Doom Patrol (TV seriál)

Doom Patrol

Akční / Krimi / Drama

USA, 2019–2020, 22 h 51 min (Minutáž: 44–60 min)

Docela zvláštní nový seriál stanice DC Universe. Postavy z toho seriálu jsme už mohli vidět v několika dílech seriálu Titans. Rozjezd je trochu pomalejší, tak uvidíme. Nejedná se o typický superhrdinský seriál, protože postavy jsou spíš troubové než hrdinové. :D Záporák se zatím moc neukázal. nebaví mě to, vzdávám to... "Kde je moje dcera?!"(25.5.2019)

zatímco na filmovém plátně kulhá snaha DC na obě nohy,na seriálovém poli jim to zatím vychází na výbornou.Evidentně DC svědčí fakt,že v rámci seriálu se není třeba zavděčit všem a uzpůsobovat svojí tvorbu přístupnosti atd.Po velmi dobrých Titans je tu tak Doom patrol,která sice není tak "temná",ale v rámci úchylnosti ji může konkurovat snad jen Legion.Jediné co by tomu opravdu slušelo by byl tak max 10ti dílný formát,aby se minimalizovali hluchá místa.Není jich sice mnoho,ale jsou tu.Tak jako tak si tahle svébytná partička zaslouží fanouškovskou pozornost...80%(26.5.2019)

Ač nerad, musím přiznat, že při prvním setkání ve 4. epizodě Titánů mě „patrolácká banda“ vůbec ničím nezaujala. Přišli mi nudní, ničím nezajímavý, někdo, kdo asi svůj seriál neutáhne, opravdoví Super Zeros. Když ale Doom patrol začal, byl jsem k němu – díky bohu (Luci) za to – jistým způsobem dokopán. :D Už od prvních minut ale dostane člověk nálož toho nejlepší ze všech stran; originální postavy (pro nečtenáře komiksů) se zajímavýma povahama, načnutí jejich dojemných a tajuplných příběhů, neobyčejnou zápletku vystavěnou neobyčejným padouchem; Eric Morden aka Pan Nikdo byl pro mě naprosto obdivuhodnou novinkou, kterou jsem v životě nikde neviděl a byl to pro mě esenciální prvek v seriálu – jak po stránce záporácké, tak komické, protože jeho kecy typu „už to nebudu opakovat, uvidíš to příště v „V předchozích dílech..“ mě dostávaly do kolen. Postavy jsem miloval úplně všechny – ať jejich přesvědčení, podání nebo jejich příběhy. Kdybych seriál popsal jedním slovem, jednoznačně bych volil „absurdní“. Absurditě se tady opravdu meze nekladou a z mého pohledu to byl hlavní prvek komické stránky seriálu. Koneckonců to krásně popsal Eric Morden v posledním díle, „... tohle prostě nevymyslíš.“.(10.6.2019)

V prvních dílech jsem si říkal, že tahle partička bude asi nejsympatičtějšími „superhrdiny“ z Detective Comics. Superhrdiny dávám schválně do uvozovek, protože mi spíš přišlo, že to tady je spíš banda pitomců, kteří sami neví, co s jejich nabitými schopnostmi. Nejlepší na tom byl Brendan Fraser, kterého jsem moc rád po dlouhé době viděl a okamžitě jsem si ho oblíbil. A to i přesto, že ho hned ze začátku ukázali všelijak. Nechci ale ostatním křivdit, i ostatní tu byli v pohodě a dělali takovou dobrou partu hic, kde nikdo na sobě nenechal nit suchou. Postupem času se ale jejich démoni začali projevovat, aby tak nějak vytvořili důvod dokoukat první sérii. Jenže seriál kvůli tomu začal padat do průměru. Už se neobjevovalo tolik dobrých nápadů, nepřítel tu vlastně nebyl, než byl a celé to bylo takové hrozně nekompaktní. Až jsem chvílemi měl pocit, že scénáristi tu mají pocit, že si s tím světem té DC patroly můžou dělat co chtějí…a tak to taky dělají. Občas to byl tak velký scénáristický úlet, jak kdyby celý ten svět neměl vůbec žádné hranice a mohlo se v něm stát naprosto cokoliv.(5.7.2019)

Zvláštní to partička "hrdinů",která už v Titans naznačila potenciál.A rozhodně ho naplňuje...je to zábavné,akční,místy dost ujeté a poměrně dost dramatické..Dobrý výběr herců...většinu jsem si oblíbil v nějaké z jejich předchozích rolí.Partička velmi nesourodých postav,které si nesou své traumata,a které šéfuje geniální doktor se svým tajemstvím a má své způsoby jak někoho "zachránit".A tak tu máme Ritu - slavnou herečku z dřívějších let,která je fakt krásná (což April Bowlby je..i když stárne,tak se od dob Kandi skoro nezměnila)...pokud se teda náhodou nezmění v obrovský valící se blob...to moc sexy už není.Jane - 64 různých osobností s různými schopnostmi a formami v jednom balení.Larry - bývalý pilot z kterého se stala kvalitně propečená radioaktivní mumie s zářivým vetřelcem v sobě,Cliff - ex-Nascar jezdec,který měl nehodu a tak nějak se z něj podařilo zachránit jen mozek v robotím těle...což není zrovna moc příjemné probuzení.Jediný,kdo mi teda nesedl je Vic a jeho Cyborg verze...tomu jsem prostě na chuť nepřišel.A k tomu je potřeba nějakého toho padoucha,který je tak trochu Nikým....Mr.Nobody lehce boří čtvrtou stěnu a tak nám pěkně podává příběh .a má zajímavého osla..takové zlatíčko.:.:D A tak naše partička musí spojit síly a jít zachránit svého Šéfa...objevit v sobě hrdinu,vypořádat se se svými démony,s různými protivníky a s hlavním padouchem,který si s nimi pěkně hraje.Finále mohlo být o něco lepší...ale i tak bylo místy dost WTF...romantické cumlando mezi obřím švábem a krysou...kde jinde to uvidíte.Těším se na další pokračování.*S01-90%(2.6.2019)

• - „Doom Patrol“ se poprvé objevil v komiksu „My Greatest Adventure #80“ v červnu roku 1963. (DC_DeteCtive)

• - Tým Doom Patrol se poprvé objevil v seriálu Titans (od r. 2018), konkrétně v epizodě Doom Patrol (2018). (SNCIS)