poster

Na konci světa

 • Velká Británie

  God's Own Country

 • Slovensko

  Na konci sveta

  (festivalový název)
 • Austrálie

  God's Own Country

 • Irsko

  God's Own Country

 • Kanada

  God's Own Country

 • Nový Zéland

  God's Own Country

 • USA

  God's Own Country

Drama / Romantický

Velká Británie, 2017, 104 min

Režie:

Francis Lee

Scénář:

Francis Lee

Střih:

Chris Wyatt

Kostýmy:

Sian Jenkins
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Reiniš
  ****

  Filmařsky velmi vyzrálý debut bývalého herce Francise Lee. Velmi drsná, machistická a místy až naturalistická gay romance. Primární je zde především vývoj hlavní postavy, ke které si divák většinu filmu hledá cestu. Charakter vztahu ústřední dvojice je zároveň podpořen nehostinným prostředím anglických plání. Na rozdíl od Zkrocené hory, ke které bývá film od loňského Sundance hojně přirovnáván, nemá tragické hrdiny. Na konci poskytuje hrdinům naději do budoucna. Skvělé jsou postavy otce a babičky, hrané Gemmou Jones a Ianem Hartem, přinášející téma mezigeneračního napětí. Na první pohled drsný, uvnitř však citlivý a autentický pohled na gay vztahy mimo prostřední velkých měst. Film nabourává vžité stereotypy o gayích a zároveň posouvá celou tématiku o level výš, jak dokládá konec snímku.(31.10.2017)

 • Methew
  odpad!

  Ďalší spôsob ako šíriť emocionálnu poruchu osobnosti. Odpad a hnus, fuj. Homosexualita je choroba, síce nie duševná, ale emocionálna. Tak sa stretli dve pošahané bukvice, ktoré to hrajú na city, no zo spirituálneho hľadiska je toto najnižšia citová rovina, títo ľudia sú emocionálnym odpadom spoločnosti. Takto nechať ničiť zvrátené povahy filmový priemysel a spoločnosť. Najvyššia forma sebaklamu je, keď ľudia hľadajú namiesto poučenia falošné idoly, lebo si naivne myslia, že ich poučia! A tak sa sami stávajú odstrašujúcim príkladom, z akých ľudí si netreba brať príklad. Strkať ho do čriev, ale zakrývať to takouto sladkou homošovinou, no grrrrrrc.(7.11.2017)

 • iN
  ****

  Odvážné téma perfektně zpracované! Temná a studená krajina severního Yorkshiru se zelenými pastvinami a nízkými zídkami je pro mě srdcovkou, ve které mi byla servírovaná netradiční romance. Přerod netečného hulvátského synka-ožraly v člověka pomalu poznávajícího lásku bližních (a pro bližní), mě nezanechal netečným. Některé erotické scény jsou docela explicitní, ale proč ne. Proč by měl člověk odvracet tvář, když se na plátně svléká chlap místo ženské? Prostě romance jako romance, ne?(11.7.2017)

 • akinorevv
  *****

  Filmu se prý kvůli podobnosti se Zkrocenou horou (Brokeback Mountain) někdy přezdívá Brokeback Mutton. Toto srovnání je opravdu na místě, oba snímky obsahují hodně společných prvků. Na konci světa pro mě však z boje se Zkrocenou horou vychází vítězně. Narozdíl od hollywoodské Zkrocené hory je tento film krásně jemný, intimní, syrový a navíc s koncem, který potěší, což se u queer tématiky zase tak často nevídá.(10.8.2017)

 • Hwaelos
  *****

  Takhle nějak měla vypadat Zkrocená hora - bez vší té uměle působící vypjatosti a zdánlivé lyričnosti. Na konci světa působí syrově, realisticky a přesto jde o skvěle natočenou a zahranou (dokonale uvěřitelnou) romanci. Jen místo obvyklého vztahu muž - žena jde o dva chlapy. Snad jen konec nemusel být tak sladkobolný. Ale můj zážitek to významně nesráží.(5.8.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace