Predator Dark Ages

Krátkometrážní / Akční
Velká Británie, 2015, 25 min

Amatérský krátký film popisuje, jak v dobách temna je povolána skupina templářských rytířů k polapení šelmy. Tuto skupinu doplní ještě saracén, který se s touto šelmou potkal již v Jeruzalémě. Skupina válečníků brzy zjistí, že ona šelma je právě Predátor! (Dieman)

Helo

Nejprofesionálnější amatérskej film, kterej jsem snad kdy viděl. V takovým případě pak hercům odpustím i přehrávání/kamenný ksichty. Teda za předpokladu, že to skutečně byl amatérskej film. ()

JohnMiller

Na to, že išlo o nezávislú, viacmenej, amatérsku kravinu, to bolo celkom slušné. Celý koncept pôvodného predátora vsadili do stredoveku, obdobie križiackych výprav, a zhustili to do necelej pól hodinky. Nebolo to nejak extra vážne ani koniec sa moc nevydaril ale v priemere to je slušná oddychovka, ktorá kvôli svojej metráži, pôvodnej hudbe z Predátora a známym scénkam z originálu rozhodne ani na sekundu nenudí. ()

AlistairMir

Atmosférou nadupanější a napínavější než PREDÁTOŘI a VETŘELEC VERSUS PREDATOR 2. Těch pětadvacet minut uteklo strašně rychle a já zjistil, že by mi vůbec nevadilo, kdyby to bylo 3x tak dlouhé. Amatérský film si zase jednou vytřel s Hollywoodem řiť a já mohu jen zatleskat ve stoje za odvedenou práci. ()

SeanLSD

Technika vôbec nepôsobí amatérsky (spočiatku až hollywoodsky profesionálne natočené), ale scenár rozhodne, mimo námetu je prachbiedny a repetitívny. Je predátor lovec alebo bojovník ? - ak prvé, prečo sa obťažuje s bojom, ak druhé, prečo strieľa stredovekých rytierov supermodernou nadpozemskou technikou z neviditeľnej pozície ? ()

sskrblik

Nápad na téma Predátora ze středověku není špatnej, na amatérské poměry to bylo slušně natočené, ikdyž si krátkometrážní Predator Dark Ages půjčuje nápady z prvního dílu série. Defakto nic nového pod sluncem po stránce děje, avšak zpracované je to solidně co se kamery týče, u herců se dá ocenit snaha. Je rovněž vidět že by kulisy mohli být lepší, dále by se dalo zapracovat na kostýmech, děj by mohl být rozvinutější a nevím nevím jestli by partička rytířů odolala krvežíznivému vetřelci z jiné planety. Nicméně přesto všechno bych to zcela nezatracoval. Buďme rádi, že takové filmy z oblíbených filmových světů vůbec vznikají. ()

Dr.Okamura

Amatérský film, který pobral více kvalit, než kdejaká současná áčková produkce. Ještě pár podobných a také vyrazím do lesa s kamerou něco natočit (ha!) ()

BloodMax

Vzhledem k rozpočtu si myslím, že se filmeček povedl. Predátor je vypadá dobře, myšlenka je velice fajn, ale je škoda, že se toho neujal někdo zkušený a nepustilo se do toho více prašulí... Každopádně i tak to není špatné...fandové si cestu vždycky najdou :-) ()

kenkaku

To že to dějově není žádný zázrak bylo snad každému jasné (budovat děj z 20ti minut je ptákovina). Co bylo také zřejmé, je to, že autor musí "kopírovat" styl a některé scény aby dosáhl dojmu autenticity (prostě musíte mít pocit, že je to Predátor :)). Takže za sebe žádné odsuzování nebude. Je to perfektní amaterský fun-film co jsem viděl a filmařsky je to super. Trikové i střihově perfektní. Osobně mě jen mrzel lehce vlažnější začátek (taky mohl začít nějakou vyvražďovačkou :D) a fakt, že nepoužili nějaký filtr, který by víc dodal pocit "celuloidové podívané" (myslím, že každý ví, co myslím). To ale nic nemění na faktu (a to je třeba si uvědomit), že toto zplácala banda nadšenců na koleni a vypadá to lépe než kdejaký TV spektákl co plodí místní televize. ()

SpaceOdyseus

Prekvapeni roku. Na to, ze jde o fanfilm se jedna o velmi kvalitni snimek po vsech strankach, ktery strka nedavne Predatory v pohode do kapsy. Od stejneho tymu bych si klidne dal celovecerak. ()

POciSEM odpad!

Ten predátor byl dobře udělanej ale ty rytíři?Originalita za každou cenu.Měl sem problém už s pirátama v Rodriguezově verzi scénáře ke třetímu dílu a zaplať pánbůh že tohle je jenom fan film.Chlapy měli k dispozici lepší potvoru než Sandy Colora a takhle to prokoučovali.Přitom stačilo navlíknout pár frajerů z místního gymu do maskáčů,nechat je pobíhat s airsofťáckýma kvérama po lese a konečně tak natočit příběh Jimma Hoppera a jeho party bouchačů se kterýma to nedopadlo zrovna nejlíp.Palec nahoru za tu odvahu natočit to ale ten film mi přišel vyloženě trapnej ()

Disease

Když se smíříte s tím, ža jako u většiny amatérských filmů je ten scénář poněkud slabý, dá se na to koukat. ()

Prochy38

Když si čtu o výši rozpočtu, nemohu dát méně *. Prostředí super a pro mě velmi milé překvapení v kvalitních kostýmech a hodně dobré kameře. Paradoxně, ale možná méně překvapivě je slabší samotný predátor. Ale opravdu za těch pár korun, co taky čekat. Co mě mrzí, že se vsadilo na velmi malou porci akce. Hodně se mluví a míň se řeže... a i na tak malou stopáž je to prostě místy nuda. ()

PhillM.

Žasnu, co všechno se dá za pár šupů vytažených z kickstarterových klikačů natočit a pak zadarmo pověsit na web. Tohle musí otylé producenty se zarostlými zlatými prsteny strašně srát. A předražené megahvězdy taky :-) ()

Echelon1

Z komentárov by jeden čakal, že každý druhý užívateľ CSFD by to natočil u seba na záhrade lepšie, než John McTiernan samotný. Na to, že sa zobrali ľudia od piva natočiť Predátora, je to špica. Možno scenár a réžia finálnych momentov by chceli vylepšiť a herci v kritických situáciách sú emočne príliš chladní. Najviac mi ale chýba hutnejšia atmosféra, tie lesíky ponúkajú viac. Čo sa týka "lacných" kostýmov, kulís a podobne, tak také som vídaval v TV filmoch s "určitým" rozpočtom. Takže asi tak. ()

Saur.us

Na fan-movie kvalitní a i nápad není špatný. Teď už to jen rozvést do minisérie napříč staletími v profesionální produkci. ()

Ombak▼Penari

V zásadě celkem sympatický přírůstek do predátořího světa. Postavit proti mimozemskému lovci rytíře ve zbroji je zajímavý a nosný nápad, zahrané a udělané to bylo taky celkem snesitelně, ale chybí tomu invence v samotném příběhu, který je prostě plytký a okopírovaný. Na podívání docela dobré, ale není důvod se k tomu vracet. Ale slušná práce na amatéřinu... ()