Dej mi své jméno

• USA Call Me by Your Name (více)

Když si rodiče sedmnáctiletého Elieho pozvou do své velké italské vily na léto hosta, jejich syn z toho není vůbec nadšený. Zpočátku se zdá, že toho s pohledným americkým 24letým studentem Oliverem nemají mnoho společného, když však spolu začnou trávit více času, začne mezi nimi vznikat něco mnohem hlubšího než je přátelství... (Falcon)

Dams214

Luca Guadagnino je pojem sám o sebe a tento film to len potvrdzuje. Úžasný herecký výkon hercov, scény zbytočne nenatiahnuté, výborný výber hudby. Rozhovor medzi synom a otcom chytí za srdce, rovnako aj posledná scéna Eliovho pozerania do ohňa (a kamery). Film o ktorom budete premýšľať ešte niekoľko dní. ()

NagatoPein

Páčia sa mi takéto jemné drámy s umeleckým podtónom, avšak musia mať svoje prirodzené čaro. Toto dielo ho, žiaľ, ale nemá. Od začiatku je jasné na čo hrá a čo mu ide. Nie je to budované citlivo cez skutočné emócie. Neviem, možno som neznalý témy ale niečo mi tu chýbalo, čo mi napríklad v Skrotenej hore nechýbalo. Záverečná reč je fajn ale inak filmu chýba silný moment. ()

L.O.T.R

Tam, kde Moonlight neuspel, Call Me by Your Name víťazí na plnej čiare. Najmä dokáže zaujať aj ako film a najmä ako romantický film. Nosná téma homosexuality je dovedená k pomyselnej dokonalosti. Aj dnes veľmi náročná na spracovanie, no tu to všetko zapadá do seba a na konci už len umocní pocit niečoho výnimočného. Herecky naprosto bez jedinej chyby. Tak trochu to strácalo ku koncu dych ale aj tak skvelých 90%. Pre LGBT komunitu veľmi dôležitá snímka. ()

BratmMm

Príbeh po ktorom sa dá na túto komunitu ľudí pozerať úplne inak ako predstavujú predsudky voči ním. Aj keď neobľubujem tento žáner filmov, ale tento nezanechá človeka chladným. V prvom rade treba vyzdvihnúť hercov za bravúrne presvedčivé výkony na čele s Timothéem Chalametom, ktorý by si bol zaslúžil aj Oscara, ale taktiež aj Armie Hammer nezaostáva. Skvelý James Ivory a Luca Guadagnino dodali filmu hlbokú myšlienku, prostredie Talianska a skvelá hudba od Sufjana Stevensa dodáva filmu ešte niečo viac. Mne dokonca vôbec neprekážal ani ten zdĺhavý pocit prvej hodiny, práve naopak, pozerať ako majú Elio a Oliver k sebe stále bližšie a bližšie sa filmu hodilo. Michaelov Stuhlbargov monológ o homosexualite veľmi citlivý a záverečný obraz Elia smutný a zároveň emotívny, po ktorom tento film beží stále v hlave. Čím ďalej tým viac sa len utvrdzujem, že tento film má všetko to, čo by mal mať Oscarový film. Pre mňa najlepší film roka 2017 a je len škoda, že to nedotiahol až do konca....„You are the only person I’d like to say goodbye to when I die, because only then will this thing I call my life make any sense.“ ()

DerfelCadarn

Nikdy bych nečekal, že mě film s gay tématikou tak dostane. Spolu s Já, Simon si myslím, že po těchto filmech jsem začal o určitých věcech víc přemýšlet. Ale teď zpět k Dej mi své jméno. Všechno tu už bylo napsáno. Projděte si 5ti hvězdičkové komentáře a je to tam. Jen bych vynesl (jako už spousta přede mnou) promluvu otce synovi. Jinak komentář factoryBrick. Tam je to všechno. Nemám co dodat. ()

