Pomsta

Bohatí milující tatínkové od rodin se jako každý rok sejdou uprostřed pouště, aby posílili své mužství a vybili stres pořádným lovem. Tentokrát si ale jeden z nich přiveze milenku, neuvěřitelně sexy lolitu, o níž se rychle začnou zajímat i ostatní... Věci se vymknou kontrole a oni nechají umírající dívku uprostřed pouště... Té se však podaří sebrat poslední síly a chlapský výlet se změní na nemilosrdný lov... (Bohemia MP)

666Carnage

Parádní francouzská jízda v hororovém stylu typu najdi a zabij. Jednoduchý film o 4 hercích ale tak parádně natočený. Ten styl, kterým to bylo natočený byl fakt hodně cool. Samoléčení v jeskyni nebo vytahování střepů z nohy bylo hodně drsný. Konec pak nemá chybu a je to jedna velká krvavá lázeň. Tohle mě chytlo a nepustilo celých 100 minut a já sem tý frajerce hodně fandil. 75% ()

Eraserhead

Na to, o jak neoriginální námět jde, to mělo mít o 20 minut méně. Pak by se dalo napsat, že jde o svižnou "rape and revenge" jednohubku s řádnou porcí brutality. ()

Gogo333

Francouzská kopie I Spit on Your Grave. Vizuálně trochu líbivější, ale Spit mi přišel silnější a trochu víc využil tématu. Není to špatný, ale znova si radši pustim něco jinčího. ()

Corpsegrinder

Rape/revenge subžánr hororu už je dnes trochu z módy, tohle je ovšem parádní moderní pojetí kterýmu nechybí humorná nadsázka, téměř splatterový gore a hlavně mozek. Reality se moc nedržíme což film sám dá najevo a tak nezbejvá nic jinýho než se bavit. Hlavní hrdinka je dobrá, žádnej terminátor ale naopak uvěřitelně dělá chyby, se zbraní se učí atd., i tu fénixovskou symboliku jsem filmu připustil. Scéna kdy tripuje v jeskyni jako by vypadla z Evil Dead. Zabití mohlo bejt víc, ale i na ty tři co zde jsou film nabízí víc než dost krve a v závěru se zbarví do ruda celá chodba. Na horor je to i dobře natočeno, ten čistej a barevnej obraz je skoro až protipól tohohle žánru, ale možná tim to je tak zajímavý. K tomu tradičně po francouzsku elektronickej hudební doprovod plnej synťáků. Místama trochu kolísá tempo ale jinak dobrý. ()

Adramelech

Aby si člověk tenhle film aspoň trochu užil, musí rezignovat na veškerou logiku. Uvažuji, co bych v něm mohl pochválit. Už to mám: slečniny náušnice ve tvaru červených pěticípých hvězd! Takže to jsou celkem dvě hvězdičky. ()

Patrik256

Rozpočet_ ? milionov dolarov // Tržby_ ? miliona dolarov // Tržby v ČR*_ 126 368 KČ // Diváci v ČR_ 828 // Tržby v USA*_ 46,023 dolarov ()

TERRORDROME

Halucinačná francúzska variácia na klasickú tému pomsty s príchuťou Ramba v dámskom spodnom prádle. Hrdinka spadne zo skaly a napichne sa priamo cez stred, ale prežije to lebo asi nemá chrbtovú kosť, pochoduje tretinu filmu s konárom v bruchu, zasviní polovicu púšte 40 litrami svojej krvi a vypáli si znak orla do diery v pupku rozžeravenou plechovkou od piva... a zabije tie tri šialené žabožrútske hovädá. Proste čistý realizmus, kvílivo dunivý soundtrack a chuťovkové scény ako vyťahovanie skleneného črepu z nohy ktorý je tak hlboko že si tam ten neurotický chudák musí vopchať ruku až po lakeť. Audiovizuálne podmanivé, dobre zahrané a s kamerou prekliate detailne zaberajúcou veľké otvorené rany či spuchnuté mŕtvoly vo vode. Je zaujímavé že spomedzi toho všetkého nie je možné nespomenúť ten dlhý záber spredu na nočnú jazdu motorkou podporenú osemdesiatkovými synťákmi. Snáď mohla byť lepšie natočená samotná akcia a dvaja z troch záporákov zdochnú značne nenápaditým spôsobom, čo ma udivuje pri všetkom tom zobrazovanom ultranásilí. Každopádne to bolo ultimátne víťazstvo formy nad obsahom. ()

