Doom Patrol

(TV seriál)
  • USA Doom Patrol
Akční / Krimi / Drama
USA, (2019–2021), 28 h 53 min (Minutáž: 44–60 min)

Tvůrci:

Jeremy Carver

Matt Bomer, April Bowlby, Timothy Dalton, Brendan Fraser, Diane Guerrero, Riley Shanahan, Alan Tudyk, Joivan Wade, Matthew Zuk, Bruno Bichir, (více)

Série(3) / Epizody(34)

V seriálu Doom Patrol se představují jedni z nejoblíbenějších superhrdinů ze světa DC - Robotman, Negative Man, Elasti-Woman a Crazy Jane, v jejichž čele stojí současný šílený vědec Niles Caulder alias Šéf. Všichni členové Doom Patrol utrpěli strašlivou nehodu, z níž vyvázli obdaření nadlidskými schopnostmi, ale také zjizvení a znetvoření. Traumatizovaní a utiskovaní členové týmu objeví díky Šéfovi své jedinečné poslání a spojí síly ve snaze prozkoumat ty nejpodivnější jevy, jaké existují. Zatímco vyšetřují Šéfovo záhadné zmizení, ocitnou se tito zdráhaví hrdinové tam, kde by je ani ve snu nenapadlo – do akce je totiž povolá samotný Cyborg, který je vyšle na misi, jež se neodmítá. Zčásti podpůrná skupina a zčásti tým superhrdinů, tito šílenci se superschopnostmi bojují za svět, který s nimi nechce mít nic společného. (HBO Europe)

Trailer

NinadeL

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

15/25 Well, o seriál Titans jsem zájem neměla, tohle jsem zkusila po dlouhém váhání a vysloveně nemám dobrý pocit z propojení právě těchto dvou nápadů. Nicméně jako samostatná věcička je Doom Patrol dobrý bizár. Má to v sobě cosi z Frankensteina a Hollywoodu 50. let, takže mi to není tolik cizí. ()

Malarkey

V prvních dílech jsem si říkal, že tahle partička bude asi nejsympatičtějšími „superhrdiny“ z Detective Comics. Superhrdiny dávám schválně do uvozovek, protože mi spíš přišlo, že to tady je spíš banda pitomců, kteří sami neví, co s jejich nabitými schopnostmi. Nejlepší na tom byl Brendan Fraser, kterého jsem moc rád po dlouhé době viděl a okamžitě jsem si ho oblíbil. A to i přesto, že ho hned ze začátku ukázali všelijak. Nechci ale ostatním křivdit, i ostatní tu byli v pohodě a dělali takovou dobrou partu hic, kde nikdo na sobě nenechal nit suchou. Postupem času se ale jejich démoni začali projevovat, aby tak nějak vytvořili důvod dokoukat první sérii. Jenže seriál kvůli tomu začal padat do průměru. Už se neobjevovalo tolik dobrých nápadů, nepřítel tu vlastně nebyl, než byl a celé to bylo takové hrozně nekompaktní. Až jsem chvílemi měl pocit, že scénáristi tu mají pocit, že si s tím světem té DC patroly můžou dělat co chtějí…a tak to taky dělají. Občas to byl tak velký scénáristický úlet, jak kdyby celý ten svět neměl vůbec žádné hranice a mohlo se v něm stát naprosto cokoliv. ()

