• kaylin

Nové pohádky v sobě prostě nemají to správné kouzlo a je celkem jedno, jak známí nebo neznámí hezounci se v nich objeví. Princezny jsou nudné, jediní, kdo odvádí dobrou práci, jsou herečtí matadoři, kteří prostě nezklamou a to, co je potřeba, zvládnou tak nějak levou zadní. Jenže když neosloví příběh, je to jedno.(26.12.2017)

• Sabrewulf

Po 40 minutách, ve kterých se VŮBEC NIC nedělo, vypnuto. Pohádka (nová tím spíš) má mít jasně definovaný start, takže v těch 40ti minutách už máme dávno vědět, že támhletu princeznu zaklel tamten čaroděj a že tenhle Honza se ji vydal hledat. Tohle bylo tak chcíplé a unylé, že úplně jasně vidím ty děcka, jak se u toho nudou ošívají. Jenže podle toho nástřelu (NE)děje je jasné, že to nebyl problém jen toho startu, ale celkově nešťastně zvoleného základu. Navíc neoriginální, bez vtipu, s Hanou Trivago Vágnerovou, která se pro pohádku vůbec nehodí a s blbečkem Sokolem, který už mi leze krkem, protože je v současnosti přeSokolováno, už jen čekám, kdy otevřu nějakou konzervu a vyleze z ní ten idiot.(26.12.2017)

• pakobylka

Úvod nebyl tak docela marný, takže moje pohádek chtivé srdce zaplesalo a začalo se dosti neprozřetelně těšit na lehce inovovanou, pozitivně naladěnou a vtipnou kaší nasycenou pohádku se šprýmovnými satirickými vsuvkami ohledně vyobrazení pekla jakožto poněkud zkostnatělé byrokratické instituce. Bohužel jsem se radovala předčasně. Nechápu proč, nicméně opět se kdesi cosi trapně zvrtlo. Správně pohádkový námět, dobře vybraní herci a herečky, vhodně zvolené exteriéry i interiéry, dobově upravené kostýmy - přesto režie nevykouzlí víc než podprůměrně zábavnou, zato nadprůměrně naivní podívanou, která dělá hlupáka nejen sama ze sebe, ale i z natěšeného diváka ... 2,5*(27.12.2017)

Letošní rok byl na pohádky skutečně silný. Aneb kvalitní příběh, který potěšil, pobavil a vykreslil peklo velice líbivě i když skutečně pekelně... jako úřednickou mašinu. Hlavní postavy mi byly velmi sympatické. Zlo ironické a často i zábavné. A mini nápady jako čertovská reality show a další podobné dějové odbočky dokreslily ty skutečně zasloužené čtyři hvězdičky. Mínus ubírám za špatné osvětlení některých interiérů, neb mi přišlo, že postavy vypadali že mají místy žloutenku. Palec nahoru za scénář. Pak za herce, humor a atmosféru. Tuto pohádku si moc rád opakovaně pustím. Příští rok prosím podobné kvality. 75%(25.12.2017)

Po delší době jsem uzřel v kouzelné krabici nějakou českou pohádku a musím říci, že to nebyla sračka. Čím pohádka zaujme první je humor, má matka by ho okomentovala slovy: "To jsou jedy!". Ok, třeba nebyly skvost české scenáristiky, ale byl to příjemný nadprůměr. Stejně tak můžu mluvit o obsazení, kde není nic moc akorát protagonisté "hlavního páru". A občas bych v některých scénách zvolil jiný mix a střih hudby, jinak to byla opravdu příjemná vánoční zkušenost. Vize pekla byla perfektní!(25.12.2017)

• - Přístup chodbou vedoucí zpoza krbiště vypadá sice hezky, nicméně ve skutečnosti je za touto chodbou jen jedna místnost a ta je slepá. Reálně tam nevede žádný frekventovaný průchod. (DexMASTER094)

• - Natáčelo se také ve skanzenu Veselý Kopec, slévárnách nedalo Berouna a ve Dvoře Králové. [Zdroj: Týdeník Televize 51/2017] (M.B)

• - Když si Matěj (Marek Adamczyk) sedne na plotnu v kuchyni, tak není divu, že se nad tím děvčata podivují. Tato plotna, která se nachází v zámecké kuchyni na zámku Žleby, se může lehce rozpálit na 400°C a více. (DexMASTER094)