Adela Banášová uvádí přímý přenos slavnostního předávání výročních filmových cen z pražského Rudolfina. (Česká televize)

Olík

Taková už klasika....vtipní ocenění, nudní ocenění, podivínští ocenění - vtipní předávající atd. atd. Volba zahraniční moderátorky nebyla tak úplně od věci (hádám, že Libor Bouček měl obsazený termín)....Adéla Banášová je zavedená značka a časem nabytou jistotou (úvod byl lehce rozpačitý) projela večerem jako po skluzavce. Jinou věcí je, že se jí nedostalo příliš prostoru ukázat v čem je její největší síla. Toto televizní dostaveníčko naší filmařské elity se ani nedá pořádně hodnotit....už roky jede tak nějak na volnoběh....není úplně co vytknout, ale zároveň není za co pochválit. ()

Ondr@932

Nespravedlnost ! Jeden film jménem Masaryk, který ještě ani není v kinech pobere včechny ceny ?? Kde to jsme !! A to chytráci akademici zapomněli nebo vůbec neviděli, jak perfektní třeba byl Anděl páně 2 nebo teorie tygra ... A o nich nepadla ani řeč ... Fakt děs se na takovou frašku dívat,, zlatý americký oscary. ()

Rockerman

Tak nám všechno převálcoval film, který ještě skoro nikdo neviděl. Můj tip, na rozdíl od loňska, nevyšel a tak mě těší, že jsem trefil aspoň nejlepší herečku v hlavní roli. Co se týče samotného včerejšího večera, bylo to osvěžující zlepšení. Ono po Lucii Výborné to nebyl až takový problém. A to je vlastně i odpověď na otázku, jestli fakt nemáme nějakou českou moderátorku, která by to mohla uvádět. Asi nemáme. Adéla působila nenuceně, nepouštěla se do nějakých trapných vtípků a vůbec celý večer zvládla velmi dobře. Co mi trochu někdy vadilo, byli oba klavíristé. Bezpochyby to jsou skvělí muzikanti, ale občas jejich hra působila rušivě. ()

caba

Slováky mám ráda ,ale proč neprovázel pořadem Český lev!! náš moderátor.??Máme jich takový nedostatek a nebo jsou tak neschopní!!!Tolik cen, co získal film Masaryk ..mě zvedalo z křesla ,a takové filmy -jako Anthropoid,Teorie tygra ,Polednice (...ani za hudbu nedostala ocenění!!.??).Také klavírní doprovod obou Ondrů byl násilný a dobře ho nakonec mírnili sami ocenění.A co Ondra Vetchý ,kterého mám ráda ,tam blekotal??Kladně hodnotím výzdobu scény ,také všichni byli slušně -krásně oblečení ,jak se na takovou událost sluší.Celkový dojem nebyl tak zlý ...jen ten MASARYK -hodně pokazil celý večer. ()

Likan7

Pro mě celkem překvapení. Dobře, nebudu koukat na to, že vyhrál skoro všechno film, který jde do kin za týden a v prosinci ho viděl jeden sál. Je otázkou, jak moc to bylo na sílu, aby nevyhrál Anthropoid nebo můj oblíbený Teorie tygra. Minimálně za toho Tygra je to velká škoda, protože jsem dlouho neviděl tak zajímavý film z českých lesů a luk. Ty 2 hodiny mi příjemně utekly, mělo to spád, žádný zbytečný nesmysly a příjemný večer to byl hlavně díky Adele Banášové, která Lva moderovala a předvedla skvělou práci. Nenucené ale přesné vtipy, příjemné vystupování, dostatečná dávka improvizace při výpadku mikrofonů. Pěkná práce, doufám, že jí budu vídat na podobných akcích častěji. Naopak mě už ke konci celkem rozčilovali stále se opakující vtipy a narážky na letošní Oscary. ()

