Když skupina X-Menů vyrazí na celkem rutinní záchrannou misi na oběžné dráze k ohrožené posádce raketoplánu, zdá se, že mají vše pod kontrolou a operace probíhá zdárně. Ale zdání klame. Jean Grey (Sophie Turner) je zasažena neznámou a smrtící kosmickou silou, která ji promění v jednoho z nejsilnějších mutantů. I s podporou ostatních X-Menů Jean zápasí nejen se svou nově nabitou a nestabilní silou, ale i se svými osobními démony. Postupně se dostává do děsivé spirály a ztrácí nad sebou kontrolu. Navíc její myšlení začíná ovlivňovat tajemná postava (Jessica Chastain), která přichází s nebezpečnými návrhy na využití její ničivé síly. Grey se mění v Dark Phoenix a stává se hrozbou nejen pro své nyní již bývalé přátele z řad mutantů, ale pro celou planetu. X-Meni tak musí čelit svému nejbližšímu i nejničivějšímu nepříteli – jednomu z nich. (CinemArt)

BMW12

Za mě vcelku suprový film nabitý akcí a souboji. Prvních 40 minut je velice povedených, příběhově se to krásně vyvíjí. Poté je trochu hlušší pasáž, ale pak začnou ve velkém bojovat a to já miluju tyhlety souboje. Takže já jsem spokojen. Soundtrack filmu od Hanse Zimmera celkem dobrý, asi se hodí k X-Menům. Zklamáním byla akorát Jessica Chastain, nelíbila se mi, já jí celkově moc nemusím. ()

rikitiki

Film může být i pitomý, neměl by být ale nudný. Což obojí se přesně stalo a je to smrtelná kombinace. Motivace postav byly naprostou záhadou. Jean se snaží ze všech sil, aby jí někdo pomohl se zvládnutím obrovské síly, ale všichni ji odmítají. Ve chvíli, kdy si řekne: Tak ať! a začne sílu využívat záměrně, všichni se mohou přetrhnout, aby jí pomohli. A že pomoc potřebuje, když v okamžení a ve všem uvěří holce, kterou vidí prvně v životě a ani se jí pořádně nezeptá, co je zač. Jde také o pověst mutantů a oni se v klidu všichni servou uprostřed New Yorku, kde je každý uvidí... A tak dále. Prostě film nedrží pohromadě a nedá se mu věřit. SHRNUTÍ: Přebytek energie je stejně ničivý jako její nedostatek. ()

HellFire

Mnohem kompetentnější ve všech ohledech v porovnání s předchozí slátaninou jménem X-Men: Apocalypse. Kinberg zvládl svůj první film na výbornou. Ano, není to dokonalé, ale skvěle se na to dívá, efekty jsou výborné, masky prvotřídní a postavy uvěřitelné. Škoda toho neustálého cestování v čase, protože jsem byl fakt zmatený z toho, proč se film zjevně má odehrávat po Apocalypse (je tu Jean a nové postavy starých známých mutantů), ale proč se Jeane až tady stane Phoenixem, když ji Singer nechal v předchozím díle očividně použít Phoenixe na zabití modráska, to fakt nevím. Po dlouhé době film, kde jsou všichni X-Meni užiteční a používání powers je cool! Zatracená škoda, že zrovna tenhle díl selhal v kinech. ()

ARI50

Každý díl je větší dělo, aspoň v mých očích, tenhle díl opět povedený v plno ohledech. I když nás opouští ti dobří tak dokáže X-Men vymačkat maximum skvělého zážitků. Příběh fascinující překvapivý a dokonalý, soundtrack nebezpečně dobrý, herci opět dokonalé, prostě musím chválit je to skvělá série která mě baví, efekty špičkové. ()

luka4615

Tak tohle se ale vůbec nepovedlo. Dark Phoenix se v trailerech prezentoval jako vysokooktanová akční jízda, v níž se bude primárně řešit "Phoenix Force". Ve finále jsme ovšem dostali naprosto nudnou záležitost s hrůzným scénářem, retardovanými dialogy a příšernými hereckými výkony, z nichž markantně vyčnívá extrémně nesympatické herecké dřevo Sophie Turner. Za zmínku tedy stojí pouze finální scéna ve vlaku, což je, jak jistě sami uznáte, na letní blockbuster zatraceně málo. Přičtěte si k tomu všemu i nevýraznou a poměrně zbytečnou zápornou postavu a dostanete jeden z nejhorších a nejzbytečnějších snímků roku 2019. Děs a hrůza! „The mind is a fragile thing. Takes only the slightest tap to tip it in the wrong direction.“ ()

