Poslední akční hrdina

• USA Last Action Hero (více)

Chlapec Danny Madigasn je velký filmový fanoušek a jeho nejoblíbenější postavou z plátna je akční hrdina Jack Slater, kterého hraje Arnold Schwarzenegger. Jednoho dne dostane od svého nejlepšího přítele, starého promítače z kina Nicka kouzelnou vstupenku na nový Slaterův film. Kouzlo začne okamžitě působit: Danny je transportován přímo do děje filmu, do Slaterova světa, kde neplatí pozemská pravidla a zákony a dobro vždy zvítězí nad zlem. Jenže jeden ze Slaterových nepřátel, padouch Benedict, ukradne Dannymu vstupenku a dostane se do skutečného světa. Tady chce zavraždit Arnolda Schwarzeneggera, aby tak konečně dostal Slatera. Slater s Dannym se musejí dostat do reálného světa za ním a pokusit se mu zabránit v jeho plánech… (TV Prima)

Jara.Cimrman.jr

"Umřeš teprve až na tobě přestanou vydělávat." Poslední akční hrdina Jack Slater mě moc nebavil, filmový fanda Danny už vůbec ne, ale Slaterova dcera byla dokonalá, střety filmového a civilního světa mě rozesmály a filmové narážky byly vynikající. Bavilo mě sledovat setkání Slatera se Schwarzeneggerem, Terminatora se Slyem a když v jediném záběru kolem sebe prošli Catherine Tramellová a T-1000, tak jsem věděl, že se mi to líbí, i když se mi to zase tak moc nelíbilo. ()

EdaS

Chvílemi velice dobré, chvílemi těžká nuda. Tolik dobrých nápadů chtělo lepšího scénáristu. ()

xxmartinxx

Zábavná jízda plná hlášek, sebeironie a výborného parodického humoru. Od McTiernana bych to rozhodně nečekal. Arnoldova nejlepší komediální role. ()

Shit

Když se tenhle film nebude brát vážně tak se u něj dá dokonale pobavit, sice má pár slabších chvil, ale zábavnost to bohatě vynahradí. Arnold se sem skvěle hodí a navazuje tak na Policajta ze školy, který se mu taky hodně povedl, ale bohužel ke konci už film jaksi ztácí dech a závěrečná čtvrthodina mi přišla tak trochu zbytečná, ale i tak se u 3/4 filmu dá zabavit velmi dobře ()

choze

Poslední akční hrdina, 85 milionová parodie akčních filmů od klasiků žánru Shane Blacka a Johna McTiernana, měl být dárek pro žánrové fanoušky, podobně jako později Vřískot pro fanoušky hororů. Oba filmy nakládají s klasickými klišé typickými pro jejich žánry podobným způsobem (postavy je znají a podle toho se zařizují), ale narozdíl od úspěšného Vřískotu, který je i bez všech odkazů a citací solidním hororem (a byl podstatně levnější a nemusel v kinech čelit smrtelné konkurenci v podobě Jurského parku), propadlý Hrdina bez nich jako akční film neobstojí. Navíc je místy až příliš infantilní a přitažený za vlasy (ano teď mluvím o té animované kočce-detektivovi) - Danny se měl dostat jen do konkrétního akčního filmu a ne do filmového světa obecně, kde se potkávají postavy ze všech možných titulů všech možných žánrů (i když to zní zajímavě a poutač se Slyem jako terminátorem pobavil). Každopádně pro akční fandy je tenhle guláš klišé, citací, cameo rolí, vtipných dialogů a hlášek a bláznivé akce povinnost. Jinak ty narážky na umění jako Hamlet Arnold nebo Bergmanova Sedmá pečeť (v podání Iana McKellena) se sice mohou zdát křečovité, ale na druhou stranu, ve dvanácti jsem přesně takhle zjednodušeně filmy vnímal - kde se nezabíjelo ve velkém, to bylo umění a pryč od něj. Jo a ten skvělý záporák Charles Dance! "Právě jsem někoho zabil! A úmyslně!" ()

Gilmour93

Verze Hamleta, kdy je něco rozstříleného v království Dánském, vypadala lákavě, ale jinak je to chaotický eintopf, který si sice touží pohrát s klišé akčních filmů a popkulturními odkazy, ale ten obrovský potenciál mu značnou část stopáže protéká děravým dnem. Jít s tímhle nedodělkem pár týdnů po skončení natáčení do kin a navíc proti Jurskému parku? Není se co divit, že nad úspěchem Last Action Hero mávl kosou Černý Gandalf.. ()

genetique

Prečo si sa proste nezameral na to, čo ti diváci žerú najviac, Arnie?! Akcia, zábava...a možno popri tom nejaká tá hláška, ale celú komédiu(navyše vyše dvojhodinovú)s tvojím oceľovým ksichtom proste neutiahneš! Navyše keď má ešte debilný príbeh. McTiernan sa s Arniem moc nevytiahol. Len ako jednohubka! 55%. ()

sniper18

Arnold Schwarzenegger si na vrchole svojej slávy mohol vyberať prakticky čokoľvek, s komédiami už v poslednej dobe mal svoje skúsenosti, ale až tentoraz aj konečne s dobrým nápadom. Natočiť takúto poctu akčnému žánru z pohľadu veľkého akčného fanúšika, takže niečo, s čím sa dokáže stotožniť cieľová skupina takéhoto filmu a navyše pod taktovkou Johna McTiernana, ktorý vie, ako sa veľké akčné filmy majú točiť bola skvelá voľba, ale nemyslím, že by to dopadlo úplne ideálne. No určite to nie je prípad nejakého priemerného, ľahko zabudnuteľného filmu, skvelých situácií, nápadov a prvkov, hlavne pre fanúšikov akčných filmov a ich hrdinov je tu nespočet, obzvlášť v prvej polovici, takže každú chvíľu sa tu objaví niečo, čo skutočne poteší, len mi príde, že tá zápletka, ktorá je spočiatku v pozadí, no neskôr sa dostáva čím ďalej viac do popredia nie je zase až tak zaujímavá a tiež to nemuselo byť až tak infantilné. Mohla to byť kombinácia pravého akčného filmu a takého rodinného fantasy, ale nakoniec to má bližšie k tomu detskému fantasy. Už len ten démonický záporák to jasne dokazuje. Inak sa tu obsadeniu nedá moc vytknúť, Arnold Schwarzenegger je tu stále ten pravý akčný hrdina s nesmiernou charizmou, chlapec je úplne ideálny, toho zanieteného fanúšika som mu veril, k tomu viacero sympatických a zábavných vedľajších postáv, napríklad večne kričiaci policajný šéf, ale ani tí záporáci nie sú najhorší, teda až na toho spomínaného démonického, ale taký Charles Dance ma bavil. A k tomu niekoľko skvelých cameí. Film nesklame ani po akčnej stránke, kvôli čiastočnej zmene žánru samozrejme musela byť trochu upravená, ale aj tak sa tu nájde niekoľko solídnych prestreliek, kvalitná automobilová naháňačka a pár efektných výbuchov. Hlavne také vystrieľanie únoscov dcéry alebo skvelo upravená scéna z Hamleta rozhodne potešia. A režijne je to očakávane vysoká úroveň, rozpočet a schopný režisér sú vidieť a tak aj preto zamrzí, že to nemalo ešte bližšie k pravému akčnému filmu. Takže ten priemerný úspech a prijatie tohto filmu ma vôbec neprekvapuje, prevedenie je predsa len trochu rozporuplné a takýmto poctám sa darí skôr v dnešnej dobe, nie vtedy, ale stále mi to príde dostatočne zaujímavé a zábavné, aby som sa raz za pár rokov k tomuto filmu vrátil, svoju úroveň má. 66% ()

Le_Chuck

Dosť podivný guláš o jednom splnenom chlapčenskom sne. No uznajte, kedby váš obľubený filmový hrdina vystúpil s plátna a vy by ste boli jeho najlepśí priteľia a sprevádzali o dnešnou dobou. Nápad výborný. Film priemer, pričom je to viac komédia, čo jak McTiernanovi tak Schwarcovi moc nejde. Ale aobsahuje pár podarenúch scén. Pri plagáte z Terminárora 2, kde bol na obrázku Stallone som vážne nemohol. Silné, tri. ()

berg.12

Arnold u zpovědi. Kdo čeká čistokrevnou parodii bude zklamán a možná i neprávem tenhle film odsoudí. Humor, který se sice vysmívá všem klišé akčního filmu, ale zároveň podle nich naprosto přesně funguje. Balanc mezi parodií a vážně míněným se sice nepovedlo úplně vyvážit, příliš chtěného humoru a snahy zaměřit se na filmový svět obecně je spíš na škodu. Navíc tu Arnold vlastně docela schizofrenně paroduje sám sebe. Přesto podle mě trochu nedoceněný kousek. ()

Kaka

Podobný komerční i dějový úlet jako o rok později True Lies, akorát o třídu horší zábava. Na tomto filmu je skutečně vidět že se nešetřilo. Bohatá výprava, velcí herci, strhující výbuchy, honosné lokace (Hyatt) a velkolepá akce. Ovšem film přišel zaprvé ve špatnou dobu do kin (konkurence) a za druhé není zase tak zábavný, strhující a hlavně originální jak by se mohlo zdát a tak se z něj stal relativní propadák, který se zdaleka neujal tak jak by se čekalo. Ačkoliv je režisér na akční film kabrňák, v intimitě a v osobních vazbách jednotlivých charakterů mu to vždycky trochu vázlo a tak jakmile se nestřílí o sto šest, je docela nuda. Několik výborných vtipů, glos a scén, překvapivě dobrý Arnold, ale jinak opravdu příliš dlouhé a dosti skřípající. ()

Spiker01

Jeden z těch filmů, co nemají tak časté reprízy. Kdysi jsem to viděl v tv jen jednou a pamatuji se, že se mi to celkem líbilo a už dlouho jsem měl v merku, že se na to kouknu znovu. A jelikož už jsem samozřejmě obeznámen (nejen) scénáristickou tvorbou Shanea Blacka, film a jeho nesčetné odkazy jsem si nesmírně užil. Obrovská škoda, že to byl kvalitativně nedoceněný velký propadák a nic podobného už vzniknout nemohlo, ale přesně takhle nasáklý filmy popkulturními odkazy bych si představoval Spielbergovo Ready Player One. Arnold Braunsweiger a Charles Dance rulezz! ... 9/10 ()

castor

Dějový guláš, na kterém si kritici smlsli. Na filmovém plátně mu vychází všechno, když ale vstoupí do reálného světa, jde to ztuha. Poslední akční hrdina byl událostí sezony i propadákem roku. Za scénářem stál Shane Black, v jehož hlavě se zrodil Poslední skaut i Smrtonosná zbraň, za kameru si sednul uznávaný řemeslník John McTiernan a před ní se vyjímala robustní postava Arnolda Schwarzeneggera. I tak to moc nevyšlo. Mravenčí práce skončila rozpačitým dojmem. Žánrová nevyhraněnost tu ne vždy odpovídá tomu, co by si divák za pětaosmdesát milionů dolarů (v té době neuvěřitelný ranec peněz) přál, takže ty oslnivé pyrotechnické parádičky, bohatá výprava i kaskadérské kousky přijdou nakonec docela vniveč. ()

ClintEastwood

Jak se jmenujete? - Arnold Budweiser! Superman, Iron Man, Spider-Man či Batman? Pche, Jack Slater, to je skutečný superhrdina, doslova poslední akční! Ve své době obrovsky propagovaný film, který se měl stát perlou Arnieho kariéry, bohužel však uveden v nesprávnou dobu a doslova v přímém souboji v kinech nemilosrdně rozdrcen Jurským parkem. Některé snímky však docení až doba a pro mě osobně je to právě tento případ. Obrovská zábava, desítky cameo rolí i odkazů, za které by se nemusel stydět ani Tarantino a hlavně - Arnold i John McTiernan stále ještě ve skvělé formě. Dost možná nejzábavnější a rozhodně nejvíce nedoceněný Schwarzeneggerův film. ()

Rex Mundi

Je to limonáda pre deti založená na popkultúre 90. rokov, ale niektoré hlášky stáli aj za 4* :-) Vôbec je veľmi chválitebné, že sa ten film dá pozerať aj po takmer 20. rokoch. Našťastie som vtedajšiu popkultúru už zažila, takže aj narážky boli zrozumiteľné a tým pádom vtipné. Ale veruže musím súhlasiť, že prvá polovica bola dvakrát lepšia ako tá druhá. ()

MM_Ramone

Žiarivá hollywoodska kariéra rakúskeho svalovca Arnolda Schwarzeneggera začala po natočení filmu "Terminator 2" nenápadne pohasínať. Hrdina kultových snímkov ako "Conan", "Terminator" či "Predator" sa začal objavovať vo filmových prepadákoch, ktoré nemali úspech u odborných kritikov ani u bežných divákov. Upadajúci trend Schwarzeneggerovej hereckej kariery je cítiť i v komediálnom akčnom snímku "Posledný akčný hrdina". Je to zdĺhavé a nudné. ** ()

belldandy

Nápad: *****, provedení:*. Tvůrci, jak se zdá, se rozhodli spojit nespojitelné. Pokusili se o značně intelektuální parodii na jeden z typicky hoolywoodských žánrů a zároveň chtěli natočit dobrý film podle hoolywoodských měřítek. Hlavně v závěru je to celé postavené na hlavu. V reálném světě by to mělo vypadat trochu jinak. A ne, aby si tam Arnold prováděl své za hlavu přitažené kousky. Copak se v reálném světě stane, aby někdo spadl ze střechy, ale pak se ukázalo, že se vlastně čehosi zachytil takže je vše OK. Copak v reálu jde sjíždět po oponě na sekyře. V těhle akčních sekvencích se záměr autorů někam ztratí a přítimnost Bergmanovi smrti pak působí beznadějně trapně. Jo, a copak může mít postava z akčního filmu tak rozvinutou lítostnou psychologii. Mohl to být výborný film. Ale jen mohl. (Pořád to ale v mém osobním žebříčku patří mezi tři nejlepší díla s Arnoldem Schwarcenggrem - hned po Total Recal a Pravdivých lžích) ()

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner