Temný Kraj (TV seriál)

Krimi / Drama

Česko, 2017, 12x60 min

Jitka Bártů

Robert Jíša

Lukáš Vaculík, Kristýna Nováková-Fuitová, Jan Teplý ml., Karel Zima, Martin Trnavský, Saša Rašilov nejml., Tereza Kostková, Jan Novotný, Zdena Studenková, Robert Nebřenský, René Přibil, Naďa Konvalinková, Matěj Havelka, Zuzana Kajnarová, Josef Kubáník, Jiří Vejdělek, Teresa Branna, Andrea Daňková, Zuzana Vejvodová, Monika Zoubková, Bořek Joura, Jarmil Škvrna, Petr Halberstadt, Malvína Pachlová, Veronika Macková, Jakub Žáček, Václav Noid Bárta, Dáša Kouřilová, Tomáš Kořének, Diana Šoltýsová, Lukáš Král, Kamila Sedlárová, Jiří Zapletal, Jiří Hána, David Punčochář, Ivanka Devátá, Miloslav Mejzlík, Jaroslav Mendel, Filip Chlud, Jitka Sedláčková, Rudolf Kuča, Miloslav Petrovič, Ondřej Kavan, Martin Havelka, Jan Hofman, Jiří Oberfalzer, Martin Pechlát, Dana Morávková, Vladislav Beneš, Tomáš Jeřábek, Přemysl Boublík, Radek Zima, Kamila Špráchalová, Karel Frýd, Hana Gregorová, Milan Šteindler, Viktor Limr, Veronika Arichteva, Pavla Ptáčková-Vitázková, Michaela Horká, Žaneta Filípková, Perla Kotmelová, Denisa Nesvačilová, Igor Bareš, Rostislav Novák ml., Petr Čtvrtníček, Jiří Knot, Sarah Star, Markéta Krejčová, Ivan Sochor, Marek Dobeš, Alfred Šrámek, Radek Polák, Karel Freund
  • Schuldiner

Prosim vás, proč se na to vůbec díváte??? To vážně čekáte, že by to mohlo bejt dobrý??? Si děláte srandu, ne? Český krimiseriály, nebo kriminálky všeobecně, jsou totální sračky, protože to prostě neumíme, vůbec!!! (Kájínek, Gangster Ka, Příběh kmotra, Expozitura, Sametoví vrazi, Kriminálka Anděl.. atd..atd.. prostě křeč se bije s vyloženou trapností...někdy vítězí ta, jindy ona..) Navíc... upoutávky k tomuhle mi vážně hodně přípomínaly True Detective (Temný případ), ale samozřejmě s úrovní naprosto neoriginálních a rádoby-holyvůdsko-vypadajících trapných debilů... A NAVÍC... hraje tam Vaculík proboha (!!!), jeden z našich nejhorších neherců... Tenhle seriál nemůže nikoho ničim lákat... Nechápu.. Samozřejmě.. nebudu tomu dávat ani pár vteřin, tady se totiž rozhodně zmejlit nemůžu!(17.1.2017)

• lineker

Žádná velká očekávání jsem neměl a možná proto, nejsem až tolik zklamán. Chvílemi opravdu ubohé, některé dialogy jak ze školní besídky (dohady zda případ vzít či nevzít ), technická úroveň hodně pokulhává a změnu rasy psa snad ani nemá cenu řešit. Nicméně jsem se rozhodl, že ještě jeden díl zkusím. Důvodem je především Lukáš Vaculík a samotné vyřešení případu. Jsem zvědav jak se s tím tvůrci poperou.(16.1.2017)

• panMartin

Podprůměrný český seriál. Strašně jednoduchý a nedomyšlený seriál, který ani není vtipný. Dialogy někdy úplně pitomé ,někdy standartní, ale nic vyjímečného. Vše je daleko od profesionální práce. Případy jsou jednoduché celkem je dobrá temná atmosféra. Celé je to točené klidným tempem. Za dvě a to jen díky Vaculíkovi a jeho psu, jinak bych s tím ani neztrácel čas. Velmi to připomíná levné krimi seriály komerčních televizí(8.4.2017)

• mira007

Vaculík a jeho pes je fajn, ale jinak bída. Dementní představa že vraždu vyšetřuje parta tří kriminalistů, kteří jsou tak neschopní, že dávají číst spisy policajtovi na chalupě, aby poradil. Případy jsou jednoduché celkem je dobrá temná atmosféra ( alá napodobenina Raplu, ale nešahá mu ko kotníky ) . Bojím se že tu chmurnou atmosféru víc než kamera a herecké výkony má vliv to, že hlavní hrdina umírá. Na to fakt nejsem zvědavej řešit u šestákových detektivek v televizní formě řešit takové těžké téma.(30.1.2017)

• Přemek

Naprosto promarněná šance. Když už mám k dispozici stárnoucího Vaculíka coby umírajícího policajta zažraného do své práce, proč to musím zabít tím, že jeden případ roztáhnu do dvou dílů, aniž by k tomu byl zásadní důvod (ty umělé pauzy mezi jednotlivými replikami a zbytečně vkládané záběry svědčí o tom, že tvůrci nevěděli, čím dvojdíly zaplácnout) - a ještě si tam přidám arogantního blba (ano, Teplý ml.) a imbecila, který všude vidí duchy a přízraky?(17.3.2017)

• - Filmovalo se v obcích Horní Kruty, Konojedy, Zásmuky a zámku Štiřín. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Natáčeno v Konojedech a Praze. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Natáčeno v Konojedech. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)