Tenkrát v Hollywoodu

• Austrálie

Komedie / Drama

USA / Velká Británie / Čína, 2019, 161 min

Quentin Tarantino

Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Emile Hirsch, Margaret Qualley, Timothy Olyphant, Julia Butters, Austin Butler, Dakota Fanning, Bruce Dern, Mike Moh, Luke Perry, Damian Lewis, Al Pacino, Nicholas Hammond, Samantha Robinson, Rafał Zawierucha, Lorenza Izzo, Costa Ronin, Kurt Russell, Zoë Bell, Damon Herriman, Lena Dunham, Madisen Beaty, Mikey Madison, James Landry Hébert, Maya Hawke, Victoria Pedretti, Sydney Sweeney, Harley Quinn Smith, Kansas Bowling, Parker Love Bowling, Danielle Harris, Scoot McNairy, Clifton Collins Jr., Marco Rodríguez, Ramón Franco, Courtney Hoffman, Dreama Walker, Rachel Redleaf, Rebecca Rittenhouse, Rumer Willis, Spencer Garrett, Clu Gulager, Martin Kove, Rebecca Gayheart, Michael Madsen, Perla Haney-Jardine, James Remar, Monica Staggs, Craig Stark, Keith Jefferson, Omar Doom, Kate Berlant, Brenda Vaccaro, Lew Temple, David Steen, Gabriela Flores, Vincent Laresca, Maurice Compte, Eddie Perez, Chad Ridgely, Corey Burton, Michaela Sprague, Kayla Radomski, Natalie Cohen, María Birta Bjarnadóttir, Robert Broski, Townsend Coleman, Christina Sergoyan, Adrian Dev, Elisabeth Ferrara, Caitlin Herst, Dave Silva, Quentin Tarantino, Nicholas Walker, Norman Fell (a.z.), Robert Freitag (a.z.), Nancy Kwan (a.z.), Hannes Messemer (a.z.), Nichole Galicia, Gordon Mitchell (a.z.), Weston Razooli, Brianna Joy Chomer, Brian Patrick Butler

Fred Raskin

Scénografie:

Barbara Ling, Nancy Haigh (set dekoratér)

Kostýmy:

Arianne Phillips

Komentáře uživatelů k filmu (1 558)

S Nespoutaným Djangem už to bylo na hraně, Osmi hroznými mě ale milovník dobrých i špatných filmů masírující pořádné tvůrčí ego solidně namíchnul. Nově zase vyplýtval spoustu papíru, ale tentokrát si u mě mnohé napravil. Ironický retro flák zbytečně nežvaní, zbytečně neexhibuje. Je krásně prosluněný, rozverně atmosférický, láká na kostýmy, staré bouráky, velké brýle, vymazlené retro interiéry a exteriéry, blikající neonové nápisy. Quentin Tarantino se slzou v oku a méně efektně, než jsme zvyklí, rekonstruuje starý Hollywood. Bavil se na place evidentně stejně jako následně v kině divák. A v první hodince a něco rozhodně neokouzluje příběhem. Ale dílčími prvky, nápady, skvělou kamerou a hudbou, drobnými camey, které jsou rozkošné (přemoudřelá parťačka ze seriálu) a výborně zahrané (koketní hipísačka svádějící Brada Pitta, jinak dcera herečky Andie MacDowell Margaret Qualley). Předehra je to celkově (až příliš) roztažená, na druhou stranu nesmírně nostalgická. Tarantino sype nespočet drobných odkazů, na kterých si cinefilové pochutnají, a evidentně si plní další ze svých snů (Lea instaluje do řady zřejmě jím milovaných projektů let minulých). A vyloženě originální nebo nějak výrazný příběh chybí. DiCaprio je prostě uvadající herec, dnes hlavně záporných postav, který se nedočkal přerodu ve velkou hvězdu, Pitt pak jeho dublér, kterého studia moc nemusí, protože často na place způsobí rozruch. A skrze jeho mrtvou manželku putují nejrůznější teorie. Oba dva jsou skvostní, oba zbožňovaní. A jejich letité přátelství jim sakra věříme. Oba si svůj návrat k filmu dosyta užívají: Leo si dal po vizuálních orgiích Iñárrita a svého oscarovému koncertu čtyři roky pauzu, Brada užíral táhnoucí se rozvod s Angelinou Jolie. Oba jsou zpět v plné polní. Emočně nestabilnímu herci dělá jeho parťák nejen dubléra, ale i chůvu, fachmana, šoféra a důvěrníka. A někde v dálce vyčkává temná připomínka osudu Sharon Tate skrze kroky následovníků kultu Charlieho Mansona (skvělá scéna Pittovy návštěvy ranče a dokonalé finále). Milovník stříbrného plátna Tarantino prostě dokazuje, že Hollywood je místem, kde se plní sny. Jeho rozrušování hranic mezi skutečným a možným bude sakra vzrušující pro nejrůznější filmové teoretiky. Jeho pocta tehdejší době je výtečná, takže mu leccos (co během těch 160 minut skřípalo) rád odpustím.(4.9.2019)

Příběh žádný neexistuje. Klidně to mohl být krátkometrážní kousek o tom jak by to mohlo dopadnout kdyby býval bydlel vedle Polanského herec s plamenometem a jeho kámoš se Staffordem. Vzhledem k tomu že všichni víme jak to bylo ve skutečnosti musí mít člověk z toho zvláštní pocit. Jak se asi cítí Polansky u shlédnutí toho filmu? U Finále jsem se fakt bavil. Hlavně kvuli němu není ten film uplna blbost(20.1.2020)

Do posledního detailu... "The love letter to film making" Jediné co mě u toho filmu fascinuje víc než jeho propracovanost je naprostá neznalost dobových detailů ze strany českého publika...V kině jsem pěnil....3x (to pak chápu všechny ty hodnocení pod 4*)(18.2.2020)

Quentin umí, ostatní jen čumí. Pěkně vystižená atmosféra doby, kterou jsem nezažil a místa, které jsem nikdy nenavštívil. Ale takhle by se mi to líbilo.(17.3.2020)

Méně tarantinovské než Kill Bill, Pancharti, nebo Django, zato více vypovídající o Trantinovi samotném. O jeho filmařské inspiraci, motivech a vzorech. Mám okamžitou potřebu to vidět znova. Na Pitta bez trička a DiCapria s plamenometem bych vydržela koukat hodně dlouho! 🤠 100%(16.8.2019)

Tarantino si zase udělal historii podle sebe a naservíroval nám film o Hollywoodu jako takovém a co pro nás znamená. Nebýt to tak zdlouhavé, hodnotil bych lépe.(18.8.2019)

Nejlepší time travel od Návratů do budoucnosti. Tak hmatatelný film jsem hodně dlouho neviděl. Hollywood na konci šedesátek je tady jako živý, dobový soundtrack zase podařený (byť ne tak zapamatovatelný na první dobrou) a Quentin i z tuctové scény dokáže vykouzlit atmosféru jako málokdo. Asi film roku.(18.8.2019)

Nepochyboval jsem o tom, že Tarantino se s neslavnými událostmi z noci na 9. srpna 1969, ke kterým došlo na 10050 Cielo Drive v L.A., popasuje alternativně a po svém, ale takový úlet, jaký nám naservíroval v závěrečné pasáži, jsem neočekával ani v nejmenším. DiCaprio i Pitt si svoje role očividně užívali, stejně jako zbytek ansámblu. Výborně se podařilo obsadit zejména herce, představující reálné žijící postavy - např. Damiana Lewise jako Steva McQueena. Rovněž Sharon Tate, Roman Polanski, Bruce Lee či Charles Manson (který bohužel dostane nečekaně málo prostoru) jako by z oka vypadli svým skutečným protějškům. Přesto mi vychází Tenkrát v Hollywoodu ve srovnání s novými Tarantinovkami (Pancharty, Djangem a Osmi hroznými) jako režisérův slabší film, a to hlavně proto, že postrádá v podstatě jakýkoli ucelený příběh. I tak se dá zdánlivě vražedných 162 minut užít ve zdraví a pohodě, a to hlavně díky zmíněným hereckým výkonům a nabušenému soundtracku (co taky čekat od sklonku 60. let?!).(18.8.2019)

Jízda Cadillacem na konec šedesátek, jak se sluší a patří. DiCaprio pro mě byl vždycky pan herec, oproti Pittovi, kterého jsem vnímal spíš jako tvář Hollywoodu. Ale čím dál víc se to ve mně mění. A to potvrzuje i tenhle snímek. Scénu z ranče jsem si v podstatě hned zamiloval. To napětí, co přijde. Jestli bude krveprolití, muž v domě po smrti nebo jen výměna kola. Ještě bych rád vypíchnul nohy Margot, ale těch si jistě každý všiml. Nedá si někdo konzervu s příchutí krys?(19.8.2019)

• Kuny27

Hodně čekání.(23.8.2019)

Sice mám z 60. let raději filmy Československé nové vlny, ale líbilo. Téma upadající umělecké proslulosti Ricka Daltona (Leo) a pro většinu zajímavější příběh inspirovaný skutečnými událostmi „Manson Family“, kde vynikl skvělý Brad Pitt alias dublér Cliff Booth. Ten opěvovaný závěr se mi nicméně líbil rozhodně o dost méně, osobně bych tuto událost pojal vážně a méně explicitně. Neobdivuji tak režiséra, filmařsky mě však přesvědčil. Skvělá je hudba a dlouhé jízdy dobovými auty městem, čistě vizuálně a esteticky je to fajn s Margot Robbie jako třešničkou na dortu. 80 %(23.8.2019)

Tarantino natočil film pre fanúšikov filmu. V tomto jeho vyznaní sa z lásky k Hollywoodu 60. rokov sa minimálne počas úvodných dvoch hodín dokopy nič nedeje. Ale aj toto "nič sa nedeje" ma bavilo a užíval som si atmosféru, milión odkazov, geniálne drobné dialógy a hereckú exibíciu Leonarda DiCapria a Brada Pitta. Margot Robbie celým filmom iba plynie a do diania výraznejšie nezasahuje. Dá sa povedať, že skôr len dotvára atmosféru. Finále je masakrálne, ale iné, ako by človek od Tarrantina čakal. Žiadne prekvapivé rozuzľovanie niekoľkých spojených dejových línií a osudov. Skôr výbušné a bizarné vyvrcholenie, ktoré sa do Hollywoodu tej doby naozaj hodí. Film som si užil, ale ak si nedokážete vychutnať atmosféru a tých milión filmových drobností, je možné, že sa budete nudiť. Množstvo odkazov mi určite ušlo, takže asi budem musieť doštudovať a dať si v dohľadnej dobe repete. 100% Cinemax Bory - press(4.9.2019)

9/10(7.9.2019)

Nějak mě ten svět filmu konce 60. let nepohltil a těch pár povedených dialogů nezastřelo fakt, že se ve filmu nic moc neděje a jen tak plyne ve sledu vzájemně vlastně nedůležitých scén. Celé je to takové čekání na finále, které je dostatečně uspokojivé, podobně jako herecké výkony hlavních představitelů. Další přidaná hodnota ovšem filmu zcela chybí.(10.9.2019)

• Krabak

Tenhle film mi totálně nesedl. Samé žvanění, "příběh", u kterého jsem bohužel 3x usl a to rovnou v KINĚ!! Asi jsem v tom případě nepochopil, co chtěl Tarantino tímto filmem říct. Přijde mi, že ty hvězdy se na CSFD dávají jen za DiCapria, Pitta, Tarantina a Robbie. A zrovna poslední jmenovaná je v tomto filmu totálně zbytečná. Dlouhé záběry na vyhulenou Margot ocení asi jen její sklaní příznivci nebo panici. Tak přebytečnou postavu v takto "kvalitním" filmu jsem už dlouho nezažil. Případně pokud sem lidi seknou 4/5 hvězd za závěrečných 10 minut, tak se jděte bodnout! Ano, těch posledních 10 minut je pro diváka opravdu šílených a to v dobrém slova smyslu! Ono taky po 2 a půl hodinách zívání je člověk vděčný za jakýkoliv náznak akce či komedie. Takže ano, pokud chcete 2,5 hodiny čekat na kulervoucí finále, je to film pro vás. --->15%(23.9.2019)

Začátek sice nic moc, ale pak se to rozjelo. Výtvarně velmi autentické. Opravdu jsem měla dojem staré Ameriky. A konec po Tarantinovsku taky nezklamal. Super snímek!(10.10.2019)

To, co na zacatku vypadalo jako takova zabavna kudrlinka celeho filmu, to znamena zobrazeni Bruce Lee, se stava pomalu hlavnim predmetem kritiky - kdyz teda pominu intelektualni vykriky o revizionizmu a sovinismu Tarantina, ktere se opakuji po uvedeni kazdeho jeho noveho bijaku. Tak jen poznamka na Margo cele kauzy, ktera momentalne vrcholi tim, ze se mozna film nebude distribuovat v Cine anebo az sestrihany: cely ten vyraz Bruce Lee mi prijde uplne kongenialni, prave i s tou machou, kterou predvadel ve filmu, napr. na zacatku jeho ikonickyho Enter the Dragon, kde skoli a pohlavkuje mladeho zaka a ukazuje mu, jak nema sledovat prst mirici k nebi, protoze jinak mu unikne cela ta nebeska krasa... Prijde mi, ze tady jeho rodina a pratele podlehaji stejnemu klamu, az moc se soustredi na ten prst. Bruce Lee ve sve dobe musel na vetsinove publikum a sve kolegy pusobit prece presne takto, jako arogantni vetrelec, ktery misto, aby se spokojil s poddruznymi epizodnimi rolemi fanatickych cinskych mnichu jako vsichni cinsti herci v Hollywoodu te doby, chce si uzurpovat kazdou scenu a cely film pro sebe.(18.10.2019)

• cypp

Tušil jsem, že se mi to nebude líbit. Netušil jsem, že to bude až tak špatný. Django patří mezi moje nej filmy a nepochopím, že za touhle blbostí stojí stejná osoba. Film je absolutně bez děje, mohl trvat klidně pouhých 15 minut a stejně by se obsáhlo všechno podstatný. Bohužel z Tarantina se stává jakýsi kult. Ať natočí cokoliv stejně mu to všichni sežerou.(3.12.2019)

6,5/10(11.12.2019)

• ac3r

Tarantino může natočit jakoukoliv sračku a stejně to bude lítat v červených číslech. Přijde mi, že i kdyby ten film byl o tom jak přijde na záchod a vysere se, tak místní Tarantinohujeři se budou rozplývat jak je to kouzelný. Nehodnotím, nedodíval jsem se, možná někdy jindy až se budu hooooooooooooooooooooooooooooooooooooodně nudit.(2.1.2020)

Citlivé, osobné a dôvtipné vyznanie lásky. Pomalá prechádzka Hollywoodom v sprievode milovníka filmov určená pre všetkých obdivovateľov pohyblivých obrázkov, ktorí nepotrebujú poznať celý príbeh, stačí im vedieť, čo práve robia ich hrdinovia... Práve tí hrdinovia sú najkrajším prvkom vyznania Quentina Tarantina. Ide o najlepšie napísané postavy naprieč celou jeho tvorbou. Rick a Cliff. Dvaja úprimní a priami filmoví kovboji. Cliff je úprimný vo svojich skutkoch, Rickova úprimnosť sa skrýva v jeho slzách. Obaja sú úprimní rozdielnym, no očarujúcim spôsobom. Nevzdávajú sa, hoci ich dni sú už dávno spočítané, pretože Zlatá éra Hollywoodu nenávratne odchádza... Film má však zázračnú moc. Dokáže nájsť tých, ktorí sa stratili, a dokáže vrátiť tých, ktorí už odišli... Krásne!(3.1.2020)