Lví král

• USA The Lion King (více)

Snímek Lví král od studia Disney, jenž režíroval Jon Favreau (Kniha džunglí), se odehrává v africké savaně, kde se narodil budoucí panovník všeho živého. Malý lví princ Simba zbožňuje svého otce, lvího krále Mufasu, a připravuje se na svou budoucí vládu. Avšak ne všichni se z malého Simby radují. Mufasův bratr Scar, původní následník trůnu, spřádá své vlastní, temné plány. Souboj o Lví skálu plný intrik, dramat a po nečekané tragédii skončí Simbovým vyhnanstvím. Za pomoci dvou nových přátel musí Simba dospět a stát se tím, kým je mu souzeno být. (Falcon)

KajusaK

Z nouze jsem se dívala v letadle, jinak bych se k tomu asi nedokopala. Kopírka animáku z roku 1994. Pěkné, ale stačí jednou. ()

majo25

Remake slávneho predchodcu dopadol takmer na výbornú. Vlastne ide o prenesený šat z 2D do 3D. Najprv som to chcel ofrflať, že Disney vykráda sám seba, ale na druhej strane, nijak to nemaskuje, ide do toho priamočiaro a načo aj zdokonalovať dokonalé. Vzdáva tým úctu svojmu predchodzému výtvoru. Pri zmene a (zbytočnom) šperkovaní príbehu by sa určite našla kopa divákov, ktorá by zasa toto ofrlala, takže ok beriem to tak ako to je. Odmenou je tak nielen krásny a občas humorný príbeh, ale tiež nádherná 3D animácia, ktorá má k dokonalosti a k skutočnosti fakt už len blízko. Tvorcovia sa vybrali formou pripodobnenia zvierat k dokumentárnym filmom, v ktorom má aj Disney svoje meno, a ukázali svoje dielo v plnej nádhere. Iba antropomorfné správanie postavičiek (občas aj ich dynamickejší pohyb) dáva viacmenej tušiť, že nejde o prírodopisný film so zachovaním všetkých prírodných pravidiel a fyzikálnych zákonov. Pesničky možno patria medzi to lepšie v animovanom svete, ale ako v každom animáku ich ja musím iba prekusnúť...to by sa nesmel nazývať Disneym, aby ich tam niekoľko nevmiesil. ()

angel74

Původní snímek Lví král z roku 1994 jsem neviděla, takže nejsem zatížená potřebou srovnávat. Příběh sám o sobě je moc pěkný a písničky jsou i v české verzi poslouchatelné. Technické zpracování působí velmi zdařile. Akorát se mi to zdá celé poněkud syntetické a už dost zavánějící komercí. Předpokládám však, že dětští diváci musí být z tohoto filmu nadšení. (70%) ()

bk81

Puvodni animak je muj nejoblibenejsi kresleny film a krasna vzpominka na detstvi. Nove zpracovani po 25 letech me mile prekvapilo, pribeh nic neztratil na sve sile, efekty dokonale a celkove velka spokojenost. ()

Nivenx

Dokonalé zpracování známého příběhu. To samé co vyšlo už u Knihy džunglí, tak vychází i zde. Parádní podívaná pro celou rodinu. ()

Sabrewulf

Borečci za monitorem si honili triko, jak jsou dobří v CGI a vytvořili sterilní demo reel bez srdce. Už to zmínila hromada lidí: je to kočkopes. Na jednu stranu animák, kde sice zvířata mluví, ale na druhou stranu se chovají jako reálná zvířata, odproštění od veškerých emocí, tak typických pro dětské animáky. Sterilní, prázdná, hezky vypadající nuda. Originálu ani po drápky. ()

Radiq

Původního Lvího krále jsem nikdy neviděl (on mě docela odrazoval ten opěvovaný stupidní song od Eltona Johna). A hlavně jsem nikdy neměl chuť na filmy pro děcka. Teď přišla nová verze a děcka už taky mám, což byla skvělá příležitost to zkloubit. Hned jak to začalo, uchvátila mě skvělá animace (hned mi to připomnělo Knihu džunglí a hle, on to taky natočil Jon Favreau! - animace je to jak přes kopírák a to je v tomto případě pochvala). Ta animace je prostě ta největší deviza, od začátku do konce, orgie pro kukadla. Zvířecí postavy jsou jak živé, žádné karikatury, a to se mi velmi líbí. Samozřejmě děj, humor, postavy a všechno ostatní primárně cílí na děti, ale i jako dospělý jsem to snesl. Prostě jsem nadšený a věřím, že u původních animovaných výtvorů bych se takhle určitě nebavil. Dokonce jsem ochotný to s dětma někdy skouknout znovu (čemuž se určitě nevyhnu, soudě i podle jejich nadšení). Jinak teda ten dětský faktor při společném sledování je priceless - bez těch je to poloviční zážitek. PS: hodně lidí tvrdí, že to je digitální kopie původního filmu, ale mě je to jedno. Jediná vyloženě trapná věc tady byla ta strastiplná cesta lvích chlupů k opičákovi, to bylo fakt idiotské. ()

miguel_111

Pekný animák a nostalgia ako remeň. Vizuálne človek nemá čo dodať lebo technika je dneska na takej úrovní, že všetko vyzeralo ako živé. Herecky v pohode, ale kedže som bol na dabovanej verzií tak neviem zrovnávať, ale Slovenský dabing bol fajn. Je to celkom zábavné a to hlavne v okamihu keď sa na scéne objavia Timon a Pumbaa táto dvojka bola neskutočne vydarená. Hlavný záporak sa mi viacej páčil v pôvodnej verzii z 1994.Hudobne opäť úchvatné. Takže celkovo návštevu kina v tomto sparnom počasí určite neľutujem. Pre mňa 75%. ()

ing.Frosty

Scéna po scéně, záběr po záběru ... starý animák, který je naprosto boží z 95% zkopírovaný včetně hudby (která je mimochodem, jeden z nejlepších soundtracků vůbec). Film postrádá jakékoliv emoce, protože mimika zvířat je tak "superrealistická", takže nedokážou vlastně nic vyjádřit. Ať už si kočičky spolu hrají nebo jsou smutné, protože někdo umřel, pořád se tváří stejně. Ani vtipy tím pádem nefungují a nebo jsou pro jistou úplně vynechány. Jediné co jakžtakž funguje je Scar, který mluví pořád jedné tónině a s poker facem chladně vše komentuje. Navíc je to všechno tak nějak podivně zrežírované ... rutinní, uspěchané, honem rychle odříkat co bylo v originálu ať se pohneme. Všechno horší než v animáku. Písničky bez šťávy a o několik úrovní horší + 1 přidaná, která je naprosto děsná. Neskutečně odporný kalkul, který bohužel beze zbytku vyšel a stal se jedním z nejvýdělečnějších filmů všech dob .... Chce si mi regulérně zvracet. 1 hvězda za technickou stránku. ()

chelseaman22

Bravurní zpracování příběhu, který zná asi úplně každý, kdo se někdy díval na film. Vyjma parádního CGI však film nemá pražádnou přidanou hodnotu ergo na tenhle film má cenu jít leda ak do multiplexu a nespoléhat se HD rip z pochybného zdroje. 75 % Celosvětový příjem k 31. 10. 2019: $1,653,253,114, což je 6,36 násobek rozpočtu ()

filmmovier

Stejně krásné jako původní verze. Animace dechberoucí a zcela úžasná, zvířata opravdu jako živá. Dabing super. Jen ta původní verze je prostě lepší a tenhle film je tím pádem tedy totálně zbytečný. Ale je krásný. A já jiné hodnocení prostě dát nemůžu. Podmanivé a ne tak dobré jako Kniha džunglí 2016, ale jinak je to... dokonalé? 95% jen proto, protože originál. ()

Ryuuhei

Kdo bude tvrdit, že film je 1:1 s animovanou předlohou, akorát si to špatně pamatuje. Je to tak 0,8:1. Události na sebe navazují tak, jak by měly - od trochu utahanějšího úvodu, přes dramaticko-depresivní pasáž, exil s broučí dietou, až po velkolepé a kýčovitě bouřlivé finále. Naštěstí, celé je to obohacené o trochu jiné dialogy, nové scény a vůbec pojetí. Třeba zrovna exilová část, která v předloze zaujímá pohled výhradně na ústřední trio Simba, Timon a Pumba, zde nabízí trochu rozšířenější komunitu odpadlíků. Docela jsem se bál, jak dopadne ta realistická stránka, která mohla strádat na emocích, ale opak je pravdou - i když zvířecí postavy opravdu nemohou dát najevo veškerou potřebnou mimiku, i tak film dokáže dojmout - sám jsem přes svou drsnost a neoblomnost měl párkrát chuť řvát. Jen tedy ne jako lev. Za mě - film jsem si užil. Strhnul mě svou vizuální stránkou, která opět ukázala, co je v dnešní době možné v digitální podobě vykouzlit a jak moc se lze již blížit skutečnosti. Ale i příběhem, který moc dobře znám (původního Lvího krále jsem viděl už mnohokrát), ale na který se tu nahlíželo maličko jinak. A co mě nejvíc potěšilo - nenucené a nezdlouhavé hudební pasáže. Co mi třeba vadilo u Aladina, že existovala písnička pro každou hloupou emoci, tady se dostalo opravdu jen na tak 3-4 skladby, které ale nijak nezdržovaly a plynule započínaly, ale i navazovaly na další události. ()

Lachtaan

Oni nás zkrátka donutili prožít ty nejsmutnější momenty našeho dětství po letech znovu. S dechberoucím vizuálem, několika novými vtípky a nostalgickými i poupravenými písněmi stvořili lidé kolem Jona Favreaua špičkovou animovanou podívanou, při které jsem si několikrát hrdě pobrečel a zavzpomínal na to štěstí vyrůst při pravděpodobně nejlepším Disney filmu všech dob. [viděno ve Vue Cinema London - North Finchley 19.7.2019] ()

Struhy

Hate při porovnávání s originálem se dal čekat. I tak mi ale přijde zcestnej. Je nová generace dětí, která originál nezná a holt dneska jsou standardy pro animovaný filmy asi někde jinde než před 25 lety. Co ale vůbec nechápu, jsou výčitky, že film vlastně vypadá moc reálně a mluvící zvířata jsou divný. Jako jo, vypadá to vlastně mega reálně. Občas i těžký rozeznat od skutečnosti. A to je snad chyba? Beru to že to byl záměr a ten se prostě povedl na jedničku. Pokud má člověk radši klasický 2D disneyovky s "karikaturníma" zvířatkama tak v pořádku ... nemusí přeci chodit na novýho reálně vypadajícího Lvího krále a pak remcat. ()

DJ Rocco iNc

Klobúk dole. Nová verzia Levieho kráľa je najlepším CGI spracovaní, ktoré som kedy videl. Všetky zvieratá pôsobili tak realisticky, že bežný človek, ktorý nevie čo sú špeciálne efekty by uveril, že je to naozaj. Krásne vizuálne prevedenie, krásne farby, detaily vymakané. IMAX zvuk teda nič moc, no Dolby Atmos nesklamal. Ale čo sa týka obrazu, IMAX 3D bol neskutočný. Najhorším zážitkom, aký som mohol mať, bol slovenský dabing, ktorý už nikdy v živote pri tomto filme nechcem počuť. Nemal som na výber, keďže náš skvelý Saturn originálne znenie nepremietal. Takže si počkám na 4K Bluray. Určite odporúčam zhliadnuť, stojí to za to. Videl v kine 2-krát. ()

viperDavid

Grafika byla famozní, jako fakt lepší jsem nikdy neviděl. Bohužel příběh byl průměrný, takže tak musím hodnotit celý film i když docela nerad. Ale trošku té objektivity je nutné ()

Johnny.ARN

Po rokoch ma niekto dotiahol na animák do kina. Ako nedá sa veľmi čo vytknúť, je to predsa rozprávka a ešte k tomu veľmi pekne graficky spravená. Bolo to aj miestami vtipné. aj miestami dramatické a hlavne asi veľa ľudí to prenieslo dekády späť do minulosti a mohli si pri tom zaspomínať. Mna nie. 3 z 5 ()

ecceHOMMO

Možno môj komentár vyznie až príliš kriticky, ale vyplýva to možno z mojich rozpoltených pocitov po dopozeraní Levieho kráľa. Neskutočne zdĺhavé niektoré pasáže aj pre dospelého diváka, nie to ešte pre deti. Soundtrack vyslovene priemerný a to žmúrim na obe oči (v horšom ponímaní vyslovene prepadák, snáď s výnimkou jedného songu). Príbeh samotný, akoby postrádal niečo navyše, aby nadchol, či vyrazil dych.A taktiež som čakal viac od postavičiek Pumbaa a Timon kde nebol naplnený hlavne humorný potenciál....a tak ma napríklad oveľa viac bavil Zazu. Iné je to s vizuálnou stránkou, tá je prekrásna, až božská....videné v kine ()

Qitek

Dovolím si úplně nesmyslně tento film srovnat v jisté věci s něčím nesrovnatelným. A to s filmem z roku 2018. Natočil ho Panos Cosmatos a v hlavní roli zazářil Nicolas Cage. Proč srovnávám mega vysokorozpočtovou hudební pohádku pro malé i velké s mega nízkorozpočtovým, LSD ultrakrvavým a násilným, fantasmagorickým odpalem ()? Protože Mandy i přes svůj žánr a rozpočet bila srdcem. Život a láska k tématu tekla z plátna. Radost a nadšení doslova zářila skrz temnotu a laciné filtry v každém filmovém políčku. Toto? Toto prolezlé sluncem a radostí či písněmi mrtvolné monstrum je tak prázdné, že i přes všechnu tu technickou dokonalost říkate od prvních minut “Počkat, co se to tady děje. Co je tady špatně”. Za pár minut je vše jasné. Tenhle film nejenže nemá srdce, ale především vyrvalo srdce původní předloze, strčilo ho do tohoto Frankensteina a tváří se že je jeho. Tfuj. Při sledování jakékoli postavy v této adaptaci vidíte herce. Herce co stojí s papírem v dabingovém studiu se sluchátkama na hlavě, divadelně a uměle se snad ani nesnaží, vdechnout postavám život. Možná si uvědomili, jak moc jsou zbyteční, když předělávaj jak přes kopírák to samé. Nebo... možná je jen zaskočili ty bezduché a bezemocí dokonale vytvořené zvířecí tváře. Bezkrevnej film desetiletí ()

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

10.11.2023

Obě letošní hollywoodské stávky už sice skončily, ale škoda byla nenávratně napáchána a studia začínají kalkulovat, jak přeskládat premiéry svých snímků, u nichž se nestihlo dokončit natáčení, nebo… (více)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

27.08.2021

Oceňovaný režisér Barry Jenkins do svého prequelu Lvího krále začíná obsazovat herce. Prvními posilami se tak stali Kelvin Harrison Jr. (Chicagský tribunál) a Aaron Pierre (The Underground Railroad).… (více)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku