutcher nehrál vůbec špatně, kdyby byl veden někým zručnějším a zkušenějším režisérem byl by to náramný psychouš :-) Ale jinak pouhých 70% ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz