• Kanada

• Nový Zéland

Komedie / Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2020, 102 min

• tron

Režisér Texaského masakru motorovou pílou: Počiatku, producent Kým si spal a scenárista Opustenej s Katie Holmes uvádzajú... novú rozprávku. Ono, nebol to zlý nápad. Hollywoodsky návrat k legendárnej postave, ale ignorovanie filmov s Eddiem Murphym zo súčasnosti a naopak jej návrat do starého Anglicka a odklon od sitkomu smerom k veľkolepému trikovému dobrodružstvu? Prečo nie, bez debaty to malo potenciál na úspešnú rodinnú sériu s obrovskými rozpočtami. No, lenže to bol masaker. Na filme je vidieť radikálna prestrihanosť, výmena režisérov a rôzne iné ťažké zákulisné ťahanice a problémy. Už hlavná zápletka o otrave kráľovnej je úplne mimo. Scenár často nedáva zmysel, potenciálne skvelé vtipy sú zavraždené behom jedinej scény (márne som čakal, že z „Jeffa“ sa stane šťavnatá vedľajšia postavička), iné nápady sú WTF (jazdenie na pštrosovi alebo veverička považujúca Tommyho za vraha veveričiek, ale aj od tohto nápadu je čoskoro upustené a odchádza do zabudnutia). Miestami budete vyložene trpieť (ústredný zloduch Műdfly a jeho vojenský pomocník). Tempo je strašné, hlavne úvod je hrozný, trvá asi 40 minút, kým sa to aspoň ako-tak rozbehne. Potom, keď už sa zmierite s tým, že vás žiadny zázrak nečaká, tak sa čiastočne upokojíte, ale stále je to trochu ako keď vám vŕtajú zub a nakoniec vás to nebolí až tak, ako ste sa báli. Robert Downey je trápny, ostatní sú na tom ešte horšie (vrátane Antonia Banderasa, ktorý sa snažil, ale potom mu namaľovali obočie a bolo po Desperadovi). Čo sa mi vyložene páčilo? Výprava „pirátskeho“ ostrova a bláznivá akčná scéna s prepadnutím na mori. Už dávno som nebol na komédii resp. rodinnom filme, pri ktorého premietaní v kinosále panovalo také hrobové ticho. Občas zaznie dobrá hláška alebo sa tvorcom nejakým zázrakom podarilo vytvoriť asi štvorsekundový, relatívne vtipný nápad. Ale nebudete sa smiať, iba sa v lepšom prípade raz za 20 minút slabo pousmejete. Kino Považan NMnV 2020(19.1.2020)

Cesta Tonyho Starka se po Endgame uzavřela, a tak si řekl, že si odskočí ke zvířátkům rozličných druhů a velikostí, s nimiž bude klábosit a bude je léčit svérázně po dolittlovsku. Člověk je po novém Lvím králi a zejména po Pí a jeho život zmlsaný, co se počítačově vytvořených zvířat týká, takže musím podotknout, že se v případě Dolittla mohli tvůrci přece jenom snažit o něco víc. Vedle toho mi přišla humorná stránka poněkud zmatená - došlo na okatě dětský, černý, ale i lehce fekální humor. Na druhou stranu jde však vesměs o pohodovou oddychovku, která v kině utíká, místy mile pobaví i překvapí, ale rozhodně nečekejte žádný hlubší příběh. Bonusovým bodem na závěr byla titulková píseň Original od Siy.(16.1.2020)

KINO BENEŠOV - Hezky udělané, 3D nerušící. Humor i dobrodružství, to vše nový Dolittle má. Rozhodně lepší než Dolittly s Murphym. 77% (with J+A)(18.1.2020)

Svojský prepis známej knižky, ktorý sa mal šancu stať hitom na rozdiel od v tej dobe podobne superdrahej adaptácii z roku 1967. Táto kniha je zrejme čo sa týka filmových verzií prekliata ( výnimka v podobe filmu z roku 1998 s Eddie Murphym v hlavnej úlohe sa neráta, nebol natočená úplne podľa knihy ). Máme tu zrejme prvý drahý prepadák tohto roku, ktorý by zachránili minimálne pol miliardové tržby, čo sa zrejme ťažko stane. Od filmu treba čakať jedno, je primárne cielený na malého a mladého diváka a tak s ním tí starší budú mať pravdepodobne problém. Miestami trápne dialógy ( aj keď sa nájdu aj slušné hlášky ), herecké prehrávanie a množstvo CGI. Proste cirkus. Možno sa z neho časom stane kultovka, vďaka svojej svojráznosti, ako sa tuž neraz stalo viacerým flopom v histórii. Tento rok, to ale ešte nebude.(18.1.2020)

Rodinný film, který nenadchne ani neurazí, tak bych popsala příběh o Dolittlovi. Robert Downey Jr. si odskočil od Iron Mana ke zvířatům a překvapivě to spojení funguje. Na pohled je velice vážný, ale situace, do kterých ho dostává minulost z něj dělají zábavného člověka, který každou komplikaci vede s nadhledem. V tom mu pomáhají zvířecí přátelé, kteří se postarají o veškerou legraci kolem, ať už je to hlupá kachna, která si plete zeleninu s nářadím, nebo příliš bojácna gorilla, děsící se i malých dětí nebo vševědoucí papoušek. U některých scén jsem se opravdu hodně rozesmála, film je milý, dobrodružný, cílený hlavně pro menší diváky, kteří se rozhodně nudit nebudou. Za mě má velké minus záporná postava, kterou divák prokoukne hned na začátku, zároveň to má trochu průhlednou zápletku a konec, nestane se tam nic překvapivého. Mohli si odpustit scény s Antoniem Banderasem, za mě úplně zbytečná postava. Chápu, žese musela trochu objasni důležitost Dolittlovy zesnulé ženy, ale určitě by se to dalo vymyslet jinak, takhle je to až příliš dlouhé. Animace je ale na druhou stranu povedneá, vypadá realisticky, herecké výkony super, dětští herci příjemní na pohled. Shrnutí tedy zní, že je to příjemný oddechový film, u kterého se pobavíte, ale nemá čím zaujmout.(17.1.2020)

• Arsenal83

Filmy kde rozprávajú zvieratá? Ďakujem, to ma nikdy neoslovilo a v tomto prípade ma neoslovila ani pôvodná verzia, takže nie je o čom. Snáď sa potešia aspoň deti, ktoré nikdy neboli v zoo. Najpozitívnejším atribútom filmu je to mega herecké obsadenie, ktoré si môžete prečítať v popise čsfd pod položkou Hrají. Žiaľ toto obsadenie je okrem Downeyho len v hlasoch zvierat.(18.1.2020)

Přemáhám se k těm třem hvězdám a to hodně. Pohádka spíše pro mladší, odpovídal tomu humor. Na Downeyho ale tak trochu nedám dopustit a proto nechcu film moc zhazovat, protože jsem si ho posral sám svým stupidním omylem účastnit se českého dabingu. Pak se bohužel člověk až na konci filmu dozví, co za jména tam dabovaly. To mi je ale už hovno platný, že tam daboval Cena, Holland, Rami Malek a spol, když jsem tam měl nějaké české pleby. Chce to druhý pokus.(18.1.2020)

Robert Downey Jr. je momentálne v kurze a tak voľba obsadiť ho dáva zmysel, no zároveň to bola sj voľba správna, rola výstredného doktora a milovníka zvierat mu sadla. Celkovo obsadenie nejde hodnotiť inak ako pozitívne. Rovnako musím pochváliť slovenský dabing, ktorý sa vydaril a aj dabéri boli vybraný veľmi dobre (trochu zamrzela absencia Petra Kociša, ale ale aj Štefan Skrúcaný bol správna voľba). Horšie sú na tom vizuálne efekty, ktoré na dnešnú dobu veru neohúria. Rovnako tak príbeh je klišé, aj keď dobre prevedené klišé. Celkovo sa jedná o príjemne-priemerne strávený čas. Deti sa pri tom zaručene zabavia, a neurazí to ani dospelých, môže byť !(16.1.2020)

• Kinison

Animace zvířat neoslnila, příběh nenapínavý a zmatený, nezaujalo. Děti z toho taky nebyly nijak nadšené.(19.1.2020)

No jistě, dát plný počet hvězdiček je zavádějící, ale dávám to proto, že filmů na které mohu vzít děti 8, 14 a taky se u toho zabavít je tak zoufale málo, že si to ty hvězdy zaslouží, nenudili jsme se celých 100 minut a budu-li hledat umění půjdu do jiné kategorie než rodinný film.(20.1.2020)

Co jsem čekal to jsem dostal. Chválím a doporučuji. Originální a lepší než pokus s Murphym.(17.1.2020)

