Pomsta

Bohatí milující tatínkové od rodin se jako každý rok sejdou uprostřed pouště, aby posílili své mužství a vybili stres pořádným lovem. Tentokrát si ale jeden z nich přiveze milenku, neuvěřitelně sexy lolitu, o níž se rychle začnou zajímat i ostatní... Věci se vymknou kontrole a oni nechají umírající dívku uprostřed pouště... Té se však podaří sebrat poslední síly a chlapský výlet se změní na nemilosrdný lov... (Bohemia MP)

Othello

4 hvězdy tak trochu z hladu, leč nadšeně. Jádro Rape&Revenge se za ta léta nezměnilo, jen násilníci už nejsou degenerovaní vidláci, ale degenerovaní, zajištěný bohatý měšťáci s rodinama. Hlavní parchant pak je katalogovej hezoun s vypracovaným tělem a takovou prdelí na bradě, že by se Ben Affleck rozplakal v koutě jak malá holčička. Není již třeba, aby se na tý nádheře vystřídalo celý stádo zvěře ((c) Řezník), ale jenom jeden hňup, kdy ten další je vinen tím, že se rozhodne znásilnění ignorovat a ten třetí tím, že se snaží situaci zahladit. Děvče však na mimosoudní vyrovnání zvysoka a vybere si cestu podstatně bolestivější, ale s o to větší katarzí. Úvodní zpruzelost z očividně nízkého bodycountu vyrovnává sadistická radost z každého zabití. Postavy mají v sobě desítky litrů krve, kterou chlístají na počkání. Zatímco v obvyklých filmech je průstřel ramena prakticky uzívanou záležitostí, kde se sotva natrhne košile, tady taková střelná rána vybleje dobrých osm litrů hemoglobinu a tím není rozhodně osud nešťastníka uzavřen. Vyndavání střepu z nohy musí být parádní kolektivní kino zážitek, obíhačka s brokovnicí po zakrvácené vile je skutečně to co od thrilleru očekávám a maskéři se na všemožných poraněních taky vyřádili. Nicméně uznávám, že těch 108 minut fakt nebylo třeba a film se často vykroutí z určitých situací hodně srandovním způsobem. Nicméně mstitelka s vypáleným fénixem na břiše z plechovky od mexickýho piva. To si dám kurva líbit. PS: potěší takové drobné pomrknutí směrem ke Kenu Russellovi. ()

Jenda

U některých scén se budete smát vduchu a některé scény jsou tak nesmyslné a připitomělé, že se budete smát nahlas. Zábavný krvavý revenge biják s holkou-nezmarem, která má svérázný způsob léčení a celkově asi i regenerace. A vůbec, ti lidé mají v sobě opravdu hodně krve... Navíc je to celé natočené ženou. ()

ARI50

Šel bych i do plných ale krásna prdelka měla štěstí že nevykrvácela a přežila takový masakr, jelikož ji droga pomohla. No film je zbytečně dlouhý ve směs to mohly zkrátit a taky se mi zdálo že až moc krve bylo ale nevadí, pomsta byla skvělá reálná a já se skvěle bavil musím sice přivřít oči u pár hodně nedomyšlených věci ale přesto spokojenost je a velká příště to fakt nepřehánět. ()

Necrotongue

Pomsta je filmem, který má v kolonce žánr uvedeno: akční/ thriller/ horor. Nevěřte tomu, distributor lže, jako když tiskne. Obě hvězdičky, které jsem filmu udělil, jsou za nechtěnou komedii, protože ničím jiným tento snímek není. Já už jsem viděl kdeco, ale slušivý piercing stromem, brokovnici, jež střílí na sto metrů bez rozptylu, a padesátikilovou mladou holku, která nemá před svým rozkošným nosíkem neustále mobil, to jsem ještě neviděl. Děvče je navíc odolnější než JCVD ve své nejlepší devadesátkové formě, vytahuje si z těla výše zmíněný kus stromu pouze špičkami tří prstů (kávu určitě usrkává s vytrčeným malíčkem) a ve chvílích bezvědomí či spánku do ní vstupují znalosti guerillového boje. Upřímně lituji každého muže, který se dostane k paní režisérce/ scénáristce příliš blízko. Dva kousky za to, že jsem se mnohokrát mocně zasmál. ()

