poster

Tenkrát v Hollywoodu

 • USA

  Once Upon a Time in Hollywood

 • Slovensko

  Vtedy v Hollywoode

 • Velká Británie

  Once Upon a Time in Hollywood

 • Kanada

  Once Upon a Time in Hollywood

 • Austrálie

  Once Upon a Time in Hollywood

 • Nový Zéland

  Once Upon a Time in Hollywood

Komedie / Drama

USA, 2019, 162 min

Komentáře uživatelů k filmu (895)

 • castor
  ****

  S Nespoutaným Djangem už to bylo na hraně, Osmi hroznými mě ale milovník dobrých i špatných filmů masírující pořádné tvůrčí ego solidně namíchnul. Nově zase vyplýtval spoustu papíru, ale tentokrát si u mě mnohé napravil. Ironický retro flák zbytečně nežvaní, zbytečně neexhibuje. Je krásně prosluněný, rozverně atmosférický, láká na kostýmy, staré bouráky, velké brýle, vymazlené retro interiéry a exteriéry, blikající neonové nápisy. Quentin Tarantino se slzou v oku a méně efektně, než jsme zvyklí, rekonstruuje starý Hollywood. Bavil se na place evidentně stejně jako následně v kině divák. A v první hodince a něco rozhodně neokouzluje příběhem. Ale dílčími prvky, nápady, skvělou kamerou a hudbou, drobnými camey, které jsou rozkošné (přemoudřelá parťačka ze seriálu) a výborně zahrané (koketní hipísačka svádějící Brada Pitta, jinak dcera herečky Andie MacDowell Margaret Qualley). Předehra je to celkově (až příliš) roztažená, na druhou stranu nesmírně nostalgická. Tarantino sype nespočet drobných odkazů, na kterých si cinefilové pochutnají, a evidentně si plní další ze svých snů (Lea instaluje do řady zřejmě jím milovaných projektů let minulých). A vyloženě originální nebo nějak výrazný příběh chybí. DiCaprio je prostě uvadající herec, dnes hlavně záporných postav, který se nedočkal přerodu ve velkou hvězdu, Pitt pak jeho dublér, kterého studia moc nemusí, protože často na place způsobí rozruch. A skrze jeho mrtvou manželku putují nejrůznější teorie. Oba dva jsou skvostní, oba zbožňovaní. A jejich letité přátelství jim sakra věříme. Oba si svůj návrat k filmu dosyta užívají: Leo si dal po vizuálních orgiích Iñárrita a svého oscarovému koncertu čtyři roky pauzu, Brada užíral táhnoucí se rozvod s Angelinou Jolie. Oba jsou zpět v plné polní. Emočně nestabilnímu herci dělá jeho parťák nejen dubléra, ale i chůvu, fachmana, šoféra a důvěrníka. A někde v dálce vyčkává temná připomínka osudu Sharon Tate skrze kroky následovníků kultu Charlieho Mansona (skvělá scéna Pittovy návštěvy ranče a dokonalé finále). Milovník stříbrného plátna Tarantino prostě dokazuje, že Hollywood je místem, kde se plní sny. Jeho rozrušování hranic mezi skutečným a možným bude sakra vzrušující pro nejrůznější filmové teoretiky. Jeho pocta tehdejší době je výtečná, takže mu leccos (co během těch 160 minut skřípalo) rád odpustím.(4.9.2019)

 • will.i.am
  ***

  Vsade same chvalne komentate a vysoke hodnotenia. Koniec koncov momentalnych 83% je dost vysoke cislo. Zasluzi si to tento film? Ja osobne som bol sklamany. Po poslednych vyslovene skvelych filmoch, s pribehom rozvyjajucimi sa postavami, zapletkou a zvratmi. Toto nemalo nic z toho. Proste sa to len vlieklo, tahalo. A po 3 hodinach pride finale ktore kazdy cakal ale asi si predstsvoval nieco ine. A zrazu dovi titulky. Nebyt skvelych hereckych vykonov bol by to odpad. Skoda Quentin, sklamal si ma. A mrzi ma, ze toto je posledny film...(25.8.2019)

 • Ombe
  ***

  Nemůžu si pomoct, ale myslím si, že musíme být na Quentina přísní, přestože nás dokáže zaujmout jako nikdo jiný. Možná je to tím, že si nalhávám, jak se mi ta jeho brutalita nelíbí, nebo si snažím od krváren udržet odstup, ale tentokrát jde o něco jiného. Celé je to poměrně dlouhé a v kontrastu s jeho předchozí tvorbou mi přijde, že se Quentin dal spíš na dokumenty. Do poslední čtvrthodiny filmu nepřišlo nic, co by mě z toho pocitu vyvedlo, a jestli chce někdo rozhovory mezi Rickem a Cliffem srovnávat s rozhovory Julese a Vincenta z Pulp fiction, ať jde někam... Na druhou stranu však musím (snad ne jako spoiler) říct, že ten konec jsem takhle fakt chtěl.(25.8.2019)

 • Bezda202
  *****

  Zraje to jak víno. Z kina jsem odcházel velice spokojen na silné 4*. Po pár dnech po projekci o tom ale stále přemýšlím a dokonce jsem uvažoval o druhé návštěvě kina, což se mi dlouho nestalo. Ta atmosféra, soundtrack, herci. Holt jsem Tarantino fanboy a zase jsem mu to sežral i s navijákem. 5* a nemůžu se dočkat další projekce.(25.8.2019)

 • mar11
  ****

  Tarantino ve filmu Tenkrát v Hollywoodu vyjadřuje svou lásku ke kinematografii v celé kráse. Pro znalce filmové produkce šedesátých let nebo případu Sharon Tate se určite jedná o lahůdku, ale i človek, který se tolik nevyzná v dobových reáliích si snímek může užít, například díky chemii dvou hlavních postav a jejich famózním hereckým výkonům.(25.8.2019)

 • Nocturno culto
  *****

  Whooooooooo....Totální šleha rovnou mezi oči...Russell potěšil, nezklame nikdy ... Málokdy tak pobaví scény krmení psa...Margot je snad každým dnem krásnější...No a Brad s Leonardem ? Počkejte si do konce !!! Tím myslím do úplného konce....(26.8.2019)

 • Jilda15
  ****

  Že přítomnost nemůže změnit minulost? Moje vnímání Tarantina se po tomhle filmu dost změnilo. Jeho filmy mám rád pro over the top komediální násilí, dialogy, jeho filmařský talent, no prostě celkově. S tímhle filmem však v některých věcech šlápl dost vedle. První půlka filmu byla v podstatě jen jeho masturbace nad 60. léty, ke kterým divák nemá žádný vztah pokud mu není 50 a není filmový fanatik té doby. QJT tady jen ukazuje věci co se mu líbí, i když nemají žádnou spojitost s příběhem, a upřímně to byla nuda. Je tu pár scén, které jsou zpracované dobře a dodávají tomu trochu zábavnosti.. mezi ně patří např. scéna s Brucem Leem, kterého ale QJT tak nehorázně dokurvil, že by se měl za sebe stydět. Člověk, co zná Bruceův životní příběh a jeho filozofii ví, že byl velmi skromný člověk, který neměl potřebu si honit ego a od mala byl uprostřed bojů pouličních gangů, kterým se musel bránit, a proto vypracoval Jeet Kune Do (kterým by se dost pravděpodobně ve své váhové kategorii dnes dostal do TOP 5 v UFC - kdyby měl potřebu si něco dokazovat). Byl zastáncem taoismu a cesty "wei wu wei", tedy "konej bez konání" - jakékoliv arogantní provokování protivníka je u něj nemyslitelné (pěkně vyobrazené je to v Enter the dragon, kdy ho provokuje muž na přepravní lodi do souboje, a Bruce mu řekne, že si dají souboj na ostrově poblíž. Muž souhlasí a nasedne si do loďky, kterou Bruce hned spustí do moře a nechá tam muže vycukat. Vyhnul se tak souboji, o což se inteligentní MMA bojovníci vždy snaží. Bez námahy, "konal bez konání"). Scéna s Cliffem je tedy produktem pokroucené vize Tarantina (a pravděpodobně i pravého sentimentu vůči Bruceovi v té době, považovali ho za niemanda). Je to z jeho strany velký fail, jak po filmové tak lidské stránce. A to že řekl, že by porazil Aliho - v jeho biografii se podle všeho zmiňuje o Alim, ale skromně - akceptuje že je malý číňan a má malé ruce a že by ho Ali zabil. Tarantino si něco přečetl a interpretoval si to jak chtěl, přitom to prezentuje v interview jako fakt. Arogance. Divácky je to scéna dobrá, bežný divák neznalý Bruce, se tomu zasměje, ale celkově je to urážka Bruceova života a charakteru. I když, nemyslím si, že kdyby žil, tak by se tomu nějak bránil, spíš by se jen pousmál a neřešil to dál (unlike me). Každopádně - První půlka filmu se neskutečně táhla, dlouhé děj-nepodporující záběry, Tarantino to se cpaním nohou do ksichtu teď už docela přehání (namáčknuté nohy na skle pro jeho sexuální potěšení, wtf man). Vykupuje to jen poslední scéna s ultranásilím, ale čekat 2 hodiny na to, než se něco stane... to za to opravdu nestálo. QJT natáčel filmy tak, aby byly zábavné pro něj i pro diváka. S věkem a tím jak senilní a vyfetovává si mozek kokainem, neurony umírají a už mu to nemyslí, filmy jsou pomalejší a horší. Ztrácí přehled o tom, co bude zábavné. Tohle ale fakt nebylo, 2 hodiny vnitřní sexuální a nostalgické fantazie Quentina fakt nestálo za to čekat na poslední půlhodinu. Ta ale vyzdivhla 3 hvězdy na 4.(26.8.2019)

 • filipvrbik
  *****

  Začneme hezky zhurta - Leonardo DiCaprio a hlavně konečně i Brad Pitt vypadají staře (nebo alespoň na svůj věk), z čehož mám neskonalou škodolibou radost...Ano, opravdu jsem byl v kině na filmu od Quentina Tarantina, i když mu často dávám odpad!, prostě jsem doufal, že to nebude jako Kill Bill, ale jako Django, nebo Hanební parchanti - a ono to oba filmy ještě podstatně překonalo....Tenkrát v Hollywoodu je prostě boží, film stojí na fantastických výkonech DiCapria i Brada Pitta (a zdatně sekundují v podstatě všichni), rovnou rozdávám Oscary v hlavní i vedlejší roli, co předvádí DiCaprio je prostě naprosto mimo. Taky se mi hrozně moc líbila vizuální stránka a atmosféra konce 60. let, to se opravdu povedlo. Film má prostě vše, co má pocta filmu mít, jediné co si Tarantino neodpustil je krvelačný konec, ale tentokrát je natočen s mimořádnou grácií a vtipem, takže ani to mi nevadilo...Prostě film o Hollywoodu (o herci a jeho dublérovi), který se sám zlatým písmem zapíše (asi už zapsal) do jeho historie. Očekávání mnohonásobně překonáno. Viděno v kině ve 2D (eng)...98% (jo, a laskavě zůstaňte na potitulkovou scénu, která je úplně nejlepčejší)(26.8.2019)

 • El.Negros
  ***

  Cítím se tak trošku jako zrezlá konzerva psího žrádla, jíž právě prokousala díru do těla hodně nechutná krysa. Za zcela běžných okolností bychom tuhle plechovku otevřeli a vylili do misky našemu hladovému bojovému dobrmanovi,jak máme ve zvyku ne? Pro ten účel jsme si ji taky koupili v sámošce u místního mexikána ve slevě, a ne proto abychom ji dali (zcela logicky v zápalu duchovní evoluce) na zahradu jako ozdobu místo porcelánového trpaslíka dokud nezrezne a dobra psí ňamka se v ní zkazí. Lístek jsem si tedy za milión pesos koupil do místního kinoplácku na další Tarantinův film proto, abych si užil jeho vize na velkém plátně. Ne abych chodil po špičkách okolo velkých témat améru 60. Let , ale abych viděl velmi zblízka v HiRes na zkrvavené srdce všech filmových aktérů vystavené pěkně na podnose. Ok, ale beru ….je to podle všeho kvalitní hold starým dobám a starým filmovým hrdinům, jež si za pár desítek let nebude nikdo pamatovat. Scény s Mansonovic sebrankou a twist na konci má abych tak řekl tarantinovský nádech…. Doufám, že další filmek bude tímto prodchnut úplně celý, jak to máme my fanoušci drtivé většiny jeho filmů rádi.(26.8.2019)

 • sunfreedom
  **

  Ne, ne, ne. Finále neospravedlňuje totální nudu po zbytek filmu. A i to finále je jakože o ničem. Tohle už QT nemůže snad projít. I když, jak tak koukám na hodnocení...(29.8.2019)

 • 1mArc0
  ****

  Hollywood. Má zmysel sa hnevať nad zámerom tvorby alebo presnej šablóny filmov mainstreamovej produkcie? Nie. A prečo? Hollywood zostane Hollywoodom, a s tým nič nespravíte. Ak nechcete znášať tie určené formuly a postupy, tak ich nepozerajte. Quentin vdýchol nový život Hollywoodu, tým, že aj natiahol svoju ruku do minulosti, a nakrúca filmy podobným štýlom, ako to robili tie najväčšie esá Hollywoodu. Prvým úspechom je herecké obsadenie, nepíšem, žeby pravý filmový fanúšik šiel do kolien z Brada Pitta (v každom filme čo hrá je monotónny a striedmy), práve tými kladmi sú Al Pacino, Dakota Fanning a Margot Robbie. Ďalším úspechom filmu je dostatočný priestor postáv v príbehu. Hneď od začiatku dostanete presný pocit toho, kto bude vo filme hádzať tie najlepšie kostky. Pri tomto filme Vás prevedie do starých čias, kedy sa dalo do určitej miery veriť produktom masovej kultúry (pre upresnenie masovej zábavy). Niekedy mávam pocit, že prečo sa Quentin nenarodil o 20- 30 rokov skoršie, aby mohol tvoriť naozaj v tej poslednej slávnej ére Hollywoodu. Margot Robbie sa týmto filmom párve stala nesmrteľnou. S týmito frázami a nálepkovaním treba zaobchádzať naozaj opatrne, no pri Margot Robbie si to nemôžem odpustiť. Pri nej je potrebné NAOZAJ spraviť výnimku. Ako mali hviezdne úlohy Audrey Herpburn (Raňajky u Tiffanyho), Kim Novak (Vertigo), Florence Pugh (Slnovrat) alebo Elizabeth Taylor (Cleopatra), tak Margot sa zapísala aj hraním Sharon Tate (dopočul som sa, že Sharon mala pôvodne hrať Jennifer Connely, to by bola poriadna strela do prázdna, neviem či by Quentin nedostal porážku kvôli hereckému výkonu Jennifer). Rád by som si vypočul reakciu Romana Polanského na tento film (úzko spojovaná osobnosť s týmto obdobím, túto hrá len druhé husle). Aj po tomto filme mám pocit, že Historky z podsvetia zostane tým najlepším filmom Quentina Tarantita, aj keď musíte sami uznať, že od 1994 ubehol Quentin poriadnu diaľku, jednak ako režisér a dramaturg. Po tomto filme sa nedivím Quentinovi prečo chce skončiť s kariérou, neviem si predstaviť s čím novým by prišiel na ďalšom filme. Problémom samotného filmu je jeho dramaturgická nesúrodosť, jednotlivé príbehy sú skvelé, bohužiaľ ako celok nepôsobí celistvo. Scény s Bradom Pittom vás pobavia, s Margot Robbie potešia, s Leonardom sklamú a unudia. Subjektívnym hodnotením: mierne sklamanie, napriek vynikajúcemu scenáru sa prevedenie filmu nepodarilo tak dobre, ako by ste čakali u Tarantina. /60%/ Tak či onak, o tomto filme sa bude ešte hovoriť to si buďte istí. Objektívne si zaslúži Tarantino 1+ navyše za obrovskú profesionalitu, kreativitu a návrat k starým dobrým koreňom filmárčiny. Ak toto je posledným filmom tohto pána, je to slušná rozlúčka, film bohužiaľ príde o velikána. Prajem krásny filmový zážitok. Videné v kine + na internete 3x. /85%/(29.8.2019)

