Spider-Man: Paralelní světy

• USA Spider-Man: Into the Spider-Verse (více)

Phil LordChris Miller, tvůrci hitů Lego příběh a 21 Jump Street spojili svůj um a talent, aby divákům představili dosud nepoznaný svět Spider-Mana v přelomovém a unikátním vizuálním stylu. Spider-Man: Paralelní světy představí dospívajícího chlapce z Brooklynu Milese Moralese a nekonečné možnosti Paralelních světů, kde je víc než jen jeden maskovaný hrdina. (Falcon)

heyda

Shodou mnoha okolností jsem se na tenhle film dostal do kina. A jako dobře, celkem to odsýpalo, pár vtipných momentů potěšilo, ale tohle hodnocení je fakt mimo. A rozhodně se to nedá srovnávat s nejlepšími animáky. 60% ()

Stanislaus

Nejnovější Spider-Man je rozhodně nadmíru originální a unikátní snímek, co se výtvarné stylizace i způsobu vyprávění týká, a zaslouží si plnou diváckou pozornost a kinoprojekci, jelikož na malé obrazovce by se onen nepřehlédnutelný vizuál úplně ztratil. Zpočátku mi animace přišla poněkud trhaná a nepřirozená, avšak po chvíli se tomu člověk dostal pod kůži a mohl si užívat onen komiksu velice věrný vizuál. Ve výsledku je tento film je řádně svižný, umírněně humorný a třešničkou na dortu je posledních dvacet minut, které jsou ultimátně megaakční a místy i celkem náročné pro obyčejné smrtelné oko. Solidní kousek z marvelovského vesmíru, který si však razí vlastní cestu, což mu jde ale vskutku skvěle. ()

Darneth

Splněný sen každého, kdo byť jen trochu miluje komiksy, Spideyho a grafiku. Z uměleckého hlediska je novátorské pojetí prvotřídní a spolu s kreativním propojením celého universa nastavuje pro další hrdinné adaptace laťku vážně vysoko. Vylevelovaná pavoučí skákačka, která dokázala znovu lapit moje <3 a kriticky užvatlanej mozek do svých sítí. Hlavou mi lítaly obrazy, kdy jsme jako pubertální děcka čmárali neustále nějaký graffiti a s intrem jsme se každý vypořádával jaksi ehm po svém :D Díky za tu čirou radost! Nejzářivější pocta Stanovi ve vší parádě. ()

BMW12

Tohle je milé překvapení. Nečekal jsem, že mě tento animovaný Spider-Man takhle chytne. Ale ta animace byla suprová a k tomu vynikající příběh, vše spolu ladilo, opravdu parádní počin. ()

Flego

Komiksový animák na vysokej úrovni ako povinná jazda pre fajnšmekrov. Príbeh je však neuveriteľne prekombinovaný, s čím budú mať deti problémy a dospelým to začne byť jedno. ()

poz3n

Díky bohu, není to další úplně stejný komiksový film. Vizuální stránka je poměrně zajímavá, v průběhu snímku přichází s mnoha nápady a občas překvapí příjemně neotřelým záběrováním. Na druhou stranu, že by to byla až taková revoluce, aby se způsob animace měl nechat patentovat a aby se o tom mluvilo další týdny... Nemění to ale nic na tom, že tohle je podle mě určitě jedna z cest, jakou by se současný otravný komiksový film měl ubírat. Alespoň pokud se bavíme o formě. Zásadní problém pro mě ale zůstává příběh. Nudil jsem se stejně jako u jakéhokoliv jiného komiksového filmu v posledních letech. Chvílemi jsem se nudil až tak, že mě linie příběhu přestala úplně zajímat. Ale v tomto případě je problém spíš ve mně, než v samotném filmu. Daný žánr prostě takhle scenáristicky funguje a to, co je pro mě povrchní změť dějových zvratů a zápletek, je asi přirozený komiksový setting. Ve výsledku tedy divácká nuda, filmový průměr, ale zcela jistě správná cesta pro daný žánr. 5/10 ()

TheEvilTwin

Na tenhle film jsem sel jen tak ze zvedavosti a odchazim hodne nadseny. Komiksovo-animovany styl je dost originální a povedený a český dabing kupodivu taky luxusní. Celkově scénář má hlavu a patu a je zajímavý a napaditý, postavy jsou hodně sympatické, zejména Spider Ham neboli Peter Párek mě dost pobavil a tetička May s garáží spidervybavení a baseballovou pálkou byla skvělá:D Záporáci překvapili a byli dost drsní a hlavně jich tam bylo hodně, takže boje bylo dostatek, Kingpinův vizuál byl hodně vtipný. Celkově film při akci držel a napětí stoupalo ,zatímco během děje se o udržení pozornosti postarala hromada vtipů a hlášek, které fakt sedly. Celkově nemám, co bych vytknul, odcházim z kina více než spokojený, ačkoliv jsem tomu před filmem moc nevěřil. ()

Jinny

Po řadě poněkud únavných a podobných si marvelovek je tu animovaný Spider-Man a... je všechno, co člověk od dobrého komiksového filmu čeká. Je především vizuálně krásný, moderní a celkově technicky prvotřídní film. To by samo o sobě nestačilo, ale zároveň má uvolněnou atmosféru, aniž by se sám snižoval na frašku. Miles Morales je teenager, ale zároveň sympatický teenager, který na nové schopnosti reaguje přesně tak, jak čekáte, a zvládá je zprvu opravdu mizerně. Přesto se mým oblíbencem stal spíš Peter Parker, tentokrát v roli, v jaké jsme ho ještě neviděli, a naštěstí bez origin story. Kvalitní film a kvalitní komedie, na které je vidět, že byla dělaná s láskou. ()

rikitiki

Dost dobrá, místy až hypnotická, animace doprovází příběh, který je klasickým iniciačním příběhem o dospívání a převzetí odpovědnosti. Naštěstí to ale není školometské, nýbrž vtipné, se spoustou gagů, hlášek a neotřelým pohledem na komiksový svět, kdy se některé postavy a děje převracejí oproti klasickým ztvárněním. SRHNUTÍ: Radioaktivní pavouci koušou i v jiných dimenzích. ()

Ivoshek

Vizuálně a navíc s výborně udělaným soundtrackem je to bomba. Až na rap teda, ale naštěstí ho tam není tak moc. Příběh má taky dost humoru, který rozesměje dospělého i děti, což se běžně nevidí. Snad jen je to hodně dlouhé, po cele dvě hodiny to prostě nedokáže udržet tempo... Scénář, když se nad ním člověk trochu zamýšlí, je vlastně dost jednoduchý, ale o tom asi tyhle typy filmů úplně nejsou. Celkově bych dal pro děti 80 procent, pro dospělého asi trochu míň, pro komiksaky asi trochu víc. ()

Othello

Takřka ideální transformace šedesátkového mládežnického komiksu do současného společensko-popkulturního kontextu, který u mě trpí snad jen mojí zahořklostí vůči současnému společensko-popkulturnímu kontextu. ()

claudel

Mnohem vyzrálejší a sofistikovanější než současná hraná verze. Slavnými jmény propůjčujícími svůj hlas se to tady také jen hemží, příběh má hlavu a patu, logiku a překvapení a vynikajícího záporáka - moje první setkání s Kingpinem. Těším se na pokračování. ()

Necrotongue

Po včerejším poněkud nešťastném přídělu byl tenhle animovaný superhrdinský film přímo za odměnu. Animace byla dokonalá, měl jsem pocit, jakoby přede mnou ožil komiks a jednotliví Pavoučáci byli skvělí. Vymakané byly vlastně všechny postavy, příběh byl dobře vystavěný, bavil mě, tvůrcům se podařilo vytvořit i slušné napětí a navíc mě dokázali rozesmát nejednou hláškou. Filmu by se asi měli vyvarovat epileptici, ale jinak ho můžu vřele doporučit všem, kdo se rádi baví. ()

ARI50

No dost nečekaně super, po traileru mě to nezajímalo spíš jsem nadaval co natočily za hovno. Z principu jsem se prostě do toho pustil no a jsem dost hodne překvapen kvalitou filmu, soundtrack dělo, příběh bomba a cela banda skvěla. Tenhle typ animace je sice zvláštní ale sakra dobrý neříkam že bych bral všechny animace takhle ale jsem spokojený a toje hlavní. Za mě velké super. ()

Will_X

Jediné, co bych vytkl je snad emocionální stránka filmu, místy to moc nefunguje. Jinak všechno ostatní naprosto super. Originální zpracování( animace, využití comicsu jako takového), parádní hudba, příběh a vtipů bylo tak akorát. Jedna z top comicsovek! 90% ()

mm13

Mohlo to byť dokonalé, nebyť klišé otecka a slabej (nijakej) charakteristiky strýka. Rozumieť tomu, prečo tak, je o to ťažšie, že po všetkých ostatných stránkach je to originálne a nadupané za päť filmov! Sony, s Marvelom dýchajúcim mu do krku, konečne vydupáva zo Spider-Mana a spol. maximum. ()

luka4615

Spider-Man: Into the Spider-Verse se téměř ihned po skončení titulků stal jedním z nejpovedenějších filmů se Spideym vůbec. Je to dáno zejména výbornou a originální animací, která je jedním slovem dechberoucí, bravurně lícujícím soundtrackem a atraktivním příběhem využívajícího teorii o multivesmíru. Právě příběhová kostra je jednou z hlavních devíz celého snímku, jelikož díky tomu, že se jedná o animovaný počin, tvůrci mohou vytvářet různé šílenosti, při nichž Vám bude zrak přecházet. Spider-Man: Into the Spider-Verse rovněž skvěle odsýpá, což v kombinaci s moderním přístupem k látce, hutným dramatem a pečlivě dávkovaným humorem činí z tohoto snímku svižnou, osvěžující a oddechovou podívanou, kterou Vám bez nejmenších skrupulí mohu jen a jen doporučit. Skvělá práce! PS: Pomyslnou třešničkou na dortu je cameo již zesnulého Stana Lee. Všem fanouškům jeho práce pravděpodobně ukápne malá slzička dojetí! „That person who helps others simply because it should or must be done, and because it is the right thing to do, is indeed without a doubt, a real superhero.“ ()

Sprite

Tvůrci to vzalo z jiného konce a spolu s unikátní animací evokující komiksový styl to celé funguje. Za mě velké překvapení a snad nejoriginálnější počin roku. ()

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

14.05.2024

Nicolas Cage brzy obleče černý baloňák a klobouk, už je to snad jisté. V úterý 14. května totiž bylo z příslušných míst oficiálně potvrzeno, že si skutečně má zahrát hranou verzi postavy noirového… (více)

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Noirový Spider-Man míří na Amazon