Pomsta

Bohatí milující tatínkové od rodin se jako každý rok sejdou uprostřed pouště, aby posílili své mužství a vybili stres pořádným lovem. Tentokrát si ale jeden z nich přiveze milenku, neuvěřitelně sexy lolitu, o níž se rychle začnou zajímat i ostatní... Věci se vymknou kontrole a oni nechají umírající dívku uprostřed pouště... Té se však podaří sebrat poslední síly a chlapský výlet se změní na nemilosrdný lov... (Bohemia MP)

bolan

Na to, že umřeli "jenom" 3 lidi, je tam krve jak ze stáda buvolů. Otázkou není co dělá taková holka v takový díře, ale co dělá taková díra v takový holce. Ale jo, jsem si naprosto vědom, že nejde o nic výjimečného, že jsme to všechno už x krát viděli, že to postrádá logiku a celý je to dost přehnaný, ale jsem fanoušek exploitationu a z nějakýho záhadnýho důvodu mě to celkem bavilo. ()

fisus

Ano,je to kravina,blbost,nelogická blbina,ale mě to přišlo vtipné a bavil jsem se.Asi jsem měl zrovna náladu vymýt si mozek nějakou ujetinou z Francie a sedlo mi to.Tenhle film opravdu nelze brát vážně.Pokud se někdo rád hrabe v tom,co je logické a co není,co je reálné a co je nesmysl,tak bude při tomhle snímku špačkovat ,jak kaučukový dědek.Ale kdo se rád zasměje nad absurditou,nad tím,co všechno hlavní hrdinka vydrží a nad tím,jak se pavouk utopí v moči,ten si bude libovat.Nemůžu si pomoct,ale při odchodu z čsfd projekce ve Francouzském institutu jsem ještě na václaváku zaslechl,jak bylo super vypálit si díru v břiše plechovkou od piva :-D ()

Eratashi

Jednohubka - akční, krvavá, drogová. To je první film, při kterém jsem poprvé pocítila, jaký to je pocit lovit člověka. Asi to bylo kvůli hlavní roli - ženské. V ostatních filmech vždycky loví muži. Netuším proč, ale připomnělo mi to historku o Nejnebezpečnější hry Zodiaka a taktéž jednu zajímavost z filmu Predátoři (2010): Slovy "Není lovu, jako je lov na lidi. A ti, kteří dlouho loví ozbrojené muže s nadšením, už nikdy po něčem jiném nezatouží," citoval Royce (Adrien Brody) při debatě s Isabellou (Alice Braga) Hemingwaye, kterému kdysi tento citát řekl nejúspěšnějšímu ostřelovač ve vietnamském konfliktu C.N. Hatchcock. ()

gulista

Subžánrová pauza opäť zaplnená zaujímavým, štýlovým a znamenitým rape & revenge thrillerom. Potešia nadštandardne dlhšie zábery a fajn soundtrack. Záverečných pätnásť minút silne vyhrotených, intenzívnych a ultrakrvavých. Ako bonus je tu neustále a sexi snímaná Matilda Lutz (v závere však dochádza k obráteniu rolí), ktorej to sekne ako blondínke, tak aj hnedovláske. Revenge tak v mojich očiach zhadzuje len pár nelogickejších momentov. 65% ()

Bozvav

V podstatě blbina, ale dobře udělaná, nadupaná testosteronem a vcelku brutální akcí. Hlavní hrdinka je kočka s nejméně 15ti životy. Ti tři si svůj osud plně zasloužili, ale jí to následné vysvětlování, proč jsou na maděru taky nezávidím. Za mne 55%. ()

Israha

Artově natočený rape-revenge film? Papírově kombinace, která za žádnou cenu nemůže fungovat, ale opak je pravdou. Obával jsem přílišného důrazu na uměleckou stránku, ale Revenge je nakonec stylovou, velmi drsnou a brutální jízdou, která si nebere servítky ani vůči postavám, ani vůči divákovi. Vůbec všechny násilné scény opravdu "bolí", nepříjemně se táhnou a kamera nikdy neudělá ústupek ve formě odklonění se, vše do detailu vidíme (a nejdrsnější je nakonec paradoxně "obyčejný" střep v noze, protože jde o druh bolesti, kterou člověk tak nějak chápe...na rozdíl od nože v oku či nabodnutí se na klacek), a všechno je doplněno opravdu štědrým, až přehnaným množstvím krve, přesně v duchu moderní francouzské exploitation školy. Přerod trojice chlápků do záporáckých rolí je v rámci žánru docela uvěřitelný, zkrátka neovládnutí pudů, panika, zkrat, a už to jede (a navíc jsou všichni správně odporní, zejména otylý Bouchede jakoby vypadl někde z nějaké 80s buranské vyvražďovačky); a k oběti si postupem času (vlastně už od podpálení keře, to bylo hodně drsňácké) najdete sympatie, i když jich v úvodní poloze přihlouplé zlatokopky také mnoho nevzbuzuje. A tu a tam se objeví chutný dotek záměrné brakovosti, jako třeba v dokonalé scéně halucinogenní noční můry. Je jen škoda, že se film někdy zbytečně zasekává u poetických záběrů krajiny a nicneříkajících dialogů, a nedaří se mu udržet drásavé napětí a pocit bezmoci po celou dobu, po každé drsné scéně přijde vždy nějaká forma odlehčení. Pak by to s přehledem bylo na plný počet, protože by v rámci žánru nabízel přesně to, co je potřeba. ()

Deleatur

Plusy: Lutzová - typově i herecky. Pánové jí skvěle sekundovali. Závěrečná scéna, ve které (i díky režisérce) hrál herec zcela nahý a nepůsobilo to trapně. Soustředěná režie, díky které film odsýpal, a žánrová čistota, díky které skvěle gradoval. Mínusy: Obsah. Nevěrohodnost přežití a následného boje s takovými zraněními. Hodnocení: 84%. ()

jorgus

Začátek hodně slibný, ale od cca 20minuty kdy mě to mělo začít bavit tak to pro mě skončilo.. spousta nelogicky věci.. kdyby jen jedna ale tam bylo vše.. od nesmrtelnosti hrdinky až po nahodile potkavani postav na prostorách pouště.. :( ()

KosiR_ksr

Slečně z tohoto filmu by se nerovnal ani Rambo, pokud by v některém svém pokračování pilotoval vrtulník jednou rukou a ještě ne svou a současně si s ní zvládal zaškrtit pahýl své vlastní ruky poté, co mu ji ustřelili. Tento film je béčkovou verzi Johna Ramba vyšperkovaný brutálními scénami. Zajímavý počin, který pro mě úplně nefungoval - 50% ()

KNTRFKT

Tenhle film můžu asi vnímat dvěma způsobama: 1) přečtu si, jak bych ho měl vnímat a tak ho taky vnímám, protože jsem pozér bez vlastního názoru a umim jenom papouškovat stokrát vyřčenej patos a nebo za 2) Mrknu na anotaci, popřípadě trailer a protože jdu čumět zadarmo, je mi jedno na co jdu, páč je to zadarmo a já se nechám překvapit/možná budu čumět jak tele na nový vrata. Tak já jsem nakonec ta dvojka. Dvojky jsou stejně lepší než jedničky-to ví přece každej! Připomnělo mi to I spit on your grave, kterej jsem ale neviděl celej, respektive jsem viděl menší půlku, jelikož tenkrát vypad proud a my, jako každej druhej americkej zbohatlík, nemáme záložní generátor. Už u Hrobu jsem si říkal, že vlastně nevim, jak na to celý mam pohlížet a tady se mi to v podstatě u Pomsty potvrdilo. Ať mi nikdo neargumentuje subžánrama a nesmyslama. Když je něco dobrý, tak mi to prostě vypálí oči a nemusim to chápat tak, jak mě to někdo chápat nutí-v rámci mantinelů a bezbřehýho ohraničení, což mě na tom právě nejvíc sere. Ono to vlastně podle definice, prej, nemusí mít nikde nastavenou míru únosnosti a nic nemusí bejt vysvětlený-cílem je teda jenom čumět a honit si nad litrama krve. Tohle všechno se ale dá udělat i s jistou dávkou logiky a držení se reality (aspoň trochu). Co mi ten film pochcává sekundárně, je fakt, že nevim, jestli to měla bejt komedie/mělo to bejt krimi-thriller, nebo to do sebe mělo nějak difundovat. Proč někdo předvádí násilí na ženských tim stylem, že v jedný minutě působí mravokárně a až moc strnule říká, jaký jsou chlapi svině a v druhý minutě si z toho vlastně dělá prdel a celou scén před tim prakticky degraduje? Jelikož nejsem zapšklej zmrd a usoplenej puritán, tak jsem se častokrát zasmál. Tady se ale z komentářů dozvídám, že jsem tim vlastně dával najevo svou domnělou inteligenci. Lol. Tenhle film mi naopak přijde vhodnej pro lobotomní mozky. Je to celou dobu jak na houpačce a ve finále pozbývající smyslu. POZOR, TEĎ VŠECHNO VYKECÁM! Údajně skrytá symbolika, která vlastně moc skrytá není (za symbolistu považuju třeba Triera) podle mě nemá šanci nijak fungovat-ať už jde o neustále zabíraný "jablko hříchu", nebo hořící strom atd. KOuzlo symboliky tkví v tom, že není uplně zjevná, každej na ni hned nepřijde a je o čem se hádat. Tady je prostě desetkrát nasnímaný jabko z deseti úhlů, a leží si někde na stole bez situace, která by jeho vážnost mohla nějak podtrhnout. Co mi přijde dost v prdeli, že film tohohle kalibru je tak nejednoznačnej, že si třeba Helmutek musí hledat, co tim ta Metoo makrela vlastně myslela (teď jsem tu trochu exploatoval samice ryb-hospodářsky zneužil, ale nou hejt), což je podle mě špatně. ONa mixáž Ramba, Mad Maxe, Lary Croft a Spit on your grave nemusí bejt vůbec špatná, ale musí bejt evidentní, kam ten film míří. Třeba vyndavání střepu z nohy byla podle mě fakt hilarijus scéna, tady jsem se ale dočet, že to byl odkaz a symbolika (věřil bych, kdyby to natáčel Řezník, že je to symbol Mattoni, která ho pochcala)-já tohle ale prostě nežeru. To bychom pak mohli vlastně vymyslet tisíce subžánrů, točily by se filmy uplně o hovně, ale vlastně by to bylo super, protože tak je ten subžánr definovanej-teda vlastně definovanej není, protože se definovat nedá. A již tradičně, jak tomu v kokotinách bývá-pár nonsensů: totálně tupá holka podpálí v jinak relativně zelený poušti jedinej kmen stromu, na kterym je nabodlá, pomocí trsu suchý trávy a aniž by sama vzplanula, pomůže jí to k úniku/bazírování hlavního neandrtálce na vypínání klimatizace, která je podle něj nešetrná k životnímu prostředí/záhadný zmizení šakala z předního skla auta/časová posloupnost/typicky komediální honička v domě a další a další....Za mě prostě ne. () (méně) (více)

M.Myers

V hororech se dá odpustit ledacos, ale tady to bylo dosti přehnané. Rape and Revenge má vždy jasné schéma a proto záleží hlavně na provedení. Zde je to tři proti jedné. Vše se dalo stihnout tak maximálně za 80 minut a ne za 108. Sympatie si u mě nezískala žádná postava, ona byla čubka a tak se i chovala, tak se asi ani nemohla divit, že jí tam chtěli vojet. Jen ten tlouštík raději žral nějaký bombóny. K tomu, že postavy zde měli asi tak tři kanystry krve navíc, se nemá cenu vyjadřovat. A že ta holka byla asi terminátor, to taky nemá cenu komentovat. Prostě hovadina, kde se na pár výstřelů z brokovnice čeká 108 minut. Aby ne, když se sem vejde scéna jak pochcat pavouka například. ()

Rathalos

Dalsie francuzske mega-sialenstvo na filmovom platne,je pravdou,ze je to absolutne nelogicka,totalna debilina a blbost,ktora sa len tak nevidi,uz len ten pad z toho utesu by to ta zenska neprezila,ale zase tak zabavnu zalezitost som uz dlho nevidel,krvava,brutalna,drsna a obcas aj nechutna podivana,ktora je sprevadzana skvelou hudbou,zvukom i kamerou,pre mna urcite nezabudnutelna vec a samozrejme plne hodnotenie...:-) ()

Ivua

Keď niekam cestujete s úplne inými plánmi, avšak nečakaná búrka vám ich tak trochu skazí, môže sa stať, že skončíte v prázdnom kine na jedinom filme, ktorý je práve v ponuke - REVENGE. Cielene by som sa naň asi nevybrala, no musím povedať, že táto francúzska jednohubka rozhodne prekvapila dávkou (síce miestame až prehnane absurdnej) akcie, realisticky nechutnými krvavými scénami a aj napriek dlhej stopáži som sa príliš nezamýšľala nad tým, kedy to už skončí.. ()

Hapretor

Velmi nedůvěryhodná kopie filmu "I spit on your grave" apod. Kdyby to bylo myšleno jako parodie, tak se kvalitně zasměju. Ale ono to působilo, že to tvůrci myslejí vážně ... WTF !!! ()

Rockerman

Pokud se chcete pobavit, tak své logické myšlení a touhu po věrohodnosti hoďte daleko za hlavu. Anebo věřte, že ta kočka (a kočka to opravdu je!) má těch pověstých devět životů. Některé scény jsou natolik absurdní (mexické pivo, vytahování střepů z chodidla, závěrečná honička v domě), že to sklouzává až do parodie. Někteří lidé mají zřejmě ne šest ale aspoň deset litrů krve! A vůbec největší slabinou filmu je stopáž. Je tu tolik zbytečné vaty, že to ubírá na dramačnitosti. Jako jednohubka a pro milovníky "řezničiny" to stačí. ()

BOURQUE

„Raw“ film s tým najjednoduchším scenárom. Okrem „pomsty“ tu „hlbšie“ myšlienky nehľadajte. Slečna Fargeat si sadila na ultra-sexi M. A. I. Lutz, ktorá nesklamala. Kamery sú dostatočne ostré a „neboja sa“ z blízkosti vecí. Dostatočné litre umelej krvi a to jej použite reflektuje inšpiráciu od „predchádzajúcich velikánov“, pôsobiaci v tomto žánru. Ja osobne hlavne vytýkam to, že príbeh neobsahuje pár „nečakaných“ zvratov. P.S.: Od režisérky som taký film dávno nevidel. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

kkarx

Něco jako časová posloupnost režisérce asi nic moc neříká.Máme pravé poledne a než dojedou borci o pár metrů dál, tak se stmívá. Těžce zraněná holka téměř bez krve uteče na vysmažené poušti automobilu a třem lovcům, které pak expertně likviduje. Jako soft porno na začátku to fungovalo asi nejlépe. Po dopadu z 50 metrové výšky na strom už to byla jen totální kravina. Z podobných filmů, kde se loví lidé, mi utkvěl v paměti trochu jen Happy Hunting. A ten raději doporučím zájemcům o žánr na místo této břečky. ()

radaza

Jako komedie dobrý, ale to zřejmě nebylo cílem autorů. Scénář by se dal napsat 5 větami, ale režisérka roztahuje uměleckými záběry, takže se film vleče...a co je horší není to čekání na překvapující pokračování děje...ale na naprosto očekávatelný vývoj. Asi nemá smysl poukazovat na nesmysly, že podle filmu má člověk 10-15 litrů krve, lidi většinou rozchodí jakýkoliv úraz, kůže na chodidle se dá roztáhnout prsty a vytáhnout střep, brokovnice střílí kulky, motorka nepotřebuje benzin na rozdíl od auta atd. Hodně velká kravina, která měla skončit na DVD. ()