Temný Kraj (TV seriál)

Krimi / Drama

Česko, 2017, 12x60 min

Jitka Bártů

Robert Jíša

Lukáš Vaculík, Kristýna Nováková-Fuitová, Jan Teplý ml., Karel Zima, Martin Trnavský, Saša Rašilov nejml., Tereza Kostková, Jan Novotný, Zdena Studenková, Robert Nebřenský, René Přibil, Naďa Konvalinková, Matěj Havelka, Zuzana Kajnarová, Josef Kubáník, Jiří Vejdělek, Teresa Branna, Andrea Daňková, Zuzana Vejvodová, Monika Zoubková, Bořek Joura, Jarmil Škvrna, Petr Halberstadt, Malvína Pachlová, Veronika Macková, Jakub Žáček, Václav Noid Bárta, Dáša Kouřilová, Tomáš Kořének, Diana Šoltýsová, Lukáš Král, Kamila Sedlárová, Jiří Zapletal, Jiří Hána, David Punčochář, Ivanka Devátá, Miloslav Mejzlík, Jaroslav Mendel, Filip Chlud, Jitka Sedláčková, Rudolf Kuča, Miloslav Petrovič, Ondřej Kavan, Martin Havelka, Jan Hofman, Jiří Oberfalzer, Martin Pechlát, Dana Morávková, Vladislav Beneš, Tomáš Jeřábek, Přemysl Boublík, Radek Zima, Kamila Špráchalová, Karel Frýd, Hana Gregorová, Milan Šteindler, Viktor Limr, Veronika Arichteva, Pavla Ptáčková-Vitázková, Michaela Horká, Žaneta Filípková, Perla Kotmelová, Denisa Nesvačilová, Igor Bareš, Rostislav Novák ml., Petr Čtvrtníček, Jiří Knot, Sarah Star, Markéta Krejčová, Ivan Sochor, Marek Dobeš
  • panMartin

Podprůměrný český seriál. Strašně jednoduchý a nedomyšlený seriál, který ani není vtipný. Dialogy někdy úplně pitomé ,někdy standartní, ale nic vyjímečného. Vše je daleko od profesionální práce. Případy jsou jednoduché celkem je dobrá temná atmosféra. Celé je to točené klidným tempem. Za dvě a to jen díky Vaculíkovi a jeho psu, jinak bych s tím ani neztrácel čas. Velmi to připomíná levné krimi seriály komerčních televizí(8.4.2017)

• MartinezZ

Tak ne. Uvažoval jsem i o **, ale ten poslední díl, to byl vrchol diletantství snad na všech frontách. Sestry Bártů by se měly navzájem oběsit ve prospěch zdraví divákových mozkových buněk, jež samy postrádají. --- Temný kraj a jeho lehce příliš okatá inspirace Temným případem, hlavně co se úvodních titulků týče. Navíc hudba mi přespříliš připomíná právě Temný případ a navíc se k tomu naprosto nehodí, to si někdo fakt spletl českou vesnici s bažinami Louisiany :D --- Lokální policajti jsou jeden jako druhý idioti. Repliky Vaculíka, ohlašujícího sériové vraždy, nutí k smíchu. Výsledek ale k smíchu není, raději se to mělo jmenovat "Smutný kraj". Vaculíkova postava totiž temná není, takže se ani nemusel jmenovat Kraj. Zahozená možnost, další česká škoda.(3.4.2017)

No jo to mi mohlo být hned jasné, že 90% procent českých všeználků s velkými předsudky a ještě větším egem seriál ihned odsoudí ještě než do-odvysílají pilotní díl. Prostě klasika na kterou jsem si za ty léta už mohla na ČSFD vzniknout, ale i po letech mě omezenost některých uživatelů stále zaráží. Seriál zatím působí mile a zajímavě, to mýtické prostředí a legendy zatím beru spíš jako legraci pro oživení seriálu a ono to skutečně seriálu přidává na humoru. Uznávám, že první díl byl celkem zmatený (to jsou opravdu všichni opraváři a všichni nosí červenou čepici?) a vraha nám odhalí až ve druhé epizodě (o napětí hned více), ale zatím se to zajímavě rozjíždí a dostali jsme i celkem dost prostoru na to, abysme poznali všechny důležité postavy o něco blíže. Zatím to rozhodně nedosahuje kvalit Mordparty ani Poldy (který ovšem byl co se hlavní dějové linky týče velmi neoriginální a hodně si bral z německé předlohy avšak to udělal i obdobný francouzský seriál z roku 2010 a na hodnocení mu to neubralo což mi jen dokazuje jak funguje mentalita většiny českých uživatelů co zde hodnotí à la pokud to je z Česka je to hned odpad. Ovšem Polda si to skvěle vynahrazoval humorem za čož jsem mu tu neoriginalitu odpustila) a je možné že hodnocení ještě časem změním. Zatím ale solidní 4*.(16.1.2017)

• quido.morava

Viděl jsem dva díly a myslím, že se už nic nezmění - přestože scénář není bůhvíco, tak až tak úplně hloupý není, ale režie i herecké výkony jsou na bodu mrazu, některé dialogy a scény jsou tak kýčovité, že se nehodí ani do ochotnického divadla (tím nechci urazit nikoho z ochotníků), a přestože jsou obsazeni vesměs ostřílení herci, tak skoro nehrají, nebo hrají špatně - jediní, kdo se snaží jsou asi jen Jan Novotný a Karel Zíma, jinak Vaculík většinou jen bezradně koulí očima jako Hurvínek, Krystýna nehraje skoro vůbec, Honza Teplý zase šíleně přehrává a režie to neukočíruje... Nenadchlo mne to a je to podle mne opět zahozený potenciál.(24.1.2017)

• fafejt001

ZATÍM po dvou dílech předčasné hodnotit i když . . . To s tím psem byl trapaaas !!! V lese leží chlupáč a pak si veze jiného . Kdo za to může , kdo za to může . . . Jinak je tam Vaculík asi jediný , solidní herec na tento žánr . Ten Teplý ml. tam je asi omylem , takže stojí to celé na jednom herci . INU , není to málo holky Bártovic ????? Myslím , že lepší už to , asi , nebude .(29.1.2017)

• - Natáčeno v obcích Horní Kruty, Říčany u Prahy, Konojedy, klášter Zásmuky, Praha - Karlín. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Aby si tvůrci seriálu byli jisti, že se jejich příběhy podobají realitě, povolali na pomoc kriminalistu Josefa Lottese, který vyšetřoval více než tisíc vražd. (rakovnik)

• - Natáčeno v Konojedech. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)