JASON_X

Radost z nových X-Menů pominula už brzy po začátku. Zmalovaná kobyloidní Sansa opět v roli Jean je opět jako zlý sen, tentokrát ale o to horší, že její role je rolí hlavní. Takže když není na plátně, aspoň se o ní mluví a všichni ji (z různých důvodů) hledají. Probůh to je tvůrcům úplně buřt, že se tahle divná buchtovitá typka na svou roli typově absolutně nehodí a chtějí hlavně komerčně zužitkovat její (pofidérní) popularitu z GoT? (Pofidérní proto, že třeba mně neseděla ani tam. Vlastně si ji ani neumím představit v roli, ve které by mi seděla... Snad jako nějaká selka ze statku, nebo tak něco.) To taková Jessica Kaštan by byla nesrovnatelně lepší Jean. Ale ani jinak ten film za moc nestojí, kvalita i záživnost jdou u X-Menů systematicky dolů. Prvních několik dílů jsem nadšeně pětil, ale tahle utahaná konverzační scifárna pro týnejdžry nemá už se starými filmovými X-Meny mnoho společného, její náboj je jen zlomkovitý a závěrečné kočkování s emzáky ve vlaku to už nezachrání. A hlavně mám mnohem radši onu dějovou osu, ve které je Mystique/Raven záporačka v Magnetově týmu, a ne mučednice Xavierových zmutovaných pravdoláskařů. ()

Morholt

Sophie Turner dokáže obstát v rolích Sansy Stark a snesitelná je i jako Jean Grey, ale jen pokud je součástí týmu. Ve chvíli, kdy se začne točit všechno kolem ní, vyplouvají na povrch herecké rezervy a obávám se, že lepší už to nebude. Navíc pokud pominu Fassbendera s McAvoyem, má k ruce tu nudnější a nevýraznější X-partu, přičemž Quicksilver, asi nejzábavnější postava novodobých mutantů, dostává jen minimum prostoru. Nijak zvlášť mě neuchvátila ani Jessica Chastain v roli záporačky, která svůj part odehrála s neměnným výrazem. Efekty, na které se většina podobných záležitostí může většinou spolehnout, byly sice dobré, ale jen dobré. A nepotěšilo ani zvrtané a nevýrazné finále. Za fádní považuji i scénář a to přesto, že tady člověk s nějakou výraznou invencí nepočítá. Jednoznačně nejhorší X-Meni. 40% ()

ScarPoul

Nie také zlé ako Apocalypsa ale má to Sophie Turner - čo je bohužiaľ veľké mínus. To dievča nevie hrať. Nech sa na mňa nikto nehnevá. A pozerať sa na tie jej emócie bolo dakedy utrpenie. X-Men som nikdy nemusel. Až na Wolverina. Skupina disfunkčných ľudí, ktorý by si zaslúžili riadne drsný a krvavý príbeh ( niektoré časti ale mali krásny nábeh), ma v tej family friendly verzií nikdy nebavili. Dark Phoenix je priemerný film, bez akéhokoľvek zaujímavého miesta a čo je horšie - hudby. Rutinná záležitosť, ktorá neurazí ani nenadchne a ktorá bohužiaľ nedáva vôbec správny feeling pre fanúšikov ako TEN posledný film. Ale filmov čo tak spravili už bolo veľa a asi aj bude. McAvoy a Fassbender skvelý. Inak pomerne slabota. Aj čo sa týka akčných scén. Ale čakal som naozaj väčšiu katastrofu. Pozerateľné a kupodivu to aj rýchlo odsýpa. ()

Lacike

Tento diel má rovnaké nedostatky ako X-Men: Apocalypse, ale v ešte výraznejšom prevedení. Ústredná zápletka je totálne nezáživná. Namiesto modrého boha chce zničiť svet nejaká bleduľa z vesmíru so svojimi kumpánmi. Títo jednorozmerní prvoplánoví záporáci bez nejakého osobného motívu sa mi do tejto série nehodia a v takto nevýraznom prevedení je utrpenie to sledovať. Potom tu máme líniu s Jean Grey, ktorá s určitými obmenami kopíruje Last Stand. Len nechcene zabije iného mutanta, čo ma tentokrát fakt mrzelo a na konci sa trochu iným spôsobom obetuje. Táto séria sa po Days of Future Past začala až príliš točiť v kruhu a nič nové neprináša. To platí aj pre Magneta, ktorý sa objaví až v druhej polovici filmu, ale po krátkej epizódke ohľadom toho, že sa zmenil, tak po smrti ďalšej jeho milovanej mu znova drbne a chce sa mstiť. Tentokrát to ale už pôsobí skoro až komicky. Simon Kinberg sa ako režisér vôbec neosvedčil. Dramatické scény vôbec nefungujú vďaka nevýraznému vedeniu hercov a akčné scény väčšinu filmu pôsobia jak z nejakého tuctového seriálu. Last Stand oproti tomuto dielu pôsobí ako megablockbuster. Bavilo ma len sledovať moje obľúbene postavy v podaní sympatických hercov, ktoré si ma získali už vo First Class. A to hlavne Profesora, Beasta alebo Mystique. Nováčikovia z minulého dielu sú ale otrasní a ich osud mi bol ukradnutý. Čo ma ale sralo bol ďalší skok v čase. Tentoraz do 90tych rokov. Čiže medzi First Class a týmto dielom ubehlo 30 rokov, ale hercov vôbec nijak nezamaskovali, aby vyzerali staršie. Pôsobilo to strašne divne. No a z akčných scén za niečo stojí len finále vo vlaku, ale rozhodne to nie je taká pecka, že by som kvôli nej film niekomu doporučil. Je to len taký štandardný digibordel. Tento diel sa oplatí vidieť asi len hardcore fanúšikom série, ale keďže nič dôležité neprináša, tak je to najzbytočnejšia X-menovská kapitola. 5/10. ()

Borrtex

Soundtrack Review: Very energetic full of new innovative sounds, yet in a way very soft and touching. Again, Hans Zimmer suprises by his incredible amount of creativity and talent. ... While I was listening to the first track titled ‘Gap’, a lot of things came to my mind. I heard Dunkirk, The Dark Knigh and even a bit of Inception. It’s a very intense song with not really too much of melodic tones, but more with that kind of aggressive synthetic rhythm, which slowly starts becoming Zimmer’s signature. ... On the other hand, the mid section of the track ‘Frameshift’ is showing us the softer side of the noise which is eventually also escalating into the chaos of a very decent sounding synthesizers surrounded by some electronized kind of detunned orchestra creating very authentic and original sound for the film. ... I was looking forward to be listenning the song ‘Intimate’, as it was very interesting for me to see that kind of title in such an aggresive and action sounding album so far. The track doesn’t really sound intimate at all. The noise is a bit quieter, but I don’t really feel any intimate emotions whatsoever. Although the ending of the song is very dynamic and has some amazing low ends! ... Through the album, the patterns, melodies and instruments get to repeat themselves a lot. Track ‘Reckless’ is quite similar to the first track, but yet Hans manages to make it still interesting by adding more percussion instruments and finally some beautiful melody starting in the middle of the track by the typical Zimmer’s loud brass and later also choir. ... The last track ‘Coda’ is just the ideal ending of the album. All the noise seems to be gone and we are left with the melody itself. Listening to it was just warming the cockles of my heart. The song is escalating beautifully into a peaceful end. We need more projects where Hans could show us this kind of style! ()

BoPo

Suveréne najslabší príbeh z X-Men sveta. Pripomína starého Supermana do ktorého napumpovali nové triky. V tom zhluku akcie, a nepresvedčivých výkonov na čele so Sophie Turner, sa úplne vytratilo charizma postáv. Celkový dojem by bol za 2*. Akési podpriemerné súperenie o vesmírnu moc. Avšak v rámci X-Men filmov sa naozaj jedna hviezda ubrať musí, pretože sa jedná o zbytočný film, ktorý urobil len škody na reputácii. Captain Marvel, teda pardon, X-Men: Dark Phoenix je sklamanie po všetkých stránkach. ()

MoiJe

Už naozaj ničomu nerozumiem. Nemali byť postavy nažive o 20 rokov neskôr aby mohli byť v tom filme zpred 20 rokov? Inak teda väšina filmu je o tom, ako sa Sophie vlnia vlasy a žiaria oči. Nemôžem ale povedať, že by som sa nudila, celkom mi to zbehlo, zabojuje si každý s každým. ()

JohnCZ

Je fakt, že z X-Men universa mě od First Class berou spíš vedlejšáky typu Deadpool, Logan nebo špičkový seriálový Legion, který jde proti všem tradičním marvelovkám a hlavně mainstreamovému divákovi. Dark Phoenix se zaměřuje na postavu Jean Grey a už mám upřímně docela bordel, ve kterém že vesmíru se tohle odehrává, protože nějaká kontinuita mezi filmy tu neexistuje. Pokud se ale povznesu na tenhle timeline bordel, tak je to fajn komiksárna, která dějově moc neohromí, ale určitě neurazí. Herecky solidní, v komornějších scénách vypjaté, akce luxusní, hudba burácející, ale stále poněkud přeplácané a nepřehledné, což už je takový x-menovský trademark a pro mě možná i popud si celou sérii jednoho dne oživit. ()

Chermy

Překvapivě moc dobré! Začátek trochu vázne a i přes Zimmerovu hudbu (vlastně vcelku odfláklou) to na mě působilo trochu televizně, možná scénáristicky nedotaženě a zkratkovitě. Ale příběh obecně dobrý a některé scény přímo nadprůměrné a příjemně hororové! ()

joehot

Starší garda herecky tu mladší zadupala do prášku, převeliká škoda, že nebyly ještě více v popředí. Akční scény poměrně fajn, odsýpá to rychle - paradoxně měl být film delší, jistá zkratkovitost mu ubližovala. Určitě ale ne tolik, jako jeden z nejslabších scénářů, který kdy Kinberg vyplodil - plný banalit, vážně pronášených pseudomouder, snahy hrát si na Singera a toho, že postavy se vší důležitostí řeknou významné A, aby se cca za pět minut a dvacet osm vteřin rozhodli jít udělat B. Ještě že existuje Apokalypse, jinak by šlo o nejslabší film X-univerza. Že je pod tím Zimmer podepsaný, je ostuda, hudba působí jako zbytky, co se mu nevešly do předchozích filmů, bez nápadu. ()

vurhor

Nejhorší X-Meni. Jednoznačně. Dokonce i takové nemastné neslané kusy jako X-Men Origins: Wolverine v sobě měly daleko větší kouzlo a švih, ze kterého byl stále cítit onen sympaticky typický duch celé série. Dark Phoenix je jak tělo bez duše. Studené, prázdné, bez emocí. S debilním příběhem, extrémně slabými a votravnými padouchy, plus s milovanými postavami, z jejichž předešlého šarmu nezbylo skoro nic. Nemluvě o často naprosto nelogickému chování, které vůbec neodpovídalo povaze jejich charakterů. Všechny ty cool sympatické postavy (charismatický Magneto, šarmatní Xavier,...) jsou už jen pouhými stíny své předešlé slávy. Jean získá své ničivé schopnosti díky nějakému vesmírnému tentononcu. Aha. Já si na základě předešlého filmu myslel, že je v sobě už dávno měla. Takže ne? Ok. K dobru mohu přičíst snad jen docela povedenou bojovou scénu v závěrečné fázi, na kterou se celkem hezky koukalo, jinak nesnesitelná bída. Neuvěřitelně bezduchej film. Bez kouzla, šarmu, elegance. A vzhledem k tomu, že filmy ze série X-Men vždy patřily k těm k nejlépe zadaptovaným komiksárnám, to je opravdu neuvěřitelná škoda. P.S. Jo, a ten film totálně zkurvil časovou linku celé série, která předtím dobře fungovala. Teď zase nedává vůbec smysl. Super. Lepší 2* ()

Padme_Anakin

Kde jsou ty časy, kdy jsem X-Meny baštila, zdá se, že v nenávratnu... Z dobré vůle přihazuji tu třetí hvězdičku, dílem za Michaela Fassbendera, on mě prostě pořád baví a dílem za krásnou hudbu Hanse Zimmera, takže asi tak... ()

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

14.08.2019

Netflix podle čerstvých zpráv přeplatil šest dalších velkých studií a získal tak práva na nové sci-fi Pyros v hl. roli s Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Sedmilhářky). Snímek bude produkovat a… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu