Nebe s.r.o.

• USA Miracle Workers (více)
USA, (2019–2023), 12 h 14 min (Minutáž: 18–23 min)

Tvůrci:

Simon Rich

Předloha:

Simon Rich (kniha)

Hudba:

Matt Novack

Daniel Radcliffe, Steve Buscemi, Geraldine Viswanathan, Karan Soni, Sasha Compère, Jon Bass, Lolly Adefope, Kevin Wayne, Jason MacDonald, Christine Horn (více)

Série(4) / Epizody(37)

Komedie odehrávající se v kanceláři Heaven Inc. Bůh plánuje zničit Zemi a dva andělé musí svého šéfa přesvědčit, aby zachránil lidstvo. Vsadí se s ním, že dosáhnou toho největšího zázraku – pomůžou dvěma lidem se do sebe zamilovat. (HBO Europe)

M.i.k.e

nápady tvůrcům rozhodně nechybí, ale co naplat, když jsou zpracovány hodně lacině nebo polovičatě. Potenciál tu přitom byl ohromný, ovšem od mírného nadprůměru to bohužel nezachrání ani negramotný Bůh Steva Buscemiho, ani nervově labilní Daniel Radcliff...60% ()

cariada

Naprosto zajímavý nápad jak to funguje v nebi a jak rozhodují o všem co se u nás na zemi děje. A tom jsem čekal celý seriál a to jsem se spletl. Pak už je to úplně něco jiného jen stejný herci a jiný prostředí, ale dějové už to nemá nic společného což mě dělalo dost problém, hlavně v druhé sérii , kdy mě to období středověku což mě nesedělo. Divoký západ už byl mnohem lepší a už jsem věděl co čekat. A přitom stačilo ty postavy poslat do toho období a dát jim tam nějaký úkol, hned by to jinak vyznělo. Tady je to jen kaleidoskop vtipů a ujetin někdy dobrých jindy spíš trapných a jindy zase hodně trefné. Jako celek je to dobrá zábava. ()

Pajky3

Bylo jen otázkou času, kdy přijde seriál s nebeským motivem, který se bude snažit vytěžit něco z úspěchu Good Place. A i když má seriál nakonec úplně jinou zápletku, tak mi právě Good Place svým prostředím hodně připomněl. Zaujalo mě na něm obsazení. Daniel Radcliffe sice bude navždy Harry Potter, ale nikdo mu nemůže upírat to, že dokáže hrát. Zatím ve všem, v čem jsem ho viděl po Harry Potterovi, se mi zamlouval. Ať už to byla Women in Black, What If nebo tentokrát Miracle Workers. Navíc je doplněn Stevem Buscemim, který si užívá Boha. Celé to příjemně utíkalo, nebe bylo znázorněno zajímavě a bavilo mě spousta vtípku v pozadí jako plakáty v kanceláři a tak. I zápletka byla dobrá a na sázku s Bohem jsem byl zvědavý, jen je podle mě škoda, že si vybrali zrovna romantiku. Určitě by se našlo i něco zajímavějšího. Nicméně za podívání to podle mě stojí, rychle to uteče, ale Good Place se to vyrovnat nedokáže. Ukázalo se, že pokračování bude, ale bude antalogické. Takže se druhá série odehrává ve středověku a ta třetí pak na divokém západě. Závěrečná čtvrtá se pak odehrává v postapo světě a bere si hodně z Šíleného Maxe a Terminátora. A nejde se zbavit pocitu, že se po první série kompletně vyměnil tvůrčí tým, protože to prostě působí úplně jinak. Sám nevím, jak to hodnotit, protože jsem z toho rozpolcený. Některé vtípky mi přijdou povedené, ale pak hned přijde nechutný či sprostý humor a ten to úplně zazdí. ()

dr.fish

Bakalářský příběh roztažený na délku seriálu. Naprosto nevyužitý námět. Zasmál jsem se jednou, nedojal vůbec. Nuda hrozivá. 30% ()

Dado

V podstate ani nemám nič, čo by mi poslúžilo na obsiahlejšiu kritiku - Miracle Workers majú skvelé obsadenie, originálny nápad, vtip a spád. Ako celok to však pôsobí úplne jednoduchým dojmom, akoby šlo o prácu tímu, ktorý si poctivo, no bez výraznejšieho zápalu odmakal to, čo dostal príkazom zhora. Inými slovami, chýba tomu niečo navyše, akási nadstavba, ktorá dnes oddeľuje nadpriemerné až výnimočné seriály od zaujímavých, no ľahko zabudnuteľných jednohubiek. (65%) ()

filmmovier

Parádní záležitost se sympatickýma postavama a výbornou zápletkou. Daniel Radcliffe je absolutně super, Steve Buscemi pak absolutně geniální a ostatní jsou taky skvělí a na Geraldine Wiswanathan se navíc i moc příjemně koukalo. Délka je sympatická a počet epizod tak akorát, snad jen v prostředních epizodách to občas lehce skřípalo, ale pouze minimálně, Tenhle seriál je další britský klenot, ke kterému se někdy v budoucnu velice rád vrátím, protože jsem se u něj bavil ne královsky, ale přímo božsky! Škoda, že podobně originálních seriálů nevzniká víc, obzvlášť v komediálním žánru je tohle fakt zatraceně svěží vítr. 85%. ()

Mrkvič

První sérii mi HBO před dokoukáním posledního dílu utnulo. Možná jsem čekal nějaký božský zázrak, ale podle hodnocení je to asi jedno. První a předposlední díl, kdy se v seriálu ukazují nějaké inovátorské myšlenky, jsou fajn. Jinak je to spíš taková né moc zábavná oddychovka. Koukatelná ale jen díky známým ksichtům Radcliffa a Buscemiho, kteří jsou oba mí oblíbení herci. ()

fabecc1222

Věčná škoda, že se tvůrci rozhodli jít antalogickým styl a každá série tak pojednává o něčem jiném. Za zmínku totiž stojí hlavně ta první, která je opravdu vydařená, nabízí spousty povedených narážek a přepálených situací, který vyplívají z možností toho, v jakém prostředí se odehrává. Bohužel, v dalších řadách, které v případě druhé a třetí řady vykrávají Černou zmiji, jen s ne tak kvalitním humorem, a v případě čtvrté - postapo série, už šla kvalita postupně dolu a celkový jejich námět je ve všech případech značně nevyužit. Ústřední trio je sice vždy fajn, Radcliffe si viditelně užívá další roli, kterou se může odprostit od HP, Geraldine je fajn komediální objev a velmi dobře se na ní dívá, ale ani to už další série zachránit nedokáže. P.S: Jeden z dalších projektů, kde překlad názvu vzhledem k dalším sériím nedává vůbec žádný smysl. To muselo distributora a překladatele naštvat. ()

vyfuk

Milý, nový a lehce přehlédnutelný seriál, který má co nabídnout. Opět budou lidé, kteří budou protestovat, některým se to jednoduše nebude líbit. A mají právo. Ale jde originální kousek, který vypraví určitý moment a popisuje život a i náboženství z jiného a až milého problému, který může urazit jen ortodoxní sebranku. Hezký příspěvek. Stojí jednoznačně za zmínku. Když jde jenom o takovouto jednohubku. A u ní to doufám i zůstane. ()

ganz

První série byla fajn, dobře obsazená, poměrně vtipná, ale něco tomu prostě chybí. Přijde mi že to, co Good Place zvládlo skvěle se tomuto počinu ne úplně podařilo. ()

blackkocour

To už je podruhý v tomhle týdnu, co rozebírám, křesťanskou tématiku, a opět, se mi to dvakrát nelíbilo. Čekal jsem, trochu víc humoru, takže jsem od seriálu zklamán. Seriál, v němž je Nebe vykresleno, jako nějaká nadnárodní korporace, a všechno tomu řídí, ten největší vypatlanec Jim Buscemi, jako ten nejvyšší - Bůh. Ve většině případů, které nemají nic společného s dějem, vidíme scénky nebo epizodní příhody pracovníků, kteří tam pracují. Třeba v oddělení mužských bradavek, si pracovníce ztěžuje, že z bradavek neteče pomerančový džus. U podobných chvil, se člověk maximálně usměje, ale bránici nepotrápí. Po dějové stránce, se to plácá, sem a tam. Buscemi, jako Bůh, byl dost sympatický, a jako podivín, vypadá ještě lepé. Nebe s.r.o., není špatný projekt, kde ale ten děj a většina vtípků, trochu kolísá, a romantika je spíš dost trapná...Má to ale na poměr málo epizod, do dvou hodin to máte zkouknutý, a můžete na to jednoduše zapomenout. Jinak Potter, se moc nepředvedl ani v komediální stránce. ()

Sayko

Nakonec se z toho vyklubal celkem povedený mini-seriál, u kterého nemusíte přemýšlet, někdy se zasmějete a najdete možná i nějakou svou oblíbenou hereckou tvář. ()

Janega

Boh ako vyhorený, negramotný a parchantský šupák. Chcel by som vidieť výrazy na tvári puritánskych veriacich, keby toto videli. Originálne spracované nebo, aké by nevymysleli ani u Pixaru. Má to humor, má to nápad. Doba temna je oficiálne 2. séria, ale v podstate sa jedná o absolútne iný seriál, ktorý sa odohráva v inom prostredí a čase, rovnako aj hlavná myšlienka seriálu je iná. Jediné čo má spoločné s predošlou sériou sú herci. Mne spracovanie Neba prišlo veľmi originálne, preto sa aj čudujem, že ešte nevyužili ten potenciál. Každopádne Doba Temna je skvelá. Má výborný humor, kedy sa človek od srdca zasmeje a dokonca ani fekálny humor nie je trápny. V 3. sérii Divoký západ však už abstinuje poriadna satira a karikatúra, je to už len také vlažné. ()

filipvrbik

Sice docela zajímavé a vtipné, ale celkem průhledné s divným Bohem v hlavní roli...Nevím, jestli chtěl Steve Buscemi Boha zesměšnit, ale narozdíl od skvělého Božského Bruce to prostě není ono. Harry Potter je taky takový nevýrazný herec a to, že se děj odehrává na třech místech - Země, Nebe a "pracovna" Boha tomu moc nepřidá- špíš by to byl dobrý film s méně vaty, než seriál...hodnocení 1. série...60% ()

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů

04.01.2023

Scenárista Ricka a Mortyho napíše Ant-Mana

Scenárista Ricka a Mortyho napíše Ant-Mana

05.04.2020

Třetí Ant-Man našel nového scenáristu a jeho jméno potěší zejména fanoušky šíleného animovaného seriálu Rick a Morty. Scénář nové marvelovky totiž napíše Jeff Loveness, který má kromě výše zmíněného… (více)