Temný Kraj (TV seriál)

Krimi / Drama

Česko, 2017, 12x60 min

Jitka Bártů

Robert Jíša

Lukáš Vaculík, Kristýna Nováková-Fuitová, Jan Teplý ml., Karel Zima, Martin Trnavský, Saša Rašilov nejml., Tereza Kostková, Jan Novotný, Zdena Studenková, Robert Nebřenský, René Přibil, Naďa Konvalinková, Matěj Havelka, Zuzana Kajnarová, Josef Kubáník, Jiří Vejdělek, Teresa Branna, Andrea Daňková, Zuzana Vejvodová, Monika Zoubková, Bořek Joura, Jarmil Škvrna, Petr Halberstadt, Malvína Pachlová, Veronika Macková, Jakub Žáček, Václav Noid Bárta, Dáša Kouřilová, Tomáš Kořének, Diana Šoltýsová, Lukáš Král, Kamila Sedlárová, Jiří Zapletal, Jiří Hána, David Punčochář, Ivanka Devátá, Miloslav Mejzlík, Jaroslav Mendel, Filip Chlud, Jitka Sedláčková, Rudolf Kuča, Miloslav Petrovič, Ondřej Kavan, Martin Havelka, Jan Hofman, Jiří Oberfalzer, Martin Pechlát, Dana Morávková, Vladislav Beneš, Tomáš Jeřábek, Přemysl Boublík, Radek Zima, Kamila Špráchalová, Karel Frýd, Hana Gregorová, Milan Šteindler, Viktor Limr, Veronika Arichteva, Pavla Ptáčková-Vitázková, Michaela Horká, Žaneta Filípková, Perla Kotmelová, Denisa Nesvačilová, Igor Bareš, Rostislav Novák ml., Petr Čtvrtníček, Jiří Knot, Sarah Star, Markéta Krejčová, Ivan Sochor, Marek Dobeš, Alfred Šrámek, Radek Polák, Karel Freund

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Scénář 4/10/// PLUS: rozhodně Lukáš Vaculík a sympatický Egon (ale žádný komisař Rex z něho není), líbil se mi herecký projev Martina Trnavského a věší role pro Kristýnu Novákovou (kde jen jsou ty Pelíšky), občas dobrá atmosféra a celkově hodně oddechová a nenáročná záležitost MÍNUS: některé postavy spíš nesympatické karikatury (Jan Teplý ml.), spousta berliček a kliček ve scénáři, často nepřekvapivé, nelogické./// Shrnutí: čekal jsem víc a začátek vypadal slibněji, ale postupně seriál zabředal a "rodinných" problémů a jako kriminálka moc nefungoval a ani se o to nesnažil. Často hodnotím dost nadsazeně, takže pokud už dávám průměrné hodnocení, je to vážné slabé./// Celkem 54%///(16.7.2017)

• WikingVik

Temný Kraj vede zkušeného diváka detektivek k okusování nehtů a pevné víře, že snad i pro Primu platí, že chybama se člověk učí. Už obsazení Kristýny Novákové do role vyšetřovatelky vražd nesedí. Nic proti ní, ale když vytáhne bouchačku, připomíná spíš prvňáka, který se žene do školy s aktovkou větší, než je on sám. Samotný děj je bota za botou, příkladem může být poslední příběh. V něm kdosi postupně zavraždí soudce, bývalého policajta, dozorce, soudního znalce …. až po cca 90 minutách děje Vaculíka vítězoslavně napadne, že ty vraždy musí mít společného jmenovatele, např. pomstu. Hurá je vyhráno a padouch je zatčen na hřbitově, jenže on ještě stihnul unést a “pohřbít“ jejich kolegyni. A tak se policie vrací na vesnický hřbitov rozlehlý asi jako školní tělocvična. Hledají ve dne, hledají v noci a nic. Až pak pes zaštěká na přilehlou márnici a tam je policistka schována pod plachtou v dřevěné bedně. Ach jo. Takže jedinou světlou chvilkou byl výkon Igora Bareše co by šíleného padoucha.(15.4.2017)

• rigby

Ze začátku to vypadalo jako hodně slabý odvar Rapla. Nutno říct, že Vaculík má stále osobité charisma, a tak jsem neodolal a díval se dále. Bohužel další příběh byl již velmi slabý a s dalšími díly se to propadalo do hloubky podprůměrné telenovely, ze kterého to vybředlo až v posledním příběhu, ostatně hodně naivním. Na zapadlou vesničku nečekané množství sériových vrahů. Nešťastné je také dělení na příběhy po dvou dílech. O hereckém obsazení nemá smysl psát, protože to je zcela otřesné a jednotlivé postavy jsou jen bezduchými loutkami. Scénář nedostatečný, bez jakékoli invence a smyslu pro soudnost. Dalo se stavět alespoň na charismatu Lukáše Vaculíka, ale i to bylo postupně zahozeno a hlavní hrdina zmizel v bahně jiných citečků. A přitom jeho vztah k místní veterinářce vypadal tak nadějně a jako jediná dvojice měli šanci zaujmout diváka. Nakonec z toho vznikl totální průšvih, který jsem přetrpěl do konce už snad jen ze setrvačnosti.(3.4.2017)

• doriana.g

- Vaculík stále v módu Modrá ocel až Magnum. Kdysi to bylo úsměvné, dnes jen smutné. - Aha! Ten přihlouplý kolega, který stále deklamuje nějaké pověsti, měl zřejmě přinést nádech tajemna! Bohužel jen demonstruje budoucí dopad inkluze ve školství. Dementa zvítáme v každé jednotce!!! - Blbě vymyšlené, blbě napsané, blbě obsazané, blbě natočené. - Hezký pes, ale ten tu bídu nevytrhne, i když v to autoři samozřejmě doufali. S R A Č K A.(3.4.2017)

Tento seriál nemá vůbec špatné herecké osazení, bohužel ze stránky kriminalistiky je to trošku úlet a teď si vemte? nebylo by lepší, kdyby to byl seriál jen o životních starostech a radostech? já myslím, že ano, ke konci jsem si více užíval ty jejich osobní záležitosti než to, že našli již dvacátou mrtvolu ve stejném lese za vesnicí....(21.3.2017)

• - Filmovalo se v obcích Horní Kruty, Konojedy, Zásmuky a zámku Štiřín. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Filmovalo se také v kostele Zásmuky, Konojedech a Horních Krutech. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Natáčeno v Konojedech. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)