Nadlesní Langmajer si nalepil Wolverinovy rosomácké vousy, StarDance mazlík Piškula úspěšně plní funkci naivního hlupáka, Adamczyk nevadí (což někdy stačí), dámy jsou pasovány do role prostého vdavekchtivého křoví, šišlavá tabatěrka představuje pekelné véčko od Motoroly, Lábusův chamtivý obličej děsí barvou mandrilí prdele, do toho přiteplený baron Sokol a peklo, které chvílemi připomíná Auschwitz zahlcený byrokracií (na vánoční pohádku celkem odvážná vize). Samotný název a tápavý přístup ústředního dua ke svým ženským protějškům pak jako by naznačoval, že teplo není jen v pekle.. Pokus kráčet ve šlépějích Bočanových čertů nelze přehlédnout a je na místě ocenit, že si Janák odpustil pro sebe typické pubertální vyvádění, nicméně humor je často lámán přes koleno a schází tomu nenucená pohádková poetika a charisma (nejen postav). Se skřípěním zubů dávám tři hvězdy, protože v současném českém pohádkovém baroku musí člověku stačit málo (třeba, že se tam nestřílí z těžkého kulometu)..(26.12.2017)

• kajas

Docela ošklivá vykrádačka S čerty nejsou žerty s nesympatickým hlavním hrdinou, pitvořícími se Lábusem a Sokolem a nepřítomností humoru. Po poslední Janákově pohádce velký sešup dolů. Pochvalu zaslouží snad jenom hezká princezna a její garderoba.(26.12.2017)

• Tommassi3

"Poslední přání nesmí sloužit k osobnímu prospěchu, takže vám tímto propadá.." ;) Nejlepší přítel si pohrává s tolika famózními nápady, hraje si s tolika odkazy, až mě po čertech rozčiluje přiznat, že se tahle pohádka Janákovi znovu balancujícímu na hromadě hnoje tradičně rozpadla pod rukama.. Veliká škoda !! Nicméně tak špatně zahranou a napsanou hlavní mužskou roli jsem dlouho neviděl.. Langmajer ovšem famózní..(27.12.2017)

Pohádka o tom, že peníze a moc kazí charakter aneb jak se stane z čistá duše hříšník. Skvělí čeští herci - Nepochválím asi jen princeznu mohli vybrat hezčí herečku! Piškula a Sokol perfektní! Dobré kostýmy a obstojné efekty na TV poměry. Příští rok si dám repete. - 80%.(25.12.2017)

• Malarkey

Nadšení ze skutečnosti, že Česká televize pro Vánoce 2017 připravila další tvůrčí pohádku, srazil příběh, který toho s pohádkou nic moc společného neměl.Zdeněk Piškula tady je jak Commander Ken z pánského balení Barbíny a tak to tu naštěstí zachraňuje Marek Adamczyk v roli čerta, který je pohádkově alespoň uvěřitelný. Jenže co mu je to platné, když pohádce chybí pohádkovost...a co víc, chybí ji nějaký zábavnější příběh, který by bavil, a u kterého bych nedoufal v co nejrychlejší závěr. Po technické stránce jakžtakž ok, ale překvapení se bohužel nekoná.(27.12.2017)

• - Zámek hraběte (Jiří Lábus) je zámek Ploskovice. A zámek, který „postavil“ Ondra (Zdeněk Piškula) je zámek Hluboká (poupravené efekty). (Varan)

• - Když pan „nadlesní“ Jiří Langmajer  hraje karty a je záběr na jeho ruce, kdy karty míchá a rozdává, tak to ve skutečnosti nedělá on, ale kouzelník, iluzionista a mentalista Jakub Kroulík. (Niko12)

• - Když si Matěj (Marek Adamczyk) sedne na plotnu v kuchyni, tak není divu, že se nad tím děvčata podivují. Tato plotna, která se nachází v zámecké kuchyni na zámku Žleby, se může lehce rozpálit na 400°C a více. (DexMASTER094)