Tenkrát v Hollywoodu

• USA Once Upon a Time in Hollywood (více)
USA / Velká Británie / Čína, 2019, 161 min

Scénář:

Quentin Tarantino

kedu odpad!

Uf, je nemožné se srovnat se skutečností, že tolik lidí nerozumí filmu, ale rozumí Tarantinovi. Pro mne osobně největší zděšení zavládlo v momentu, kdy jsem si v jednom z komentářů přečetl, že tento film nemá tak precizní výstavbu jako Osm hrozných. ()

Petule3

To chceš! Retro film, pocta starému Hollywoodu a vůbec té době...herecký koncert dvou miláčků s modrýma očima (jo, myslím si, že Leo je na vrcholu a snad i nejlepší herec své doby, zastřelte mě!). Člověk si říká, do prdky, vždyť to ani nevypadá jak od Tarantina, ale když je trpělivý a jen si vychutnává nádhernou hudbu a kvalitní herectví, dočká se. Dočká se přesně toho, co může čekat jen od něj! Paráda! ()

tatopulos

Láska k filmu v každém detailu. Donedávna jsem si to myslel o Hanebných panchartech, ale musím změnit názor- Tenkrát v Hollywoodu je nejlepší Tarantinův film. Po shlédnutí tohoto snímku nechápu jak Tarantino mohl natočit něco tak příšerného jako je Auto zabiják a co udělal Kurtu Russellovi ! Těším se na DVD edici Hollywoodu, ale v kině je tento biják samozřejmě nejlepší už pro tu cinofilii. ()

Mamlas

Slátanina bez děje, bez zápletky, jen samé kecy a nuda. Zato se tam objeví spousta známých tváří. Nechápu, proč v takové sračce účinkují. Snad kvůli režisérovi a taky bez nich by se na takovou kokotinu asi těžko někdo díval. Dívatelných bylo jen posledních asi 10 minut. ()

curfew77

Chtě nechtě musím tentokrát hodnocení rozdělit na dva díly, protože devátý Tarantinův film je také složen ze dvou dost odlišně vyznívajících částí. Ta první je dvouhodinová víceméně konverzační "feelgood" záležitost, která by sice potřebovala notně proškrtat, ovšem je natočena v náramném stylu a má dokonale dobovou výpravu, spoustu sexy žen, řadu cool soundtrackových pecek a vesměs parádní herecké výkony. Mnohé vedlejší postavy jsou naprosto zbytečné a děj nikam neposunují, o ději jako takovém se ale stejně nedá moc mluvit, protože je splácán z pár epizod. Nic z toho ale tolik nevadí, protože to má atmosféru, kulisy, zábavné dialogy, dobovou patinu a jednoduše se na to (docela) dobře dívá. Potud bych tedy dal milerád 75 % a klidně se k tomu ještě někdy vrátil s konstatováním, že Quentin by měl v této fázi své kariéry už pouze režírovat a scénáře si psát maximálně pod bedlivým dramaturgickým dohledem. Bohužel, závěrečnou čtyřicetiminutovku ale prostě zkousnout neumím, s ohledem na to, jak zásadní událost pro světovou popkulturu si Tarantino vybral, a jak tragický měla kontext. Neumím si dost dobře představit, jak se při sledování ONCE UPON A TIME IN HOLLYWOOD asi cítí Roman Polanski, ale mě ta závěrečná fraška z alternativního vesmíru fakt nepobavila a žádné "revenge uspokojení", o které snad (?) mělo jít, se nedostavilo - jen rozpaky a smutek. Co nebylo dvakrát vtipné a cool ani v HANEBNÝCH PANCHARTECH s Hitlerem, je v tomhle případě v mých očích vyslovený nevkus. Přitom vložit trochu víc napětí do té nekonečné dvouhodinové expozice a pak film jednoduše skončit večer před vraždami, mohla to být klidně pecka, takhle se ale neodbytně vkrádá na mysl otázka, jestli bylo to navázání na slavnou kauzu vůbec nutné a zda neposloužilo jen jako reklamní berlička - což vyznívá v případě tak uznávaného tvůrce opravdu tristně. Dávám 45 % a třetí hvězdičku ponechávám jen za nádherné nohy Margot Robbie, kterých si díky Quentinově fetiši užijeme spousty. Celkový autorský nápad na tenhle film mu měl ale bohužel kdokoli z jeho okolí rozmluvit hned pět minut poté, co s ním přišel. ()

DarweyD

hm, jakožto velký milovník Tarantina i kinematografie samotné, musím smutně říci, že tento film byl pro mě poměrně velkým zklamáním. ()

HEED

Bude to za tři,.... Za dokonalý filmový průřez filmovou tvorbou kolem 60,70 let. Jedná se o jakési zhodnocení a zachycení nejzlatější éry samotného Hollywoodu. Od playboye a spousty vzhledných ženských pozadí, s tímhle si kameraman vyhrál a nepůsobilo to trapně. Mělo to zkrátka ten správný sexappeal. O hudebním podkresu se nemá cenu ani dlouze vypisovat. Byl zvučný a soudobý. Nevím jestli Tarantino měl nějakou tvůrčí krizi, nebo prostě si jen plní takové své boční cíle. Ten film je sám o sobě vlastně o ničem. Avšak tolik hereckých hvězd, dobové kostýmy nebo vozový park. To všechno vám zaručí chvalitebnou podívanou. No a když vydržíte až do konce, tak tam už se opět projevuje náš drahý Quentin tak, jak jej známe. Čtvrtou si přisazuji za zakončení, i když vlastně nevím jak to doopravdy s tou Margaret Tacherovou bylo. A za narážku na Marlboro man reklamu. ()

pride

Strašne rád by som sa vyhol porovnávaniu s poslenými filmami Trantina ale nedá sa to. Je to klasická Tarantinovka s krásne doladenými detailami a skvelou atmosférou. Alternatívne finále skvelé na prvé pozretie ale je to bohužial málo. ()

ratpile

Na Irishmana jsem se tesil vic, Tarantino me ale nakonec vydrazdil mocneji nez Scorsese. Ze to bude cinefilni a maniakalne vypiplana lahudka jsem ocekaval. Ze to bude mit jak treskute zabavne, tak i tahle momenty jakbysmet. Neocekaval jsem ale tak kurevske zadostiucineni v zaveru, tak paradniho frajera Pitta a ze to vsechno spolu bude tak pekne, barevne ladit v tehle divne hollywoodske pohadce. Tarantino je pořád bourák. A footfetisista. ()

Ivoman odpad!

Přetočit rychlostí 5x na stopáž 150 minut a pak pustit. Sračka roku ? Spíš desetiletí ! 150 minut se dívat na film, kde se nic, ale opravdu NIC neděje a pak tady slintat jak to bylo skvělý, protože se to líbilo v jůesej ? Ani hovno ! Bylo tam jen hromada známých tváří, hromada známých tváří dějin a kromě závěrečných 15ti minut, byl ten film totálně o posrané prdeli. ()

oasismanik

Najslabší Tarantino, ale stále je to Tarantino, síce mi mnoho súvislostí ušlo a mnoho mien som nepoznal, ale aj tak to bolo veľmi svieže a príjemné retro s absolutne brilantnou poslednou polhodinou. A Brad Pitt v jednej zo svojích najlepších úloh. edit: po druhom pozretí som si to užil o dosť viac, supersvieža jazda ()

Sharleen

Kamera, detaily, herecky dokonalý Brad Pitt spolu DiCapriom a čo ma potešilo najviac, bol oproti skutočnosti ten zmenený koniec, kedy to schytala tá vrahúnska banda. Zážitok mi ale trochu pokazila tá dĺžka, menej je niekedy viac. Ale Tarantino je Tarantino a jeho štýl mu nikto nikdy nevezme. ()

Nathaniell

Devátý film Quentina Tarantina. Co jsem čekal? Nic. Co jsem dostal? Vynikající, lehce nadlehčený, ale zároveň dost surový pohled do prostředí Hollywoodu sedmdesátých let. Tenhle film mě zaujal a já seděl jako přibitý. A nemohly za to ty hřebíky. :-D :-D ... Leonardo DiCaprio je naprosto výborný. Brad Pitt hraje prim a dává znát, že do starého železa je ho v 55 letech pořád ještě dávno škoda. Sakra, byl fakt ve formě. Vyobrazení Bruce Lee je něco, pod co bych se rád podepsal, Al Pacino se ve filmu sice mihnul jen na pár minut, ale stálo to za to, hipízáci byli těžce na zabití a tak dál... Co se mi líbilo byly flashbacky, ve scénách Ricka Daltona (Leonardo DiCaprio) a dost polopatické a syrové pojetí jeho charakteru. (Takhle se vyhnu spoilerům) Cliff Booth (Brad Pitt) je borec do nepohody a bere věci, jak jsou... Finální scéna je i na Tarantinovy poměry dosti nečekaná a rovná se dávce adrenalinu do srdce... "A co bude pak?" "No, to jsem sám zvědavej..." Odkazy na Polanského jsem nepochopil, to uznávám, ale nevadily mi. Být to jen o hlavní mužské dvojici, asi by se nám borci DiCaprio a Pitt přejedli. Takhle je to vyvážené. Odkazů na známá jména je dost. Nevím, jak moc jsem v těchto techtlích mechtlích Hollywoodu vzdělaný, či nikoliv. Ani nevím, kolik point mi kvůli mezerám ve znalostech uteklo. Ale vím, že se mi ten film moc líbil. Takže pokud o něm budu příště vědět víc, bude se mi líbit víc. Ale míň ani náhodou. Což je přesně důvod, proč tomu dát plnou palbu. Teď si už hodinu pouštím oblíbené scény. Sakra... Měl jsem to asi pustit znovu. :-D ... 5* ()

Hemlock

Kdo si počká, ten se dočká... Tarantino mě opět nezklamal, znovu se jedná o skvělou filmařinu podtrženou neuvěřitelnými hereckými výkony a škoda jen, že Margot Robbie nedostala více prostoru. Finále bylo peckovní a Brad Pitt byl drsnější než šmirgl. Takže za mě solidní čtverec a už se těším na opětovné shlédnutí. ()

George8

Takový trošku jiný Quentin. Samozřejmě myšleno jen v tom dobrém. Kamera, hudba naprosto fenomenální a ten konec ? Geniální masakr v podání starého dobrého Tarantina. Jo, abych nezapomněl, ten Pitt s DiCapriem taky dělá dost !👍🍺 ()

Vämpiriüs

Po nudných 140 minutách přijde alespoň na závěr něco pořádného a proto alespoň jedna hvězda navíc jinak bych tento snímek hodnotil jako odpad. Bohužel jediný zajímavý charakter byl Brad Pitt jako kaskadér nudného televizního herce. Tento film pro mne byl velkým zklamáním. Je to asi nejslabší Tarantinův kousek co jsem viděl. ()

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film