Velká filmová loupež

• Slovensko Velká filmová loupež (více)
Československo, 1986, 77 min

Scénář:

Oldřich Lipský

Kamera:

Emil Sirotek

Oldřich Kaiser, Jiří Lábus, Jaroslav Moučka, Jiří Němeček, Karel Heřmánek, Ladislav Gerendáš, Zdeněk Srstka, Dagmar Havlová, Vladimír Hrabánek, Otakar Vávra (více)

Protagonisty jsou komici Oldřich Kaiser a Jiří Lábus, kteří mají na výstavě převzít cenu japonské televize. Současně se pětice gangsterů chce zmocnit převratného vynálezu profesora Suzukiho – superholografu, jímž je možné vyjmout kohokoliv z televizní obrazovky a přenést do reality, a také naopak. (Filmbox)

ZkuKol

dneska už to není takové terno, ale nostalgie funguje a Kaiser s Lábusem zde ukazují, že kdyby dostali správný scénář, utáhli celý film sami! ...70% ()

xaver

Nic proti Zdeňku Podskalskému, patří k mým oblíbeným režisérům, ale tento snímek je jím poznamenán. Oldřicha Lipského v něm jaksi nepoznávám. Celkem nepovedená koláž jakoby poplatná pokleslému vkusu diváků béčkových filmů. Jenom z úcty k Oldřichu Lipskému dávám 3*. Jinak by i dvě byly až dost. Ten film mě tak zklamal, že jsem si ho ani nekoupil do mé filmotéky, ve které mám jinak spoustu filmů režiséra Oldřicha Lipského, i když byl k mání za pouhých 39,- Kč. ()

wosho

Kaiser s Lábusem by si zasloužili lepší filmový památnik, než tento slepený filmový prd (asi se hodně inprovizovalo). Sice je v něm opravdu pár dobrých nápadů, ale zpracování je přímo mizivé. Kdo víj jak by Velká filmová loupež dopadla, kdyby předčasně neumřel pan Lipský. Ale podívat se na to dá, hlavně má na tom zásluhu přímo hvězdné obsazení. ()

ViktorD

Dezertéři!!! :))) Pravda, výsledek vinou předčasného skonu pana režiséra Lipského nestojí za zlámanou grešli, ale na svou dobu silně postmoderní postupy, jež film do velké míry spoluvytvářejí, jsou zcela zjevné a věřím tomu, že onu celkovou "nedotaženost" lze pohříchu přičítat skutečně jen oné neblaze proslulé vyšší moci... ()

Tessie

Na to, kolik známých tváří se této šaškárně propůjčilo opravdu koukám. Pořád jsem čekala víc, až najednou byly titulky... Velká filmová loupež to ale opravdu byla. O tom, jak se dá ukradnout pojmenování FILM pro cokoliv, kde dělají lidé psí kusy a nemusí to mít žáden smysl. Ani vynikající Lábus s Kaiserem to nezachránili. ()

Paity

Dvojice Oldřich Kaiser a Jiří Lábus samozřejmě neměla za socialismu u nás konkurenci, vzhledem ke svému specifickému humoru. Velká filmová loupež ale bylo šlápnutí vedle. Tohle se prostě nepovedlo. ()

conejo

Děsivé. Když se za film v průběhu sledování stydíte, je to to nejhorší. Hvězdička za jedinou scénu (Kaiser převlékající se za žáky), u které jsem se vážně smála. A taky trochu za scénu, kdy Komenský hladí učitele po tváři, i když to byl trochu zlomyslný smích. ()

