Doom Patrol (TV seriál)

Doom Patrol

Akční / Krimi / Drama

USA, 2019–2020, 21 h 20 min (Minutáž: 44–60 min)

Tvůrci:

Jeremy Carver

Matt Bomer, April Bowlby, Timothy Dalton, Brendan Fraser, Diane Guerrero, Riley Shanahan, Alan Tudyk, Joivan Wade, Matthew Zuk, Bruno Bichir, Dwain Murphy, Julie McNiven, Julian Richings, Kyle Clements, Todd Allen Durkin, James J. Fuertes, Jwaundace Candece, Bryan Murphy, Phil Morris, Drew Starkey, Matthew Carter, Charmin Lee, Jim Dougherty, Rachel Appelbaum, Mark Sheppard, Lilli Birdsell, Ted Sutherland, Ezra Buzzington, Curtis Armstrong, Cate Jones, Alimi Ballard, Will Kemp, Madhur Jaffrey, Greyson Chadwick, JoAnn Willette, Brent Bailey, Jon Briddell, Judy Kain, Jackie Goldston, Bethany Anne Lind, Max Martini, Pisay Pao, April Billingsley, Joan Van Ark, Tom Fitzpatrick, Gary Basaraba, Marc Farley, Chelsea Bruland, Devan Chandler Long, Keith Flippen, Darla Delgado, Haley Strode, Edward Asner, Nicolette Noble, Greg Sproles, Anna Lore, Alan Mingo Jr., Stephanie Czajkowski, Jay DeVon Johnson, Susan Williams, Robert Tinsley, Michael Harney, Mark Ashworth, Zele Avradopoulos, Hannah Alline, Shawn Weston Thacker, John Getz, Karen Obilom, Brandon Perea, Quinn Bozza, David Shae, Dan Martin, Roger Floyd, Catherine Carlen, Anna Borchert, Faith Dillon, Michael Tourek

15/25 Well, o seriál Titans jsem zájem neměla, tohle jsem zkusila po dlouhém váhání a vysloveně nemám dobrý pocit z propojení právě těchto dvou nápadů. Nicméně jako samostatná věcička je Doom Patrol dobrý bizár. Má to v sobě cosi z Frankensteina a Hollywoodu 50. let, takže mi to není tolik cizí.(20.10.2019)

zatímco na filmovém plátně kulhá snaha DC na obě nohy,na seriálovém poli jim to zatím vychází na výbornou.Evidentně DC svědčí fakt,že v rámci seriálu se není třeba zavděčit všem a uzpůsobovat svojí tvorbu přístupnosti atd.Po velmi dobrých Titans je tu tak Doom patrol,která sice není tak "temná",ale v rámci úchylnosti ji může konkurovat snad jen Legion.Jediné co by tomu opravdu slušelo by byl tak max 10ti dílný formát,aby se minimalizovali hluchá místa.Není jich sice mnoho,ale jsou tu.Tak jako tak si tahle svébytná partička zaslouží fanouškovskou pozornost...80%(26.5.2019)

Bohužel jeden z těch seriálů, ze kterého jsem byl na začátku úplně nadšený, ale to nadšení postupně opadalo. Nevidím v kvalitě tak rychlý a zásadní sešup jako třeba u trochu podobné komiksárny Umbrella Academy, ale stejně to zamrzí. Doom Patrol je další disfunkční "superhrdinský" tým, u kterého se ale opravdu s tragickými originy nešetří. Že vám umřel blízký? Co takhle že jste své nejbližší omylem zabili? A schopnosti? Žádné cool střílení ohnivých koulí a bezproblémové létání. Tady máme nebezpečnou schizofreničku, člověka trpícího v robotím těle (dokonce dva, svým způsobem), stoprocentně popáleného chlápka, ve kterém žije záhadná zelená bytost, a krásnou herečku, která se ale vlivem stresu mění v obrovský nechutný sliz. V komiksovém světě jsou to prostě spíš banda handicapovaných loserů. Seriál skvěle čerpá z komiksů, střílí jeden maximálně šílený nápad za druhým, a ta bláznivost působí velmi svěže a svobodně. Například Larry Trainor byl sice v původním komiksu jakýsi transsexuál nebo spíše hermafrodit a tady je to pouze "closet homosexual", ale tvůrci seriálu nám to později vynahradí oživlou ulicí plnou všech možných menšin a sexualit na okraji společnosti. Mimochodem i když Doom Patrol může nějakého citlivého konzervativního křesťana urazit, tak bych se odvážil tvrdit, že seriál Doom Patrol je spíše apolitický. Určitě se v něm dá vidět levicové smýšlení, někdy až na pokraji anarchismu, ale myslím, že seriál propaguje pouze obyčejné lidství. Máme tu bandu "jiných" lidí, kteří prostě chtějí být šťastní, klasika. V každém případě koncept a nápady paráda, ale postupně to začne drhnout. Některé díly nejsou tak zajímavé a zdají se být čím dál delší. Některé nápady a scény jsou naprosto úžasné, ale postupně začne přibývat nezajímavých. Hlavní dějová linie o hledání jejich šéfa Nilese se tak dlouho táhne, až mě vůbec nezajímalo, jak to dopadne, a dokonce mi v úplném závěru přestalo na postavách záležet (asi hodně vlivem posledního zvratu, který se mi nelíbil). A to už je průser. Hlavní chybou seriálu je asi hlavní padouch, u něhož se jeho herecký představitel fakt snaží a hraje ho skvěle, ale ani to seriálové meta, které je hezky převedené z komiksu, ho neučiní zajímavým. V jednotlivostech je Doom Patrol často bomba, jako celek bohužel jen lehký nadprůměr. Nevím, jestli se podívám na druhou řadu, spíš si radši přečtu komiks, který má lepší tempo. (7/10)(1.5.2020)

Ach jo, když pominu ukecaného vypravěče a záporáka, který mi přišel nezábavný, tak to má hodně wtf momentů v ději, říkejme tomu třeba originalita scénaristů a vtipů, které jsou naprosto áčkové. Ale když to mám hodnotit jako celek, tak jsem prostě letos viděl věci, které mi přišly tak nějak kompaktnější i ve kvalitě. Rozhodně to nebude masovka, je to takovej divnej seriál i pro fandy comicsů. Ale má co nabídnout, rozhodně má neotřelé zápletky. Dal bych 7/10, ale bavil míň (a úplně jinak) než třeba Bažináč. Takže pokud se někdo rozhodujete podobně, dejte mu pls 4 hvězdy, ať zůstane vesmír v rovnováze a nemusí nás sežrat osel nebo tak něco...(17.4.2020)

O Doom patrol jsem se dozvěděl až v seriálu Titans. Jinak jsem tuhle týmovku vůbec neznal. Určitě musím říct, že seriál je úplně něco jiného než jsem kdy viděl. Což určitě beru jako velké plus. Hlavně se mi líbí ten nápad, kdy vypravěčem celého seriálu je hlavní záporák Pan Nikdo. Některé díly co se týče příběhu jsou skvělé nechybí i akce a vtipné momenty(Masožravé zadky atd.), ale je tu i pár epizod, které bych klidně vynechal. I to zakončení první série bylo takové....No uvidím jak na tom bude druhá série, které určitě dám šanci.(26.5.2019)

• - Tým Doom Patrol se poprvé objevil v seriálu Titans (od r. 2018), konkrétně v epizodě Doom Patrol (2018). (SNCIS)

• - „Doom Patrol“ se poprvé objevil v komiksu „My Greatest Adventure #80“ v červnu roku 1963. (DC_DeteCtive)