 • barteca
  *****

  Hmmmm, nostalgie mne dostala, prostě šedesátky byly top a vidět Mistra vedle Mistra v téhle vzpomínkové feerii stálo za to. Opakování bude...(30.8.2019)

 • brabbik
  *****

  Poctivý zásah do šedesátek s dávkou jiného pohledu na dobu hippies, kde jdou lidi se svou svobodou za hranici svobody druhého. Ruku v ruce si to šlape kritický náhled na vrchol herectví s úžasnou atmosférou bydlení a práce v Hollywoodu. Slušná dávka táhlosti s přepadovými šoky a precizností záběrů je dokonalá. Způsob ''vytočení infolinky'' v závěru filmu a jeho okolnosti byly opět úžasnou finální atmosférou, kde se člověk přesvědčil, kam tento film úrovní patří. Jen si říkám, zda nemá Quentin nějaký komplex na pánský rozkrok. Brad Pitt odehrál jednu ze svých vrcholných rolí a Leonardo rozhodně drží svůj standard bravurního herce. 90 %(2.9.2019)

 • strixa
  *****

  Ač neznalá poměrů a všemožnejch seriálů a filmů produkovanejch Hollywoodem v 60.letech, šlo o dokonalej zážitek umocněnej shlédnutím filmu právě v LA. Ten pocit, když člověk vyleze z kina...a ono to tam prostě fakt takhle vypadá!!! je k nezaplacení. Plus moji dva oblíbenci spolu na jednom plátně... co víc si člověk může přát.(5.9.2019)

 • Inozuka
  *****

  Bavil jsem se moc ... naprostá část filmu je pocitovka o béčkových amerických filmech a seriálech, o změnách v Holywoodu v šedesátých letech, o přátelství a o době samotné. Spíš o náladě, než nějakém převratném ději. Finále je potom ultimátní masakr, při kterém nejeden divák vyprskne smíchy a vůbec se za to nestydí. Ústřední dvojka Pitt / DiCaprio po čertech skvělá, Margot Robbie nádherná a zástup hvězd ve vedlejších rolí opravdu zábavný. Je z toho cítit to nadšení pro film a staré časy, které už se nikdy nevrátí ...(9.9.2019)

 • Jonatána
  *****

  Skvělý film, geniální filmařina. Brad i Leo jsou úžasní, ale není postava, která by by nebyla přesná. K tomu prerfektní hudba, prostě FILM. Aby člověk film docenil, musí aspoň něco o filmu a historii Hollywoodu vědět, ale pak je to absolutní paráda. Necelé tři hodiny utekly neuvěřitelně a rychle a kdybych nevěděla, jak dlouhý film je, nenapadlo by mě to. P.S. Škoda, že v reálu si ti Mansonovi parchanti vybrali Sharon Tate.(22.9.2019)

 • mi.sa
  *****

  Hned na začátku vám řeknu, že mě Tarantino opět nezklamal. Ale kdyby mi někdo řekl, že to natočil on, na jednu stranu bych váhala, zda je tomu opravdu tak. Až ta poslední scéna, na kterou jsou všici nadržení, neb prostě něco takového musí přijít (to si říkáte celou dobu, páč jinak je to celou dobu takové pohodové). Ani moc ukecané to není, což mě překvapilo, na rozdíl od jeho předposledního kousku Hateful Eight, kde se jim huby nezastaví. Hudby jsem si, kupodivu začal všímat až tak od půlky filmu, čekala jsem více westernového stylu, toho se mi dostávalo málo. Co mě nadchlo (na ty detaily nedám dopustit!), byla rozdílná hudba u každé postavy. Hlavně ta Mansonova grupa měla až hororový nádech, o to se snažil i ve scénách. Jeho vtipné scény mě baví, není to ten typicky americky trapný humor. Jen občas, tam přidal například scénu se psem (trošku potěšit americké rodinky), které moc nemusím, ale i tak se na to dalo koukat bez toho, aby jste si dobrovolně nerozbili hlavu o krbovou římsu, či nevkročili před blázna s plamenometem. Pitťák ani DiCaprio nezklamali, to byla jízda a díky nim vícero scén vyniklo. A Tarantino? Až v poslední scéně jsme se opět mohli přesvědčit o tom, že má asi ňáký problém se ženami. Tedy, moc rád jim ubližuje a při natáčení on sám osobně. Jako například při natáčení Inglourious Basterds, kdy byla škrcena Diane Kruger. Této úlohy se zhostil sám režisér, takže spatříme jeho ruce na jejím už modrém krku. Prý, aby scéna vypadala věrohodně a ona se opravdu dusila. Odvážná to žena. Povedené jinak byly scény při natáčení v natáčení filmu. To mé filmařské srdíčko zaplesalo radostí. Stará kinematografie má také něco do sebe, úplně jiné kouzlo a uvědomíte si, jak moc jsme se od té doby posunuli. Atmosféra byla krásná, ty 60-70. léta na plátnech vypadají fakt super. Takže shrnutí bylo už na začátku a doufám v ňákou nominaci na Globech, či Oscarech.(4.10.2019)

