Tenkrát v Hollywoodu

• USA Once Upon a Time in Hollywood (více)
USA / Velká Británie / Čína, 2019, 161 min

Scénář:

Quentin Tarantino

Bigfuckman

Mňo ten konec byl zase po "Tarrantinovsku" lehce přepálenej! A bacha lidi! V bazénu se nemusí zdechnout jen utopením! Bacha i na jinej element! ()

unrocker

Krásná barevná koukatelna filmarina... ale není to prostě Tarantino, celý film se prakticky nic neděje, všechny scény jsou dokonale barevné a krásné... ale stále se nic nedeje... po 2 A půl hodinách se dočkáme aspoň trochu konce Tarantinovskeho ale jinak nic... sorry... ()

Ivuska91

Hrozné sklamanie. Film tak dlhý, že po práci som už nič nestihla len tento film. Ďakujem, nikdy viac. Stále sme čakali, aká z toho vyjde pointa, ale nedočkali sme sa. Dve hodiny čakania na trápny záver. Od polovice filmu sme museli po 5 sekundách pretáčať dopredu, pretože sa tam fakt nič nedialo. Čakala som vymakané dialógy, tentoraz nám však Tarantino servíroval film bez rečí. ()

jprmusic

No je třeba říct, že si Brad toho Oscara věru zasloužil ..... ale jinak jsem se děsně nudil. Fakt jsem to napsal? U Quentinovýho filmu? No nazdar .... ()

jayman

Tarantinova pocta svojmu vlastnému filmovému vzdelaniu. Celý čas som sa tešil na to, čo si pre nás Quentin tentokrát pripravil a nutno skonštatovať, že vlastne nič extra; aspoň oproti jeho doterajšiemu katalógu. Uznajte sami - povedzte si zápletky predošlých filmov jednou vetou a pravdepodobne dojdete k tomu, že Once Upon a Time je len výrezom zo života vyhasínajúceho herca. Samozrejme ale, má to niekoľko vynikajúcich scén, šialené, fakt šialené finále a širší kontext, ktorý ak nepoznáte, naštudujte. Zážitok teda siaha aj za filmové plátno, no ako samotné dielo za mňa štyri. ()

Snagleo

Když jsem se poprvé o tomto snímku dozvěděl, byl jsem překvapen a přesvědčen, že zajdu do kina. Po návratu z kina jsem byl v šoku. Absolutně nechápu, jak Tarantino mohl natočit tenhle vynikající snímek. Celý film je opravdu dobře zpracovány, postavy v podání Pitta a DiCapria jsou nezapomenutelné, příběh je zajímavý.........no, mohl bych tu pokračovat ještě dlouho. Zkrátka a dobře, tento film velmi překvapil a já nemohu hodnotit jinak, 100% ()

Olafson

Velmi slavný režisér může natočit i tříhodinové tahání koně za prdel a stejně se to někomu bude líbit a bude to vynášet až do nebe. Kolik asi lidí, kteří nevědí nic o brutální vraždě Sharon Tateové (protože to není tak všeobecně známý fakt typu, že Adolfa Hitlera ve skutečnosti nezabil Brad Pitt), si bude myslet, že se tato doteď někde kouká v kině na filmy se špinavýma nohama. Jednoduše řečeno bezkonkurenčně nejhorší Tarantinovka po Jackie Brownové. Aspoň, že víme, že Tarantino má stejný názor na hipíky jako Eric Cartman. ()

PajinkaKox

Nuže, těžko se mi to píše, ale těžko se mi na film koukalo. U Tarantina jsem si zvykla na určitou originalitu jednotlivých snímků - každý jeden krásně voní Quentinem, ale zachovává si každý svojí určitou originalitu stylu. No, Tenkrát v Hollywoodu mi až moc smrdí Pulp Fictionem. Navíc je v něm spusta zbytečných scén - jakože naprosto zbytečných, které sice většinou vedly k nějaké refernci, ale zbytečně dlouho a celkem i nudně. 45% jen díky dokonalým hereckým výkonům Brada a Lea, na kterých to stálo a vlastně celý film zachránili a zasloužená ulítlá konečná řežba. Jinak nic nového pod sluncem. ()

Detak odpad!

Ne, nepochopil jsem, co na tomto filmu lidi vidí. Celý film je naprosto o ničem. Vtipných zcén 0, trapných zcén několik, a zbytek jenom nemasná neslaná nudná výplň, jo a nakonci úplně stupidní zabíjení. Ve filmu se nic zvláštního neděje, divák ani neví, proč jednotlivé scény sleduje, či čím ho mají zaujmout. Příběh vlastně žádný. Velice uboze vyhozené 3 hodiny mého času. Závěr: pokud Vám nestačí, že je pod tím podepsaný suchar Tarantino, tak film nedoporučuju - bezduchá blbost bez špetky nápadu či vtipu či vůbec čehokoliv. Tímto filmem mi jenom Tarantino dokázal, že je úplně mimo - 5 minut cákání krve 3 hodiny trapného filmu nezachrání. ()

Cortesz

Bál jsem se z ohlasů, že to bude opravdu žánrovka zaměřená na tu dobu,ve které je natočená, že mi to nic neřekne, ale naopak. Neskutečně mě to bavilo, stopáž zase hrůza, ale nenudil jsem se snad ani minutu. DiCaprio i Pitt výborní, crazy finále nesmí chybět. Já jsem zkrátka stavěnej na Tarantinovky, takže za mě TOP. ()

lolaloka

Leonardo a Brad, co víc si přát. Navíc je to fakt dobrej film, kdyby trval 4 hodiny, vydržela bych to. Má super momentky, rozhodně při něm čas utíká rychleji. Osobně jsem čekala závěr ještě více drsnější, vzhledem k tomu, jak to s Polanskim a hlavně jeho těhotnou přítelkyní dopadlo ve skutečnosti. Ale jsem ráda, že tak ďábelskej rejža neučinil. ()

donnovann

Po neuvěřitelně dlouhé době jsem se dokopal do kina. Očekávání jsem měl obrovská, DiCaprio, Pitt, Pacino to vše pod taktovkou Quentina. Nečekal jsem pouze mé plné hodnocení, věřil jsem, že se film vejde i do místního žebříčku TOP 300. O to víc mě mrzí finální výsledek. Ano pořád dávám **** ale myslím si že to bylo tím zážitkem z kina, které jsem navštívil po x letech. Polovinu filmu jsem se nudil i když je pravda, že ústřední dvojice je opravdu momentální špička mezi herci. Snad to příště bude záživnější Quentine, to co tě nejvíc zdobí (režie a scénář) zde chybělo. ()

SAINTS

Velmi dobre natočene,zabavne a Di Caprio a Pitt su vo svojich rolach skvely.Dobre boli aj tie ukažky z nikdy nenatočenych filmov a v zavere ten plamenomet.Tarantino asi nebude milačik feministiek. ()

johnsnow odpad!

Mierne sklamanie. Vzhľad, herci, atmosféra, tie cool autá, to zákulisie Hollywoodu. To všetko je topovka. Ale jednak v závere som čakal väčší masaker keď je to Tarantino. No a úprimne povedané chcel som vidieť ako zmasakrujú Tateovú. Takže záverečných 20 minút je pre mňa o hovne, ale všetko predtým je top. 4* zaslúžene a pásaž s Brucom, no to som skapíňal od smiechu. Po druhom zhliadnutí mením na odpad. Sorry ale ako študent histórie nemôžem prekúsiť to prekurvovanie. ()

ostravak30

Chápu, že příznivci, ba dokonce milovníci, filmů Quentina Tarantina jsou nadšení. Já však toto nadšení nesdílím neboť ani po shlédnutí netuším o čem film vlastně je. Sám Tarantino se vyjádřil tak, že nejprve přemýšlel o postavách a teprve pak o ději. A že film vlastně nemá žádnou hlavní dějovou linku, ale je to pouze série epizod z doby, kterou má rád. A je to vidět. Leonardo DiCaprio už není zdaleka taková hvězda, jako byl dříve a Brad Pitt jako jeho kaskadér tudíž také moc ne. Společně tak berou vše, co se nabízí. A pak následují historické filmové postavy, z nichž znám jen některé, jako legendárního Steva McQueena a ještě tak možná Romana Polanského. Problém je, že narozdíl od ostatních jsem jaksi nepoznal žádné historické události. Například Spahn's ranch ani celou komunitu jsem opravdu nepovažoval za ekvivalent rodiny Mansonových. To jsem se dozvěděl až ze zajímavostí. I to, že závěrečná scéna je zase ztvárněním zabití manželky slavného režiséra právě členy rodiny Mansonových. Možná bych se pak na film díval jinýma očima. Já vidím především stárnoucí, chlubící se hvězdu, která se ještě pokouší nastartovat svou kariéru, stejně jako stárnoucí kaskadér a plno skutečných osobností. K tomu klasika té doby, večírky, drogy, hodně kouření, hodně sexu. Sto šedesát minut je ale moc dlouho na takovýto film a tak jsem se nakonec pronudil ke konci. Dvě hvězdy dávám za herecké obsazení. Nelze kritizovat skvělé herce za jejich výkony, jak DiCaprio tak Pitt jsou výborní herci, společně s ostatními. Ale ne všechny filma Tarantina chápu, co jimi chtěl říct. U tohoto se řídím tím, co sám prohlásil a co jsem zmínil už na začátku, tedy nulový děj, jen zachycení doby a několika epizod ze zmíněných let. ()

RigorMortis

Na to, že ma film najprv trocha vydesil svojou dĺžkou (a to som jeden čas fičal na kórejských, kde to pod dve hodiny skoro nešlo) ubiehal naozaj rýchlo. Ani hromada známych hercov nebila do očí, ako to občas býva. "Spomienka" na 60. roky s dobrým obsadením a soundrackom. Akurát je škoda, ako bol vo filme vykreslený Bruce Lee, údajne sa voči tomu ohradila aj jeho dcéra. ()

JosefTomas

Mé obavy se rozplynuli po úvodních titulcích. Tarantino je tímto filmem opět na vrcholu svých sil a servíruje vizuální bombu, která má nejlépe napsané postavy za celou dobru kariéry (Brad Pitt nebyl nikdy víc cool). Pokud máte filmová 70. léta v malíku, čekají na vás velmi hezké odkazy na tehdejší dobu, včetně pár cameo rolí, které vám vykouzlí úsměv na tváři. Ten zbytek ale i tak dostane velmi dobrý film, kde se prohlubuje vztah hlavních hrdinů a finální katarze je jen třešničkou na dortu. Tarantino prostě umí a ti, co mu nevěřili, byli velmi skeptičtí. ()

MartinTerran

Celý film jsem si říkal o čem to vlastně je a proč vlastně byl natočen. Je to jakoby životopisný, ale nic moc se tam neděje a děj jen plyne. Zato konec je brutální, Tarantinovský. Herecky to bylo zahráno dobře. Hodnocení: 74/100. ()

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film