Temný Kraj

• Slovensko Temný Kraj
Česko, (2017–2019)

Jitka Bártů

Robert Jíša

Lukáš Vaculík, Kristýna Badinková Nováková, Jan Teplý ml., Karel Zima, Martin Trnavský, Saša Rašilov nejml., Tereza Kostková, Jan Novotný (více)

Série(2) / Epizody(26)

Odborník na sériové vraždy Petr Kraj se ve svém zdravotním volnu na malebném venkově dostává společně s nalezeným psem a nezkušenou trojicí okresních policajtů k vyšetřování šesti případů sériových vražd, ve kterých ožívá stejně temné zlo jako ze starých pověstí a strašidelných legend.
Pražský elitní kriminalista z oddělení vražd Petr Kraj dává ze zdravotních důvodů sbohem velkoměstu a usazuje se na chátrající faře po svém strýci v malebném kraji opředeném strašidelnými legendami a pověstmi. Na zdánlivě poklidném venkově si ale připadá opuštěný stejně jako osamělý strom za vesnicí, ke kterému ho vážou vzpomínky z dětství. Jeho návrat ke kořenům není v žádném ohledu snadný, ale postupně také propadne nostalgické atmosféře a tajemné malebnosti venkova. Navíc potkává i nové kolegy z okresního oddělení, kteří se díky němu dostanou k vyšetřování spletitých případů sériových vražd a získají příležitost k profesnímu i osobnímu růstu. Plachá Naďa Hamplová, snaživý Vojta Coufal a bodrý Pepa Sláma se vyznají v temných zákoutích svérázného kraje a jsou Petrovi těmi nejlepšími parťáky při objasňování zločinů a oporou ve chvílích, kdy všem nemilosrdně ubíhá drahocenný čas... (TV Prima)

MartinezZ

Tak ne. Uvažoval jsem i o **, ale ten poslední díl, to byl vrchol diletantství snad na všech frontách. Sestry Bártů by se měly navzájem oběsit ve prospěch zdraví divákových mozkových buněk, jež samy postrádají. --- Temný kraj a jeho lehce příliš okatá inspirace Temným případem, hlavně co se úvodních titulků týče. Navíc hudba mi přespříliš připomíná právě Temný případ a navíc se k tomu naprosto nehodí, to si někdo fakt spletl českou vesnici s bažinami Louisiany :D --- Lokální policajti jsou jeden jako druhý idioti. Repliky Vaculíka, ohlašujícího sériové vraždy, nutí k smíchu. Výsledek ale k smíchu není, raději se to mělo jmenovat "Smutný kraj". Vaculíkova postava totiž temná není, takže se ani nemusel jmenovat Kraj. Zahozená možnost, další česká škoda. ()

(Z)denny odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V neděli jsem se rozhodl zkouknout první díl temného, napínavého, krimi seriálu "Temný kraj". Musím se přiznat, že ihned první díl zvedl stavidla emocí, které ze mě začaly proudit a já proplakal celý zbytek večera. Ano, opravdu to byla taková tragédie. Dialogy a herecké výkony, za které by se stydělo kdejaké ochotnické divadlo v Hodrní Dolní.. I když, musím uznat, že zraněný pes omotaný ostnatým drátem se tvářil skutečně útrpně a paní Tereza Kostková přinesla do děje lehký závan filmového kunštu. Ale opravdu tak neznatelně lehký, že během pěti vteřin vyšuměl a z celého dílu zůstala pachuť a totální nechuť pustit si jakékoliv další pokračování.. ()

kajas

Snaha dodat do prostředí českého venkova jakési mystično se děvčatům Bártovým moc nevyvedla. Asi největším problémem jsou doslova tragičtí kriminalisté (nebo raději karikatury na kriminalisty) v podání Zimy a Teplého. Na Vaculíka s Trnavským se ale koukalo celkem hezky a některé případy byly opravdu zajímavé (i když nepotřebovaly natáhnout do dvou epizod). A nebudu lhát, na třetí hvězdičku to docpal pejsek Egon ;). Druhá řada ovšem znamenala fatální kvalitativní sešup ve všech směrech, hlavní postavy se nepochopitelně odklonily od svých vybudovaných charakterů a přibyl další problém - Rosťa Osička v podání Davida Suchařípy, jehož projev by v zahraničí jistě aspiroval na nějakou televizní anticenu. Další řadu už prosím ne. ()

panMartin

Podprůměrný český seriál. Strašně jednoduchý a nedomyšlený seriál, který ani není vtipný. Dialogy někdy úplně pitomé ,někdy standartní, ale nic vyjímečného. Vše je daleko od profesionální práce. Případy jsou jednoduché celkem je dobrá temná atmosféra. Celé je to točené klidným tempem. Za dvě a to jen díky Vaculíkovi a jeho psu, jinak bych s tím ani neztrácel čas. Velmi to připomíná levné krimi seriály komerčních televizí ()

hony23

Je to s podivem, ale sestry Bártů po všech těch Rodinných poutech, Velmi křehkých vztazích a V.I.P. vraždách neskončily na smetišti seriálových dějin, ale dostaly další job. Namíchaly nechutný pelmel z Temnýho případu, Komisaře Rexe a Policie Modrava, obsadili Vaculíka jako jediného herce mezi partu ochotníků a každou neděli kurvý krimi žánr. Zločince zde stíhá kriminalista na smrtelné posteli ve spolupráci s náčelnicí, která většinu času věnuje řešení domácích problémů. Pak tu máme ještě jedno ambiciózní kriminalistické hovado a vrchol zoufalství představuje jeho kolega píčus věřící na nadpřirozeno. Není se tak co divit, že prvního pachatele nakonec dopadne kufr, o který ten nešťastník zakopne. Další osudy tohoto panoptika mě už nezajímají. ()

• Filmovalo se také v kostele Zásmuky, Konojedech a Horních Krutech. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Natáčeno v obcích Horní Kruty, Říčany u Prahy, Konojedech, Praze - Karlíně a klášteru Zásmuky. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • První klapka 2. série padla stylově o Dušičkách (2. listopadu 2018) na hřbitově. [Zdroj: iDnes.cz] (rakovnik)