Pokračování úspěšného akčního thrilleru Equalizer. Denzel Washington se vrací jako bývalý člen speciální jednotky Robert McCall, který bojuje za práva a spravedlnost pro ty, kteří už ztratili veškerou naději. (Falcon)

Yoshitsune

První Equalizer, byl jako staré samurajské filmy, samuraj - ronin, zlomený životem a plný bolesti, raději předstírá smrt a uklidí se do ústraní, než aby svoji přítomnosti, ohrožoval zbytek lidí na kterých mu záleží. Zatímco dvojka je sebepoznání a uvědomění, že když bude pomáhat lidem, tak bude užitečnější, než když neni vidět. Ano, i ve dvojce se dost jedou tyhle, poetické věci a Denzel čte hodně haiku a poezie, ale tohle filmu prospívá. Já (divák) si udělá lepší přehled, o tom jaký Robert McCall, byl a je. Ve filmu je dost mini příběhů, tak jako v jedničce, ale tady je na ně kladen větší důraz a mají svůj vlastní příběh a vyústění, celkově se jedná o velice silné mini příběhy, které by výborně fungovaly i bez toho hlavního. Hlavní příběh se točí okolo smrti, jednoho agenta a následně se to nabaluje aby to pak skončilo v bouři, v klidné bouři. Je super, že Denzel tady nepředvádí žádné akční veletoče, ty přenechá Pascalovi který opět překvapuje, velká část akce se skládá ze chvatů, úderů a vynalézavosti jakou McCall projevuje a to hlavně ke konci. Akce je tu víc a má velice dobré tempo, které si drží od začátku až dokonce. Čím více lidem McCall pomůže, (chci trojku) tím víc je ohrozí a tohle se mu může v budoucnu vymstít. ()

SeBig

Míň jak tři dát prostě nemůžu, leč příběh mě neoslovil, tak tu akci jsem si kurva užil (hlavně tu na konci). Denzel si furt drží moje sympatie, žádný tupý béčko, žádný průser se nekoná naštěstí! Chyběla mi tam Moretz, kterou jsem si docela oblíbil v posledních filmech, ale co už, máme tu přece kurýra Denzela. Při nejmenším dobrý pokračování, který neurazí. Upřímně jsem se fakt bál a odsouval jsem to, i když jednička se mi hodně líbila, ale znáš to jak to chodí s pokračováním..btw. scéna, kdy týpka vozí na letiště byla top. ()

Arsenal83

Denzel akoby súťažil s Neesonom, kto je po šesťdesiatke vo väčšej forme. Pred kamerou to vyzerá vyrovnane, ale Denzel hrá v posledných rokoch v stále horších filmoch. Ekvalizér jednička sa ešte celkom dala, dvojka má slabú dejovú líniu, akciu i dialógy. Washington hrá správneho chladňáka, ale tak chladne pôsobí aj celý film. Bez nejakého výraznejšieho vzrušenia. ()

Chrustyn

Skoro ukázkový příklad, jak má vypadat pokračování. Vezme se vše co fungovalo minule, více se dozvíme o hlavní postavě a nepřidává se nic, co by se nehodilo. Druhý Equalizer se stále drží v komornějším duchu a přestože je první akce hned na začátku, pořád se vše spíše řeší slovně nebo útěkem, než velkolepou akcí. Akce je zde jako minule hlavně o taktice, což ukáže povedený závěr, který je v akčním žánru překvapivě propracovaný a napínavý. Fanoušci prvního dílu nebudou rozhodně zklamaní a komu se první díl nelíbil, nenajde moc plusů ani tentokrát. ()

Marze

Tajemný samotář je tu opět. Neosobní agentura trochu nudí. Denzel se snaží film povýšit na psychologický portrét, což trochu brzdí akci. K tomu ještě ty režisérovy obrazové manýry...Ve finále je úžasný zvuk, ale digitální vlnobití je spíše k smíchu. ()

BMW12

Robert McCall (Denzel Washington) je snad ještě brutálnější než v prvním díle. Fakt dobrý akční film se skvělým scénářem. A opět parádní režie od Antonie Fuqui, jako vždy. ()

honajz

Naprostý souhlas s verbalem. Zbytečně dlouhá dvouhodinová multikulti agitka, kde jsou snad jen tři akční scény a debilní protivníci (pojedete někoho honit někam, kde on si mohl dopředu připravit pasti, a ještě během bouře?), kde skutečně hlavní hrdina ku štěstí tápajícího černouška přivede a ten dokonce najde svoji lásku, a jinak vozí skutečně dědoušky Uberem a sem tam si odskočí do Turecka zachránit holčičku nebo odhalí zabijáckou jednotku ve městě... Druhé díly bývají většinou slabší, ale tohle je hrozně velký skok dolů - zmizela atmosféra prvního dílu, jistá sevřenost vyprávění (zde se skáče z tématu na téma naprosto náhodně) a docela uvěřitelné vyprávění. Brr, ledová sprcha, pryč s tím! ()

TheEvilTwin

Jedničku si úplně přesně nepamatuju, tak nechci zas tak úplně srovnavat, ale tohle byla hodně slušná jízda a líbila se mi více než jednička. Denzel na to, že je mu 65 hraje docela slušně a je radost se na něj v akci dívat. První taková úvodní půlhoďka se mi z celého filmu lilbila úplně nejvíc, počínaje solidní scénou ve vlaku a končící jeho taxikářováním a řešením krizí jeho zákazníků (seřezání kluků, co znásilnili jednu holku, bylo úžasné). Pak přišla na řadu zápletka, ve které víceméně o nic nešlo, ale i tak to bylo hodně slušné podané a v půlce filmu skvělý zvrat. Samotné finále ve městečku s vichřicí bylo atmosfericky i vizuálně super a rozparovací vraždy na závěr nápadité a dobře provedené. Čekal jsem průměr a on to je hodně dobrý nadprůměr, pecka film. ()

SOLOM.

Dvojka sice už tak dobrá jako jednička nebyla, ale pořád šlo o slušnou akční průměrnou podívanou. Denzel sekl s prací v obchoďáku a teď fušuje do taxikařiny. Místo štětky mladý gansta umělec a na scéně se objeví i jeho bývalí parťáci. Nu tentokrát tu nemáme tolik mrtvých ani zajímavých soubojů/přestřelek – takže to je asi tím největším mínusem na tomto pokračování. Bude-li někdy ještě trojka, tak prosím pořádně přitvrdit!50% ()

eraserhead666

Na jednu stranu sympatické větší akcí před kamerou, na druhou stranu mi hodně dobrý pocit a dojem z filmu zkazila pointa (vyvrcholení zápletky), kterou fakt nemám rád. ()

ARI50

Denzel je borec který ví kdy má co říct jak se zachovat no prostě dvojka je povedená a hodně a finální akce mě potěšila tady se to povedlo nejvíc spokojenost. ()

Ištván87

Ono by to nebylo tak špatné nebýt toho naprosto "nečekaného" a "velice originálního" rozhodnutí ohledně záporáka. To je prostě scénáristická lenost v praxi, postokurvapadesátý opsat tuhle změnu charakteru (tady ještě o to horší, že ta postava se jako klaďas chová i v momentech, kdy nemusí) a myslet, že jsme na to vyzráli - poďte, kucí, high-five, bomby, dvě tři packy, jsme pašáci. ()

luka4615

Denzel Washington se opět vrací k postavě Roberta McCalla, avšak činí tak ve filmu, který mu ve většině případů neslušně podráží nohy. The Equalizer 2 je totiž jedním z těch filmů, které by raději neměli vůbec vzniknout, protože zde vyjma charismatu hlavní postavy skoro nic nefunguje. Příběh je velmi nešikovně sestavený a hlavní záporná postava k smíchu, což jde také ruku v ruce s otřesnou kamerou a šíleným střihem. Sice se zde najde pár velkorysých akčních scén, nicméně ani ty snímek The Equalizer 2 nezachrání před potupným odchodem mezi další průměrné, potažmo i podprůměrné snímky. Škoda. „There are two kinds of pain in this world. The pain that hurts, the pain that alters.“ ()

matestlust

3,5* Oproti prvnímu dílu trochu ztrácí švih a tempo, naopak se místy až moc zbytečně vleče. Akce je skvělá, jen by ji klidně mohlo být víc. Jinak ale vše v pořádku a i přes ty zmíněné ,,vady" jde furt o povedený akční kousek, přesně jak pan Fuqua umí. Denzel opět bez chybičky. ()

