fafejt001

Jelikož jsem viděl kdysi originál a byl to teda nářez , tenhle pokus byl vcelku důstojný . Oba kluci se snažili , leč na původní hrdiny nemají . Tudíž kdo neviděl původní verzi , asi bude spokojen . ()

Brk

Njn, kdo by dneska koukal na 45 let starej film, že jo. Je třeba to natočit znova. Čárlí a Rami jsou fajn, ale Dastin a Stýv jsou prostě lepší. Tak syrově a živočišně už to dneska jen tak nikdo nenatočí. ()

e_Fox

Charlie Hunnam jako nový Heath Ledger! Bez shlédnutí originálu hodnotím velmi kladně, jeden z top filmů o útěku z vězení. Hvězda dolů za velmi viditelné kulisy Paříže, když se děj přesunul do přírody a vězení, tak už se na to dívalo o dost lépe. ()

moriero

Jsou kultovky, které by nikdy neměly mít remake. Nový Papillon k nim naštěstí nepatří. Tohle se mi líbilo víc jak originál. I když srovnávat tyto dva snímky není moc fér. Jsou jako přes kopírák. Tady to vlastně mohlo pohořet hlavně na nesouznění mezi oběma hlavními protagonisty. Chemie naštěstí zafungovala a oba kluci udělali čest jak Stevovi tak Dustinovi. Rami se věrně držel původního charakteru. U Papiho jsem byl ale napnutý. McQueen je prostě McQueen, mlčenlivý řízek z oceli. Ale Hunnamovo pojetí mladého berana, co jde hlavou proti zdi, bylo příjemné osvěžení. P.S. Moje životnost v té kolonii by byla asi 15 minut. ()

`barocco

Z nadprodukcie ktora sa momentalne toci v dnesnej dobe kde si kazdy moze za par pesos realizovat svoje reziserske sny bez ohladu na to ci na to ma je remake Molylika urcite jeden z pocinov ktory neurazi ale vdaka ustrednej hereckej dvojici, rezii ktora vie ako tahat pribeh, pocin hodny vzhliadnutia. Odmena je vyvazeny pribeh bez zbytocneho sentimentalneho balastu avsak verne dodrziavajuci dobru tradiciu ze dvaja hraci na placi spravia divadlo lepsie ako ked to taha len jeden herec osamotene. Urcite neurazi. Kaslite na to ze vraj klasika sa neda znovu natocit. Je to mytus. Umenie nie je umenie nemozneho ale umenie mozneho. ()

Georgeus

přislo mi to v nějakých ohledech lepší než původní originál, ale ti herci se tam fakt nehodili. Maskéři se taky měli mnohem více snažit. ()

Skylwalker42

Jsem nadšenec původního filmu a moc se mi do tohoto remaku nechtělo. Nakonec jsem se překonal a zhlédl to. Výsledek vůbec nebyl špatný. Hlavně co se týče hereckého obsazení. Ale je to však zbytečná předělávka. ()

Saxos

Nejsem příznivcem remake. Tohoto hrdinného názvu pro nové zpracování staršího díla /filmu, písničky, hry/, který hodně směřuje k plagiátorství. Pro mě je to prostě druhák, který se konzumuje velmi obtížně a z nouze. ()

Liskule

Je to o trošku lepší než předešlé ztvárnění. Ale třeba Louise Dega se mi více líbil v podání Dustina Hoffmana. ()

v.indruchova

Pořád v něčem srovnávám se starým filmem. Tam mi přišel více procítěný vztah těch dvou věznů, že až dojímalo. Tady ten pocit takový vůbec nebyl. Hezký vizuál díky dnešním technologiím. Herecky slušné. ()

0kozel

Je to sice kvalitně natočený film i s dobrými hereckými výkony, ale člověk si prostě stejně nakonec řekne, že původní film je mnohem lepší. ()

brasek

Tento remake sa nepodaril. Zo začiatku to ušlo, ale potom miesto džungle nám filmári ponúkajú francúzsky vidiek, postava Motýlika nie je dôveryhodná, nemá potrebný šarm a po dvoch rokoch v samotke vyzerá dobre či je iba chabo nalíčený a príbeh absolútne postráda emócie. ()

Astonko

Tentokrát som na tom rovnako ako EvilPhoEniX, originál som nevidel takže porovnávať nič nebudem. A teraz, keď už som odbremenený od takýchto povinností, môžem s kľudom povedať, že sa jedná o naozaj skvelý film. Príbeh, i keď nie úplne originálny, obsahuje viac pozoruhodných inovácií, ktoré ma celých 133 minút držali pri obrazovke. Ide vlastne o epický výpravný film, ktorý zahŕňa viacero minipríbehov, naväzujúcich na seba a zobrazujúcich tak jeden veľmi neobyčajný život ťažko skúšaného človeka. Technicky tiež nemám čo vytknúť i keď v tomto smere sa nič nové nedeje. Určite sa k filmu ešte niekedy vrátim ale najprv sa vrhnem na knihy 7.7/10 ()

Siki10

O dvě třídy horší než verze z roku 1973.Není zde zachycena krutost a nechutnost a taková touha po svobodě jako v původní verzi.Hunnam se nedá srovnávat s McQueenem a Hoffman s Malekem = nesrovnatelný!Jako celovečerní film dobrý a koukatelný,ale pokud neznáte původní film!! ()

Kozlowski8

Vcelku vydařený remake, který má docela spád, nenudí a Charlie Hunnam a Rami Malek se činí. Ve všech aspektech nadprůměrný snímek. 70%. ()

kolly13

Je a není to remake. Zdánlivě nesourodá dvojice vykresluje příběh o přátelství, silné vůli a strádání tak věrohodně, že není potřeba srovnání s legendární předlohou a směle si může žít vlastní filmový život. Hunnam je tahák, ale Malek ho skvěle doplňuje a tím celý příběh dostává novou úroveň o nehomosexuální citu mezi muži. ()

LencaN

Teda nevím, ale já vylézt po x letech ze samotky, tak asi sotva pletu nohama a počítám víly kolem sebe. To utrpení bylo herecky docela odfláknuté. Díra byla asi lážo plážo. Ale jinak to bylo hezky natočené. Celou dobu byl člověk napnutý, jestli se jim nakonec podaří utéct nebo zkysnou, ač někteří nevinní, v tom trestaneckém táboře. S Charliem Hunnanem jsem měla trochu problém ten, že byl opravdu až moc v pohodě, ale jinak herecky je fajn. Rami Malek mě trochu vytáčel, jak vyvaloval oči, ale možná to dělaly hlavně ty brýle. Kolem a kolem to bylo povedené historické drama. Největší mazec je, že příběh je podle skutečné události. Morové rány na ty, kteří něco takového byly schopni lidem dělat. ()

KolarikKing

Původního Motýlka jsem neviděl, takže nemůžu porovnávat. Ale po zhlédnutí této verze asi ani nepotřebuji vidět originál. Pro mě je tato verze perfektní. Úžasný příběh o naději a vytrvalosti přežít. Velká škoda, že je tento snímek tak přehlížený. 9/10 ()