Nin

Bohužel jeden z těch seriálů, ze kterého jsem byl na začátku úplně nadšený, ale to nadšení postupně opadalo. Nevidím v kvalitě tak rychlý a zásadní sešup jako třeba u trochu podobné komiksárny Umbrella Academy, ale stejně to zamrzí. Doom Patrol je další disfunkční "superhrdinský" tým, u kterého se ale opravdu s tragickými originy nešetří. Že vám umřel blízký? Co takhle že jste své nejbližší omylem zabili? A schopnosti? Žádné cool střílení ohnivých koulí a bezproblémové létání. Tady máme nebezpečnou schizofreničku, člověka trpícího v robotím těle (dokonce dva, svým způsobem), stoprocentně popáleného chlápka, ve kterém žije záhadná zelená bytost, a krásnou herečku, která se ale vlivem stresu mění v obrovský nechutný sliz. V komiksovém světě jsou to prostě spíš banda handicapovaných loserů. Seriál skvěle čerpá z komiksů, střílí jeden maximálně šílený nápad za druhým, a ta bláznivost působí velmi svěže a svobodně. Například Larry Trainor byl sice v původním komiksu jakýsi transsexuál nebo spíše hermafrodit a tady je to pouze "closet homosexual", ale tvůrci seriálu nám to později vynahradí oživlou ulicí plnou všech možných menšin a sexualit na okraji společnosti. Mimochodem i když Doom Patrol může nějakého citlivého konzervativního křesťana urazit, tak bych se odvážil tvrdit, že seriál Doom Patrol je spíše apolitický. Určitě se v něm dá vidět levicové smýšlení, někdy až na pokraji anarchismu, ale myslím, že seriál propaguje pouze obyčejné lidství. Máme tu bandu "jiných" lidí, kteří prostě chtějí být šťastní, klasika. V každém případě koncept a nápady paráda, ale postupně to začne drhnout. Některé díly nejsou tak zajímavé a zdají se být čím dál delší. Některé nápady a scény jsou naprosto úžasné, ale postupně začne přibývat nezajímavých. Hlavní dějová linie o hledání jejich šéfa Nilese se tak dlouho táhne, až mě vůbec nezajímalo, jak to dopadne, a dokonce mi v úplném závěru přestalo na postavách záležet (asi hodně vlivem posledního zvratu, který se mi nelíbil). A to už je průser. Hlavní chybou seriálu je asi hlavní padouch, u něhož se jeho herecký představitel fakt snaží a hraje ho skvěle, ale ani to seriálové meta, které je hezky převedené z komiksu, ho neučiní zajímavým. V jednotlivostech je Doom Patrol často bomba, jako celek bohužel jen lehký nadprůměr. Nevím, jestli se podívám na druhou řadu, spíš si radši přečtu komiks, který má lepší tempo. (7/10) ()

Kothy

Docela zvláštní nový seriál stanice DC Universe. Postavy z toho seriálu jsme už mohli vidět v několika dílech seriálu Titans. Rozjezd je trochu pomalejší, tak uvidíme. Nejedná se o typický superhrdinský seriál, protože postavy jsou spíš troubové než hrdinové. :D Záporák se zatím moc neukázal. nebaví mě to, vzdávám to... "Kde je moje dcera?!" ()

D.Moore

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Čekal jsem komiksovou parodii, dostal jsem něco úplně jiného. Seriál o velmi bizarní partě "super"hrdinů a super"hrdinů", kterému jde o vývoj postav stejně jako o naprosté zmatení diváka... A obojí se mu daří. Byl jsem u nějaké desáté epizody a vlastně jsem teprve začínal mít tušení, k čemu to všechno asi směřuje, co se asi stane dál, kdo asi bude doopravdy kdo... Těžko to popisovat. V podobné situaci jsem se ocitl v případě seriálových Strážců, ale tam jsem měl alespoň výhodu, že znám komiks a cítil jsem se trochu jistě. V případě Doom Patrol se mohlo stát naprosto cokoliv a také se to dost často stávalo. A mě to strašlivě moc bavilo. ()

• Cyborg (Victor Stone) nebol v komiksoch nikdy spätý s Doom Patrol. (nirvana91)
  • Postava Dorothy Spinner (Abigail Shapiro) odkazuje na Dorothy z filmu Čarodejník z krajiny Oz (1939), a to nielen menom, ktoré ich spája, ale tiež outfitom, ktorý je takmer totožný (modré šaty s bielym tričkom a dva copy s mašľami), chýbajú červené topánky. Priezvisko "Spinner" je nepriamym odkazom na tornádo (Tornado spins / Tornádo sa točí), ktoré prenieslo Dorothy do krajiny Oz. (nirvana91)
  • Originálny tím Doom Patrol tvorí Chief (Niles Caulder), Robotman (Cliff Steele), Elasti-Girl (Rita Farr) a Negative Man (Larry Trainor).Tím Doom Patrol v seriáli je teda zložený z postáv z rôznych časových línií, napr. Crazy Jane a Elasti-Girl neboli nikdy v jednom čase súčasťou Doom Patrol, ako je tomu v seriáli. (nirvana91)