Temný Kraj (TV seriál)

Krimi / Drama

Česko, 2017–2019

Jitka Bártů

Robert Jíša

Lukáš Vaculík, Kristýna Nováková-Fuitová, Jan Teplý ml., Karel Zima, Martin Trnavský, Saša Rašilov nejml., Tereza Kostková, Jan Novotný, Zdena Studenková, Robert Nebřenský, René Přibil, Naďa Konvalinková, Matěj Havelka, Zuzana Kajnarová, Josef Kubáník, Jiří Vejdělek, Teresa Branna, Andrea Daňková, Zuzana Vejvodová, Monika Zoubková, Bořek Joura, Jarmil Škvrna, Petr Halberstadt, Malvína Pachlová, Veronika Čermák Macková, Jakub Žáček, Václav Noid Bárta, Dáša Kouřilová, Tomáš Kořének, Diana Šoltýsová, Lukáš Král, Kamila Sedlárová, Jiří Zapletal, Jiří Hána, David Punčochář, Ivanka Devátá, Miloslav Mejzlík, Jaroslav Mendel, Filip Chlud, Jitka Sedláčková, Rudolf Kuča, Miloslav Petrovič, Ondřej Kavan, Martin Havelka, Jan Hofman, Jiří Oberfalzer, Martin Pechlát, Dana Morávková, Vladislav Beneš, Tomáš Jeřábek, Přemysl Boublík, Radek Zima, Kamila Špráchalová, Karel Frýd, Hana Gregorová, Milan Šteindler, Viktor Limr, Veronika Arichteva, Pavla Vitázková, Michaela Horká, Žaneta Filípková, Perla Kotmelová, Denisa Nesvačilová, Igor Bareš, Rostislav Novák ml., Petr Čtvrtníček, Jiří Knot, Sarah Star, Markéta Krejčová, Ivan Sochor, Marek Dobeš, Alfred Šrámek, Radek Polák, Karel Freund, Alena Doláková, Hana Krtičková, Barbora Horčičková, Kamil Halbich, David Suchařípa, Lukáš Kunz, Viktorie Čermáková, Vasil Fridrich, Jakub Uličník, Pavel Šimčík, Markéta Hrubešová, Přemysl Bureš, Miluše Bittnerová, Mahulena Bočanová, Lukáš Příkazký, Petr Motloch, Valérie Zawadská, Zbyněk Fric, Kristýna Leichtová, Petr Stach, Lukáš Mucha, Milan Němec
  • panMartin

Podprůměrný český seriál. Strašně jednoduchý a nedomyšlený seriál, který ani není vtipný. Dialogy někdy úplně pitomé ,někdy standartní, ale nic vyjímečného. Vše je daleko od profesionální práce. Případy jsou jednoduché celkem je dobrá temná atmosféra. Celé je to točené klidným tempem. Za dvě a to jen díky Vaculíkovi a jeho psu, jinak bych s tím ani neztrácel čas. Velmi to připomíná levné krimi seriály komerčních televizí(8.4.2017)

• rigby

Ze začátku to vypadalo jako hodně slabý odvar Rapla. Nutno říct, že Vaculík má stále osobité charisma, a tak jsem neodolal a díval se dále. Bohužel další příběh byl již velmi slabý a s dalšími díly se to propadalo do hloubky podprůměrné telenovely, ze kterého to vybředlo až v posledním příběhu, ostatně hodně naivním. Na zapadlou vesničku nečekané množství sériových vrahů. Nešťastné je také dělení na příběhy po dvou dílech. O hereckém obsazení nemá smysl psát, protože to je zcela otřesné a jednotlivé postavy jsou jen bezduchými loutkami. Scénář nedostatečný, bez jakékoli invence a smyslu pro soudnost. Dalo se stavět alespoň na charismatu Lukáše Vaculíka, ale i to bylo postupně zahozeno a hlavní hrdina zmizel v bahně jiných citečků. A přitom jeho vztah k místní veterinářce vypadal tak nadějně a jako jediná dvojice měli šanci zaujmout diváka. Nakonec z toho vznikl totální průšvih, který jsem přetrpěl do konce už snad jen ze setrvačnosti. Bohužel ani druhá série nebyla lepší. Jakoby se autoři nepoučili z nezdarů. Už od začátku to pěkně skřípalo ve scénáři. Dvě hodiny nudy a pak přijde superdetektiv Kraj a okamžitě všem sdělí, kdo je vrah, aniž by se předtím vůbec o případ zajímal. Na tyhle slátaniny opravdu nemám čas. Jen doufám, že autoři už nepíší další pokračování.(3.4.2017)

• Fracek

Zde se nezvratně ukázalo, že Lukáš Vaculík je herecky velmi slabě vybavený, takže celou tu fantasmagorii neutáhne ani nostalgie z jeho herecké prvotiny s Tofim. Tím pádem i doprovodná hudba působí jako špatný ftip anebo spíše kýč? Dodívat se na to dá, ale jen ze zvědavosti, s kvalitou to nemá nic společného. Kristýna N-F vyzařuje zcela mdle a za chvíli je jeden z ní celej utahanej. Seriál je taková potrhaná krabice bez víka...(26.2.2017)

• blekekeke

V prvním díle jedna věta. Vražda, tady u nás? A pak to byl jeden sériový vrah za druhým ... a k tomu jim hrála hudba jak z kovbojky. A navrch jedna neuvěřitelnější postava za druhou ... v ještě neuvěřitelnějších příbězích. Ani ty "Stodolovi" na to neměli. Takže nakonec z toho nejlépe vybruslil Egon a Jan Novotný.(6.4.2017)

• MarlowePetr

po prvním "nekonečném" dílu (a to sledováno bez reklam) bych to nazval jedním slovem a to UTRPENÍ. Jednu hvězdu za Vaculíka a Novotného, ti jediní mi tam nevadili.. Na konci dílu mě v titulcích "dostalo" upozornění, že případ pokračuje a kdo, že prý je vrah? A dále jsem byl upozorněn na to, že vrah bude odhalen v dalším díle. To jsem netušil, myslel jsem si, že vraha už nikdo nikdy nevypátrá, jsem rád, že vím, že bude dopaden v druhém díle, autoři se asi obávali toho, aby se někdo vůbec na další díl díval, u mě marný pokus, já to určitě nebudu.(25.1.2017)

• - Natáčeno v obcích Horní Kruty, Říčany u Prahy, Konojedech, Praze - Karlíně a klášteru Zásmuky. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Sledovanost epizod se při premiérovém vysílání v roce 2017 pohybovala kolem 1,6 mil. diváků (Monco)

• - Natáčení probíhalo na zámku Štiřín. (Monco)