Disease

Jedna hvězdička za některé opravdu dobré momenty z hlediska formy. Obsahově je to neskutečná sračka, proti které je např. I spit on your Grave (to původní) téměř Bergmanovské drama. ()

MiaMahoney

Jak to asi může dopadnout, když se v hnusné, funkcionalistické vile uprostřed Pouštních Depkovic sejde bárbínoidní pichna a parta čuráků s patologickou potřebou dokazovat svou dominanci skrz teleskopická hledí a jiné válcovité předměty? Docela povedenou, krvavou jízdou, samosebou! Na první pohled jasná studentka Oxfordu se vcelku brzy ukáže být chytřejší, než dává tušit barva její hřívy a pod taktovkou feministické režisérky, která už se zajisté třepala, až nechá dát na frak těm testosteronovým zmrdům, se mění v pomstychtivé, vraždící monstrum, neohrožené podobně jako Kroftovic Larva. I přes veškerá PéPéčka (pravděpodobnostní pičoviny) a DéVéeSka (díry v sýru), které tak moc vadily chudákovi samozvanému hororovému "expertovi" Psychorovi, se jedná o zábavnou a napínavou akcičku... A jak to asi může dopadnout, když se ozve zdejší parta "erudovaných" kritiků a pozérských artových ufounů, pro které není film dostatečně sofistikovaný a kurví mu proto rejtyng? Inu, jak jinak, než že jim se vztyčeným prostředníčkem vzkážu, ať si laskavě ve své nabubřelosti a egomaniactví alespoň zkusí uvědomit, že si pustili akční thriller a ne dadaistickou uspávačku hadů od Tríra, vhodnou akorát tak pro ufounské studenty filmových fuckult a uměnovědných studií, a jsou-li schopni alespoň špetky sebereflexe, upraví hodnocení v rámci dotyčného žánru! A protože jsem hodná teta Mia, přikládám i návod, jak k tomu přistupovat: Tedy, milí artoví hnědopichové, zaprvé, před stisknutím tlačítka "play" si uvědomte, jaký druh filmu jste si vybrali. Pokud jste ve slovníku dospěli pouze k písmenku "A" jako "abstrakt", "alegorie", případně "asperger" nebo "afektovaná artová abominace", nevadí, bude vám to stačit, neboť jste si zvolili film s označením "akční". To většinou znamená takový filmový počin, u kterého nemusíte zrovna moc namáhat mozkové buňky, tím méně ty vaše ufounské. Pardon, samozřejmě chci říct umělecké. Počin, od kterého nemáte přehnaná očekávání a nad kterým se chcete prostě jen bavit a vypnout. Pokud jste ve slovníku dorazili až k písmenku "T", jako třeba prostě jen "trapný", všimněte si slova "thriller" a zkuste chvíli potrápit své ctěné mozkové buňky, co by to asi tak mohlo znamenat. Zadruhé, po shlédnutí filmu si zodpovězte základní otázky, tedy: "Opravdu mě to i přes těch pár nelogičností nepobavilo?", "Mám stále nutkání hledat metafory, alegorie a jiné ufounské hnidopichárny v prostém akčňáku?", "Skutečně čekám dlouhé záběry z rozličných úhlů, doprovázené dramatickou kakofonií?" Jsou-li vaše odpovědi "ne-ano-ano", pak se, prosím, z databáze odhlašte a zachovejte si dekórum tím, že svoje artové pozérství spolknete a na to hodnocení prostě klikat nebudete. Compris? ()

Garch

Kamera, zvuk... všechno ok. Ale, Co? - Saruman nepřežil, co ona rozchodila. Navíc měla v zásobě tak padesát litrů krve a hlavně věděla, že: pokud jsi nabodnutý na větvi, rozdělej pod sebou oheň... ()

Hernycztek

Tak tu máme po delší době přírůstek z kategorie Rape and Revenge a je jen dobře, že právě z Francie, protože jestli má někdo točit exploiťáky, jsou to právě oni. A tohohle si cením o to víc, že je to suverénní eRko. Při promítání se mi hned vybavilo americké Savaged, ale zatímco to bylo emotivní a vážnější, tohle má lehce úsměvný průběh a hraje to hlavně na brutalitu. Mně to ovšem nevadilo, protože to bylo brutální přesně tak, jak to mám rád. Z lidí tekly doslova proudy krve a měli velice tuhý kořínek, takže trvalo než zemřeli. Některé záběry kamer jsou opravdu nádherné. Odehrává se to v překrásné poušti a obrovské vile, má to moc dobrou hudbu a přímo luxusní gore scény. Především závěrečné atmosférické bludiště je něco, co musí každý hororový fanoušek vidět. Samozřejmě pokud si někdo neholduje v podobných ,,řezničinách,'' bude to pro něj kravina bez logiky. ()

wampire23

Nechápem prehnaný hype okolo tohto snímku. Variácia na klasický rape revenge flick s vyššou kamerovou a zvukovou value, kedy forma totálne víťazí nad obsahom. O zápletke filmu sa netreba rozpisovať, tá je stokrát obohraná. Trojica mužov vs mladá krásna slečna. A od začiatku vieme, kto bude víťazom. Ono to naozaj vyzerá ako light verzia Tarantina, snaží sa to byť niektorými obrazmi a metaforami až s filozofickým presahom, ale to je rovnako veľkohubé, ako Aronofského Matka. Klasiky ako Last house on the left, I spit on your grave sú oveľa lepšie, zábavnejšie a uveriteľnejšie. Rozhodne to nie je také brutálne, ako mnohí opisujú a väčšina gore scén je oproti spomínaným klasikám ,,miernejšia". Na jedno pozretie neurazí, ale naozaj nič viac. ()

psychous3

Totální bullshit, naprostý ignor téměř všech poznatků fyziologie (např. vnitřní krvácení atp.)... jediné co je dobré, tak to je místy kamera a hudba... ()

MIMI.kry

Pár mužů si původně jenom přišlo užít do luxusního pouštního ranče. Konkrétně ženatý Richard si přivezl na chvilku milenku a pak měl nastat lov zvířat s pomocí kamarádů. Vše se změní, když o něco dříve přiletí právě zmiňovaní kamarádíčkové, s odpuštěním dvě vypatlané bestie, které by jen tak mimochodem běžně inteligentnímu muži nestáli pomalu ani za pozdrav. Ti začnou dělat blondýnce potíže. Proč se s těmito vymaštěnými týpky úspěšný zbohatlík baví, není vysvětleno, jako řada věcí v tomto snímku. Prostě přijeli, dívku sexuálně napadli a Richard došel po jejím znásilnění kdovíproč k názoru, že je nejlepší se milenky zbavit. Nepátrejte po tom proč, když on se na útoku nepodílel, možná se obával, aby mu nezačala komplikovat manželský život. Strčí jí tedy raději z útesu dolů a myslí si, že je o potíže vystaráno. Místo její smrti však nastává vyvražďovací honička po poušti. Blondýnka nemá na svojí obranu vůbec nic, kromě hlubokých zranění a muži jsou obdařeni auty i zbraněmi. Nemá smysl řešit logiku, divák prostě musí vypnout mozek a užívat si nenáročného akčního thrilleru s atraktivní herečkou, pokud je na podobné kratochvíle stavěný. Takový tip diváků bude spokojený a bude se dobře bavit. Podle recenzí měla být Pomsta údajně filmem skoro pro každého. Muži se určitě pokochají pohledem na sexy herečku a modelku Matildu Annu Ingrid Lutz a užijí si pořádný akční nářež. Ženské divačky se podle některých recenzí mohly zase ztotožnit s naoko slabou lolitou, která se nenechá zneužívat fyzicky silnějšími muži s pochybnou morálkou, jen tak snadno se útočníkům nedá, má velkou sílu i vůli v nehostinné krajině přežít, do čehož se tedy musí započítat i nezbytná pomsta, aby útočníky a pronásledovatele postupně v rámci přežití vyeliminovala. Transformuje se do neporazitelné superhrdinky. To je ještě O.K. Některé recenze však zašly ještě dál. Mluvily o nějakých přesazích, feminismu a prvcích, které zde najdete jen opravdu stěží. Jde maximálně jen o vzrušující akční jízdu, ale víc od toho opravdu nečekejte. Na filmu jsem byla před lety v kině a byla nejdříve poněkud zklamaná, viděla jsem jen běžnou, nepříliš originální honičku v nehostinné přírodě, na opuštěném místě a krvavej boj o přežití. Pokud však přistoupíte na to, že od filmu víc než právě toto nedostanete, můžete jít do čísel nejvyšších. Něco do sebe film trochu má, jisté drobné kouzlo, nevím, snad je to tim místem (poušť), snad herci, takže pokud přistoupíte na pravidla zjednodušeného scénáře a víc než hru na honěnou neočekáváte, možná se nudit nebudete. Počet hvězd jsem nakonec navýšila. Kdysi jsem uvažovala dokonce i nad jedinou, ale po dvou letech musím říci, že jsem na film ještě kdovíproč úplně nezapomněla, takže strkat ho do černých procent nemusím. ()

Jaroslaf

Snímek, co mohl být výborným rape n revenge movie sráží zejména absolutní nelogičnost děje a scén. Velmi špatný střih, obzvlášť ze začátku, bil do očí. Líbilo se mi kreativní využití peyotlu, což je známý halucinogen oblíbený například u Jima Morrissona, ale neměl jsem tušení o tom, že funguje i jako silné analgetikum :D Na hlavní představitelku se hezky dívalo a hrála obstojně, ale žádný zázrak to nebyl. Hudba byla slušná, ale zas nemusela být v uplně každé scéně. Film byl celý takový nevyvážený...škoda! ()

Massaro74

Čtyři herci, 150 litrů krve a sto minut nudy v poušti aneb pomsta jednoduché lolitky proti třem ozbrojeným lovcům... Jen díky Matyldě Lutz, které to moc slušelo, se na to dalo koukat... ()

bolan

Na to, že umřeli "jenom" 3 lidi, je tam krve jak ze stáda buvolů. Otázkou není co dělá taková holka v takový díře, ale co dělá taková díra v takový holce. Ale jo, jsem si naprosto vědom, že nejde o nic výjimečného, že jsme to všechno už x krát viděli, že to postrádá logiku a celý je to dost přehnaný, ale jsem fanoušek exploitationu a z nějakýho záhadnýho důvodu mě to celkem bavilo. ()

fisus

Ano,je to kravina,blbost,nelogická blbina,ale mě to přišlo vtipné a bavil jsem se.Asi jsem měl zrovna náladu vymýt si mozek nějakou ujetinou z Francie a sedlo mi to.Tenhle film opravdu nelze brát vážně.Pokud se někdo rád hrabe v tom,co je logické a co není,co je reálné a co je nesmysl,tak bude při tomhle snímku špačkovat ,jak kaučukový dědek.Ale kdo se rád zasměje nad absurditou,nad tím,co všechno hlavní hrdinka vydrží a nad tím,jak se pavouk utopí v moči,ten si bude libovat.Nemůžu si pomoct,ale při odchodu z čsfd projekce ve Francouzském institutu jsem ještě na václaváku zaslechl,jak bylo super vypálit si díru v břiše plechovkou od piva :-D ()