Temný Kraj (TV seriál)

Krimi / Drama

Česko, 2017

Jitka Bártů

Robert Jíša

Lukáš Vaculík, Kristýna Nováková-Fuitová, Jan Teplý ml., Karel Zima, Martin Trnavský, Saša Rašilov nejml., Tereza Kostková, Jan Novotný, Zdena Studenková, Robert Nebřenský, René Přibil, Naďa Konvalinková, Matěj Havelka, Zuzana Kajnarová, Josef Kubáník, Jiří Vejdělek, Teresa Branna, Andrea Daňková, Zuzana Vejvodová, Monika Zoubková, Bořek Joura, Jarmil Škvrna, Petr Halberstadt, Malvína Pachlová, Veronika Čermák Macková, Jakub Žáček, Václav Noid Bárta, Dáša Kouřilová, Tomáš Kořének, Diana Šoltýsová, Lukáš Král, Kamila Sedlárová, Jiří Zapletal, Jiří Hána, David Punčochář, Ivanka Devátá, Miloslav Mejzlík, Jaroslav Mendel, Filip Chlud, Jitka Sedláčková, Rudolf Kuča, Miloslav Petrovič, Ondřej Kavan, Martin Havelka, Jan Hofman, Jiří Oberfalzer, Martin Pechlát, Dana Morávková, Vladislav Beneš, Tomáš Jeřábek, Přemysl Boublík, Radek Zima, Kamila Špráchalová, Karel Frýd, Hana Gregorová, Milan Šteindler, Viktor Limr, Veronika Arichteva, Pavla Ptáčková-Vitázková, Michaela Horká, Žaneta Filípková, Perla Kotmelová, Denisa Nesvačilová, Igor Bareš, Rostislav Novák ml., Petr Čtvrtníček, Jiří Knot, Sarah Star, Markéta Krejčová, Ivan Sochor, Marek Dobeš, Alfred Šrámek, Radek Polák, Karel Freund, Alena Doláková, Hana Krtičková, Barbora Horčičková
  • quido.morava

Viděl jsem dva díly a myslím, že se už nic nezmění - přestože scénář není bůhvíco, tak až tak úplně hloupý není, ale režie i herecké výkony jsou na bodu mrazu, některé dialogy a scény jsou tak kýčovité, že se nehodí ani do ochotnického divadla (tím nechci urazit nikoho z ochotníků), a přestože jsou obsazeni vesměs ostřílení herci, tak skoro nehrají, nebo hrají špatně - jediní, kdo se snaží jsou asi jen Jan Novotný a Karel Zíma, jinak Vaculík většinou jen bezradně koulí očima jako Hurvínek, Krystýna nehraje skoro vůbec, Honza Teplý zase šíleně přehrává a režie to neukočíruje... Nenadchlo mne to a je to podle mne opět zahozený potenciál.(24.1.2017)

Děj občas pokulhává, nejde o pravou kriminálku plnou zvratů a napětí, ale herci jsou příjemní a na takové to večerní počumění před spaním se tento miniseriál celkem hodí. Ovšem katastrofa byla epizoda Hříšníci a navážení se do black metalového žánru. Tvůrci se mohli alespoň informovat oč jde, protože pak z toho vyleze takový paskvil, jako například spojit satanistickou symboliku a kapelu Amon Amarth, no hrůza :-((22.1.2018)

Vědět předem, že to bude od režiséra ultraubohých VIP vražd, tak jsem to nikdy nepustil. A nebýt tolika odsudků, hned ze startu, ani bych nekomentoval. . Nicméně, sešlý Lukáš Vaculík vůbec není špatný a Kristýna Nováková je zapamatovatelná, snad prvně od Pelíšků. Samozřejmě, pár zbytečných Primaherců, občas logické minely nebo zbytečné vysvětlování jasného a zbytečné komediální výstupy. Ale, copak je to v životě jinak? Mě vadí nejvíc divněčeská Zdena Studenková. ...PS Dobrá je temněpřípadová úvodní znělka a hudba vůbec. ...PPS: ještě pět epizod, uvidíme.(2.3.2017)

Tento seriál nemá vůbec špatné herecké osazení, bohužel ze stránky kriminalistiky je to trošku úlet a teď si vemte? nebylo by lepší, kdyby to byl seriál jen o životních starostech a radostech? já myslím, že ano, ke konci jsem si více užíval ty jejich osobní záležitosti než to, že našli již dvacátou mrtvolu ve stejném lese za vesnicí....(21.3.2017)

• Fracek

Zde se nezvratně ukázalo, že Lukáš Vaculík je herecky velmi slabě vybavený, takže celou tu fantasmagorii neutáhne ani nostalgie z jeho herecké prvotiny s Tofim. Tím pádem i doprovodná hudba působí jako špatný ftip anebo spíše kýč? Dodívat se na to dá, ale jen ze zvědavosti, s kvalitou to nemá nic společného. Kristýna N-F vyzařuje zcela mdle a za chvíli je jeden z ní celej utahanej. Seriál je taková potrhaná krabice bez víka...(26.2.2017)

• - Natáčeno v Konojedech, Říčanech u Prahy a v kostele v Kozojedech – Kostel Sv. Martina. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Krajův (Lukáš Vaculík) nalezený retrívr Egon se ve skutečnosti jmenuje Tobiáš a v době natáčení mu bylo 5 let. [Zdroj: iPrima.cz] (rakovnik)

• - Aby si tvůrci seriálu byli jisti, že se jejich příběhy podobají realitě, povolali na pomoc kriminalistu Josefa Lottese, který vyšetřoval více než tisíc vražd. (rakovnik)