Dallas 63

Mysteriózní / Thriller
USA, 2016, 7 h 6 min (Minutáž: 42–81 min)

Předloha:

Stephen King (kniha)

James Franco, Sarah Gadon, George MacKay, Chris Cooper, Cherry Jones, Daniel Webber, Kevin J. O'Connor, Lucy Fry, Nick Searcy, T.R. Knight, Brooklyn Sudano (více)

Epizody(8)

Kdybyste měli možnost změnit minulost, udělali byste to? Středoškolský učitel angličtiny z Maine Jake Epping se po rozvodu sejde se svou bývalou ženou ještě naposledy v kavárně, aby podepsal potřebné listiny. Když jej při tom pozoruje majitel kavárny a jeho přítel Al Templeton, rozhodne se Jakeovi prozradit své tajemství, které nikdo jiný nezná. V kavárně jej pošle do temné komory a rázem se propadne do roku 1960. O tom, že se nejedná o výplod fantazie Jakea rychle přesvědčí tím, že mu předvede, že vše, co udělá v minulosti, se po jeho návratu projeví v současnosti. Al měl díky této komoře jediný celoživotní sen, zabránit atentátu na prezidenta Kennedyho 22. listopadu 1963. Když viděl Jakea se svou bývalou ženou, uvěřil, že on je tím správným, kdo by to mohl dokázat. Jemu již síly nestačily, proto se v ten okamžik vydal na svou poslední cestu komorou, aby pro svého nástupce vše připravil, a než byl Jake v kavárně hotov, byl Al zpět. Jake se nejprve zdráhá, po dlouhém váhání však nakonec svolí a vydá se do roku 1960. Zde však zjišťuje, že minulost se nenechá jen tak lehce změnit a hodlá se bránit... Seriál z roku 2016 kombinující špionážní tématiku s cestováním v čase byl natočený podle bestselleru Stephena Kinga z roku 2011. Ústřední roli nenápadného učitele, který se rozhodl rozklíčovat okolnosti, a nakonec i zabránit atentátu na J. F. Kennedyho, ztvárnil James Franco, který byl zároveň i producentem seriálu. V dalších rolích se představili i Chris Cooper, Sarah Gadonová, Lucy Fryová, George MacKay nebo Daniel Webber. Stephen King nesl v hlavě nápad na napsání knihy již od roku 1971, ještě před vydáním svého prvního díla. Pro účely knihy procházel spolu se svým dlouholetým přítelem a poradcem Russem Dorrem mnoho archivních materiálů ohledně samotného atentátu i tehdejší doby, aby naplnil svou vizi o věrohodném vylíčení událostí, které jsou stále předmětem nevysvětlitelných narativů i nejrůznějších konspirací. (Česká televize)

Katarine

Za mě obrovská škoda. Pilot úžasně navnadil, pak se přešlo k romantice, čímž zmizela veškerá temná a mysteriózní atmosféra. A zvláštní je, že někdy fungoval butterfly efect dokonale, jindy vlastně vůbec. Asi někdy fakt až moc přemýšlím. Každopádně skvělé herecké obsazení, postavy byly dobře napsané i zahrané, jen mi připadá, že příběhový potenciál nebyl tak úplně naplněn. ()

mikinhoo

Mám z toho takové smíšené pocity. Hlavní děj filmu, nebo k čemu všemu to směřuje je velice zajímavý, bohužel mi ale přišli některé scény nedomyšlené. Každopádně mě to velice bavilo a to je nejdůležitější. Pět hvězdiček si pak zaslouží poslední díl, který je nejskvělejší a hezky celý seriál uzavřel. ()

M.i.k.e

po 6 dílu...možná sem čekal trošku víc,ale nemůžu říct,že by to byl nezajímavý kousek.King sice nepatří mezi moje oblíbence,ale z toho co jsem zatím viděl mám mnohem radši tyhle jeho mysteriózní věci než horory.Francova účast je fajn,stejně jako celá ta retro atmosféra 60.let.jsem zvědav co přinesou poslední 2 díly...80% ()

Jufonka

Mrzí mě, že musím dát jen 3 hvězdy. Jenže tady na to měl opravdu dost silný vliv fakt, že jsem četla knižní předlohu od Stephana Kinga, a to teprve před pár týdny... Možná, že kdyby to bylo pár měsíců, hodnotila bych lépe, a možná, že za pár měsíců i hodnocení změním. Ale teď vážně nemůžu. Miluju americký retro seriály z 50., 60. i 70. let Jenže tady se mi holt kniha líbila natolik (až na závěr), že jsem se od ní při sledování seriálu nemohla odpoutat. Vím, že nejsem objektivní a že film/seriál zřídkakdy může nabídnout to, co knižní předloha. Jo, uvědomuju si to. Ale tady mě prostě tak štvou a mrzí změny oproti vyprávění v knize, že jsem seriál nebyla schopná ani zkouknout celý. Jen pár vybraných dílů. Zkusím to za rok znovu a třeba to bude lepší. P.S.: Teď nad tím přemýšlím a objektivně seriál rozhodně zaslouží 4 hvězdy. Je povedený. Jen já bohužel musím jednu ubrat, ale to je můj problém :). Pokud jste knihu nečetli, určitě se koukněte a zklamáni nebudete. ()

