• Tommassi3

"Poslední přání nesmí sloužit k osobnímu prospěchu, takže vám tímto propadá.." ;) Nejlepší přítel si pohrává s tolika famózními nápady, hraje si s tolika odkazy, až mě po čertech rozčiluje přiznat, že se tahle pohádka Janákovi znovu balancujícímu na hromadě hnoje tradičně rozpadla pod rukama.. Veliká škoda !! Nicméně tak špatně zahranou a napsanou hlavní mužskou roli jsem dlouho neviděl.. Langmajer ovšem famózní..(27.12.2017)

Letošní rok byl na pohádky skutečně silný. Aneb kvalitní příběh, který potěšil, pobavil a vykreslil peklo velice líbivě i když skutečně pekelně... jako úřednickou mašinu. Hlavní postavy mi byly velmi sympatické. Zlo ironické a často i zábavné. A mini nápady jako čertovská reality show a další podobné dějové odbočky dokreslily ty skutečně zasloužené čtyři hvězdičky. Mínus ubírám za špatné osvětlení některých interiérů, neb mi přišlo, že postavy vypadali že mají místy žloutenku. Palec nahoru za scénář. Pak za herce, humor a atmosféru. Tuto pohádku si moc rád opakovaně pustím. Příští rok prosím podobné kvality. 75%(25.12.2017)

Po delší době jsem uzřel v kouzelné krabici nějakou českou pohádku a musím říci, že to nebyla sračka. Čím pohádka zaujme první je humor, má matka by ho okomentovala slovy: "To jsou jedy!". Ok, třeba nebyly skvost české scenáristiky, ale byl to příjemný nadprůměr. Stejně tak můžu mluvit o obsazení, kde není nic moc akorát protagonisté "hlavního páru". A občas bych v některých scénách zvolil jiný mix a střih hudby, jinak to byla opravdu příjemná vánoční zkušenost. Vize pekla byla perfektní!(25.12.2017)

Vánoční pohádky bývají v posledních letech katastrofou. Jsem tedy rád, že letošní Štědrý den ovládl kinem prověřený Anděl Stracha. O to více po zhlédnutí této novinky. Prázdný nevtipný děj s nesympatickým floutkem, kdy rozumně se chovají jen síly pekelné. Holky jsem moc nepobral. Jedna hvězdička za Lábuse i s jeho jitrničkami, jedna za všechny čtyři krásné lokace a slušnou výpravu a jedna za peklo. Tato pohádka se nejspíš zařadí někam do odpoledního adventního programu, nikoli mezi klenoty. PS: S prvním řádkem závěrečných titulků zde bylo 164 hodnocení a více než 20 komentů...(25.12.2017)

Kdyby zde nehrál studený nanuk Piškula se stále stejným výrazem, ať se dějě co se děje, byla bych spokojenější. Naopak čert Marka Adamczyka byl skvělý s celým peklem i s pokušitelem Langmajerem. Ostatní postavy si odvedly své. Jen pan Sokol by se měl uklidnit a možná na chvíli uklidit, jak se říká čeho je moc ....... Zápletka slušná, děj a tempo kolísá. Prostě průměr.(25.12.2017)

• - Přístup chodbou vedoucí zpoza krbiště vypadá sice hezky, nicméně ve skutečnosti je za touto chodbou jen jedna místnost a ta je slepá. Reálně tam nevede žádný frekventovaný průchod. (DexMASTER094)

• - Scény v kuchyni se natáčely v historické zámecké kuchyni na zámku Žleby, která je součástí prohlídkových tras I. a III. okruhu. (DexMASTER094)

• - Díky výraznému slovenskému akcentu Kristíny Svarinské (Rézinka) ji při postsynchronech nadabovala Marika Šoposká. (funhouse)