F.W.Colqhoun

Cena firmy Sony bude našim komikům předána na přehlídce 40 let znárodněné kinematografie v Praze U Hybernů. Vskutku velká filmová loupež... Film jsem viděl naposledy na špatně naladěném televizoru Tesla Merkur se zulámanou anténou. Byl konec osmdesátých let a scéna desítek herců vystupujících z polské parodie na Fiat, meta humor a ztřeštěné honičky mě fascinovaly. Jednalo se o období, kdy jsem ujížděl Muži z Hong Kongu. Bylo jasné, že očekávání založená na dětských diváckých zážitcích s Merkurem se nemohou naplnit, ale pocit trapnosti, jemuž jsem se místy neubránil, jsem nečekal. Splácanina vynikajících scének, včetně té "vítězné" z Japonska, odkazů na starší české úspěchy zestátněné kinematografie (Láska z pasáže, Arabela, Vrchní prchni aj.), odvážných výstřelků, zjevně z hlavy chlíváka Zdeňka Podskalského st. (nahotiny na kole) a řady nechtěných přešlapů od bláznivé komedie do nepovedené maškarády circa ČST. Ve své prostotě film klade nemalé nároky na znalost československé filmové tvorby, pro mileniála to musí být naprosté psycho. Místy ovšem nonsensuální crossover jako svině, jehož šílenost může docenit každý: Udělej Lábuse. Za pivo! [Vorlíček:] No tak, jak jsme Tě to učili? (Lambas se mění v havrana a zpět.) Vidíte jak se mu leskne brko? Možná kdyby to nebylo digitálně restaurované, ale vysílal to ten starý Merkur... ()

ClimbVibe

Jako dítě jsem ten film měl rád pro jeho bláznivou stylizaci. Teď se na něj podívám jen proto abych viděl Kaisera a Lábuse ve skeči "Učitelka a její třída" - Majka je kus a Dušan frajer. ()

Foxhound#1

Proč má smysl film vidět? Jedinečná přehlídka tehdejších hvězd a asi jediná možnost vidět alespoň kousíček toho, jak vypadaly vnitřnosti Feratu z Hertzovo zmrzačaného hororu. Jinak je to ale fakt blbost. ()

mira007

Kaiser a Lábus jako duo na vrcholu... jenže tenhle film tomu úplně neodpovídá, ale je to koukatelné a je to trochu něco jiného než se točilo. ()

(Z)denny

Trochu moc dlouhá reklama na filmové ateliéry Barrandov. Ale s ohledem na to, že v té době neměli totalitní tvůrci moc zkušeností s vytvářením krátkých reklamních šotů, tak je toto docela povedený kousek.. ()

Vesecký

To byla ideově postavená oslava znárodněné kinematografie, která měla být přehlídkou tváří, které se ve filmu během těch 40 let objevovaly, proto ten rudý koberec na začátku a pak ten zpěv na konci. Jinak to byla slátanina, výjimečně nepodařené dílo Oldřicha Lipského, psané zajisté na zakázku vedení Čs. filmu. V dvojrolích Lábus a Kaiser, rozhodně se zhostili svých rolí hůř než skečů, které známe z televize. Moučka a Němeček v roli gangsterů, tě pic. Když už tam herci hráli sami sebe, tak Zázvorková, Lipský, Veškrnová, Bedrna a Schmid mohli hrát taky sami sebe a jejich role sehrát někdo jiný, dost to rušilo. ()

hemul

K+L su moja oblubena komicka dvojica, povazujem ich za dostojnych pokracovatelov L+S. Svoj film si v tej dobe urcite zasluzili. Je skoda, ze tento film sa nepodaril tak, ako nadcasovy Srdecny pozdrav v pripade L+S. Hlavny problem filmu je, ze to nebol ich film a K+L tu boli zneuziti k propagandistickej oslave ukradnutia Barandova komunistami. Dalo sa to spravit aj inac. Napriklad ako pokracovanie Srdecneho pozdravu. Neskorsi Penzion Lola to vsak napravil. ()

blazir1

Ne, není to veledílo. Ne, není to na Oskara, ne není to komedie na válení pod stolem. Ano, scénář je velmi jednoduchý, stejně jako zápletka(Ne, že bychom ji někde již neviděli...).A víte co? Komu to vadí? O nějaký "vyladěný" scénář v tomto filmu ani nešlo. Je to prostě jen a jen taková milá taškařice, která měla divákům nenásilně ukázat všechny ty úžasné herce a herecký našeho filmového nebe, kteří prošli českým filmem. A já se u toho přesně v tomhle duchu bavil, a za skrytou komedií cítil i lehký nádech melancholie jak daleko ušel český film za ty desítky let od svého vzniku. Pro mne z toho filmu prostě čouhá pohoda a je vidět že se tam všichni při natáčení vyloženě bavili - a vo tom to je! Nechápu tak nízké hodnocení, takže dám natvrdo z p*dele 5*****. Přišlo mi to osobně o dost lepší než o lépe hodnocená nudná blbost o Herr Jelínkovi. P.S. Kdo by řekl že se do tak malého auta vejde tolik lidí! :) ()