Temný Kraj (TV seriál)

Krimi / Drama

Česko, 2017, 12x60 min

Jitka Bártů

Robert Jíša

Lukáš Vaculík, Kristýna Nováková-Fuitová, Jan Teplý ml., Karel Zima, Martin Trnavský, Saša Rašilov nejml., Tereza Kostková, Jan Novotný, Zdena Studenková, Robert Nebřenský, René Přibil, Naďa Konvalinková, Matěj Havelka, Zuzana Kajnarová, Josef Kubáník, Jiří Vejdělek, Teresa Branna, Andrea Daňková, Zuzana Vejvodová, Monika Zoubková, Bořek Joura, Jarmil Škvrna, Petr Halberstadt, Malvína Pachlová, Veronika Macková, Jakub Žáček, Václav Noid Bárta, Dáša Kouřilová, Tomáš Kořének, Diana Šoltýsová, Lukáš Král, Kamila Sedlárová, Jiří Zapletal, Jiří Hána, David Punčochář, Ivanka Devátá, Miloslav Mejzlík, Jaroslav Mendel, Filip Chlud, Jitka Sedláčková, Rudolf Kuča, Miloslav Petrovič, Ondřej Kavan, Martin Havelka, Jan Hofman, Jiří Oberfalzer, Martin Pechlát, Dana Morávková, Vladislav Beneš, Tomáš Jeřábek, Přemysl Boublík, Radek Zima, Kamila Špráchalová, Karel Frýd, Hana Gregorová, Milan Šteindler, Viktor Limr, Veronika Arichteva, Pavla Ptáčková-Vitázková, Michaela Horká, Žaneta Filípková, Perla Kotmelová, Denisa Nesvačilová, Igor Bareš, Rostislav Novák ml., Petr Čtvrtníček, Jiří Knot, Sarah Star, Markéta Krejčová, Ivan Sochor, Marek Dobeš, Alfred Šrámek

Ze začátku jsem tomu při prezentaci dával šanci....při propagaci to vypadalo na takovou českou verzi kriminalisty se psem.....jenže v reálu ten pes tam je jen pro reklamu, ve skutečnosti je v seriálu jako mazlíček, který se do případů nějak nezapojuje. Namísto toho vidíme to, jak komisař opravuje rozpadlou barabiznu. A vůbec tomu nepřidává to, že jsou případy roztahány vždy na dva díly...jako 2 a 1/2 hodiny sledovat případ? to i Columbo měl vyřešeno rychlejc....(8.2.2017)

Snaha dodat do prostředí českého venkova jakési mystično se děvčatům Bártovým moc nevyvedla. Asi největším problémem jsou doslova tragičtí kriminalisté (nebo raději karikatury na kriminalisty) v podání Zimy a Teplého. Na Vaculíka s Trnavským se ale koukalo celkem hezky a některé případy byly opravdu zajímavé (i když nepotřebovaly natáhnout do dvou epizod). A nebudu lhát, na třetí hvězdičku to docpal pejsek Egon ;).(6.4.2017)

Děj občas pokulhává, nejde o pravou kriminálku plnou zvratů a napětí, ale herci jsou příjemní a na takové to večerní počumění před spaním se tento miniseriál celkem hodí. Ovšem katastrofa byla epizoda Hříšníci a navážení se do black metalového žánru. Tvůrci se mohli alespoň informovat oč jde, protože pak z toho vyleze takový paskvil, jako například spojit satanistickou symboliku a kapelu Amon Amarth, no hrůza :-((22.1.2018)

• Schuldiner

Prosim vás, proč se na to vůbec díváte??? To vážně čekáte, že by to mohlo bejt dobrý??? Si děláte srandu, ne? Český krimiseriály, nebo kriminálky všeobecně, jsou totální sračky, protože to prostě neumíme, vůbec!!! (Kájínek, Gangster Ka, Příběh kmotra, Expozitura, Sametoví vrazi, Kriminálka Anděl.. atd..atd.. prostě křeč se bije s vyloženou trapností...někdy vítězí ta, jindy ona..) Navíc... upoutávky k tomuhle mi vážně hodně přípomínaly True Detective (Temný případ), ale samozřejmě s úrovní naprosto neoriginálních a rádoby-holyvůdsko-vypadajících trapných debilů... A NAVÍC... hraje tam Vaculík proboha (!!!), jeden z našich nejhorších neherců... Tenhle seriál nemůže nikoho ničim lákat... Nechápu.. Samozřejmě.. nebudu tomu dávat ani pár vteřin, tady se totiž rozhodně zmejlit nemůžu!(17.1.2017)

Temný Kraj se mi líbil o něco více než Policie Modrava, na níž mě zaujalo pouze prostředí, v němž se příběhy odehrávaly. V případě tohoto počinu se mi líbil nápad se specialistou na sériové vraždy, jenž prakticky umírá na nádorové onemocnění. Odstěhuje se tedy na venkov a jen vypomáhá tamní kriminálce a též kolegovi z Prahy. Pochválit mohu atmosféru některých dílů, které svědčí zdařilá hudba a také zaujatost jednoho z policistů venkovskými pověstmi a povídačkami, jež mají vždy nějakou spojitost s daným případem. Jednotlivé díly nemají moc spád, což je dáno tím, že jsou děleny na dvě části. Je tomu tak pravděpodobně proto, aby se mohl více řešit i osobní život hlavních hrdinů. Vše, co je na tomto seriálu dobré a zasloužilo by si vyšší hodnocení, pohřbívá občas do očí bijící nelogičnost, naivita, herecké výkony některých kriminalistů a zejména pak finální záhadný lék na léčbu Petra Kraje. Závěrem bych ještě pochválil Lukáše Vaculíka, který mi na svoji roli perfektně pasoval, ale také Martina Trnavského, jenž tu i přes menší prostor předvádí slušné představení. Dávám 3* stejně jako Policii Modravě či Mordpartě, které však řadím o stupínek níž, byť dát jim 2* nebo Temnému Kraji 4* se mi nechce.(10.4.2017)

• - Krajův (Lukáš Vaculík) nalezený retrívr Egon se ve skutečnosti jmenuje Tobiáš a v době natáčení mu bylo 5 let. [Zdroj: iPrima.cz] (rakovnik)

• - Natáčeno v Konojedech. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Natáčelo se také v těchto lokalitách: Praha, Horní Kruty, Říčany, Zásmuky,  zámek Štiřín. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)