Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Romantický

USA, 1999, 88 min

Chtěl jsem do oblíbených vybrat jeden klasický animák, volba padla právě na Tarzana. a) mám rád originál (četl jsem jej na pokračování ve starých Větrnících a Pionýrech s Burianovými ilustracemi) b) skvělá hudba Philla Colinse (mimochodem, v rádiu se You'll be in my heart hraje dodnes) c) miluji dojemné komedie, což film splňuje vrchovatě... Ve filmu se dá najít i hlubší rovina: mateřská láska, a to nejen pokrevní, ale i pěstounská je jedna z nejsilnějších na světě... https://www.youtube.com/watch?v=05MykSuOxP0(8.3.2013)

To je přesně to, co jsem potřebovala. Krátký, jednoduchý a bezstarostný animovaný film, který zvedne náladu. Byla to taková oddechovka, u které jsem se pobavila, nemusela jsem sledovat titulky, ani moc přemejšlet. A přesto, že už je tomu 10 let, tak už tady je znát, že ta animace je prostě zábavná, nápaditá a skoro dovedena k dokonalosti. Moc se mi to líbilo.. Tarzane :)(21.9.2009)

Emocionální bomba. Sice s několika flíčky v podobě hlušších míst ve druhé polovině, ale i tak s nejvyšším hodnocením. Infantilní úlitby typu tajtrlíkujících opic nevadí, naopak překvapivě k duchu vyprávění sedí. A scéna Tarzanových hrátek zakončená jeho přechodem do dospělosti je jednoduchá a zároveň fascinující.(15.4.2006)

Ako maly som zboznoval tuto knizku, nie originalnu predlohu, ale animovanu verziu s uplne rovnakym vizualom aky ma tento film, neviem co vzniklo skor ale obe su brilantne. Uz vtedy som bol z niektorych pasazi smutny a zachovalo sa to doteraz. Vztahy Tarzan a matka, Tarzan a Kerčak su nadherne a posledna scena s Kerčakom je totalny vybuch emocii. Skvela kombinacia humoru a slz, perfektna animacia a proste dokonaly animak z dielne Disney.(3.7.2013)

Animácia je vskutku podarená - najviac sa mi páči Tarzanova jazda po konároch stromov - a film dokáže byť občas skutočne vtipný. Lenže Tarzan má aj svoje rezervy - a akonáhle je konfrontovaný s podarenejšími animákmi od Disneyho, je na mieste znížiť hodnotenie. Pozoruhodný film? Určite. Miestami dokonca vtipný, ale miestami jednoducho prepadáva. Každopádne som rád, že tvorcovia sentimentalitu nesypali z každého druhého záberu, ale že ju profesionálne dávkovali a tým si pripravili pôdu pre záver filmu.(29.8.2014)

• - V jedné ze scén Tarzana napadne levhart a poraní jeho hruď drápy. V následující scéně už není žádné zranění patrné. (Horryx)

• - Ve filmu jsou Jane Porter a její otec z Londýna, v knize jsou obyvateli New Yorku. (D3VIL)

• - Čtyřicátý osmý film, jehož hlavním hrdinou je Tarzan. (D3VIL)