• CaptainCzech

Tak tohle byl průser, trailery slibovali vtipnou akční jízdu s Downey Jr. a zvířatama, ale tenhle film neměl pro dospělého člověka vůbec nic. Ano pokud vám je max. deset let budete naprosto odvaření, ale jinak bída. Začátek vypadá přitom nadějně, animovaný úvod kde vysvětlují Dolittlův původ je pěkný, ale tím to končí a jde to po hlavě do prd.le. Trapno humor, absolutní předvídatelnost příběhu, špatné a otravné charaktery postav (lidské (hlavně klučík co se přifaří k Dolittlovi) i zvířecí (snad všichni kromě šamanskýho psa a ledního medvěda, který ale nemají skoro žádný prostor) a navíc nuda (jestli jsem se uchechtl tak 5x za celou dobu, tak je to moc). Bohužel tu připravili Dolittla o tu jedinečnost mluvit se zvířaty ještě před polovinou filmu a to je opravdu dost smutný. Ani se mi víc k tomu nechce psát, páč na tohle chci co nejdřív zapomenout. Jediný důvod proč nedám Odpad! je to, že jsem to dokoukal a nechtěl jsem vrátit vstupný. :D Plus Downey Jr. je sympaťák a i kdyby hrál v sebe větší kokosárně, tak alespoň tu jednu dám.(18.1.2020)

• ESNYR

Pokud nemáte děti ve věku tak kolem 5 - 8 let ani na to nemá cenu chodit. CGI prostě nejde přehlédnout - i když jsem si několikrát říkal že ta scéna vypadá hezky, mozek mi okamžitě dal jasně najevo že je to celé CGI - zvířátka mají někdy podivnou chůzi, humor tu nebyl skoro žádný a Downey to sám nemá šanci zachránit. Hlavně v několika momentech mi Downey připomínal Sherlocka (možná je to tím, že jsem v poslední době asi 8x narazil na informaci že třetí Sherlock je za dveřmima) Po asi tak hodině filmu jsem se začal dost nervozně dívat na hodinky, protože se to zdálo být mnohem delší. Je tu spousta míst kde by se oplatilo stříhat a spousta míst kde není co vyprávět a jen se díváte na interakce CGI zvířátek s CGI zvířátkama. Pokud bych měl tipovat, tak minimálně 90% filmu je prostě podivně vyprávěný příběh který moc děje nepobral a nemá se o čem rozvyprávět. Předpokládám že ani jedna scéna není točená mimo studio, protože pochybuju že by se trmácely přes půl planety aby natočily pár stromů nebo loď na moři. Těžké zklamání - i když už podle traileru to nevypadalo na hit, pořád jsem tak nějak čekal že by to mohlo být alespoň zábavné. O něco starší Dolittle s Ediem Murphym měl alespoň tu snahu že tam byly živé zvířata. Tady je to CGI prostě pořád strašně poznat. Příště budu simulovat nemoc já aby si takové "zážitky" s dětmi užila i manželka. 2 hvězdy. A i ty jsou možná trochu přehnané (snaha byla a malé děti to může i bavit) ale za ten zajímavě se rozbíhající začátek si to přece jen ty 2 zaslouží.(18.1.2020)

Pohodový film. Neohromí, ale ani nezklame. A některá zvířátka jsou dost roztomilá. Příběh se snažil být rozmanitý, ale ve výsledku byl spíš o ničem. Klidně by stačila nějaká jednoduchá zápletka poblíž jeho domku se zahradou.(20.1.2020)

Na film jsem díky jedné recenzi na nejmenovaném webu (dostal 1/10) šel s tím, že je to absolutní sračka. A byl jsem příjemně překvapen. Některé pasáže, které ve zmiňované recenzi pán popisoval jako nesmyslné, vlastně smysl dávali... Jen on asi nedával pozor 😄 Každopádně ano, není to nějaký extra dobrý film, v rámci možností které daná látka přináší se ale jedná o fajn podívanou. Pohádka pro děti, při které jsem se párkrát hezky zasmál (vložená scéna s “vyvolenou” muchou) a svižně mi to utíkalo. 👍 Obecně miluju zvířata, a taková parta by se mi doma líbila 😅(22.1.2020)

Film o který asi nikdo moc nestál a člověk hned po shlédnutí pochopí proč.Dolittle je ujetá rodinná hovadina s příšerným zpracováním(CGI je někdy až do očí bijící) a zvláštním scénářem.Film totiž neví jestli chce svým humorem cílit pouze na děti nebo se zaměřit i na dospělejší diváky.Díky tomu tak film přinese několik WTF momentů které ve finále nepochopí ani ti starší.Lidi co si mysleli že to zachrání aspoň ten nadupanej casting budou vyvedení z omylu.Známé tváře jsou tady utopeny v divně vypadajících CGI zvířatech a jejich hlasy zrovna dvakrát neoslní.Co se týče Roberta Downeyho Jr. tak ten tady hraje to samé co hraje v posledních cca 10 letech a mě už to upřímně moc nebere.Pro mě je tak Dolittle ve finále fajn rodinné béčko které se se svou kvalitou dá označit za normální průměr.Zázrak se nekoná a doufám že Downey si zas začne hledat trochu věrohodnější role ve kterých zase ukáže že umí hrát,tady to totiž opravdu nedokázal.(16.1.2020)

Downey si roli střihl opravdu povedeně, připomíná mix IronMana se Sherlockem. Očekávaje pohodovou podívanou pro celou rodinu jsem dostal film s častými humornými vložkami, slušně odsýpajícím dějem a luxusním obsazením - byť tedy zhusta v podobě zvěře. Bude to holt chtít vidět i originání verzi bez dabingu. Řekl bych, že každý, kdo na to půjde do kina s jinými úmysly, než jen hledat chyby (zdravíme pana Fuku), tak bude spokojen. Děti i rodiče.(17.1.2020)

• Daniel2003

To bylo tak strašný, že jsme si po odchodu kina museli dát pořádnej kebab na zlepšení nálady😂! Ne vážně. Tady se někde stala tak obrovská chyba a asi to bylo tím neveselým střídáním scénáristů a tvůrců obecně, ale tohle je tak šílenej patos, že by to přece normální průměrnej režisér nemohl nikdy natočit. Scénáristicky úplně nonsense nesmysl, režie nulová, vizuálně neuspokojivé, hudba průměrná, děj neuvěřitelně mizerně zpracován a ten největší tahák filmu - RDJ - se tady teda vůbec nevytáhl. Netvrdím, že za to může tolik on, protože neměl co hrát, ale na to, že to měla být jeho dobrodružně nadupaná one-man show, která měla odstartovat kariéru po roli Ironmana, tím naopak klesl hned na samotné dno. Nehrál špatně, to u něho ani nejde, ale nehrál ani dobře, protože neměl žádný prostor pro nějaké budování postavy a ani emocí. Ve výsledku se tak jedná o brutální zklamání, ale nenechte se zmást. Nebyli jsme po kině otrávení, naopak jsme se řezali smíchy nad debilou tohohle filmu a asi ještě dlouho budem. A mimochodem...zavřít tvůrce českého dabingu k tomuhle filmu na doživotí, protože takovouhle prasárnu jsem v kinodabingu ještě nikdy neviděl. Nesmyslně přeložené dialogy, naprosto nulový lipsing, špatně obsazení dabéři v čele s Jiřím Dvořákem, který se na Downeyho v téhle roli tak brutálně nehodil, že jsme se všichni shodli, jak by téhle Downeyho póze zase sedl Aleš Procházka, který ale z nějakého důvodu vůbec nebyl ve výběru. Nechutná práce a doufám, že to ještě bude mít dohru.(17.1.2020)

Na prekvapene veľmi zaujímavé spracovanie. Robert Downey Jr. v trochu inej úlohe, na akú sme zvyknutí a zvládol bez ťažkostí. Plno humorných scén, zaujímavé animals postavičky, dejovo ľahko plynúce, schovaté aj ústredné náučné myšlienky. Film nesklamal, minutáž filmu plne vyhovuje. Veľmi príjemná zábava. Mňa akurát sklamalo, že tento film sa nepremietal aj v originálnom jazyku, trošku mi ten výber slovenských dabing hercov u niektorých postavičiek vadil. A ta finálna pieseň stojí za vypočutie 👍(17.1.2020)

Od filmu jsem po přečtených recenzích na ČSFD očekávala úplné minimum. Asi to možná bylo i dobře, protože mě film bavil. Možná se u filmu párkrát zasmějete, ale určitě to není komedie. Doporučuji si na film zajít s originálním dabingem (herecké obsazení je úžasné) co si budem ten český byla hotová katastrofa. Porad mi neleze do hlavy jak mohla 30 paní dabovat 12ti letou holčičku. K originálnímu filmu nemám co vyčíst. Filmová grafika (CGI) zvířat rozhodně překvapila. Možná mi na filmu vadilo přehnaně arogantní chování královny, ale to je asi tak vše. Na závěr bych chtěla říct, že na tento film nechoďte s vysokým očekáváním. Je to film pro rodiny s dětmi takže velké zápletky nečekejte.(18.1.2020)

<< předchozí 1 2