Kingsman: První mise

• Velká Británie The King's Man (více)

Zatímco se sebranka nejhorších tyranů a geniálních zločinců připravuje rozpoutat válku, jež má zahubit miliony lidí, jeden muž musí vyhrát závod s časem a zastavit je. Ve snímku Kingsman: První mise se stanete svědky zrodu první nezávislé tajné služby. (Falcon)

BMAJTZ

Možná to nebude úplně objektivní v žánru dobrodružného akčního blockbusteru, ale zde jsem se rozhodl hodnotit v rámci série jako takové. První díl byla zábavná akční komedie, kterou nikdo nečekal, s s řadou překvapivých záběrů a nekompromisní akce. Dvojka v tom chtěla pokračovat, tak se stala akčnější  a šílenější, ale o to horší a nedotažená, přesto docela zábavné. A trojka, mno to už je pouze odkaz vyčpělé slávy. Kouká se na to ještě docela dobře, člověka to zabaví, ale vizuální orgie plné nápaditých akčních scén to už fakt není. Připouštím jeden zvrat byl vcelku překvapivý, ale tím to tak trochu končí. Navíc struktura filmu je rozdělená na jednotlivé poloviny. Zatímco první má aspoň zajímavého záporáka, tak ta druhá už jede jenom v setrvačnosti. Motivy nejsou jasné ani to kde se vzal ten ohromný vliv hlavního padoucha. Akce asi ujde, ale je to těžká chaotická rutina, kterou dneska točí kde kdo. Za mě rozhodně nemá smysl tenhle film vidět víc než jednou a zapomenout. Každopádně doufám, že Matthew Vaughn zkusí zase něco dalšího a k této látce se už vracet nebude. První díly s menším rozpočtem, menším očekáváním a o to větším překvapením mu jdou bravůrně, o pokračováních bych se to bál tvrdit. ()

Lukoboss

Je to škoda, první díl Kingsman se mně hodně líbil a s hodnocením jsem se nebál jít do plných, tenkrát to bylo překvapení a povedená záležitost v jednom. U druhýho dílu už to nebylo úplně ono, ale pořád si to celkem drželo svou kvalitu navázanou na prvotinu. Bohužel musím říct, že to jde ale postupně dolů a už to ztrácí dech. M. Vaughn sice pořád umí natočit skvělý scény (akční záběry s perfektním střihem, použití slow-motion, obrazová preciznost), ale tak nějak je to pořád málo. Pořád totiž platí, že v prvním dílu jsme jako diváci narazili na strop, kterýho se prostě nedaří opětovně dosáhnout. A přestože na závěr dostaneme otevřenej konec, kterej naznačuje další pokračování, moc si nejsem jistej, kam to má vlastně celý směřovat. No, uvidíme, ale že bych se na to vyloženě těšil, to se úplně říct nedá. ()

sedm.1

První díl Kingsman: Tajná služba - 5*. Druhý díl Kingsman: Zlatý kruh – 4*. Třetí díl Kingsman: První mise – 3*. Vaughnovo dítko má minimálně v mých očích bohužel evidentně sestupnou úroveň zábavnosti a důvody jsou prakticky totožné jako při porovnání prvního a druhého dílu a to samé platí tedy i pro třetí, takže ještě méně akce, ještě méně humoru, ještě méně výrazných a zábavných postav, a naopak v zápletce taková přeplácanost, že to se jen tak nevidí. Jako dobrý, je fajn, že se toho tvůrci nebáli, ale semlít dohromady Rasputina, Ferdinanda I., Lenina, Hitlera a já nevím koho ještě všechno, to mi přišlo trochu už jako moc, a tím nemám na mysli nějaká historická fakta, ale tohle je prostě prvotřídní guláš, co jednoduše nefungoval. Navíc postavy na straně klaďasů nejsou příliš zajímavé a chybí jim jednoznačně koule, sorry Gemmo, tebe se to netýká :-). Akce je pak skutečně vážně málo, a když se dostane ke slovu, ani zdaleka už nemá ty grády jako v předchozích Kingsmanech, naopak se tu hodně hraje na emoce a dramatizaci, což mi k této sérii prostě nesedí, a též jak jsem zmiňoval, za celý film jsem se snad nedočkal jediné scény, která by byla jakkoliv vtipná, z čehož též předchozí díly velmi pozitivně těžili. Já zkrátka nemohu třetí Kingsmany brát jinak, než jako opravdu hodně přeplácanou slátaninu, která ztratila ve všech ohledech to, co mě u prvních Kingsmanů tak bavilo, a tak alespoň tedy že to má celé vážně svižný spád, čímž se potenciální divák nemá přes to všechno příliš čas nudit, jinak to ale vážně tentokrát není žádné terno. ()

radecacek

[Kino, 2021] O dost lepší než dvojka, trochu jiná než jednička. Po velikém zklamání v podobě nového Matrixu a mírně nadprůměrném Spider manovi byl poslední kino zážitek roku velké překvapení a zadostiučinění. Akční stránka nápaditá, někdy nečekané zvraty a nádherný vizuál. Doporučuji návštěvu kina :) ()

see_sawandrew

Ještě ujetější taškařice než první dva díly, ale paradoxně největší problém je poměrně vážná dějová linka ze západní fronty, která do filmu prostě nezapadá. Scenáristicky to sotva drží pohromadě, ale zase čert to vem. Fight s Rasputinem za doprovodu Čajkovského slavnostní předehry je další důvod, proč ty filmy Vaughnovi vždycky sežeru i s navijákem. PS: Ale jen napoprvé. Snižuji na tři. ()

DavidS.

Britská aristokratická úlisnost z Panství Downton a dialogová lobotomie...První hodina zcela tristní...Trapná fraška... ()

iXtr3m3

Silnejšie tri hviezdy, aspoň také sú moje prvé pocity. Malo to fajn kulisy, vybralo si to stále aj v súčasnosti menej využívanú historickú éru, ale absolútne to nedokázalo využiť jej možnosti, možnosti, ktoré som očakával od "predchodcu" Eggsyho súčasnej rodiny a jednoducho to nevyšlo tak, ako by som bol čakal. Chýba tomu viac nadhľadu a inteligentného humoru, ako mali prvé dve časti, berie sa to až príliš moc vážne. Žiadne extra vychytávky, ktoré som tiež očakával a súboj bol nápaditý snáď len jeden a to s Rasputinom. Scéna z prvej svetovej vojny a náhle precitnutie "určitým spôsobom rozmaznaného" syna po pár okamihoch v nej mi prišla taktiež príliš umelá a ukončenie jeho línie nesmierne skratkovité. Postava Aarona Taylora-Johnsona trestuhodne nevyužitá, aj keď je mi jasné, že si ju odkladali pre prípadné pokračovanie. Nemôžem sa ubrániť pocitu, že toto bolo tak dlho naťahované a prerábané, že už nemali kadiaľ kam a jednoducho to vydali v stave v akom to vydali. Možno časom po opakovanej projekcii zmením názor, hlavne s príchodom dabingu, lebo náznaky lepšej kvality tam boli, rovnako hudobný podmaz v určitých momentoch dával pripomenúť, do akej série film patrí, ale vždy to skončilo skôr, ako sa niečo riadne rozbehlo. ()

666Carnage

Tenhle díl se bere trochu vážně a není to takový ústřel, jako jeho pokračování. I tak jsem se bavil protože akce a kamera jsou super. Herecké obsazení pobaví. Škoda jen toho, že ve 20 minutě víte kdo je ten padouch za oponou. Klidne bych si dokázal v tomhle duchu představit trilogii. Na nedělní dopoledne či odpoledne je to dobrý film. 75% ()

borec999

Ale hej, solídna akčná blbina a pekne spracovaný prequel o vzniku organizácie Kingsman. Ralph Fiennes v hlavnej úlohe mi sadol oveľa viac ako mne osobne nesympatický Taron Egerton v prvom dieli. Škoda len, že Fiennes je asi jedinou výraznejšou postavou vo filme- ostatné sú prekvapivo nezaujímavé. Zobrazenie doby je inak kvalitné a akcia dostatočne kreatívna ,nápaditá, veľkolepá i zábavná ako sa patrí pre "kinofilm". Scény s Rasputinom, jeho "tancom", záverom na vyvýšenej pevnine či súbojom do ktorého zabrdne kozorožec sú toho ukážkovými príkladmi. Akurát si scenáristi mohli odpustiť toľko akčných sekvencií s Ralphom Fiennesom- na jednej strane sa síce ukázalo, že akčným hrdinom sa pri podpore kaskadérov a talentovaného tímu tvorcov v dnešnej dobe môže stať skoro úplne každý (podobne ako v jednotke Colin Firth), na druhej strane uveriteľnosť scén nie je vysoká. Osobitne chválim dej, v ktorom sa zabrdne do väčšiny dôležitých udalostí 10.-20.rokov 20. storočia a ich známych postáv (Lenin, Rasputin, Gavrilo Princip, Ferdinand d este) pričom sa z väčšiny drží známych faktov, ale niektoré udalosti si scenáristi prikrášľujú podľa potreby a my tak môžeme sledovať akýsi alternatívny tok dejín ako predviedol napr. Tarantino v Nehanebných bastardoch. Práve atraktívny príbeh v kombinácii so štýlovou akciou okorenenou o štipku humoru nudu nepripustil a  aj napriek pár hluchým miestam či nevýraznejším postavám ma trojka Kingsmana vlastne celkom bavila. 4* 75% ()

Wotan

Chtělo by to zkrátit minimálně o hodinu, aby u toho člověk neusínal. Asi jediná dobrá scéna je střetnutí hlídek v zemi nikoho, ovšem proč mají němci nasazený plynový masky a ještě k tomu v noci jsem nepobral. Akční a dobrodružný si teda představuju jinak. Lehkost prvního dílu je pryč a místo toho je tu unavenej Ralph. ()

Wally

Tohle, že je Kingsman? To nemá s předchozími dvěma filmy nic společného....zcela chybí zábava, humor, 'vychytávky', taková ta ujetost....možná akce a souboje jsou srovnatelné, ale... Navíc se člověk ztrácí v té záplavě reálných historických postav, dvě třetiny byli zbytečné a jen do počtu. ()

Junglista

Já se řadím k těm, kteří očekávali over the top šílenost a nedostali ji. A bylo by mi úplně jedno, že potřetí v řadě. Kromě geniálního Rhyse Ifanse tu totiž nezbylo skoro nic, co by původní filmy připomínalo a ne, konec nepočítám, ten by tam byl tak jako tak. Natočený standardně Vaughnovsky dobře (ale ne tak, jako dřív), ale měl jsem skoro problém to dokoukat. Dialogy nudné, nevtipné a ani parádní herecké obsazení mě tentokrát nenadchlo. Bohužel. Poměrně zbytečný film a ještě zbytečnější nás evidentně čeká... ()

Adramelech

Výpravný film, ale historicky krajně nevěrohodný. Rasputinův život je poměrně dobře zmapovaný. To, co se ve filmu ukazuje, příliš nekoresponduje s fakty. Postava Rasputina je zde přehnaně démonizována. Také atentát na arcivévodu Ferdinanda, jak jej film podává, sedí pouze v hrubých obrysech. Pročpak se asi mezi karbaníky ujalo úsloví "sedm kulí, jako v Sarajevu"? - BTW: "Stačilo pohlédnout Rasputinovi do očí, aby člověk pochopil, že carský režim v Rusku končí," píše kdesi D. S. Merežkovskij. Stačilo si poslechnout Jakešův projev (ten, jak tam mluví o "bojlerech"), aby člověk pochopil, že socialismus v Československu končí, poznamenávám já. Vyskytují se doby, kdy je tah budoucnosti silnější než tlak minulosti, a v takových případech se může stát, že čekající budoucnost vrhne do současnosti svůj stín. ()

Stružák

Tahle série filmů je super. Trojka sice není tak komiksová a zábavná jako první dva díly (ačkoli souboje s Rasputinem v první půlce jsou teda švanda ohromná!), zase je tu ale víc historických narážek a celek tak působí nějak víc "reálně". Ralph Fiennes exceluje, maličká role Daniela Brühela potěší, záverečná půlhodinka má šťávu a vlastně celý dvě hodinky utečou jak voda. Odkazy na první dva díly samozřejmě potěší. Matthew Vaughn to měl v paži a já se se opět skvěle bavil. ()

Fary

Tak to bylo fakt velký špatný. Fakt nevím, co na tom filmu pochválit. Jediná zajímavá scéna byl asi souboj s Rasputinem. Jinak to byl totální průser odpředu dozadu. Jak to někdo může s tak skvělým hereckým ansámblem takhle posrat to fakt nechápu. Po tolika odložených premiérách jsem se toho filmu konečně dočkal a bohužel teda hořké sklamání. ()

SpaceOdyseus

Vaughn leta od mantinelu k mantinelu, ale ja si to uzil. Je to zabava, je to prdel, dokaze napnout, prekvapit a cele to je strasne moc retro-stylove. Ani mi moc nevadi ten greenscreen feeling. Dal bych si klidne nasup. ()

F.W.Colqhoun

If i want a war, I will have it. SPOILERY Matthew Vaughn opakuje bondovský mýtus i s chybami: Již třetím dílem do něj uvádí dějiny. A stejně jako se to stalo Craigově instalaci to vnáší víc než co jiného patos, který si s legrací okolo super-špiónů z krejčovství nerozumí. Klíčem k zábavě je přehoupnout se přes první polovinu superhrdinského pseudo-dějepisu a comicsové geopolitiky. Potom dojde na to, co máme od Kingsmanů právo očekávat: homosexuální Rasputin léčící chronické zranění nohy lízáním a posléze prezentující bojové umění ve stylu Bolšoj balet; striptýz Mata Hari pro prezidenta USA, nesmyslná akce. Erik Jan Hanussen představuje Leninovi Hitlera. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě