Pomsta

Bohatí milující tatínkové od rodin se jako každý rok sejdou uprostřed pouště, aby posílili své mužství a vybili stres pořádným lovem. Tentokrát si ale jeden z nich přiveze milenku, neuvěřitelně sexy lolitu, o níž se rychle začnou zajímat i ostatní... Věci se vymknou kontrole a oni nechají umírající dívku uprostřed pouště... Té se však podaří sebrat poslední síly a chlapský výlet se změní na nemilosrdný lov... (Bohemia MP)

hroubek

Pomsta mě zaujala svým trailerem. A i přes béčkovou zápletku jsem byl na tento film dost zvědaví. A fakt mě těším, že mě to sedlo a film jsem si užil. Dost mě potěšilo, že si film na nic nehraje a je přesně takový jaký sliboval trailer, drsný a brutální. Režisérka Coralie Fargeat má řemeslo v ruce, a hlavně na začátku si hraje se záběry a střihem, s přibývající stopáží přidá krasnou paletu barev, a vizuálně působivé záběry a scény. Fargeat je hodně šikovná a parádně buduje atmosféru, pocit strachu a i zadostiučinění. Další velký plus je celkem sympatická herečka v hlavní roli Matilda Lutz, jíž jsem fandil. Zahrála svou postavu velmi dobře, a já jsem neměl nejmenší problém to s ní prožívat. I hlavní záporáci jsou dobře zahraný a Fargeat s nimi umí pracovat. Ocenil jsem brutalitu, která celý film provází, jelikož má svůj význam. Ve filmu je hodně dobrých a zajímavých momentu(dostávání se ze stromu, ošetřování rány, závěr v baráku). Z mého pohledu je film, tak o deset minut delší, než by měl být, přesto to je jen menší výtka, na jinak fungujícím filmu. Pomsta je velmi dobrý revenge-thriller, kde funguje atmosféra a i gore scény. ()

bizz_mjc

Kdyby Pomsta nebyla místy tak blbá, mohla být jed ním z nej revenge-filmů. Obsahuje totiž dost netypických záběrů a nápadů (na žánr místy až artových), ale tvůrci pak některé z věcí prostě asi nechali být osudem a nedotáhli je do přesvědčivého konce, aby divák sledování nemusel prokládat hláškami "cože?". ()

Brain-D

Šťavnatá zábava, která svou krvavostí a erotikou zaujme. Snaha o úplně nejlepší vizuál tu je až příliš na sílu, ale to nevadí. Jako třeba nerealističnost, ale pokud se chcete v dnešní době bavit, tak vám opravdu málo kdo dá, něco co je opravdu reálně hmatatelného. Obsah je z názvu jasný a konec předvídatelný. I tak kvalitní explotation horor. Krvavý labyrint potěšil. 70% ()

Jaro.Krafcik

Dosť nereálne, logan wolverin napichnutý na konár umrie, a ľahšia žena pri páde zvyšky na konár sa len tak zotaví? Ale ako nápad bol, síce už otrepaný ale ako francúzska verzia pomsty znásilnenej beriem. Herečka slušná, a pri filme sa dá jednoducho vypnúť a užiť si ho, je brutálny a aj dosť napínavý. Púštne prostredie pripomínalo Mad maxa a dodalo filmu oživenie. Len ten natiahnutý záver mrzel 4* ()

Skeksis

Režisérka má určite záľubu vo vŕtaní sa v ranách s litrami krvi. To viem pochopiť. Polovicu filmu tam behá baba po mexickej púšti s papekom v bruchu, čo je nonsens. A krvácanie zastaví plechovkou od mexického piva, čím by nezastavila vnútorné krvácanie, hlavne keď grcala krv, akoby jej mala dvadsať litrov, čo je ešte absurdnejšie. A premení sa zo slaboduchej blondíny, ktorá sa nechá znásilniť, lebo fakt sa mohla brániť, na skautku kríženú s G. I. Jane, strieľajúcu všetko okolo. Ale film to bol dobrý, zábavný a sem-tam aj nejaké prekvapko. ()

kenkaku odpad!

Krom toho, že je to debilita, je to i solidně otravná debilita. Práce s rozklepanou ruční kamerou a střih nahrazující akci = hunus. Do toho ty rádoby umělecké vsuvky. Utra detaily, zpomalené záběry (na mravence třeba). Neskutečně otravné. Pravděpodobnost, že pipka přežila ten pád v jednom kuse je taky jasný náznak sci-fi. Fuj to jsem se zase rozčílil. ()

Tejkina

Už dlouho mě žádný film tak nenadchnul. Napínavé od začátku až do konce, ani na vteřinu jsem se nenudila, prožívala celý příběh s hlavní hrdinkou a fandila jí, ať dá těm hajzlům co proto. Vím, že je to asi typický feministický komentář, ale nemůžu jinak, než to napsat upřímně. Jasných pět a doporučuji všem fanouškům Plivu na váš hrob. Tady je vidět, že Francouzi jsou mistři nejen v dramatech.. ()

Forsberg11

Myslím, že môže byť... keď bez zbytočného analyzovania a zapájania akejkoľvek racionality pristúpite na pravidlá hry... hmmmm, no vlastne dostanete neuveriteľne "chutnú", mimoriadne krvavú a poriadne zábavnú filmovú jazdu, ktorá vás nenechá ani na sekundu vydýchnuť. Pravdupovediac asi od polovice je to skutočne kvalitné filmové "žrádlo" s takým zvláštnym nádychom osemdesiatok a extrémnou dávkou irónie a satiry. V hlavnej roli krásna Matilda Lutz, ktorá nemilosrdne loví troch hajzlov na púšti. No masaker!! Záverečné scéna v dome bola už len čerešnička na torte... parádne nasnímaná a vymyslené scénka. 80 %!! ()

sedm.1

Tak jsem si po delší době zase mohl konečně při filmu zařvat: „No ty krááávo, Yes!!!!“. Frantíci se po čase zkrátka zas jednou pořádně utrhli ze řetězu a máme tu tak díky tomu jeden z top revenge nářezů, který ve mně bude ještě dlouho rezonovat. Dějově je to samozřejmě x-stá variace zápletky typu filmu I Spit on Your Grave, kdy se ovšem ani naštěstí nesnaží být něčím jiným, a kdybych měl brát ohledy na všechny ty nesmyslnosti a nesoudnosti, kterými tato podívaná disponuje, musel bych pak dát rovnou neoddiskutovatelně Odpad!, ovšem mě je tohle všechno naprosto u prdele, protože tady jde o úmyslně prvoplánovitou nekompromisní zábavu, která právě na nesoudnosti staví, takže se tu může bez jakýchkoliv okolků odehrávat luxusní, krvavé inferno, kdy mě každá konfrontace slečny s násilníky přiváděla do extáze, tvůrci si tu absolutně s ničím nebrali servítky, prostě jen chtěli, aby to celé vypadalo kurevsky dobře a to se povedlo na 200%, neskutečně sexy kotě v hlavní roli tu řádí úžasným způsobem, její souboje s těma šmejdama fakt až bolí, krev cáká na všechny strany, efekty mají navíc dokonalou kvalitu, já prostě jásám, opomenout nicméně nemohu ale ani úžasnou atmosféru a fakt vychytanou stylovost celého filmu, zkrátka tahle nekompromisní řezničina má megakoule a za mě se prostě jedná o perfektní krvavou zábavu, která už tu dlouho nebyla. ()

666Carnage

Parádní francouzská jízda v hororovém stylu typu najdi a zabij. Jednoduchý film o 4 hercích ale tak parádně natočený. Ten styl, kterým to bylo natočený byl fakt hodně cool. Samoléčení v jeskyni nebo vytahování střepů z nohy bylo hodně drsný. Konec pak nemá chybu a je to jedna velká krvavá lázeň. Tohle mě chytlo a nepustilo celých 100 minut a já sem tý frajerce hodně fandil. 75% ()

Lukoboss

Fakt, že tenhle film natočila režisérka, tedy žena, ve mně vyvolává zamyšlení, jestli si o nás o chlapech tohle ženský opravdu myslí?! Takhle se chovají kamarádi?! Jakože jeden si dovede pěknou kočku, druhej ji potají znásilní a ten třetí dělá, že to nevidí?! To asi nejsou moc kámoši teda. A když už ten její milenec na to přijde, vlastně nic moc neudělá, resp. se nasere na tu ženskou, že si za to může sama a pak během pár minut otočí natolik, že ji chce vlastně zabít. Uff. Už jenom s tímhle debilním námětem mám ohromnej problém, a to teda nejsem žádnej puritán. No a od této chvíle se rozjede kolotoč totálních nesmyslů, kdy ji shodí ze skály, ona se napíchne na kůl, ten kůl pod sebou podpálí, tečou hektolitry krve, kůl se zlomí a ona se tak dá na útěk, resp. hon na chlapy a obráceně. Celkově tady má každá postava tolik litrů krve, že by stačili zásobit snad několik nemocnic, ona si pak vypálí na břicho orla (WTF!!!), cca od půlky se jí změní vlasy z blondýny na brunetu a jde si tvrdě za svým. Pomsta to rozhodně není sladká, nýbrž tupá a vrcholí to nesmyslným naháněním se dokola po baráku v tratolišti krve (ano, zase ta krev!). Tady nepomáhá ani nadsázka nebo humor, pro mě to bylo hrozný utrpení vydržet do konce. ()

Flaveus

Lidi, tenhle film přece nemůžete brát vážně, a kdo jo, tak si zkazí zážitek. I já jsem se sice v některých scénách k takovým myšlenkám dobral, ale je to zbytečné. Je třeba mít nadhled, který k těmhle typům filmu je nezbytný. Jinak musím vyzdvihnout kvalitní hudbu, ale co je nejlepší, výbornou kameru. Kdyby byly dotaženy ještě některé detaily a scény určitě bych šel s hodnocením výše... ()

iXtr3m3

Veľmi silné tri hviezdy. Na štyri to nemalo, to by človek nemohol poznať lepšie kúsky ako napr. novšiu verziu The Last House on the Left, You´re Next či Eden Lake a mohol by som menovať viac. Keby tam štyria ľudia neboli vykrvácali množstvo krvi ako z dvadsiatich stokilových prasníc, tak by som dal aj vyššie. Aby sme sa pochopili, bolo to efektné, krvi nie je nikdy dosť, ale nie zo štyroch ľudí a na konci len z dvoch. Radšej ich tam mali dať viac, aby to bolo trošku reálnejšie. Toľko krvi "nepustil" ani Bruce Willis v prvej Smrtonostnej pasci a to je čo povedať. Neriešim samozrejme drobnosti typu "vyspala som sa do ružova z diery skrz naskrz brucho a črevá" a fungujem ako po polročnej rekonvalescencii zo večera na ráno, ale to k takýmto filmom patrí. Dlho som tomuto filmu odolával a nemusel som, bol dobrý, ale na tie najlepšie kúsky to jednoducho ešte nemá. Na druhú stranu, nemôžem byť príliš tvrdý, lebo na viac to mať ani evidentne nechcelo mať a keď si dám dokopy aj fajnový hudobný podmaz, tak napriek trom hviezdičkám, ale ako vravím - silným, film odporúčam pozrieť. ()

WathanajX

SPOILERY! Hodnocení nic moc, herci nic moc ale zase na druhou stranu zajímavý námět. Doufala jsem, že i takto hodnocený film může překvapit… Klady: Někoho, kdo má jako já rád spoustu krve a brutální řezničinu, tento film alespoň trochu potěší. Kromě tohoto téměř bezvýznamného plusu jsem byla na konci ráda, že ty sráče všechny dostala. Sice to bylo dost průhledné a čekala jsem to už od začátku (jak jinak) ale jo potěšilo mě to. Zápory: Film si hraje na něco, co jednoduše není. Pokusy o zbytečné zdlouhavé minimalistické záběry na nesmyslné a s dějem nesouvisející předměty, prapodivné halucinace a snaha udělat ze vší té brutality něco uměleckého apod. To sem nepatří. Navíc má režisérka fakt velmi vtipnou a opravdu špatnou představu o fungování lidského těla… Závěrečná scéna v domě nebyla ani napínavá ani akční ale pro mě spíše směšná a skutečně nesmyslná.   Hodnocení: 30 % / 3 z 10 – S klidným svědomím bych film doporučila leda někomu, koho nemám ráda. Já už film viděla a stačilo… (6.) ()

borec999

Počvachtal som si. Štýlový francúzsky, jemne artom líznutý Rape and revenge so sympatickou hlavnou hrdinkou, prehnane brutálnym násilím a pár čiernohumornými prvkami. Nie je to tak odporné a ťaživé ako staré I spit on your grave ani tak brutálne ako nový remake I spit on your grave. Režisérka vsadila na atraktívne prostredie púšte, pekné vizuálne zábery, parádnu kameru (oceňujem i artové detailné zábery napr. mravce a krv, na ktoré nie som v podobných filmoch zvyknutý) štýlový soundtrack a násilie, ktoré je síce splatterové a teda s prehnaným množstvom krvi, ale viac na efekt, ako by malo vyvolať zhnusenie či odpor. Jediné negatívum by som mal k dĺžke, kedy by som 15-20 minút vedel ubrať aby bolo tempo rýchlejšie a za druhé k tomu, že hlavná hrdinka sa v úvode miestami chlapom tak ponúkala, až som zapochyboval o tom že nemala podobne ako oni bočné úmysly. Inak je ale Pomsta ako béčková oddychovka veľmi fajn, a to aj na viacero pozretí. PS: Matilda Anna Ingrid Lutz je tu vyložene bad ass. 70% ()

Hanys_

Pro přiznivce I Spit on Your Grave a podobných ženských odplat je tohle další trefa do černého. Smrti jsou dost libové, hlavní hrdinka fakt hot (jo, taky mi hned na mysl přistala Lara). Navíc pár scén už teď kultovka (tetovačka s orlem, psychedelic stavy po šílené indianské droze atd...) ()