Na konci světa

Francis Lee

Chris Wyatt

Kostýmy:

Sian Jenkins

Konečne záver podľa mojich predstáv, i keď si viem predstaviť aj jeho lepšie spracovanie. Film určite splnil moje očakávania, ale osobne ma viac oslovilo Call me by your name síce časopriestorovo vytrhnutým z reality a takmer rozprávkovo pôsobiacim dejom avšak so záverom až príliž reálnym. Tu bol naopak dej po celú dobu veľmi reálny avšak záver dosť rozprávkovo pôsobiaci...(21.1.2018)

+3* Srovnání s mnohy oblíbenou Zkrocenou horou se tento film rozhodně neubrání, takže si romantici (zejména gay) určitě užijí a určitě je potěší i optimističtější závěr. A i když hodnotím film výš než Brokeback Mountain, tak u mě film nesplnil očekávání, které jsem do něj vkládal. Zejména mu vyčítám nedostatečnou přesvědčivost v chování hlavních postav, za což může asi víc scénář než herecké výkony a díky tomuto mu nedokážu dát 4 hvězdičky. Jinak film je dobře a realisticky natočen a nesnaží se ždímat emoce z každého filmového okénka. Tak si své nadšené diváky určitě najde - nic víc nic míň. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](25.7.2018)

• Martin741

A doprdele, tu je zas kamingout-ov jak tak pozeram. Pana Hnedeho som dlhodobo povazoval za kvalitneho uzivatela, ale myslim, ze jaxi zacal uznavat zbuznelu homoromantiku. Tej tu bolo do aleluja, ale ja jej neholdujem. Buzny a tie ich seksualne zazitky mi boli odporne- to bude tym, ze som proste odporny skurveny biely hetero odpad a ludsky hnoj a homofob, a xenofob. A je to so mnou este horsie, lebo uznavam len ten fuj, fuj, skurveny odporny hetero sex a to mimoriadne na picu a neprirodzene hetero manzelstvo. Co uz, aj taki ako ja ziju na na tejto planete. Uchylaren : 5 %(6.2.2018)

• Mr.Ripley

Low badget Brokeback Mountain, dalo by se říct. Přesně takhle by dopadla slavná látka, kdyby se jí nechopil Hollywood a nedodal jí své pozlátko a větší míru epičnosti. God's Own Country sice nabízí surové zachycení života na venkově a (pro filmy tohoto ražení) netypický (čti realistický) začátek jedné romance. Spolu s tím se Frances Lee nedokázal vyvarovat ohraným klišé daného žánru, s nimiž si letošní souputník Call Me By Your Name vyhrál lépe. Skvělá kamera, surovost, špinavost a snaha o realističnost mohou být sebevětšími klady, které hravě přebíjí nevýrazný stokrát vylouhovaný čaj, jež (překvapivě) americká, filmová mašinérie zvládla zadaptovat mnohem lépe. Žánrově zpřízněný Call Me By Your Name zůstává nepřekonán.(30.1.2018)

Klub náročného diváka. V rámci sebezdokonalování a rozšiřování filmových obzorů jsem se rozhodl založit novou rubriku, kde budu občas sledovat filmy, které neodpovídají mainstreamu, a na které bych se za normálních okolností asi vůbec nedíval. Jako prvního zástupce jsem si vybral vítěze LFŠ 2017, který nedávno vstoupil do široké kinodistribuce (na začátek to nemůžu přece s tou náročností přehánět :-) ), a který okouzlil diváky festivalů po celé Evropě. Je to taková dirty verze Zkrocené hory v britském podání, které je trochu jiné než sledování duhových radostí dvou chlapců, co to mají nastavené trochu jinak. Jde o pěkně drsné, naturalistické a syrově špinavé drama z prostředí "in the middle of nowhere", v místě, kde by nechtěl žít nikdo a kde se kromě starání se o dobytek nedá dělat nic jiného než jen chlastat, a občas někoho přefiknout na hajzlíku. A do toho přijede fešný Rumun, co vám ukáže, že to může jít i jinak. OK, i když je tam docela dost možná až explicitních scén, které by mohly chtít šokovat, není to o tom, a na druhou stranu to není ani slzopudný romanťák. Má to docela dost záporů - film je ve výsledku zbytečně roztahaný, nic moc se tam neděje, závěrečná scéna je ale podivně sladká a s happyendem, což tak trochu odstřelilo vyznění snímku, a podání předcházejících minut, které jsou fakt špinavé a obsahují řadu explicitních scén (sundavání kožešiny mrtvému jehněti, rození jehňat, sexuální scény apod.) Herecké výkony i postavy jsou ale velmi sympatické - především pak Josh O'Connor si se svojí postavou velice vyhrál. Jinak 65% a jsem zvědavý, co si dám příště.(6.2.2018)

• - Celý film se natáčel v okolí anglického města Keighley v hrabství West Yorkshire. (PaTeXx)

• - Celosvětová premiéra proběhla 23. ledna 2017 na festivalu Sundance v USA. (Stoka)

• - Charakter hlavného hrdinu je založený na skutočnom rumunskom pracovníkovi, ktorého režisér stretol v minulosti. Ten sa mu zveril s nepríjemnými skúsenosťami rasizmu čoby imigranta vo Veľkej Británii. (dwdb)