honajz2

Po hodně slibném začátku celkem zklamání. Děj je roztahaný co nejvíc to jen jde, hlavně aby to mělo co největší počet dílů. Franco ale hraje skvěle, určitou poutavost to má po celý seriál (i když je od třetího dílu výrazně slabší), postavy tu jsou dost zajímavé (jen by to chtělo mnohem líp vykreslit Jakovi motivace) a i to finále je celkem povedené, akorát nemá čím překvapit a vše se dá očekávat dopředu. Ve výsledku je to ale stejně jenom čistý průměr a zamrzí to, protože ten námět měl na víc. To by ale musel být jinak zpracovaný, hlavně mnohem kreativněji, s pořádným využitým všeho rozehraného. Takhle je to jen mainstreamový produkt, vhodný pro každého - ale co taky jiného čekat od něčeho, co produkoval Abrams... Naštěstí do toho tvůrcům nejspíš moc nekecal, takže to aspoň na ten průměr je. 3* ()

William_

Skvělý námět udělat takovýto (pro mě donedávna skrytý) seriál. James Franco je už od Spidermana můj oblíbenec a v tomto seriálu tomu není jinak. Má to své nedostatky především v někdy až moc zdlouhavých romantických scénách, kdy se toho nic moc neděje a příběh stojí na mrtvém bodě. No ale pak tu jsou epizody, které jsou nabité od začátku až do konce. Nejsilnější je právě začátek a závěr, tam na mě seriál zapůsobil nejvíce. Zasazení, uvěřitelnost a celkový dojem ze 60. let se podařilo tvůrcům zprostředkovat naprosto dokonale. I proto všem váhavým divákům tento seriál vřele doporučuju. ()

BarryLyndon

Jak jsem mohl být tak blbej a tak dlouho to nechávat v archivu na později? Jo už vím, knížku jsem nedočetl, protože mi moc nesedla. Ale tady vše napraveno měrou vrchovatou, maximální nadšenost. :+ 9/10 ()

Cheeter

Další z mnoha seriálů z alternativní historie, kterých se v poslední době objevuje dost. Tenhle nebyl ani špatný, ani nějak převratně dobrý. Filmaři odvedli svoji práci dobře. Celkově se na to dívalo bez problémů, jenom některé díly nemusely být tak rozvleklé. Každopádně času stráveného s tímhle seriálem nelituji. ()

Lenka.Vilka

Naprosto chápu změny od předlohy, protože jsem si říkala, že je nemožný to natočit beze změn, hlavně kvůli střední části, která je v ději tak důležitá, protože potom ten konec dále prostě větší smysl, ale současně nesfilmovatelná beze změn. Ale teď čistě k adaptaci. Povedlo se to. Od příběhu, po atmosféru, jak to bylo zahraný. Jedinou výtku mám k počtu dílů. Možná o jeden víc by neškodil. Ale nemyslím na konci. Myslím na začátku, kde je úplně vynechalo, že to Jake všechno nezvládnul na jeden zátah. Proto jsem necítila tu tíhu, kterou jsem měla, na úplném konci, v až tak velkém měřítku, kdy se ukážou následky. Ale to je způsobený tím, že jsem četla předlohu, a ta byla krásná. Taky jsem jí nazvala nejromantičtější knihou, kterou jsem kdy četla. Seriál je povedl trochu jiným způsobem a jsem ráda, že jsem u toho mohla být  :) ()

Pajky3

Seriálové zpracování knížek od Stephena Kinga mě vždycky zajímá a pokud se tam navíc má cestovat časem, tak to zní přesně jako můj šálek kávy. Knížku jsem sice nečetl, ale premisa příběhu mě zaujala a první trailer mě upoutal ještě mnohem víc. A na cestování časem do šedesátých let jsem se od té chvíle prostě těšil. Hned na úvod přišla zajímavá znělka a pak už jsme se pomalu začali prokousávat příběhem. Podle obsazení bylo jasné, že hlavními tahouny (alespoň v úvodu) bude dvojice James Franco a Chris Cooper, a o jejich hereckých kvalitách jsem ani na chvilku nepochyboval. Takže od nich v klidu přijímám představení časového portálu i vysvětlení „Butterly Effectu“ a toho, že to všechno vlastně nedává smysl. Hlavní hrdina se nakonec přeci jen rozhodne vydat se minulosti a to přesto, že k tomu nemá žádnou motivaci a člověk pro kterého to dělá už to neocení. I tak se ale vydáme do roku 1960 a atmosféru si naplno začneme užívat a budeme čekat na to, až se začne dít něco podivného. Pilot mě rozhodně zaujal a každý týden jsem se těšil na novou epizodu téhle vypiplané záležitosti. Byl jsem zvědavý totiž nejen na to, jak to celé dopadne, ale hlavně na to, jak se bude minulost bránit. A oněch osm epizod, které směřovaly ke Kingovsky mrazivému konci jsem si užil. James Franco potvrzuje, že patří mezi kvalitní herce, zachycení retro atmosféry se podařilo na výbornou, vytvoření mysteriózního nádechu stejně tak, takže vřele doporučuji ponořit se do sledování a užít si ho. Stojí za to! ()

Gaaron

Parádně natočená, svižná podívaná s příjemný obsazením... a toť vše. Postavy jsou příliš ve vleku příběhu, aniž by měly nějakou vlastní motivaci a není to bohužel ani ve vleku příběhu, který by za to stál. ()

epicek

Dozvěděl jsem se o tomhle veledíle úplnou náhodou. Teď , když už to mám celé za sebou, jsem za to neskutečně rád, jelikož nepopsatelných 8 hodin jsem byl naprosto v jiném světě(čase) a užíval si tam každou sekundu. Dobové zpracování na jedničku s *, neskutečný výkon Franca , který byl famózní a v neposlední řádě, skvělá předloha( kterou si musím ještě přečíst) a k ní i scénář. Všechno do sebe krásně zapadlo a bylo to napínavé až do úplného konce, který mě ještě stihl rozebrat na milión malinkatých kousíčků ( ano jsem cíťa). We did not ask for this room or this music.... ()

Wormboy

Kingova kniha je samozrejme komplikovanejsia a ponuka viacero casovych posunov. Serialove spracovanie je vsak velmi vydarene, atmosfera z knihy je v podstate zachovana, knizne nuansy s viacerymi casovymi posunmi su tu sice zjednodusene, no rozumne. Po cely cas mi vsak chybala hudba Thomasa Newmana, ktora sa mi vyslovne pytala. Na druhej strane Daniel Webber ako Lee Harvey Oswald je paradny. Serialovy 11.22.63 je perfektnym dokazom toho, ako nasa serialova doba dokaze spracovat veci, ktore by sa inak na obrazovky nikdy nemohli dostat. Ja som spokojny 4,5/5* ()

Fancipal

Who are you ? Someone you knew in another life. Minulost je navždy minulostí. Snažit se změnit něco, co už je pryč, je pouze bláhovým snem snílků. Pamatujte, že nemá smysl prodlet celý svůj život ve snech, místo toho se pokuste přetvořit svůj život ve své sny. James Franco podává životní výkon v jedné z nejchytřejších časovek poslední doby. Přitom ho za ruku drží nadpozemský krásná Sarah Gadon. V závěrečných momentech jsem zažil jeden z těch vzácných okamžiků, kdy mají slzy smutku šťastnou příchuť. Jeden z nejkrásnějších milostných příběhů a nejúžasnějších konců, co jsem kdy viděl ...1. Série: 85 %. Oblíbené postavy: Jake Epping, Sadie Dunhill. ()

Šimpy

Fakt zajímavý počin. King, Franco a cestování časem....viděl jsem někde záběr a říkám si, to prubnu...a za dva dny jsem to dokoukal. Je to super, napínavý, nápaditý. jen mi tam neseděly ty ženský. Bez nich by to byla easy peasy mise. ()

angel74

Tak tu máme zase jednu hodně zdařilou seriálovou adaptaci díla Stephena Kinga. Knižní předlohu jsem nečetla, ovšem tento počin mě dostatečně navnadil, abych se do ní někdy pustila. Co se týče děje, jisté trhliny v logice příběhu by se sice našly, ale nějak mi to vůbec nevadí. Tolik jsem se do toho zabrala, že jsem si jich nevšímala. Sedělo mi i herecké obsazení v čele s přesvědčivým Jamesem Francem. (80%) ()

URBAN

V jádru je to jedinečný seriál, téměř bez vad, jenomže jeho problémem je že se jednu chvíli snaží jít na věc moc hrrr a druhou chvíli to utne a pokud se nestane toto vtrhne do toho ženská a jak víme ženské jsou odjakživa zlo. Ne že by to něják seriál markantně ovlivnilo, ale prostě mi tento románek do tohoto seriálu moc nehodil. Když pomineme toto máme skvělou příběhovou línii s nečekanými zvraty, promyšleným příběhem, skvělými herci, nečekaným koncem a hlavně dokázal vyvolat emoce. ( 13.9.16 až 14.9.16/1.série ) ()

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (více)