poster

Tarzan

 • USA

  Tarzan

 • Slovensko

  Tarzan

 • Velká Británie

  Tarzan

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Romantický

USA, 1999, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kass
  ****

  Jak se na film odehrávající se v divoce tepoucím srdci afrického pralesa sluší a patří, vyznačuje se nespoutaně dynamickou a dravou animací. Tarzanovo vyprávění se tím stává lehce koukatelným nejen pro dětské, ale i odrostlejší publikum. V porovnání s ostatními Disneyovkami je "Tarzan" vyjímečný a zvláštní především tím, že zde tradiční písničky nezpívají hl. postavy (jak je obvyklé), ale pouze "vypravěč(?)". Závěr? ... pravděpodobně nejlepší Disneyovka od druhé poloviny devadesátých let.(4.2.2005)

 • BigDeal
  *****

  Humor, hravosť, veľmi pekná animácia, parádna kamera, milý upokojujúci príbeh, skvelé songy a hlavne dokonalé scény Tarzana lietajúceho v krásnej džungli, ktoré sú akčné, vynaliezavé a úplne zbesilé. Toto sú hlavné dôvody, prečo som si animák užil a nestihol zistiť, že príbeh druhej polovice je tak trochu...obohratý.(23.4.2009)

 • novoten
  *****

  Emocionální bomba. Sice s několika flíčky v podobě hlušších míst ve druhé polovině, ale i tak s nejvyšším hodnocením. Infantilní úlitby typu tajtrlíkujících opic nevadí, naopak překvapivě k duchu vyprávění sedí. A scéna Tarzanových hrátek zakončená jeho přechodem do dospělosti je jednoduchá a zároveň fascinující.(15.4.2006)

 • Chrustyn
  ****

  Disney rád převádí vážnější příběhy do své kreslené podoby a v tomto případě se zaměřil na známého "syna džungle", kterého vychovaly opice. Jako každá disneyovka je i tato skvěle animovaná, zábavná, sentimentální a plná písniček. Rozhodně doporučuji vidět film v originále, protože Collinsovi písničky přezpívané do češtiny rvou neskutečně uši a výsledný dojem dost kazí.(22.2.2010)

 • Daae
  ****

  Je to samozřejmě hodně odlišný Tarzan od toho, co vystupuje v úžasných knihách E.R.Burroughse. Tato disneyovka potěší na duši, i když nepatří mezi ty nejlepší. Jane v podání Minnie Driver je prostě kouzelná a říkejte si co chcete, ale sloni jsou nejlepší africká zvířata vůbec :-) Ze Sabora jde opravdu mráz po zádech a vůbec ta akce je na disneyovské poměry na jedničku. Dokonce i Claytonova smrt je docela otřesná. Film samotný bych nejspíš ohodnotila ***, avšak za krásnou hudbu Phila Collinse musím jednu * přidat. Strangers like me má krásný text, Son of man je neskutečně nabité energií a You'll be in my heart pohladí rozechvělou duši.(16.9.2006)

 • - První film o Tarzanovi s jednoslovným názvem. (D3VIL)

 • - Aby animátoři přesně zachytili pohyb Tarzanova těla při sjíždění kmene, inspirovali se pohyby skatera Tony Hawka. (D3VIL)

 • - Čtyřicátý osmý film, jehož hlavním hrdinou je Tarzan. (D3VIL)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace