Nikdy neříkej nikdy

Never Say Never Again

• slovenský

Nikdy nehovor nikdy

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie / USA / Západní Německo, 1983, 134 min (Director's cut: 121 min)

• Bat55

Zatiaľ najhoršia bondovka, ktorú som videl. Mám rád bondovky a chápem aj označenie k Never Say Never Again neoficiálna. Všetko čo je na Bondovi skvelé, táto bondovka stráca. Scéna s bond motorkou, či úvodná mlátička v nemocnici je výborná, ale to je asi všetko. Connery=najlepší bond síce platí, ale v prípade tejto nie. Hlavný hudobný motív vo filme takmer nie je a záporák je "suchý". No za vyslovené nešťastie a sklamanie považujem záver filmu, ktorý si dovolím označiť za najhorší, najmenej akčný a najnudnejší v celej bond sérii. Z ostatkom by som sa zmieril a dal by som 3*, ale z hore zmiňovaným dôvodom to nejde. Aspoň, že bondgirls sa vydarili, ako Kim, tak aj Barbara Carrera. Pekná mrcha! /45%/(24.11.2010)

Nejslabší Conneryho bondovka, ale i tak mi film /navzdory většině/ přišel zábavný a koukatelný. Herci, jak už tu bylo řečeno, nejsou zlí (snad kromě Barbary Carreraové, která v roli Fatimy předvádí velice originální variaci na postavu Fiony z Thunderballu). Některé fórky si v trapnosti nezadají s těmi z Austina Powerse, hudba je šíleně nevýrazná a Connery působí poněkud sešle (což byl ale záměr). Slušné 4*.(6.12.2004)

Mezi ty nejlepší bondovky se Nikdy neříkej nikdy nedá zařadit, ale mě jako "neoficiální" bondovka pobavila dostatečně. Když v záběru nebyla oslňující Kim Basinger, tak intrikovala půvaná Barbara Carrera. Ke všemu ještě vynikající Sean Connery v akcích všeho druhu. Popravdě mi tam trošku chyběla ta pravá "bondovská" hudba, ale zase nemůžu chtít všechno. I její "náhražka" byla dostačující. Myslím, že by byla zajímavá představa střetu Seana Conneryho a Kim Basinger na stříbrném plátně ještě někdy v budoucnosti, třeba opět bondovce? Kim Basinger je neuvěřitelně krásná i v 54 letech, ale zato Sean by musel s tím svým hereckých důchodem něco podniknout...(24.2.2008)

Snímek Nikdy neříkej nikdy považuji za nejzábavnější (ne)bondovku. Důvodem je bezpochyby to, že 007 mezi samým hláškováním a feromony nestíhá intelektuálně agentovat a "pouze" mne baví. Jenže já likvidaci zločince agentovou močí, podvodní honičku se žraloky, užití bomby s gyroskopem i postelové scény se třemi sličnými slečnami považuji za tak zábavné ingredience, že ke spokojenosti více nepotřebuji. Samotné agentování mne tedy spíše obtěžovalo, neboť jakákoli vážnost mne v komedii ruší. A já pevně doufám, že tohle je komedie, ačkoli o tom popisek mlčí.(2.2.2014)

Neoficiální bondovka není zrovna dvakrát povedená (zvlášť při srovnání s Chobotničkou z téhož roku). Pokud se kvalita hrdiny měří schopnostmi nepřátel, tak ti toho tu moc nevymysleli. Totéž se dá říci i o režisérovi. Když přidáte nevýraznou hudbu, zjistíte, že film zachraňuje hlavně půvab Kim Basinger. Pro ni, jako pro jednu z mála bondgirl, nepředstavuje bondovka vrchol kariéry – ten měla ještě před sebou.(14.11.2004)

• - Poslední film, ve kterém Sean Connery ztvárnil Jamese Bonda. Honorář pro něj obnášel již pět milionů dolarů plus procenta z tržeb. Když hrál Connery Bonda poprvé, tak za svou premiéru dostal pouze sto tisíc dolarů. (zdeny99)

• - Casino, kde Bond a Largo hrají videohru se jmenuje Casino Royale. (Terva)

• - Had, kterého vhodí Fatima Blush (Barbara Carrera) do auta Jackovi (Gavan O'Herlihy), je Boa constriktor, česky Hroznýš královský. Jde o škrtiče, který je ve své velikosti pro člověka neškodný, přestože kousnutí může být pěkně bolestivé. (Prochy38)