poster

Temný Kraj (TV seriál)

 • Slovensko

  Temný Kraj

Krimi / Drama

Česko, 2017, 12x60 min

Režie:

Jitka Bártů

Hudba:

Robert Jíša

Hrají:

Lukáš Vaculík, Kristýna Nováková-Fuitová, Jan Teplý ml., Karel Zima, Martin Trnavský, Saša Rašilov nejml., Tereza Kostková, Jan Novotný, Zdena Studenková, Robert Nebřenský, René Přibil, Naďa Konvalinková, Matěj Havelka, Zuzana Kajnarová, Josef Kubáník, Jiří Vejdělek, Teresa Branna, Andrea Daňková, Zuzana Vejvodová, Monika Zoubková, Bořek Joura, Jarmil Škvrna, Petr Halberstadt, Malvína Pachlová, Veronika Macková, Jakub Žáček, Václav Noid Bárta, Dáša Kouřilová, Tomáš Kořének, Diana Šoltýsová, Lukáš Král, Kamila Sedlárová, Jiří Zapletal, Jiří Hána, David Punčochář, Ivanka Devátá, Miloslav Mejzlík, Jaroslav Mendel, Filip Chlud, Jitka Sedláčková, Rudolf Kuča, Miloslav Petrovič, Ondřej Kavan, Martin Havelka, Jan Hofman, Jiří Oberfalzer, Martin Pechlát, Dana Morávková, Vladislav Beneš, Tomáš Jeřábek, Přemysl Boublík, Radek Zima, Kamila Špráchalová, Karel Frýd, Hana Gregorová, Milan Šteindler, Viktor Limr, Veronika Arichteva, Pavla Ptáčková-Vitázková, Michaela Horká, Žaneta Filípková, Perla Kotmelová, Denisa Nesvačilová, Igor Bareš, Rostislav Novák ml., Petr Čtvrtníček, Jiří Knot, Sarah Star, Markéta Krejčová, Ivan Sochor, Marek Dobeš, Alfred Šrámek, Radek Polák, Karel Freund
(další profese)

Komentáře uživatele Godhaj k tomuto TV seriálu

 • Čarodějnice (S01E01) (epizoda) (2017)
  *

  ,,Tohle místo, to je magnet na průsery. A pak je tady taky ta stará kletba.“ Úvodní znělka mi dlouho vrtala hlavou, než mi došlo, že se asi někdo inspiroval Temným případem. A v tu chvíli mi to došlo – tenhle seriál bude hrůza. A vypadá to, že bude. Největší kámen úrazu bude neskutečně plytký scénář. Vedlejší postavy jsou vesměs definované pouze jedním, většinou ještě mimořádně hloupým, rysem. Např. postava bodrého policisty hraná Karlem Zimou je v seriálu asi jen proto, aby neustále mlela cosi o tajemnosti, čarodějnicích, démonech, kletbách a dalších okultních ptákovinách. Jo a ještě k tomu pořád něco žere nebo pije. Vaculík se docela snaží, ale nemá moc co hrát, ona je jeho postava také dost charakterově chudá, takže se není čemu divit. Zápletka vražd mě moc netáhne, vyšetřování v podstatě neprobíhá, místo toho se stopáž věnuje osobním, veskrze nezajímavým problémům policistů, že mě ani moc nenapnuli, jak že to dopadne v dalším dílu.(12.3.2017)

 • Čarodějnice pokračování (S01E02) (epizoda) (2017)
  *

  ,,Její máma vykládá karty. A dělá horoskopy.“ Pachtění se za vrahem v červené čepici pokračuje a naše trio neschopných policistů spolu s Vaculíkem a jeho kýčovitým psem jsou mu na stopě. Scénář je snad ještě krapánek debilnější než v prvním dílu. Postavy už spolu vůbec nemluví, jen pronášejí hloupé monology. Vyšetřování se děje znovu jaksi mimochodem a nebýt červené čepice, asi ho hledají dodnes. Bída a děs, to je první příběh z Temného kraje.(18.3.2017)

 • Loupežníci (S01E03) (epizoda) (2017)
  *

  ,,Že by nějaký vzrůšo, tady v tom zapadákově?“ ,,To teda pochybuju.“ V Temném kraji tentokrát řádí zlí loupežníci. A to by nebyla postava Karla Zimy, kdyby to neoglosovala nějakou stupidní poznámkou o středověcích lupičích, vlastně předchůdců dnešních podomních obchodníků. Haha, to je ale vskutku podařené! Bohužel jen ironicky vzato. Skupina policejních neumětelů se opět pachtí vícero případy, přičemž nic nezvládají. A jako temný bonbónek je tu mistr Kraj s jeho zlou diagnózou, psem a Rašilovem, který nemá co hrát, a tak je jen smutný. Nevadí mi ovšem rozdělení příběhu na dva díly, neboť mě vůbec nezajímá, jak to dopadne.(3.4.2017)

