Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder

• Česko Hvězdné války: Epizoda V - Impérium vrací úder (více)

Luke Skywalker se s povstalci proti Impériu schovává na ledové planetě Hoth. Při jedné z obhlídek je Luke přepaden místní sněhovou příšerou. Ta zabije zvíře, na kterém Luke přijel, a následně omráčeného Luka odtáhne do své ledové jeskyně. Kapitán Han Solo se vypraví Luka do mrazu najít. Mezitím se Luke v jeskyni probudí, osvobodí se a po střetu s příšerou uteče do ledové pustiny. Zde ho podchlazeného najde Solo, který ho zachrání. Druhý den ráno jsou oba vyzvednuti leteckou hlídkou, kterou za nimi povstalci vyslali. Je na čase. Na planetě se objeví stroje a vojáci Impéria, kteří povstalce na základě pocitů Darth Vadera našli. Následující střet neprobíhá pro povstalce nikterak dobře, a vedení povstalců nařizuje evakuaci. Velitelka povstalců, princezna Leia, Han Solo, Chewbacca a robot C-3PO odlétají na X-Wingu. Luke použije stíhačku Millenium Falcon. Luke však neletí s ostatními, ale zamíří na planetu Dagobah. Ve chvíli, kdy totiž umíral v mrazu, se mu zjevil duch Obi-Wana a poslal ho právě tam. Luke zde má najít mistra Yodu. Leia s ostatními zatím uniká před pronásledovateli ve stíhačkách. Solo, který jejich stroj pilotuje, se pokusí před pronásledovateli ukrýt v jeskyni na jednom z ohromných asteroidů, kvůli vesmírným parazitům však musí bezpečný úkryt opustit a doletět na planetu Bespin, kde se hodlá s přáteli ukrýt u svého známého Landa Calrissiana. Ten zde vede malé nelegální doly. Zatím Luke objeví malého zeleného mužíčka, který se mu zprvu zdá poněkud zmatený. Brzy však pochopí, že právě tento mužíček je mistr Yoda. Yoda začne Luka cvičit na rytíře Jediho. Luke však svůj výcvik nedokončí. Při výcviku má totiž vize, při kterých se dozví, že jeho přátelé jsou v nebezpečí... (TV Prima)

Hopper

Film, ktorý nezmazateľne ovplyvnil moje detstvo a ktorý môžem pozerať aj denne. Úžasná sága s mladučkým Fordom, ktorá patrí k úplnej superklasike. ()

DocBrown

Bitva v první třetině filmu je asi ta nejlepší v dějinách Star Wars, ale pak film mírně ztrácí dech, až je ukončen uprostřed příběhu a divák si musí počkat na další pokračování. Kdyby trochu sesříhali pátou epizodu a připlácli začátek šesté, tak to mohl být super film, který by předčil čtyřku. 80% ()

dopita

Nejlepší díl ze staré série. Na rozdíl od Epizody IV není tak naivní a na rozdíl od Epizody VI není směšnej. Má šmrnc a spád od začátku až do konce. ()

Rssa

Lepší než 1. díl (IV. epizoda), možná vrchol celé sextalogie, pořád ale pro mne nic zásadního. 75 % ()

Paity

Velice temný díl ságy, ale určitě se řadí mezi nejlepší. Planeta Hotl, zrada, beznaděj, ale přesto se bojuje dál za svobodu galaxie, kterou se snaží podmanit Imperiální flotila. Povinnost pro každého fanouška sci-fi. ()

Artmovie

Kult, nejlepší díl celé ságy a na tu dobu úžasné speciální efekty. Já tento film prostě miluju. Miluju každou jeho část, od bitvy na planetě Hoth, až po legendární souboj Luka Skywalkera a Dartha Vadera. Scénky s R2D2, C3PO a Hanem Solem (Harrisonem Fordem) odlehčují temnější chvilky tohoto díla a tím se tyto postavy stávají našimi oblíbenými hrdiny. Jsem moc rád, že vznikl tak krásný film se sympatickými herci, dobře sedící hudbou a s napínavým, zavěrečným soubojem. ()

Fary

Tohle mi prislo osobne jako asi nejblbejsi dil sagy. Koukam, ze s ostatnimi se v tomhle neshodnu, ale i tak. :-/ Taky Darth Vader se v tomhle dile mohl v klidu nechat prejmenovat na Dedula Skrtic... :) ()

Rapikk

Snad nejlepší díl celé ságy Star Wars. Impérium jsem viděl snad již padesátkrát a pokaždé mě to baví víc a víc. Škoda, že čsfd nezná šestou hvězdičku, pátý díl SW by si ji jistě zasloužil. ()

Guzmicz

Nejlepší díl z celé staré trilogie. A vlastně i z kompletní ságy. Každý detail je vyladěný. Nic tomu nechybí a ani nepřebývá. ()

Neshika

Jednoznačně nejsilnější díl staré trilogie, je temný, je v něm hodně Yody i Vadera, objevují se v něm bounty hunteři a úžasné oblačné město....i když o tom píšu, tak mám husinu. ()

SpaceOdyseus

Zatim nejlepsi Star Wars. Uz zname od minule postavy, tak se muze jit vic do hloubky i vic do temnoty. Akci se, krome uvodu na planete Hoth, setri a diky tomu je vic prostoru na vyvoj postav a konflikty, ktere reziser opravdu vymazlil. Kdyz na konci konecne dojde na mece, nelze odtrhnout oci od platna. ()

farfalla

Příběh přímo navazuje na předcházející film a zůstává otevřený pro další film. Nyní pokračuje na zamrzlé planetě Hoth, v pralesním porostu s mistrem Yodou, v červí díře a v Cloud City na planetě Bespin. Tam Han Solo (Harisson Ford) hledá pomoc u svého dávného přítele Landa Calrissiana (Billy Dee Williams). Princezna Leia (Carrie Fisher) je už uvolněnější a škorpí se s Hanem Solem, ale líbá Luka Skywalkera (Mark Hamill). Chewbacca (Peter Mayhew) má rád všechny a stále něco nebo někoho spravuje nebo z toho všeho šílí. Darth Vader se utká v boji s Lukem a podstatně ho zraní. Luke je už však pokročilý Jedi a několik kousků už dokáže sám. [‘Star Wars: Episode IV – A New Hope’ (1977), ‘Star Wars: Episode V – The Empire Strikes Back’ (1980), ‘Star Wars: Episode VI – Return of the Jedi’ (1983), ‘Star Wars: Episode I – The Phantom Menace’ (1999), ‘Star Wars: Episode II – Attack of the Clones’ (2002), ‘Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith’ (2005), ‘Star Wars: Episode VII – The Force Awakens’ (2015)] ()

Hanys_

První půlka zase taková nijaká, naštěstí ta druhá dojem dost vylepšuje. Ti dva roboti mi ale lezli na nervy víc než v minulém díle. Mám pomalu strach pustit si další díl, když tohle má být to nejlepší z celé série. ()

Janega

Vo všeobecnosti považovaný za najlepší diel celej ságy. A ja súhlasím. Prepracovanejší dej, nové mašinky a už kultová veta "Luke, I am your father." ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams

13.06.2023

George Lucas se dočká vlastního dokumentu

George Lucas se dočká vlastního dokumentu

17.09.2021

Duchovní otec Hvězdných válek George Lucas se dočká vlastní dokumentární série. Šestidílný dokument zaměřující se na Lucase a společnost ILM pak točí Lawrence Kasdan, scenárista Impérium vrací úder a… (více)