poster

Tarzan

 • USA

  Tarzan

 • Slovensko

  Tarzan

 • Velká Británie

  Tarzan

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Romantický

USA, 1999, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kajas
  *****

  Prostě ten typ filmu, který milujete v šesti letech... ale taky v patnácti nebo ve dvaadvaceti. Objektivně by to asi bylo za 4*, ale z každé Collinsovy písně v soundtracku mám husí kůži (a neuměla bych vybrat jenom tu jednu, která si zaslouží Oscara). Další důkaz pro tvrzení, že studio Disney bylo v devadesátých letech na vrcholu, kterého už asi nikdy nedosáhne. P. S. A po kdovíkolikáté repríze musím pochválit i ten český dabing včetně zpěvu Petra Muka. Tady se prostě povedlo úplně všechno.(18.9.2015)

 • alyssa18
  *****

  Pro mě osobně nejkrásnější disneyovka...zasměju se při tom, někdy uroním pár slz dojetí, srdce mi zaplave na romantické vlně...co víc si přát..:-) Že je tam asi hodně odchylek od předlohy, mi vůbec nevadí. Tohle je první verze Tarzana, se kterou jsem se seznámila, a jako taková bude pro mě vždycky "the best".(31.1.2011)

 • tron
  *****

  "Srdcu ver, že pôjdu tam, kam je im súdené." Ten úvod! Výbuch, ľudská rodina, čln, rozbúrené vlny! Noc, tajomný ostrov!! V džungli skupina opíc, prestrihy na ľudskú rodinu, gepard, mŕtve opičie mláďa, mŕtvi ľudskí rodičia!!! Brilantné vtesnanie desiatok Burroughsových knižných strán do takmer až trailerovito poňatého prológu. Síce sa nejedná o detailnú adaptáciu románovej predlohy a scenár si nezaslúži veľa kladných poznámok, ale tempo, do slovenčiny (Vašom Patejdlom) nadabované nadupané pesničky Phila Collinsa (nespútaná „Strangers Like Me“), svižná akcia, zeleno-hnedá krása obrazu, texty pesničiek a dunivá atmosféra bubnov z hĺbky džungle, robí z disneyovky TARZAN majestátny kus filmárčiny. Nie všetci bývame v džungli, ale džungľa je v každom z nás.(30.12.2005)

 • Hees
  ****

  Veľmi pekná rozprávka,ktorá poteší srdce dieťaťa a aj dospelého.Rozhodne ju odporúčam na pozeranie s deťmi a podobne.Je milá a nápaditá.Aj keď je jasné čo je to Tarzan.Aj tak prináša vtip a pekné momenty,ktoré ocenia ja viem sa znovu opakujem najmä najmenší diváci.Páčilo sa mi to a rozhodne si to môžem pozrieť aj znova.(29.8.2009)

 • Bounded
  ***

  Klasická Disneyovka, která má pár hodně vyvedených momentů (příkladem Learning montage) a nemůžu o ní ani tvrdit, že by se mi nelíbila. Jen se mi prostě nelíbila dost. Po všem je moc rychle (krátká stopáž je výsledkem slabého děje), je to moc přikrášlené a optimistické, má to moc "srandovních" a vyloženě dětských momentů, které podle mě nerozesmějou někdy ani ty děti, a podle komentáře od monologa se to vůbec nedrží předlohy. To by mi nevadilo, je to přece rodinný film, ale i ten může mít kromě dobrého konce i silnější náplň. Když vzpomenu třeba na Úžasňákovi, tak myslím, že tři hvězdičky jsou akorát.(6.4.2010)

 • - Ve filmu je několik odkazů na starší sérii Tarzanových filmů s Johnny Weissmullerem v hlavní roli. Například fráze "Me Tarzan, you Jane", Tarzanův zápas s krokodýly nebo šaty Jane na konci filmu, které připomínají ty, které nosila Maureen O'Sullivan. (D3VIL)

 • - Minnie Driver (hlas Jane Porter) z velké části improvizovala svůj dechberoucí monolog, ve kterém oznamuje Claytonovi a svému otci, že zahlédla Tarzana. (D3VIL)

 • - Aby animátoři přesně zachytili pohyb Tarzanova těla při sjíždění kmene, inspirovali se pohyby skatera Tony Hawka. (D3VIL)