JASON_X

"Neuvěřitelně sexy lolitka" je jen průměrně hezká duchoprázdná slepička a její proměna ve mstící se femme fatale je feministická a popkulturně artová nadsázka. Celý tenhle film je nadsázka, takže pokud se těšíte na nějaký realistický exploaťák, počítejte se zklamáním, Revenge je spíš černá komedie. Zajímavá režie v "bessonovsky" šíleném francouzském stylu, slušná muzika, několik roztomilých nechutností (vede tahání střepu z chodidla), spousty litrů filmové krve, jako večerníček uspokojivé. ()

matestlust

Pohodová, nenáročná, dobře natočená, příjemně odsýpající, poctivě krvavá, rape&revenge jednohubka. Nic nového pod sluncem, ale milovníka žánru rozhodně nemůže urazit. ()

ancientone

Klasické rape and revenge, veľmi neo-70-kové, grindhousové a sleazy, zároveň perfektne natočené a štylisticky našlapané. Úžasná symbióza obrazu, strihu a hudby. Fargeat navyše dokáže veľmi nenásilne (aký paradox) a vkusne akcentovať možné feministické tóny rape and revenge žánru. A tak nevzniká iba tradičná žánrová pocta, ale zároveň jeho aktualizácia pre nové, súčasné využitie. Ostrejšia, surovejšia, priamočiarejšia a tak nejak celkovo lepšia a vybrúsenejšia verzia prác Julie Ducournau. ()

Morholt

O nějakých patnáct minut delší, než by se slušelo, ale jinak nemám s tímhle rape and revenge se silným feministickým podtextem větší problém. Hodně se mi líbily vyprahlé pouštní lokace, ve kterých se utrpení všech zúčastněných znásobovalo. Fajn byla i survivalová vložka, ve které se z hlavní hrdinky stane něco mezi Rambem a Larou Croft. Jasně, bylo to přepálený, ale mě to sedlo. Gore je solidní a jestli mi něco utkví v paměti, tak to bude tahání střepu z rozříznutého chodidla. Z toho je mi blivno ještě teď. Je třeba ocenit i soundtrack, který připomíná diskotéku z 80.let a sem se parádně hodil. No a nakonec je tu ta zfetovaná Lutzovic holka zacákáná krví od hlavy až k patě, která zůstává sexy i když jí trčí z břicha špičatý klacek. 75% ()

ScarPoul

Nebyť nelogickostí bola by to celkom paráda. Natočené je to fajn a má to aj dobrú gradáciu. Finále je pekne napäté a využíva priestor v ktorom sa celý príbeh odohráva na maximum. Matilda Anna Ingrid Lutz je krásna, uveriteľná a neuveriteľne sympatická. Ostatní SOB majú zase dobre vykreslené charaktery a niekoľko prejavov zúfalstva. Ale kde je tá infekcia z vody? Kde je zacelenie rany na chrbte ktoré ma zaujímalo omnoho viac ako to na bruchu? Čo ten strom? Čo ten pád? Kde je tá bledosť pri toľko stratenej krvi? Niektoré rany sú umyselne gore a Fargeat ich potenciál využíva naplno. Ale žiadalo sa mi troška nápaditosti a nie také last minute survival. Prostredie atraktívne. Vizuálne pekné, zadoček nezabudnuteľný ostatné veci asi áno. Priemer. ()

BoPo

Krvavý, udýchaný, nelogický, feministicky uspokojivý lov na ľudskú zver. Pipka dokáže využívať finty za ktoré by sa nehanbil Bear Grylls a zároveň má odolnosť ako Rambo. Zároveň však zvláda hlúpo behať dokolečka ako škrečok, alebo sa vyložene vytŕčať na odstrel. Po vizuálnej stránke nemám žiadne námietky. Po hereckej stránke tiež nie. Všetku vynaloženú snahu zráža scenár, ktorý sa orientoval predovšetkým na to, ako tam dostať ďalší a ďalší priestor pre pekný záber. Pekná prdelka proste všetko nezachráni. ()

kepiash

‌Ano, film je předvídatelný, o tom žádná. Však už samotný název nám dává jasně na srozuměnou, co budeme v následujících desítkách minut sledovat. Ten příběh známe, viděli jsme jej už mockrát a odhadnout následující vývoj je pro nás snadné. Jedná o stále stejný John-Wickovský či Kill-Billovský námět, zde navíc omezený na naprosto základní "animální" motiv, neboť nás nerozptyluje ani prostředí (děj se odehrává v poušti) ani zbytečné vedlejší postavy (aktéři jsou pouze čtyři). Jenže pozor! Ono je to velmi dobře natočeno! Postavy jsou velmi uvěřitelné (tím myslím psychologicky, nikoliv svou "Rambovskou" nezničitelností) a díky velkému citu pro detail je skvěle gradováno napětí i v na první pohled nezajímavých scénách. Zkrátka na vzdory jednoduchému scénáři jsem si tuto, místy až Tarantinovskou jízdu užil více než bych býval čekal. ()

Idée_fixe

Ano, jistě, už to vidím. Naivní nanynka, vážící 50kg i s kufříkem šminek, pro kterou dosud největší starostí nejspíše bylo, zda jí bude ladit lak na nehty s kabelkou, a největší bolestí puchýřek po nových lodičkách, se jako zázrakem promění v Terminátorku. :-D Ačkoliv... Na druhou stranu - když člověk musí hrát v kostky se smrtí, a nádavkem jej někdo setsakramentsky nakrknul, může dejme tomu vyvinout nadlidské síly a schopnosti (něco jako když matka utáhne náklaďák, aby zachránila své dítě, nebo když cápek, jehož honí pes či medvěd (nebo co to bylo), vyšplhá na strom, ale za normálních okolností by se mu to nezdařilo), ale i tak tam bylo leccos přitažené za vlasy. O těch všech zraněních (a teď myslím u všech účastníků) už ani nemluvím... Navíc filmů s podobnou tématikou už tu byly (a zřejmě i budou) mraky. A propo - toho Mozarta ve sluchátkách (jak jí hrál v posteli, nemyslím u těch halušek (kteréžto byly mimochodem super)) jí fakt nezbaštím. ;-) Jo, a co měl jako znamenat ten naháč na konci?? Že by paní režižérce chyběl pohled (a nejen ten :))) na pořádnýho chlapa, tak si to takhle chtěla aspoň trošku "nenápadně" vynahradit?! :-D A co mě přišlo fakt nechutné (snad víc, než ty všechny otevřené rány), byl detailní záběr na tlouštíkovu chlebárňu, kterak se láduje tou jakousi čokocukrovinkou. :-) Film měl však i několik kladných věcí. Když tedy pominu všechny ty nelogičnosti či absurdnosti, tož se to jakš-takš dalo, když tedy přimhouřím vočko. ;-) Líbila se mi kamera, zejména ty "dlouhé" záběry (např. z obýváku k bazénu), trochu mi to připomínalo Kubricka (stejně tak na začátku ty brýle+lízátko+kukuč quasi Lolity), Mattym zmíněná biblická symbolika (mimochodem - skvělý postřeh, samotnou by mě to nejspíš nenapadlo) taky stojí k zamyšlení a má něco do sebe. A kupodivu se mi docela líbily i ty záběry na mravence (nejdříve na jablku, pak na noze, na břiše...), a to je normálně moc nemusím, prostřihy na nakousnuté jablko, a závěrečná honička "furt dokola" byla fakt k popukání. :-D Navíc s naháčem s dírou v břiše velikosti Rudýho náměstí (nečouhal mu z ní náhodou i fragment střeva??). Nuž, když od toho člověk zas až tolik neočekává, a bere to spíš jako oddechovku, a moc se v tom nepitvá, může se mu to i celkem líbit. ;-) ()

m.krudenc

Zajímavý Francouský film, celé dilo bylo velice poutavě natočeno. Bohužel dějově to byla slátanina. Spousta krve ..... jako by každý měl v sobě 10litrů. S neviné holky byla náhle superhrdinka která umí dokonale zabíjet. Práh bolesti měli všichni velmi nízký. No prostě byla to zajímavě natočená slátanina...... ()

JohnCZ

Matilda je, jak by ju zhodnotil jeden všemi oblíbený uživatel, pěkná sexica a když řikám sexica, tak 5/7 sexica - totální splněný vlhký sen každého zdravého heteroseksuálního muže. Kamera to dává taky pořádně, možná skoro až nezdravě moc najevo. Fixace na Matildiny tělesné proporce je ale vlastně docela fajn a trochu ulehčuje jinak poměrně náročné sledování. Tyhlencty gore flicky asi nebudou úplně můj šálek kávy, Revenge je opravdu řádná nechuťárna a ty nekonečně close-upy a umělecké vsuvky natahující jinak banální děj mě dost unavovaly. Čekal jsem asi víc střílečku. Pár napínavých naháněček by se našlo, ale jinak je to film, kde jasně vítězí forma nad obsahem. A tahle forma, tedy snaha povýšit násilí na umění, se u mě míjí účinkem. Byla to nuda. ()

corpsy

Z medicínskeho, psychologického a praktického hľadiska je takáto ´´premena´´ ústrednej dievčiny ( vzhľadom k jej charakteru a fyzičke ) naprosto mimo misu. Ale exploitation žáner ( točený v akejkoľvek dobe ) nikdy nebol o reálnom posúdení situácie, ale skôr o realistickom ( rozumej explicitnom ) zobrazení násilia v nej. No ale kto s fanúšikov tohto smeru, by sa opäť raz nechcel pozrieť na to, ako chlapsky nedocenená ,,chick,, opäť Pľuje Na Ich Hroby? Matilda Lutz je zjav. Je sexy nielen v červených plavkách, ale aj ako spotená, špinavá a riadne skrvavená pomstiteľka, obhajujúca svoje životné miesto na Zemi. Kiežby každé takéto novinky, mali takto skvelé atribúty. ()

Ten Druhy

Znásilnená, potupená k**vička, v rape and revenge filme s takým polopatistickým názvom, že už ani polopatistickejší nemôže byť, parádne vezme spravodlivosť do vlastných rúk... Má miestami neskutočný šarm a to som si už začínal myslieť, že ten pád zo skaly ani neprežije a príde ju pomstiť niekto iný. Napokon sa z toho vykľul krvavý štýlový triler: sily vyrovnané, dohoda nemožná... Základný cieľ, dobre zabaviť, bol splnený a to považujem v žánrovke za podstatné! ()

agentmiky

Já jsem fakticky před začátkem nebyl jistý, co vlastně mám očekávat. Trailer mi v zásadě vyzradil celou zápletku, ale stejně by se tady nenašlo hodně zvratů, které by vás shodily ze židle. Co mohu pochválit, tak to je první třetina. Film si zde hrál s dusnou atmosférou, perfektní kamerou a celkově to v divákovi vzbuzovalo nepříjemné pocity a drsné mrazení po zádech. Pak se film otočil o 180 stupňů, z hlavní hrdinky se stala terminátorka, která přežila všechno, což se dalo říct o všech. Chápu, že to tak autoři mysleli, pochopil bych lehčí a snesitelnější odlehčení, ale v leckterých momentech to jednoduše přehnali. Už ten začátek s nabodnutím na keř přehnaný, v sále pomalu každý vyprskl smíchy, neboť to už prostě zavánělo komičností spíš než realističností. Dále bych asi zmínil ten obsah krve každého přítomného. Musím souhlasit s faktem, že člověk s takovým množstvím krve doopravdy neexistuje, ale hlavně mě štval fakt, že každý by po tak rozsáhlých zraněních vykrvácel, zde se na takovou logiku nehrálo. Jako atmosféru si to docela udržovalo, ale pak to bohužel skoply tyto situace. Mohu pochválit skvělé exteriéry a fakt luxusní vizuál, kdy si film hrál s barvami. Konec přehnaný, ta naháněčka s brokovnicí pomalu tím nejzábavnějším momentem, ale ono si to spíše hraje na grotesku. A to já osobně nepovažuji za povedený tah. Za mě dávám 50 % ()

dejww

Další film, kterému škodí spojující trailer. Jsem přesvědčen, že bych si film mnohem více vychutnal, kdyby nebylo předem jasné jak to celé dopade. On už samotný název dává jasně najevo o čem to bude, takže asi tak k ději. Nicméně přestože jsem tušil dějovou zápletku tak jsem byl na konec poměrně mile překvapen formou, jakou to tento snímek servíruje. Dost syrově. Mnoho scén působí, tak absurdně až je to komické. Překvapivě komické. V této absurditě jsem viděl jakousi analogii se zpracováním, na jaké jsem zvyklí od Tarantina. Nicméně pouze v jakémsi aranžmá scén. Scénář a dialogy rozhodně nejsou nosnými aspekty tohoto filmu. Takže suma sumárum na to, jak je to celé dopředu jasné je Pomsta překvapiví snímek, který neurazí. ()

Wysch

Pokud film začne zobrazením typické blondýnky s lízátkem v puse, růžovými brýlemi a minisukní s topem, který v podstatě nic nezahaluje, nemůžete - NEMŮŽETE - brát tenhle film vážně. Revenge je jednorázová žánrovka, kterou nesmíte brát vážně, protože pokud to budete brát vážně, začnete přemýšlet nad zbytečnými nesmysly. Což není podstatou snímku. Delší zamyšlení časem v mým deníčku. Sem totiž nepatří. Perfektní žánrovka. Výtečná zábava. ()