JASON_X

Denzel Ekvalizér Washington je furt stejnej bourák jako už byl v jedničce. Je ještě větší bourák než Texas Ranger Norris nebo Bond James Bond a skoro lepší, než bouráci Stevena Seagala, a to už je co říct. Čte třeba tlustý intošský knížky s dlouhejma názvama, který žádnej jinej Američan nikdy nečetl. Od starýho židovskýho kámoše se učí jidiš, se sousedkou Fátimou prohodí bodře salám alejkum, dojemně se stará o mladýho prostoduchýho černýho kluka, kterýho už lanaří do gangu jiní černí pokérovaní opičáci, no a ve volným čase naprosto nezištně a na tajňačku pomáhá potřebnejm a ubližovanejm lidem. Zatraceně dobrej bódhisattva. Ale když musí, neváhá někoho brutálně vodkráglovat a většinou hezky pomalu a sadisticky, za zvuku praskotu kostí a agonickýho chroptění. A když mu voddělají starou kámošku pí Pullmanovou, nasere se dovopravdy. Takže partička baťůžkářů, která to má na svědomí a která ho jede sejmout kamsi do oka hurikánu, nemá samozřejmě šanci a vlezou mu do pasti jako blbý nutrie a milej Denzel je jednoho po druhým nafiletuje jako tresky (snad jsem moc neprozradil a nevokrad někoho vo napětí). Ale jo, uznávám že mě to docela bavilo. Tak ať tu furt jenom nenadávám, dám tomu o jednu víc než jedničce, kterou jsem tu minule koukám dost sepsul. Možná jí teď dám ještě někdy druhou šanci. ()

Morholt

Akční stránka je slušná. Nejedná se sice o nic, co by mě vystřelilo z ponožek, ale Denzelovi to krosení s tváří pokerové hráče sedí a třeba závěrečný vichřicový souboj měl něco do sebe. Nijak neurážela ani omletá zápletka či kýčovité vedlejší linky, ačkoliv ten stařecký závěr si mohl Fuqua odpustit. Co mi ale lezlo nebetyčně na nervy byla Washingtonova snaha dělat tátu floutkovi od vedle. Tahle postava tu byla naprosto zbytečná a sloužila jen k natahování stopáže. A v mém případě i k pokaženému celkovému dojmu. 60% ()

Lacike

Cely film som mal pocit jak keby som sledoval 40 minutovu epizodu nejakeho dobreho serialu natiahnutu na 2 hodiny, vdaka comu je tempo filmu fakt velmi pomale. A chatrnu zapletku, ktora by vystacila na jednu epizodu natiahli vdaka tomu, ze do filmu pridali kopu epizodiek, ktore s hlavnou liniou vôbec nesuvisia a vlastne su aj zbytocne. Proste take rodinne problemy, ktore hlavny hrdina riesi az kym sa konecne k slovu nedostane ustredny pripad. No a ten je ovela slabsi ako minule aj ked sa tentokrat hlavneho hrdinu osobne dotyka. Akcnych scen tu vela nie je. Okrem finale len parsekundove potycky. Stale su na môj vkus prilis rychlo zostrihane, aby som si ich vychutnal, ale neprehladne nie su. Najviac sa mi pacila bitka v aute, ktora je skvele natocena a kym k nej dôjde aj poriadne napinava. Hlavny zaporak aj ked je stvarneny mojim oblubencom, tak je nevyrazny. Finale ma z celeho filmu bavilo najmenej. Vysledkom je az prilis pomaly film so zaujimavym hlavnym hrdinom. Tento diel si uz najskôr znova nepozriem, ale kludne by som prijal dalsi diel ak bude mat lepsiu zapletku. 6/10. ()

malylada

První Equalizer byl jeden z nejlepších filmu, které jsem v daný rok viděl v kině. Po prvních videích jsem měl pocit, že pokračování bude slabší odvar jedničky a to se do jisté míry potvrdilo. Scénář a hlavní záporáci jsou největší slabinou. Rozjezd brzdi hodně nezáživných scén, které nesouvisí s hlavní, nepříliš originální zápletkou a po hodině si říkám proč? Hrdina v podání Denzela baví, ale přes namlsanost z jedničky je to málo. Kdo čeká důmyslnou akci, bude zklamaný. Důmyslné řezání s mafii a super charismatickým rusák chybí a místo toho dostane prostor pár frajeru v dementní lokaci ke konci. Baumax zůstal nepřekonatelný, tak snad na potřetí to zase urve koule........6/10 ()

GeusX

Solidní akční thriller, před jehož shlédnutím však doporučuji shlédnout první díl, ať jste v obraze dříve než já - kdo že jsou ty postavy, které se jako staří známí z dřívějška tu objevují. 70% (viděl jsem: 1x) ()

Denzel Washington vs. sériový vrah

Denzel Washington vs. sériový vrah

14.03.2019

Oscarový herec Denzel Washington (Training Day) se upsal novému krimi thrilleru Little Things od režiséra Johna Lee Hancocka (Zrození šampióna). Děj vypráví o unaveném venkovském šerifovi s temnou… (více)

Equalizer v kinech porazil Abbu

Equalizer v kinech porazil Abbu