Velká výpravná pohádka o hledání štěstí, o lásce, ale hlavně o kamarádství, které dokáže být silnější než úklady samotného pekla. Čert Matěj (M. Adamczyk) musí za trest plnit chudému mládenci Ondrovi (Z. Piškula) přání, dokud ten neřekne, že je úplně šťastný. Ale lze takového štěstí vůbec dosáhnout? Peklo má o tom své pochybnosti a zdá se, že oprávněně, však se také Matějovou bezradností ostatní čerti dobře baví. Po splnění běžných přání, kdy se Ondra konečně zahřeje, dobře se nají a oblékne, přichází vážnější komplikace. Ondra se totiž zamiluje do Rézinky, komtesky ze zámku (K. Svarinská) a ke všemu i čert Matěj najde zalíbení v kuchařce Marjánce (H. Vagnerová). Ale ani to není všechno. Do hry vstupuje proradný baron (O. Sokol), kterého pozval hrabě Hubert (J. Lábus) na námluvy a vlastně i na zásnubní hostinu a tak je jasné, že z téhle pekelné směsice nemůže vzejít nic dobrého. Zvlášť když Ondra trochu neuváženě hraběti slíbí, že do příštího rána postaví pro Rézinku zbrusu nový honosný zámek. To je na čerta, jako je Matěj, úkol nadmíru těžký, ba nesplnitelný. Ale je to pohádka, a tak se nakonec vše v dobré obrátí. Jen musí nejdřív Ondra projít poznáním, kde je moudré svoje štěstí hledat a co pokazil, třeba ve vztahu s Matějem, napravit. Ocitne se přitom na chvilku i v samotném pekle, kde se setká dokonce i s Luciferem (F. Němec) a s jeho pobočníkem Befeleem (J. Langmajer). (Česká televize)

Pimburger

Asi nebudu jediný, kdo dá téhle pohádce šanci především díky tomu, že v posledních letech to je opravdová bída. Ani tentokrát se tvůrci nevyhnuli pitvořivým postavám, ale naštěstí k nim nepatřila ústřední dvojice, která byla naopak sympatická. Jistě vyrojí i názory, že má peklo napodobit to z pohádky S čerty nejsou žerty, ale já to považuji za klad. Peklo tam konečně bylo ukázáno trošku temně a nové nápady přinesli autoři vzhledem ke spisovně a tabatěrce taky. Osobně bych pohádku udělal ještě trošku vážnější a temnější a mohlo to být za plnou palbu, takhle bych to viděl za tři hvězdy plus jedna za konečně pod dlouhé době hezkou princeznu/komtesu. ()

Kinepa

Tak to jsem nečekal ani ve snu. Byla to paráda, kdyby tam nebylo tolik odkazů na S čerty nejsou žerty, tak to má u mě za 5 ... ()

bastardius

Ale jo, možná je to tím, že úroveň pohádek je za ta léta hodně dole a vmáčknout do pohádkové šablony něco nového je asi těžké, tak jsem spokojen, že je to bez zbytečného pitvoření. ()

SNCIS

Pohádka o tom, že peníze a moc kazí charakter aneb jak se stane z čistá duše hříšník. Skvělí čeští herci - Nepochválím asi jen princeznu mohli vybrat hezčí herečku! Piškula a Sokol perfektní! Dobré kostýmy a obstojné efekty na TV poměry. Příští rok si dám repete. - 80%. ()

j1c2

Příjemné překvapení. Dle mého soudu originální děj, který má hlavu a patu. Nové nápady. Mně neznámý dobrý herec v roli čerta Matěje. Spokojenost. ()

tom75p

Obecně respektuji subjektivní názor ostatních, ale v tomto případě NE. Dát pod 3*nebo dokonce odpad??? To myslíte vážně?!?!? Co vlastně chcete??? K.Janák mě už dříve příjemně překvapil Korunním princem , takže jsem se tolik nebál , ale přesto - žádné zbytečné pitvoření , výpravnost za každou cenu a přeplácaný příběh ( Troška ) ,žádná snaha o archaický jazyk ( zase Troška nebo Janákovo 12 měsíčků ) , žádní staročeští chasníci a děvečky a superkladný hrdina ( Troška do třetice ), není úplně odfláknutý casting hlavního mužského hrdiny ( Sněžný princ a spousta dalších ), Adamczyk je super, Vagnerová taktéž , obsazení celkově povedené ( to že bude touto dobou přeSolokováno asi tehdy Janák nevěděl a mě to navíc neva ), podobnost S čerty nejsou žerty je spíš klad než zápor atd atd...Za mně paráda a opravdu příjemný překvapení . Věřím , že čas ukáže , že tohle je sakra silný nadprůměr. Je to na 4 , ale natruc kritikům dávám plnou palbu. A za tuhle pohádku zcela upřímně děkuji. A Vy , kteří se tak odkazujete na S čerty.... - opravdu si myslíte , že se ta pohádka stala kultem už pár dní po uvedení? ()

adinnka

Tak tahle pohádka je po dlouhé době prostě povedená, líbí se mi děj a herecké obsazení, čert pokušitel v podání Jirky Langmayera úplně výbornej, Ondra Sokol tomu neni vůbec co vytknout, Jiří Lábus to celé korunuje a přála bych si aby natočil ještě spousty pohádek, ženské obsazení tady maliiiličko slabší, ale ne o moc, muži tady své úlohy zvládli o fousíček lépe ale pohádka bavila mě od začátku do konce. Po loňském zklamání z pohádky Slíbená princezna, jsem se trochu bála, zda nebude směřovat k podobnému zklamání, ale po shlédnutí mám výborný pocit. Peklo je parádní a rozhodně působivé. A raději bych takto každý rok uvítala jednu pořádnou a propracovanou pohádku, než 3 nové ale z toho sotva jedna koukatelná. Takže za mě super a rozhodně se těším na další její shlédnutí. Dávám všech 5 hvězd, protože taková pohádka si to zaslouží a rozhodně řadím mezi klenoty nových českých pohádek. ()

PowPow

80% si to nezaslouží ani náhodou, ale je to motivační hodnocení. Oproti posledním televizním pohádkám ČT poslední doby jde o skoro veledílo. Zajímavé je, že poslední, co mi přišlo sledovatelné, byl Janákův Korunní princ. Tohle mělo děj, nebylo nudné, obsazení bylo sympatické (hlavně Langmajer mě překvapil) a celkově měl Nejlepší přítel "hlavu a patu". Oproti S čerty nejsou žerty je tahle pohádka nesrovnatelně níž - tady totiž nápad s lidmi neznalým čertem na zemi vůbec nevyčerpává svůj velký potenciál. Srovnatelné to není ani s vynikajícím Andělem páně 2. Ale i tak mě to zabavilo, přestože podruhé už asi fakt ne. ()

mauriceDODO

Tleskám - po dlouhé době nová vánoční pohádka, která měla hezký příběh, vtipný scénář, přesvědčivé herecké výkony, triky a výprava zcela v pořádku. Pro mě příjemné překvapení, a proto jedna hvězda navic:) Nechápu jak může někdo tuto pohádku hodnotit jako odpad nebo jednou hvězdičkou - to je opravdu hodně mimo... ()

Marty1905

Skvělá večerní pohádka s originálním dějem. Je fajn vidět, že při psaní příběhu bylo myšleno na jeho originalitu ve všech směrech a pohádka měla zajímavý konec. Nejlepší koncová hláška Jiřího Lábuse, když děti učí jak předražit bonbónky prodat je a koupit nové a celý proces opakovat. V tu chvíli mu ale čert s po vzdálí pohrozí a on z toho raději vycouvá. Speciální 4 stár věnuji propracovanosti jedinečného pekla. ()

vamix

Možná to můžeme přičíst skvělému Tempranillu,jehož láhev jsem právě dopil při sledování fakt ftipný pohádky...dokonce mě to donutilo přidat posledních šet recencí,abych tu taky jedno povídání mohl zanechat.Já se fakt bavil,hlášky,ftip,obsazení....pak si jdu sednout,zkusit druhou láhev,jestli nebylo skvělý jen to jedno a čtu odpad,naprosto nezáživný dílo....vauuu,já se koukal na něco jiného?Pět dávám naschvál,dal bych 4,ale když si tady od místního kritika přečtu,že v tam byla nulová přítomnost humoru a potlačný ženský prvek,uffff,zase jedna genderově nevyvážená pohádka a zřejmně homosexuální čert,a já se dopr....smál,připadám si nepatřičně,neudělal jsem zásadní životní chybu,že jsem se díval,nepoznamená mě to?Že jsem se fakt bavil?Ne....chachaaaaaaaaaaaaaaaaa.... ()

PanIncognito

Vcelku uspokojivé. Oceňuji, že se tvůrci namísto klišé drží tradičního pojetí. Efekty jsou příjemné a dokonce i kamera se snaží. Herci jsou uvěřitelní (kéž však mohou svůj talent uplatnit více). Je to přesně to, co od veřejnoprávní televize divák čeká. :) ()

roabe odpad!

Amorální slátanina, adorující zlodějnu a neúctu k cizímu majetku (rozkopaný les kvůli pokladu jak od detektorářů, přičemž i v minulosti "poklady" patřily vrchnosti, která je důsledně vymáhala), adorující lenost (čert nemakačenko), lidskou tupost, lehkost a lehkovážnost žen, s důrazem na zkaženost panstva ("panstvo jsou lháři a podvodníci", "každý šlechtic má nějakého čerta"), místy se snahou kopírovat styl LOTRa (záběry pekla včetně doprovodné muziky nebo skřetů stavějících zámek) či HP (úřednické síně v pekle). A jestlipak jim do pekla nepoteče, když tu díru zakryli pár klacky (které brzo shnijí) a kamením? Ha, ha, odpad! ()

tehol

S čerty nejsou žerty pro chudé. Docela zajímavá přeměna hlavního hrdiny. Kvituji necernobilnost. Sokol slušný, skoro dorovnal správce. Předabování princezny mi vadí, i když to tentokrát nebylo tak viditelné. Ale je to prostě nezapamatovatelne... To je blbé no. ()

vlcekmirek

Nezáživný a nudný děj, neuvěřitelné herecké výkony (v tom špatném smyslu) a ten vtip jsme marně hledali. Pokus o vtipně pojaté úřednické peklo vyprchal bez většího účinku a jiné ,,vtipné" scénky se nějak ne a ne dostavit. Herci přehrávali a prvoplánový humor byl vynucován trapným pitvořením herců. Kdysi skvělý komik Lábus se v poslední době umí jen trapně šklebit a když si porovnáte pohádky ,,Čert ví proč", ,,Nejkrásnější hádanka" nebo ,,Tři bratry" s touhle novou, zjistíte, že se v nich ksychtí pořád stejně. Dva hlavní hrdinové jsou tak nezajímaví, že jsem vlasatně nechápal, proč bych jim měl držet palce a komteska s kuchtičkou také nějak splývaly s davem. Prostě mi to přišlo jako další pokus o navázání na slavnou éru českých pohádek, ale nějak to zase nevyšlo. Po pravdě, po skončení jsme si, pro spravení chuti, pustili na DVD pohádku ,,S čerty nejsou žerty" a měli možnost porovnávat. 30 let stará pohádka má pořád zábavný děj, herci hrají své role a vtipné situace vyplývají z vtipného děje a nezapomenutelných a hlavně nesmrtelných hlášek, ne z trapného pitvoření herců. ()