 • Loupežníci pokračování (S01E04) (epizoda) (2017)
  *

  ,,Víš, že starouši šmírujou i za záclonou.“ Jak asi dopadne vyšetřování loupežných vražd? To jsem si vzhledem k diletantismu policistů v tomto seriálu netroufal ani tipovat. Chatrné herecké výkony a naprosto mizerný scénář vesele pokračují dál. Jakub Žáček se aspoň nestydí a po vzoru Kúdu přehrává jak jen může. Zbytek je opravdu jak z nějaké ubohé telenovely, vyšetřování vůbec neexistuje, postavy se prostě bez zájmu pohybují náhodně v prostoru a vedou zbytečné a nesmyslné průpovídky. Vlastně už na to koukám jen kvůli nechtěné komičnosti některých scén a postav.(9.6.2017)

 • Hříšníci (S01E05) (epizoda) (2017)
  odpad!

  ,,No, dyť to říkám. Umrlec se šavlí. Koukejte ho chytit.“ Rozjíždí se nový případ a opět je to hrozná telenovela a s očividnými chybami. Nechápu, kde tvůrci berou tu drzost nacpat divákovi před oči třikrát tu stejnou patlanici sprejem na kostele a tvrdit, že je to pokaždé nová kresba a že to pokaždé přebílili. To je to samé, jak kdyby na vás z obrazovky koukal obrovský prostředníček. Tentokrát jsem už ani nedoufal, že uvidím nějaké vyšetřování, a nemýlil jsem se. Půl stopáže zabere Krajovo randění, vraždy jsou tu jen tak aby se neřeklo. Temný kraj se tímto dílem asi dostal na úplné dno, na které se už těžko kouká i s cynickým nadhledem a velkou dávkou škodolibosti.(9.6.2017)

 • Hříšníci pokračování (S01E06) (epizoda) (2017)
  *

  ,,Upíra, nebo zombíka. Ale obyčejná mrtvola taky stačí.“ Skrz obrovskou haldu nelogičností (zelené stromy v listopadu či zubatý nůž), přes kvanta svíček a hloupých dialogů se naši hrdinové konečně dopátrají záhadného hard metalového zločince. Dívat se na to je ale čisté utrpení. Tak brutální herecké výkony podpořené tím nejhorším scénářem vytvářejí velmi zvláštní atmosféru, kdy jsem si zlomyslně vychutnával každou další hloupou a naivní scénu. Ale abych jen nehaněl, tak Karel Zima opět neopomene žraní koblih a ezoterické žvatlání.(12.11.2017)

 • Pekelníci (S01E07) (epizoda) (2017)
  *

  ,,Co se ti zase nelíbí? To je pohodlná bouda, barevná, pěkná. Dám ti tam polštář a deku.“ První půlka Pekelníků opět rozehrává zoufale nudnou telenovelu jemně říznutou chabým pokusem o kriminálku. V lese se hromadí jedna mrtvola za druhou a kriminalisté místo toho, aby pracovali, řeší svoje nezáživné osobní problémy, nebo si po večerech sepisují Staré pověsti české. Ale na druhou stranu jsme se zase dozvěděli, že Zima umá psát všemi deseti. Postava hraběnky je nevěrohodná a zámek s fitnesscentem v opuštěné vesnici působí značně úchylně. Zoufalost a nekompetentnost tvůrců ukazuje i jejich nedbalost, kdy v jedné scéně je muž zastřelen do zad, a vzápětí o ní postava policisty hovoří jako o průstřelu hlavy. Na detaily se prostě kašle. A aby se stopáž natáhla na dva díly, povídá si Vaculík se svým psem o jeho asi v deseti scénách, při čemž nedochází k žádnému posunu v ději. Je to celkově vzato hrozně mátožné a unylé, postavy spolu nemluví, ale pronášejí monology, čímž se strnulost ještě více umocňuje. Jsem zvědavý, jak si s tím poradí druhý díl.(10.2.2018)

 • Pekelníci pokračování (S01E08) (epizoda) (2017)
  odpad!

  ,,Panebože, to je ale ošklivá bouda!“ Marnost v řešení dalšího případu dosáhla svého vrcholu. V této druhé části se totiž nejvíce prostoru věnuje opět psovi a jeho boudě, která se mu nelíbí, ačkoliv se Vaculík snaží obhájit si svou práci. Dialogy se psem, který neodpovídá tak pokračují a jsou už hodně moc daleko za hranicí snesitelnosti. Vyšetřování případu opět není, zato je tu kupa tlachání, divných myslivců a ještě podivnější baronky, která by takhle napsaná nevydržela ani v brakové literatuře. A vyústění případu stojí zase za starou belu.(3.7.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace