Na konci světa

Scénografie:

Stéphane Collonge

Kostýmy:

Sian Jenkins

Ačkoli opravdu nejsem fanda podobných nezávislých filmů, na tohle se koukat dalo. Nějak však stejně netuším, co by mě jako mělo na tomto snímku více zaujmout. Je to takovej ten typickej pomalej artovej LGBT film. Občas hluché místo, občas nějaká ta kontroverzní scéna na vyvážení, ale mě to nějak ze židle nezvedá. Hlavní postava navíc docela na facku, takže jsem absolutně neměl důvod ji nějak fandit. Jako celek obstojný, ale to je všechno. Slabé tři.(25.7.2018)

• Martin741

A doprdele, tu je zas kamingout-ov jak tak pozeram. Pana Hnedeho som dlhodobo povazoval za kvalitneho uzivatela, ale myslim, ze jaxi zacal uznavat zbuznelu homoromantiku. Tej tu bolo do aleluja, ale ja jej neholdujem. Buzny a tie ich seksualne zazitky mi boli odporne- to bude tym, ze som proste odporny skurveny biely hetero odpad a ludsky hnoj a homofob, a xenofob. A je to so mnou este horsie, lebo uznavam len ten fuj, fuj, skurveny odporny hetero sex a to mimoriadne na picu a neprirodzene hetero manzelstvo. Co uz, aj taki ako ja ziju na na tejto planete. Aj na takych veru slnko svieti : 5 %(6.2.2018)

Klub náročného diváka. V rámci sebezdokonalování a rozšiřování filmových obzorů jsem se rozhodl založit novou rubriku, kde budu občas sledovat filmy, které neodpovídají mainstreamu, a na které bych se za normálních okolností asi vůbec nedíval. Jako prvního zástupce jsem si vybral vítěze LFŠ 2017, který nedávno vstoupil do široké kinodistribuce (na začátek to nemůžu přece s tou náročností přehánět :-) ), a který okouzlil diváky festivalů po celé Evropě. Je to taková dirty verze Zkrocené hory v britském podání, které je trochu jiné než sledování duhových radostí dvou chlapců, co to mají nastavené trochu jinak. Jde o pěkně drsné, naturalistické a syrově špinavé drama z prostředí "in the middle of nowhere", v místě, kde by nechtěl žít nikdo a kde se kromě starání se o dobytek nedá dělat nic jiného než jen chlastat, a občas někoho přefiknout na hajzlíku. A do toho přijede fešný Rumun, co vám ukáže, že to může jít i jinak. OK, i když je tam docela dost možná až explicitních scén, které by mohly chtít šokovat, není to o tom, a na druhou stranu to není ani slzopudný romanťák. Má to docela dost záporů - film je ve výsledku zbytečně roztahaný, nic moc se tam neděje, závěrečná scéna je ale podivně sladká a s happyendem, což tak trochu odstřelilo vyznění snímku, a podání předcházejících minut, které jsou fakt špinavé a obsahují řadu explicitních scén (sundavání kožešiny mrtvému jehněti, rození jehňat, sexuální scény apod.) Herecké výkony i postavy jsou ale velmi sympatické - především pak Josh O'Connor si se svojí postavou velice vyhrál. Jinak 65% a jsem zvědavý, co si dám příště.(6.2.2018)

Nebavi me koukat na milostne sceny dvou teplousu, ale pres slusne hodnoceni filmu jsem do toho sel. Pokud by byl par heterosexualni, dostaneme sotva prumernou love story s peknou rezii, atraktivnim prostredim a s dobrymi hereckymi vykony. Nemyslim si, ze by mel film nejak vice zasahnout nemensinoveho divaka, prumerny romanticky film.(1.10.2019)

V tomto malém tajemném filmu nenajdete mnoho slov. O'Connor a Secareanu předvedli rozbolavěné představení a jejich romance působila věrohodně. Je to univerzální pohádka o podlehnutí lásce přes to, že je někdo beznadějně zlomený. Režisér a scénárista než začal pracovat ve filmovém oboru vyrostl na farmě práce v hrabství Yorkshire. Atmosféra kombinuje venkovskou zemitost s jímavostí. Britská bezlesá věčně deštivá, vlhká a větrná krajina na mě působila jako vždy nepříjemně.(27.2.2020)

• - Celý film se natáčel v okolí anglického města Keighley v hrabství West Yorkshire. (PaTeXx)

• - Obaja hlavní herci pracovali pár týždňov na farme, aby sa pripravili na svoje postavy. (dwdb)

• - Charakter hlavného hrdinu je založený na skutočnom rumunskom pracovníkovi, ktorého režisér stretol v minulosti. Ten sa mu zveril s nepríjemnými skúsenosťami rasizmu čoby imigranta vo Veľkej Británii. (dwdb)