Linzi

Dávám 5 hvězdiček za pořad jako takový. Skvělý moderátorský výkon Adély Banášové, skvělé hudební doprovody Ondřejů Brouska a Brzobohatého na klavíry a skvělá "děkovná řeč" Oldřicha Kaisera. Jinak mi přijde jako zklamání a nefér, že většinu cen posbírá jeden film, byť třeba je dobrý a neviděl jsem ho. Neviděl jsem, vlastně, všechny nominované filmy, ale třeba Anděl Páně 2, zrovna jo. Ten, který, jak na začátku říkala Adéla, trhal loni rekordy v divácké náštěvnosti kin a na tržbách, tak nebyl ANI V NOMINACI na nejlepší film roku? A žádné jiné nominace také neproměnil. Nechápu! Prostě, přijde mi to, vůči těm ostatním filmům, nefér. Nerozumím sice tomu, jak probíhá ten "nominační a rozhodovací proces" , jsem laik, přiznám se, ale je to nefér. Inu, takový je život. ... Ovšem (nejen) pan Bartoška s paní Zaoralovou, si ta ocenění a ovace ve stoje zasloužili, už jen kvůli toho Karlovarského festivalu, za ta léta! O tom žádná! ()

chesterko

V podstate také nahliadnutie do smotánky českej kinematografie. Moj prvý Lev a posledný. Je zrejmé, že tento druh nie je určený pre divákov. A faux pas? Prečo nie Hollywood. ()

Vica

Moderátorské výstupy vnímam ako dokonalosť samu, skvelá práca. Dúfam že budúci rok budeme vidieť podobný level aj z úst českého moderátorka/moderátorky. Inak samozrejme nemôžem ignorovať fakt, že to celé pôsobí ako zlý vtip. Žeby skutočne tento dejepisný snímok predčil vo všetkých smeroch celú ostatnú českú kinematografiu? Ak áno, tak to bol asi smutný rok na dobré české filmy a akademici nemali z čoho velmi vyberať. Mrzí ma že to v polovici večera začalo byť trápne a stratila sa chuť k ďalšiemu pozeraniu. ()

Prubner

Tento přenos byl rozhodně o hodně snesitelnější, než ty tři před ním. Adéla Banášová je dobrá moderátorka a je ostuda, že si musíme vozit moderátory ze Slovenska, když tady nikoho srovnatelného nemáme (možná kromě Ebena). Trochu trapné je, že téměř všechny ceny pobral Masaryk, ale to už tu v minulosti bylo několikrát: svého času takhle pochytal všechny ceny Hořící keř nebo Je třeba zabít Sekala. Masaryka jsem zatím neviděl, takže nemůžu soudit, ale je fakt, že ostatní nominované filmy Učitelka, Já, Olga Hepnarová a Rodinný film jsou špatné a je dobře, že skoro žádnou cenu nedostaly. A Anthropoid byl profesionálně natočen, ale po umělecké stránce byl jen průměrný. Potěšily ceny za herecké výkony (Michalina, Melíšková, Roden, Kaiser), všichni si to zasloužili. A díky za to, že politických narážek bylo tentokrát minimum. ()

ESNYR

Na podobné pořady se nedívám z jednoho prostého důvodu. Nechápu za co by si kdokoliv zasloužil nějaké ocenění. Dělají práci jako každý jiný a nerozumím tomu proč by za svoji práci měly dostávat jakékoliv dary, ocenění, medaile, a nevím co všechno. Tyhle pořady se stávají v poslední době už jen směšnými pokusy někoho přesvědčit o tom že nikdo z "obyčejných" lidí nerozumí filmu. Ocenění dostávají podivné projekty, nezajímavé scénáře, filmy které nikdo neviděl nebo herci o kterých se snad ni nedá mluvit vážně. Už jen výčet kategorií (třeba na OSKARECH jsem až nevěřícně pozoroval že se uděluje plešoun už snad i za nejlepšího svačináře) je je na hranici parodie. Chybí už jen ceny za titulky a nebo za "patinu" filmu (zvláště v případě neobvyklých filmových postupů jako byla Olga Hepnarová, která v ČB provedení působila fakt dost depresivně i bez tématu kterému se film věnoval) Takže tyhle frašky nesleduju ale i tak jsem si dal jako závazek že se podívám na průserové oskary a vypočítavostí prolezlé české lvy. Zatím bez hodnocení, protože jsem viděl jen prvních 25 minut, které mě silně nebavily. ()

jfaba

Za ***. Za Banášovou! ("Můžu se zeptat, kdy se budou dávat ti Lvi?") Vtipná, chytrá. Zvedla úroveň. Za Kaisera! Hezká děkovná řeč. :-) A tu poslední? Ani nevím za co... Hodnocení, který film vyhrál či ne, ať si akademici přeberou ve svém svědomí! Takže za **. A nevím, zda-li se budu příště dívat. ()

anti.rybka

Přesný název tohoto pořadu je "reklama na Masaryka". Jen důkaz toho, že není dobré chodit na filmy podle ocenění. A nemá cenu se za oceněním skleněné sošky hnát. Rozhodující jsou stejně diváci. Co se musí ocenit je Adela Banášová, skvělá moderátorka, která chvílema vypadala, že je stejně jako lidé u obrazovek znechucena tou reklamou na film, který se chystá do kin právě nyní a samozřejmě kulisy a klavírní doprovod Ondřejů. ()

Winster odpad!

Dělate si s tím honzou ženské sekundární pohlavní znaky??? Vždyť to vidělo 0 0 prd lidí...s timhle fakt jděte do háje. ()

kaukola78

Šaškárna.Oni se vůbec neůráčili nám představit všechny české filmy minulého roku které byly v našich kinech tak jak bylo vždy zvykem.A to že vyhraje skoro všechno Masaryk který bude mít teprve premiéru do je do nebe volající.Měli byste si v tom udělat pořádek.Adéla Banášová se uvádění zhostila celkem dobře nicméně si nemůžu pomoct protože pořád vzpomínám na ty doby když českého lva uváděl Jaroslav Dušek.To mělo nějakou úroveň a pointu.Nikdo ho v tom potom nepředčil a asi dlouho to tak zůstane.V nominacích na ukázky z filmů bylo taky zapomenuto což mě osobně zaráží. ()

VideoTuti odpad!

Udělit 12 ocenění Českého lva filmu který ještě není ani v kinech, tak to je u mě pěkná šaškárna. Příště ať dají slavní akademici ocenění Českého lva filmu co není vůbec natočen! ()

Mistr119

Líbily se mi vtipné vstupy Ondřejů na klavír, ale to, že většinu cen slízal film, který prakticky ještě nikdo neviděl, to je poněkud podivné... :-/ jako podle ukázky si minimálně Roden teda cenu zasloužil, ale Anděl Páně ani ň..? :-/ No zůstávám na průměrných 3*. ()

oskiii

Banášová výborná...a tím to končí. Drtivá většina ocenění pro Masaryka, který byl nasazený jen pár dní před vyhlášením...to není moc fér vůči konkurentům. Na druhou stranu excelentní PR. Tohle dostane do kin pořádnou masu zvědavců. I kdyby film zklamal, má díky Lvům splněno. Na pár facek opět Issová, která musí politiku tahat úplně všude. ()

Tumbik

Masaryka jsem neště neviděl, ale pochybuji, že byl o tolik lepší než ostatní nominované filmy... Adéla Banášová zvládla moderování na výbornou. Letošní Český lev se povedl o dost lépe než předchozí ročníky. Mám jediné dvě výhrady - první - již zmiňované žně pro Masaryka, druhá - vizuální podoba sošek... Co to má jako bejt? Nějakej kužel? Jinak ovšem perfektní. ()