Mellisek

Já mám strašně ráda - LGBT filmy - z jakékoli země. Už jsem toho viděla plno a docela jsem i chápala všelijaké hodnocení. Nic méně taky opravdu nechápu tak vysoký hodnocení. Celý film jede pomalu na jedné notě, žádné veliké změny.. Prostě tak nějak v jedné rovině. Film neurazí a ani nenadchne. Aspoň za mě. ()

cageyy

Tento film jsem před chvílí dokoukala a musím říct, že ze začátku jsem se trošku bála, že to bude "jen" romantický příběh o zakázané lásce nabitý sexem. Ale mile mě to překvapilo. Jednak herec Timothée je výborný. Na to jak je mladý, tak mu věřím každou scénu :) Líbí se mi, jak to bylo nenásilné, jak se ze začátku míjeli a ani jeden nevěděl, co si může dovolit. Líbilo se mi mísení kultur, jazyků a celkově prostředí severní Itálie v létě na venkově. Oblečení, hudba, auta, vše odpovídalo 80. létům dost věrně. A hodně se mi líbil poslední rozhovor Elia s otcem. Do té doby jsem si jeho postavy moc nevšímala, ale tady mě zaujal. No, nevím, co ještě dodat, asi se to úplně přenést do písmenek nedá :) ()

mnglsopinion

Pozerajúc na sv. Štefana filmy, ktoré som nemal počas roka šancu pozrieť, sa už nenápadne stali každoročnou rutinou. Call me by your name mi pripomenulo to jedno leto, ktoré mi ostalo v pamäti. Nebolo to jedno leto, ale pospájaná koláž z rôznych fragmentov počas môjho dospievania, ktoré sa mi už vzdaľuje do skrytého rohu mojej mysle. Tie premárnené šance s dievčatami (aj keď film sa točí okolo iných vzťahov), to bezstarostné ležanie pri vode s drinkom v ruke obklopený ľudmi blízkym môjho srdca. Toto leto sa musí ešte raz zopakovať, musím zabudnúť na mamonársku honbu za peniazmi a na moment sa ponoriť do toho lenivého leta (bodaj by v Toskánsku), na moment odložiť sociálne siete a iba počúvať to ticho počas dusných večerov, kedy sa nikomu nechce domov. Ak vo mne film vyvolá nostalgiu alebo chuť sa zamyslieť, viem, že sa jedná o výnimočný snímok. Takým určite je aj Call me by your name, ak holdujete Sorrentinovi a jeho filmoch, ktoré sa snažia zachytiť najjednoduchšiu podstatu našej existencie a Dolanov spôsob zobrazenia milostných trojuholníkov, určite nebudete sklamaní, lebo toto určite nájdete. Nenechajte sa odradiť výraznou homoerotikou, lebo tá je poväčšinou zobrazená ako akt citu. Výkon mladého Elia je veľmi vydarený, miešanie rôznych jazykov a dotvorenie tej atmosféry z 80. rokov v srdci Toskánska je už iba dodatok. Za mňa 4/5. Možno si to pozriem počas leta a uvidím, ako som stratil svoj entuziazmus. ()

dodo357

Dobrá kamera, zvuk, obecně vizuál vypadá skvěle, a prostředí venkova v Italii, je prostě příjemný pohled na oči. Ale nežeru emoce. Román jsem sice neřetl, ale myslím si že to mohlo být lepší. Upřímě jsem byl v jedné chvíli zmaten. Herecké výkony byli dobré, postavy jsem pochopil do dvaceti minut filmu, a vybudoval jsem s k ním vztah. Ale ty emoce, ta láska, bolest - tomu jsem nevěřil. Bylo to takové prázné a hrozně moc to skákalo z místa na místo. To stejný místama střih. Docela dost hluchých míst, kde se nic nedělo, bez kontextu. Ale když se to vezme kolem a kolem, máme tady pěknej film, který někoho dojme. 3/5 hvězd. ()

Nika.ova

Nádherně natočený, vymyšlený a zahraný film s úžasnou hlavní skladbou Mystery Of Love, který úplně fenomenálně vykresluje pocity dvou hlavních protagonistů Elia a Olivera, kteří si postupně uvědomují co k sobě cítí a taky to, že čas jim utíká až moc rychle. Jejich románku na intenzivitě a tom že to co cítí přidává ten pocit letních prázdnin Itálie v roce 83. Ke call me by your name je těžké mluvit, protože se moc dobře nedají vysvětlit ty pocity které film znázorňuje. tohle člověk musí vidět sám a nemůže to soudit podle názoru někoho jiného. ()

miso.simon

Upřimně? Čekal jsem kdy se budu nudit, pokud někdy, abych si to pustil. Na mé překvapení jsem se nakonec mě to pěkně rozložilo. Začátek je tak nudný, že se chcete řezat a pomalu pomalu to začíná být emocionální zneužití, skvělý film. ()

TheFilmThief

V posledních letech kdy jsou do nebes vyvyšované menšiny jako utlačované ženy, černoši, imigranti a také hlavně homosexuálové. Tato revoluce dosti otřásla filmovým světem a s LGBT filmy, filmy o rasismu a těžkém životě přistěhovalců se roztrhl pytel. Proto film jako Call me by your name, kde se po celý film skoro nic nestane, jen starší týpek přefikává puberťáka, který zase objevuje báječný sexuální svět se svou kamarádkou. A všichni diváci se z toho pose...ou. Na jednu stranu souhlasím, že vztah mezi oběma je roztomilý, sexuální scény působí erotičně a smyslně. A jak ho na konci (mě nepochopitelného důvodu) nechá, kdo by stál o šťastný konec, že taky? Potom film vypadá úplně jinak. Timotheé nemá problém předvést celou škálu emocí a díky tomuto filmu se vystřelil až na Měsíc. Ale jinak pro mě film není nic více, než jen další společností nucený pohled na tento svět. ()

Tsukii

Trošku zbytočne dlhý film, kde bolo fakt veľa scén, kde sa nič nedialo až som sa začala nudiť, ale nebolo to na zahodenie. 70% ()

Persnikitty

Nikdy mě snad žádný jiný příběh nedostal tolik, jako tenhle, film, ale hlavně kniha. Léto, prosluněná Itálie, příroda a dechberoucí láska, která jde ruku v ruce s neuvěřitelnou bolestí a strachem ze ztráty. Některé scény a pasáže z knihy z hlavy dlouho nedostanu. Pro vysoce citlivé jedince nebezpečná lahůdka. ()

Rollmari

Popravde som pozeranie tohto filmu dlhšie odkladala. Vedela som zhruba aký je námet a preto som si len povedala: ok, ďalší film kde sa rieši nejaká love story ľudí rovnakého pohlavia. Ale keď som ho začala pozerať, pohltilo ma to. Bolo to celé tak krehké, jemné a iné ako väčšina filmov, Malo to také silné emócie a herecký výkon bol natoľko skvelý, že som na konci filmu presne vedela, ako sa ten mladý dospievajúci chalan cítil a úplne ma to dojalo ()

Chalamet bude Willy Wonka

Chalamet bude Willy Wonka

25.05.2021

Hvězda filmů Dej mi své jméno a Duna Timothée Chalamet získal po předchozích spekulacích hlavní roli v nadcházejícím prequelovém filmu o Willy Wonkovi. Snímek od studia Warner Bros. pojmenovaný… (více)

Nový thriller od tvůrců Dej mi své jméno

Nový thriller od tvůrců Dej mi své jméno

26.04.2019

John David Washington (BlacKkKlansman), Alicia Vikander (Tomb Raider), Boyd Holbrook (Logan) a Vicky Krieps (Niť z přízraků) si zahrají v novém thrilleru Born To Be Murdered od tvůrčího týmu zpoza… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz