Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Igorovi (Bela Lugosi) se podařilo oživit Frankensteinovo monstrum, ale potřebuje pomoci. Nedaří se mu totiž obnovit monstrum v plné síle, a proto požádá o pomoc Ludwiga von Frankensteina (Cedric Hardwicke). Ten je posedlý myšlenkou získat pro monstrum dokonalý mozek. (topr harley)

Videa (1)

Trailer

Recenze (23)

obitus 

všechny recenze uživatele

V masce Monstra se poprve predstavuje legenda Lon Chaney jr., verneho souputnika mu tvori Bela Lugosi jako zohaveny Ygor. Bohuzel pribeh o putovani tech dvou za dalsim synem Henryho Frankensteina, ktery ma pomoci oslabenemu monstru, je velice slabej. A zpracovani uz nema s Whaleovym originalem spolecneho prakticky nic, coz je nejlepe videt ve chvili, kdy jsou pouzite zabery z prvniho dilu. Ma to sice jeste nejakou tu atmosferu, ale uz to zdaleka neni ono. ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Chaney je za Karloffa dosť dobrá náhrada, ale celú show si pre seba kradne výborný Lugosi. Aj kvôli novým témam je to stále fajn. No čim ďalej väčšia prepálenosť a obohrávanie rovnakých prvkov začína byť únavná. Alebo koľkokrát ešte uvidím v tomto multiverse rozvášnený pomstychtivý dav s fakľami? Tie crossovere prišli v správnu chvíľu. 6/10 ()

Reklama

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Návrat ku kvalite. Veľkým krokom vpred (alebo späť?) oproti The Son of Frankenstein je v minutáži, ktorá nie je ani o minútu dlhšia alebo kratšia ako by mala. Scenár je síce len updateom predošlého dielu, ale všetko sedí ako má a dej má až fatálny nádych. Expresionistická réžia, osvetlenie a kulisy sú famózne ako v každom filme Frankensteinovskej série. Lon Chaney ako Frankensteinovo monštrum je dobrý a za maskou je na nerozpoznanie od Karloffa. No na Borisovu bravúrnu mimiku sa Lon nechytá. Postava Ygora je o niečo menej iritujúca ako v predošlom filme a Bela Lugosi predvádza štandardne dobrý herecký výkon. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Ty tam jsou časy žánr formujících předchozích částí série. Tady už se kope nižší liga. Asi tak na úrovni hanspaulky. Obvzláště scénář je perla hodná vyzdvihnutí. Již jen to jak originálně do děje vrací minule usmrcenou dvojici Ygora a Frankensteinovo monstrum může směle konkurovat i těm nejlepším scénáristickým veletočům z pera Eda Wooda. A v podobně "nápaditém" duchu se nese celý snímek. Obsazení "vlkodlaka" Chaneyho se ukázalo být trefou - kamkoli jen ne do černého. Těžko se však divit, že do toho Karloff nechtěl jít. Ani částečné opuštění studia nepomáhá a specifická atmosféra je nenávratně v tahu za sedmero horami. Na druhou stranu to díky krátké stopáži uteče vcelku svižně, hudba se vydařila a dobře se bavíte. Sice většinu času na úkor tvůrců, ale zato upřímně, protože je to směšné takovým tím milým způsobem. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

„Dynamitujou hrad!" Ano, dynamitujou. Rozvášnění vesničané se rozhodnou zničit hrad, protože jsou přesvědčeni, že monstrum doktora Frankensteina stále žije, a vrhá na jejich vesnici kletbu. Tím však paradoxně monstrum, uvězněné v hradní studni, osvobodí. Ujme se ho věrný Ygor, který ale, jak se později ukáže, sleduje vlastní cíle. Záměna mozků, byť zde vědomá, připomene rozvernou sci-fi komedii Pane, vy jste vdova. Namaskovaný Lugosi vypadá tentokrát až moc komicky a jen baziliščí oči prozrazují jeho skutečné úmysly. Jedním z nosných motivů je rozvedený vztah děvčátka a monstra, který je i v knižní předloze. Oceňuji hlavně připomínku starých hororů od Universalu. Ač výprava nedýchá tou pravou gotickou atmosférou, v černobílé, s využitím hry světel a stínů, není nejhorší. Jako celek samozřejmě slabší, než snímky s Karloffem, ale pro mne stále příjemný zážitek. 3,5* ()

Galerie (36)

Zajímavosti (9)

  • Autorem první verze scénáře byl Eric Taylor. Jeho scénář byl však odmítnut jako příliš depresivní. V tomto scénáři Ygor založil pomstychtivé společenství vyvrženců ze společnosti (a la Freaks) a Monstrum mělo sloužit jako jejich zbraň. Ve filmu se měla objevit i postava Wolfa Frankensteina a hrbáče Theodora. Konečnou verzi scénáře napsal Scott Darling, který několik segmentů, i když pozměněných, z tohoto scénáře ponechal. (liquido26)
  • Gumová maska byla pro Lona Chaneyho příliš nepohodlná. Když jednou žádal, aby mu pomohli s jejím sundáním, nikdo ho neposlouchal. Rozzuřený Chaney jí ze sebe serval a přitom si do krve poranil čelo. Natáčení muselo být na několik dnů přerušeno. (liquido26)
  • Boris Karloff, který tou dobou hrál na Broadway ve hře "Arsenic and the Old Lace", již neměl zájem si svou roli Monstra zopakovat. Producent George Waggner se moudře rozhodl podobu monstra zachovat, neboť se domníval, že veřejnost by změny nepřijala. (liquido26)

Reklama

Reklama