Nikdy neříkej nikdy

Never Say Never Again

• slovenský

Nikdy nehovor nikdy

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie / USA / Západní Německo, 1983, 134 min (Director's cut: 121 min)

Nikdy neříkej nikdy....si asi řekl slavný představitel agenta 007 a ještě jednou si začal říkat James Bond. Návrat Conneryho k Bondovi nebyl tak úplně marný, a když k tomu připočteme sličnou Kim Basinger, záporáka Klause Maria Brandauera a solidní porci akce, tak je na co se dívat. Jen to chtělo dopilovat scénář. Místy to bylo dost přepjaté, některé scény bych s klidem vynechal, ale jinak se jedná vcelku o vydařený comeback, který si z bondovek utahuje. 60%(24.2.2009)

• dr.horrible

Strejda Bond verzus Sega. Edit: Nechcelo sa mi veriť, že by niečo čo nesie Bondovo meno mohla byť tak strašná blbosť, tak som po dvoch dňoch skúsil repete. A prvý dojem bol správny. Toto je atrapa bondovky. Tá postava čo hral Sydow skrátka nebol Blofeld, scenár je kopa hnoja a Besingerka má celý film mastný ksicht. Do pseudobondovského komediálneho univerza Never say never again, krásne zapadajú postavy Barbary Carrery a Rowana Atkinsona. Bond nie. Vlastne ma ani nemrzí, že môj obľúbený predstaviteľ agenta 007 si namiesto veľkého návratu strihol najhoršiu časť; budem sa proste tváriť, že to nebola bondovka, ale dobrodružná krimikomédia o neohrozenom pánovi v rokoch na výlete. To už ma skôr sere, že sa nechali zhovadiť aj takého výborného herca ako je Klaus Maria Brandauer, ktorý to navyše ako jediný, bral celý čas vážne. Že hrá film, nie estrádu(10.3.2016)

Kershner, občas zapomínající, že netočí další díl Star Wars, nešetří nápady, zároveň se je ale neobtěžuje nijak filtrovat, takže vedle těch zábavně přihlouplých v klidu seká momenty vyloženě blbé (Bond si hraje na Horymíra). Selhává-li třináctapůltá bondovka dramaturgicky (nulová gradace, donekonečna odkládaný konec), mírou obsaženého sexismu vyniká. V 80. letech poněkud pravěce působící přístup k ženám eskaluje likvidací šílené feministky, což je jedna z vícero scén otevřeně komediálních. Jistě, nezdravé množství humoru obsahují i mnohé Mooreovky, ale i v těch nejhorších z nich bylo cosi bytostně bondovského, vcelku vážně míněného. Nikdy neříkej nikdy tuhle elementární vážnost, krom mnoha jiných bondovských ingrediencí, postrádá. Nepochopím, proč měli jistí lidé potřebu ukázat světu, že Connery ještě udrží v rukou dva joysticky naráz, což ovšem neznamená, že by mne tato prapodivně nebondocentrická bondovka nebavila. Vystupování z bondovského univerza a narážky na něj (počínaje úvodní "simulací") vykazují vtipnou neúctu, která by v oficiální sérii zřejmě neprošla. 65% Zajímavé komentáře: Marigold, tron, ScarPoul, twinpeaks, Jasmín(1.7.2011)

Natočit Bondovku mimo patronát MGM? No nikdy neříkej nikdy.. Na Conneryho už sice šahá penze, nicméně vyhnat z těla toxiny pohlavním stykem, zabíjením a záchranou světa stále zvládá s nonšalancí. Přidejte si hrst sebeironie, úchvatnou bitku ve směru posilovna - chodba - kuchyň - laboratoř zakončenou agresivními účinky moči agenta jejího veličenstva, neopotřebovanou Kim Basinger či Brandauera s vizáží úlisného drážďanského pedofila v saku s krátkými rukávy a máte tu neoficiální, ale přesto svižnou podívanou o dobře namazaném stroji MI6 s magnetickým vlivem na jakékoliv krásné děvče v okruhu 15 yardů..(5.10.2010)

Nikdy neříkej nikdy! Ale Sean Connery se ještě jednou pouští do své slavné role agenta 007. Každá "bondovka" má svoje kouzlo a každá se mi líbila, některá více některá méně. Nicméně to, že je Nikdy neříkej nikdy "neoficiální" bondovka to nic nemění na tom, že je skutečně z celé série nejslabší. Chápu Conneryho chuť se vrátit do té role, ale film je takový slabší remake Thunderballu. Opět se potýká s hlavou Spectre Blofeldem a tentokrát v sérii Bonda opravdu naposled. Connery má stále švih, ale chybí ta správná hudba, chybí gunbarell a nějaké lépe zapamatovatelné scény. (68 procent)(2.12.2012)

• - James Bond (Sean Connery) nosí hodinky značky Seiko. (dyfur)

• - Had, kterého vhodí Fatima Blush (Barbara Carrera) do auta Jackovi (Gavan O'Herlihy), je Boa constriktor, česky Hroznýš královský. Jde o škrtiče, který je ve své velikosti pro člověka neškodný, přestože kousnutí může být pěkně bolestivé. (Prochy38)

• - Osobného inštruktora bojových umení robil Seanovi Connerymu pre film Never Say Never Again vtedy ešte neznámy herec Steven Seagal. Pri výuke bojového umenia Steven Seagal zlomil Seanovi Connerymu zápästie. (Seag)