 • DAPDO
  *

  Nikdy bych neřekl, že budu Tarantinův film hodnotit takhle, ale Tenkrát v Hollywoodu je hrozná sračka.(4.10.2019)

 • ROCK,THE
  *****

  Tak tu máme dalšího Tarantina a jak to tedy dopadlo? Za mě osobně trochu slabší než všechny jeho předchozí díla, ale to nic nemění na tom že tu máme další filmařsky řemeslné dílo. Do půlky filmu člověk neví co si má myslet ani co má od filmu přesně očekávat. Příběh je sice zajímavý ale místy skoro i nudný. Když se dostaneme přes půlku filmu tak teprve začíná klasická Tarantino akce ale jen po velmi malých doušcích. Nechci a ani nebudu nic prozrazovat ale závěr filmu vás bude bavit nejvíc. Co se týče herců tak nemohu nic vytknout ať co se týče hlavních rolí tak i těch vedlejších, prostě skvěle zahrané všemi. Audio-vizuál je skvělý a vše zapadá do duchu 70 let. Za mě tedy trochu slabší a řekl bych až moc a zbytečně natahované dílo. Bohužel ho beru jako nejslabší Tarantinovku. Takže se připravte na trochu pomalejší a ne tak zábavnou jízdu ale určitě stojí na ni zajít do kina přeci jen se jedná o příběh... TENKRÁT V HOLLYWOODU Mé hodnocení: 7.5/10(6.10.2019)

 • mazic
  ***

  intelektuálové onanují, fanoušci quentinových raných filmů pláčou. kdyby to nenatočil tarantino, tak tu hromada hodnocení padne dolů. ale prý slíbil natočit 10 filmů, tak mu ještě jednu šanci dám.... jo ale brad je stále kousek - to se musí nechat. asi bych mu ten orál v autě nabídl taky(9.10.2019)

 • Joedas
  ****

  Je to minimálně na jednu další kino návštěvu, protože to mírný rozčarování z absence typickejch tarantinovskejch prvků trochu zastřelo moje vnímání. Ale nakonec nelze podřízení době nic vyčítat, protože ta atmosféra šedesátek mě smetla (a to jsem je nezažil) a genius loci LA mě uzemnilo (a to jsem tam nikdy nebyl). Epizodický vyprávění teda sice pro svůj účel funguje, zároveň ale Once Upon a Time in Hollywood ztrácí komplexnost a punc filmovosti, což je za mě asi jediná výrazná výtka na tomhle jinak skvělym zážitku, kterej i přes dlouhou stopáž uteče jako voda. Jak by taky ne, když nám průvodce dělá asi to nejsympatičtější duo od dob Redforda s Newmanem. A to, jak se tihle dva borci ze starý školy vypořádaj s nastupující novou érou, je lahůdková pointa, za kterou děkuji. UPDATE: Podruhý lepší. Když člověk neporovnává se svym očekáváním a ví do čeho jde, může plně nasávat. Film má víc vrstev, než jsem napoprvé stihnul pobrat a vážně si myslim, že tohle je Tarantinův nejdospělejší film. Mít ponětí o popisovanejch filmech a seriálech, jejich postavách a hercích, šel bych do absolutoria hned, to vim jistě, takhle si to asi ještě bude muset počkat na další zhlédnutí, ale věřim že časem k tomu dospěju. Už jen to, že to chci vidět znovu, je dobrá vizitka.(15.8.2019)