Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Romantický

USA, 1999, 88 min

Milionkrát přehrávaný film na staré VHSce :-) Na něj se vždycky rád podívám. Tarzan je výborná disneyovka, musím si ji zas připomenout.(24.5.2009)

|| Scenár: Tab Murphy, Bob Tzudiker, Noni White | Hudba: Mark Mancina, Phil Collins | Produkcia: Bonnie Arnold | Distribúcia: Walt Disney Pictures, Buena Vista Distribution | Štúdio: Walt Disney Feature Animations | Rozpočet: 130 miliónov $ | Tržby: 448,191,819 $ || Temperamentný, rýchlo plynúci film, ktorý má všetko k tomu, aby sa stal kultom. Animácia mi ale prišla dosť divná, a ani príbeh ničím neprekvapí. Raz sa to ale vidieť určite oplatí.(30.11.2011)

Dva světy. Dvě osoby. Jedna láska a jeden příběh. Z Disney trilogie Herkules, Tarzan a Pocahontas bych dal Tarzana na druhé místo. Pro tenhle film jsem měl vždy slabost. Od začátku do konce je to emotivní, krásná a nadčasová pohádka. Od děsivého začátku ztroskotání až po…. No podívejte se sami. I když příběh Tarzana zná asi každý. Život muže, který osiřel na ostrově bez lidí a začne ho vychovávat gorila. Tarzan ač žije s gorilami, tak se cítí odcizený. Dokud na ostrov nedorazí další lidé. A on potká dívku, do které se na první pohled zamiluje. Pohádka od Disneyho má v sobě humor, lásku i napětí. Navíc málokterá pohádka dokáže tak skvěle vykreslit milující příběh o lásce dvou zcela odlišných světů. Tarzan má perfektní hudbu od Phila Collinse, která i v českém podání je naprosto skvělá. Možná už se rozepisuju až příliš. Krásná hudební a emotivní pohádka, která je mojí srdcovkou. (90 %)(16.3.2016)

Tohle je slušný "animák". Má rychlý spád, emotivní scény a je dobře ohudebněn (You'll Be In My Heart je moje nejoblíbenější píseň z celé hudební tvorby Phila Collinse). Lehce nadprůměrný snímek, těm, kteří mají filmy tohoto typu v oblibě, vřele doporučuji.(16.2.2008)

Jeden z najlepších klasicky animovaných filmov, čo som videl. Je až neuveriteľné, aký epický a napínavý má Tarzan príbeh, ktorý navyše ani za mak nekazia muzikálové vsuvky. Disney je v tomto geniálny. Milujem ten film už od mojich šiestich rokov.(10.3.2009)

• - V závěrečných titulcích je zmíněno okolo 1100 jmen. (D3VIL)

• - Když gorily zvednou profesora Portera a obrátí jej hlavou dolů, z jeho oblečení vypadne hračka postavičky z filmu Mulan (1998). (D3VIL)

• - Čtyřicátý osmý film, jehož hlavním hrdinou je Tarzan. (D3VIL)