Adela Banášová uvádí přímý přenos slavnostního předávání výročních filmových cen z pražského Rudolfina. (Česká televize)

Pierre

Předně jsem byl šokován výběrem moderátora. Paní Banášovou si totiž vybavím pouze jako tehdejší porotkyni v Talentmánii. Navíc jsem toho názoru, že když je to ČESKÝ lev měl by ho moderovat ČECH. Ale je pravda, že krom Marka Ebena mě nikdo použitelný nenapadá a Boučka či Mareše opravdu nechci. Nakonec mě paní Banášová tedy příjemně překvapila. Neměla tolik prostoru, ale i tak se dokázala zviditelnit poměrně vtipným a milým mluveným slovem. Večer rozhodně nezkazila, ba naopak. Klidně bych ji roli moderátora ještě nechal další rok. Výborná je možná dobrá hlasatelka v rádiu, ale na Lva se nehodila. Takže s moderátorem jsem spokojený. Jinak klavírní doprovod byl vskutku výborný nápad a taky bych se přimlouval za to aby se zachoval i další rok. Obvzlášť klavírní souboj s melodiemi ze slavných českých filmů, večer příjemně zpestřil. Studio možná bylo moc obyčejné, ale zase si nemusíme hrát na halywůůůd, že ano? Co se týče nominací a výher, musím si alespoň tady rejpnout. Masaryk bude určitě velmi dobrý film a těším se nazhlédnutí. Ale vadila mi ignorace trháků jako Anděla Páně nebo Teorii tygra. To něčím zavánělo. Ale zase jsem rád, že si Anthropoid ani neškrl. Ne kvůli tomu, že by to mohl být špatný film ale není český. A tudiž, nemá v této ankétě vůbec co dělat. Jinak ještě na okraj, Kaiserova řeč mě dostala. Vetchý a Eben taky nezklamali. Celkový dojem je příjemný. Jen tak dál! ()

MajklCZsk

Byla to má první zkušenost se sledováním Českého lva. Z večera jsem si odnesl několik hodnot - vtipy, které nebyly vtipné; neustálé natahování, abychom teda měli 120 minut záznamu a pak se mohli už v klidu offrecord ožrat; no, a o vtip se pokoušející studentky (pravděpodobně herectví), které se snažili svůj ,,vystříbený" herecký um a výkon ukázat ve vlně teenagerského sarkazmu - vše tohle spíše otravovalo, než by bavilo. Jediné, co mě tak nějak uchvátilo, byl Kaiser a cena za přínos české kinematografii. Toť vše. ()

kaylin

Jasně, není to něco jako předávání Oscarů, to je nesmyslné srovnání, ale vzhledem k předchozím ročníkům mi tohle přišlo jako skutečně vhodné předávání filmových cen, kde sice nebyl prostor pro nic moc navíc. Překvapila mě volba moderátorky, ale ta ukázala, že slovenština vůbec nevadí, navíc byla vtipná! ()

stration

Banášová dobrá, borci za klavírem výborní, celkem do odsýpalo, Masaryka jsem neviděl, tudíš výsledky komentovat nebudu, i když se mi to zdá divný, nejsem pobouřen, nejsem zklamán, ale ani nadšen. Je pouze otázkou, kdo z našich herců a moderátorů by snesl vtipně a s noblesou odmoderovat večer příště. ()

kajas

"Já připomínám, že sledujete předávání cen pro film Masaryk... teda, Českého lva." Ačkoli jsem hodně proti postupu tvůrců Masaryka a lvíčky bych jim minimálně pro letošek odepřela, jinak nemám téměř žádnou připomínku. Adelčiny slovenštiny jsem se zpočátku docela bála, ale velkého úkolu se zhostila na výbornou (a lépe než Výborná, haha). Předávání krásně odsýpalo, hudební doprovod dvou sympatických Ondrů vynikající, zkrátka ceremoniál na úrovni. Abych to shrnula, nejlepší televizní přenos za hodně dlouhou dobu. (A z oceněných jsem měla největší radost za Kláru Melíškovou, její výkon mě zaujal... a moc jí to slušelo ;)). ()

HonzaBez

To se zase jednou páni akademici vyznamenali.... Na rozdíl od většiny, co sledovala Českého lva, jsem měl možnost film Masaryk vidět a určitě (na rozdíl od p. Spáčilové z MF DNES) se mi hodně líbil. Ale to neznamená, že musel nutně vyhrát skoro všechny kategorie. Nemohu si pomoct, ale vypadá to pak, že jiné dobré české filmy taky loni nebyly. Což prostě fakt pravda není. ()

Skuby47

Průběh pořadu ze slavnostního udílení Českých lvů filmu Masaryk byl díky decentnímu a vtipnému moderování Adély Banášové a nápaditému klavírnímu doprovodu dvou Ondřejů, divácky snesitelný. Dokonce i ve shromážděném uměleckém publiku se občas někdo zasmál. Děkovné projevy odměněných byly stručné, mělo to spád a Adélka se na minutu přesně vešla do stanoveného času, jak bylo prezentováno v TV programu. Co se týče filmového skvostu s názvem Masaryk, který široká divácká obec neměla možnost vidět, myslím, že mu ocenění prokázalo medvědí službu. Nechci zpochybnit kvalitu filmu, který jsem neviděla. Pokud pár zúčastněných diváků tvrdí, že se jedná o dvouhodinovku dějepisu, kde část faktů nahrazuje fikce a některé epizody ze života politika se nikdy doložitelně nestaly, např. jeho pobyt v psychiatrické léčebně v Americe, jak přiznal v rozhovoru sám režisér, dostaví se zklamání. Snad jen školní žactvo se bude drogovou závislostí politika a ukázkami sexu bavit, pokud bude film doporučen školám. Ve výsledku může být ocenění kontraproduktivní. Vzbuzuje to dojem, že akademici v loňském roce žádný jiný film neviděli, nebo jejich paměť není v pořádku, což zpochybňuje jejich kompetentnost. I když je ve filmu kromě pracovního nasazení, za které dostává umělec zaplaceno, potřeba i něco talentu, není důvod proč by tato profese měla být ceněna více než jiná. Což takhle český hroch pro učitele, had pro lékaře a slon pro nejlepšího horníka. Možná se mýlím, možná je to jenom pořad pro pobavení televizních diváků, nikoliv hodnocení uměleckých kvalit různých filmových profesí. ()

octopuska

Přesně, jak řekl Bartoška, je to levárna ocenit film, který nastupuje do kin, až po Lvech. To že ho někde týden hráli, aby si splnil normu, je fakt zcestný a co lonské filmy? Sice vesměs nestály za moc, ale tohle je obraz a fungování České rebubliky!! Vše postaveno na hlavu, včetně Anthropoidu. Ty dvě hvězdy patří Jirkovi a Evě, protože ti i s celým týmem odvedli opravdu neuvěřitelný kus práce a udělali z karlovarského festivalu, který umíral světovou záležitost na úrovni a ocenění si zasloužili právem a ten večer byl bezkonkurenčně jejich. ()

SimpanzJi

Jako jeden z mála jsem měl možnost vidět Masaryka v předpremiéře. A spíš než nejlepší film české historie bych ho označil jako dvouhodinovku dějepisu. ()

Eleanor05

Víte, co nesnáším? Když si tvůrci pořadu nedají ani tolik práce, aby nastříhali k nominovaným medailonky s ukázkami z filmů. Pokud už se kritizuje Hollywood, prosím, ale na Oscarech každoročně ke každé kategorii ukázka je. Stupidní pózování se soškami nepovažuji za nic, co by se týkalo filmu a už kvůli této, pro mě podstatné věci, nedám víc, než 2*. Ačkoli mám ráda Adelku Banášovou, a ačkoli už konečně sošky nepředávají doktoři a vědci, jako v minulých letech. Ty medailonky jsou pro mě fail. PS: Ano, 12 Českých lvů pro Masaryka - chcete mi tedy říct, že je ten film po všech stránkách kvalitnější, než Je třeba zabít Sekala? Fraška. ()

Pedross800

Nic proti Slovákům, já mám Adélku Banášovou vcelku rád a odmoderovala to s noblesou, ale opravdu nemáme u nás stejně kvalitní moderátorku/moderátora??? A stejně nic proti Masarykovi, protože jako 99% filmového národa jsem neměl možnost ten film zatím vidět, ale ta vypočítavost, kdy byl na konci roku na jeden týden uveden do jednoho pražského pidikina aby mohl za loňský rok kandidovat mě prostě sere a nelíbí se mi to......jinak je to celkem jedna velká nuda. P.S. ovšem Ondra Vetchý svým výstupem zaperlil!! A zasloužená cena pro hlavní herečku za Olgu Hepnarovou! ()

orkadimenza

Slovenka moderuje České lvy. Jako vážně? Bývalý Brzobohatý s tím dalším Ondřejem hrají pořád tu samou melodii do kola, až z toho člověku praskně hlava. Jako vážně? "Českého Leva získává... Jako vážně? Masaryk, kterého neměl nikdo šanci vidět, získal 12 Lvů, "ano, já plesám, ten film byl opravdu fakt skvělý, hlavně ty jediné dvě minuty traileru, které jsem viděl." Jako vážně? Celý ceremoniál byl nesmírně otravným velkým WTF. Jediným kladem je, že jsem se definitivně rozhodl zda na Masaryka půjdu přístí týden půjdu nebo ne. Ale kdyby to mělo mít 3 a půl hodiny jako Oscaři, tak bych se z toho už vážně posral. ()

filipvrbik

Takový chudý příbuzný amerického Oscara, ale nebylo to vůbec hrozné.....Filmy jsem pochopitelně neviděl, takže tuto stránku nemůžu hodnotit... ()

.baris.

Adela byla výborná, vtipná, uvolněná a pohotová a jakési kecy o "Slovence a Českém lvu" neberu (obzvlášť vzpomenu-li si na poněkud prkennou Lucii). Nápad s Ondřeji za klavíry byl dobrý, ovšem jejich absolutně nevhodné a hlasité vyhrávání během projevů bylo dost mimo a nevkusné (vůbec se nedivím reakcím některých oceněných). K oceněným se moc vyjadřovat nebudu, Masaryka jsem ještě neviděla (a zatím to ani neplánuju, už jen ten trapný kalkul nasadit ho do kin na poslední týden v roce mi ho dost znechucuje), ale dost pochybuju (a ráda se budu mýlit a filmu se případně omluvím), že by byl opravdu tak dobrý, aby toho musel posbírat tolik. Co Teorie tygra (pro mě film roku), Anděl Páně 2, Rodinný film nebo Olga H. (a to se třeba na Anthropoid teprve chystám)? A hudba a kamera z Polednice? Zaplať aspoň za tu Pustinu a Michalinu s Klárou, jinak jsem totiž silně v rozpacích. Edit: Viděla jsem Anthropoid a vůbec nechápu, jak mohl nevyhrát. Buď je Masaryk absolutní Meisterstück, nebo se akademici krutě spletli. Anebo tomu teda prostě nerozumím... ()

ArthasKarfa odpad!

24. Český lev? Kdepak pocta filmu, který nikdo neviděl, klidně by to mohli přejmenovat na "Ceny filmu Masaryk". Filmová akademie oceňuje filmy svých kamarádů a snímky jako Anděl Páně, Teorie Tygra, které byly divácky úspěšně propadly. Je to ostuda, hanba a je mi z toho zle! Jděte se bodnout akademici! ()

Esgalnor

To, zda si Masaryk všechny ty ceny zaslouží, bych nerozebíral. To předávání bylo ale fajn - poměrně to odsýpalo (ačkoliv když už jsou medailonky i s ukázkami na webu, mohly být i tady), bylo to někdy i vtipné, Banášová rozhodně nemohla nikoho urazit. Takové decentní. Hvězdička navíc, protože to tu je zoufale podhodnocené. ()

mira007

Adélka Banášová vynesla tomuto večeru 5 hvězd ( pohotová, zábavná, příjemný projev, profi ) ale dojem z 12 cen jednomu filmu, který nikdo neviděl to srazilo na tři. ( nezazlívám to producentům, ti jen využili stávajících pravidel, která bych taky nevinil, zato nevěřím v objektivní rozhodování akademiků, kteří prostě jak z lenosti hodily hlas ambicioznímu filmu s profíkem Rodenem ). Jsem rád za Michalinu, a Bartošku/Zaoralovou. Moc velkou reklamu na český film tenhle pořad bohužel nebyl. - chyběly mi ukázky filmů a taky třeba výčet všech českých filmů roku 2016. ()

crozet

Nemá smysl vyjadřovat se k rozhodnutím Akademie, ocenit lze ovšem výkon slovenské moderátorky, který považuju za empatický, civilní a potěšujícím způsobem prost afektu a extroverzí. ()

VictorMartel

Jak už tomu u Českých lvů bývá, každý rok je příležitost bát se o demokracii. Vetchý si vyhoní svoje morální brko, Hřebejk pořád bude režisér a všichni nám poví, jak bylo těžké z těch veřejných peněz poskládat další zázrak s modrým hodnocením na ČSFD. Hrozné je, že tento díl byl jednoznačně z lepších. ()

Endavour

2 hvězdy za jako vždy nevyzpytatelného Kaisera, pěkně sladěné duo na piánech a příjemné a svižné moderování Banášovou. Nicméně 12 "kuželů" (Lvů) pro film, který vidělo pár namaštěných filmových kritiků a několik Pražáků? To je neladný výsměch lidu! ()