Predátor

• USA Predator (více)

Arnold Schwarzenegger má jako major Dutch v Predátorovi vcelku rutinní úkol, vysvobodit několik amerických vojáků ze zajetí partyzánů uprostřed džungle. Nakonec se ale musí utkat s daleko tajemnějším a nebezpečnějším nepřítelem. On i jeho muži čelí děsivému mimozemšťanovi, který postaví americké hrdiny poprvé v životě před opravdový strach. (Pannonia Ent.)

Doudis19

Partička těch nejdrsnějších frajerů, kdesi v Jihoamerické džungli a proti nim nejpromakanější lovec, který není tak úplně našinec. Z naháněné plné napětí a strachu z všudy přítomného nebezpečí se stala jedna velká legenda. Určitě nejlepší film tohoto typu. ()

chelseaman22

"Ty máš ale pěknou držku" aneb souboj bývalého guvernéra Arnolda Schwarzeneggera s vesmírnou příšerou, jež svým zjevem silně připomíná Lila Wayna s prasečí držkou. Je pozoruhodné sledovat, jak vypadala Arnoldova muskulatura v roce Léta páně 1987. V té době ujížděl Arnold na steroidech stejně, jako David Bystroň na pervitinu. Super obyčejný děj, jež je pln hlav, jejichž skupenství se dá nazvat tzv. "á la na sračky". 85% ()

LeoH

Šťastné spojení žánrů a zdařilý balanc mezi militaristickým patosem a nadhledem nad ním, i když Cameron tu byl s obojím už o rok dřív a u mě i o třídu lépe, mj. proto, že se neštítil zapojit ženský element v postavení jiném než ryze ornamentálním. Ale zpět k Predátorovi: Nedá se mu upřít perfektně vygradované napětí a fakt, že mimozemský rastaman je neobyčejně cool navzdory trhlé čelistní anatomii. Úplně vidím ten tvůrčí proces – jak bychom to tak udělali, aby to mělo podobně strašnou tlamu jako Vetřelec a přitom to nebyl Vetřelec? – a jsem zase u Vetřelců, ach jo. Co jsem to ještě… Vlastně už nic. ()

Motinski

Film odohrávajúci sa výhradne v džungli, iba s pár postavami a ajtak je nám na veľmi malom priestore ukázaná nekompromisnosť a atmosféra strachu z neznáma. Pozvoľna budované napätie, kultový dizajn predátora a na záver komorné finále kde nepríjemne pocity a fandenie Arniemu fungovali brilantne. Toto je proste klasika ktorá v podobnom duchu asi už v dnešnej dobe ani nemôže vzniknúť. Prvý Alien odohrávajúci sa na zemi by vyzeral nejak takto. ()

RabbitX

Arnold Schwarzenegger je dobrej herec i v jiných filmech , ale stejně tenhle mi připadá k němu ten nejtypičtější. skvělý film i jeho pokračování akorát mě zklamalo, že už tam nehrál, ale Danny Glover ho dobře nahradil! ()

LordSnape

Naprosto luxusní Arnold! Opravdu vynikající atmosféra. I přes svoje stáří mě film dokáže zabavit a nenudit. Když k tomu ještě připočtu unikátní vzhled mimozemského lovce vychází mi *****. ()

adams89

Jeden z nejzásadnějších filmů kariéry Arnolda Schwarzeneggera a jeden z nejlepších sci-fi filmů vůbec. Obsadit do filmu, do té doby naprosto neznámého, agresivního tvora z vesmíru vyšlo na jedničku a z Predátora se rázem stal fenomén. Je třeba vzdát velkou poklonu týmu maskérů v čele se Stanem Winstonem. Ve filmu je tolik akce, napětí a nesmrtelných hlášek, že si divák neoddychne od začátku až do konce! Všichni herci i s Arnoldem předvedli parádní výkon a vůbec, Predátor tenkrát nasadil laťku hodně vysoko. Tuhle akční klasiku si nikdy nenechávám ujít v televizi.90% ()

Sfinkter

Opravdu klasika, v níž to Arniemu nebezpečně sluší, nejvíc ze všech jeho filmů. Lví podíl na úspěchu mají samozřejmě efekty a Silvestriho hudba, scéna kde Arnold utíká džunglí před Predátorem už jako jediný přeživší je perfektní. Je zajímavé, že herecké kopyto se špatnou angličtinou dokázalo určovat směr jednotlivých akčních žánrů včetně sci-fi (Conan, Terminátor, Komando, Predátor atd.). Poslední zhlédnutí 3/2022. ()

Jizni Tlapa

"Když může krvácet, může i umřít"------------brilantně zachycená atmosféra "číhajícího" démona,lovícího lidské trofeje, gradující nervozita všech zúčastněných, perfektní akce plná zvratů a zákeřných momentů (př. pasáž se sítí), scénář, co má koule na svym místě a jeden z nejlepších soundtracků všech dob!!!!"kontaaaaaaaaaaaaaaaaaakt" ()

DivX

Mimozemský tvor a úchyl na lidské lebky, který terorizuje domorodce někde v deltě Mekonga. Co s ním? Pošleme tam Arnolda aby to tam ošefoval! Kdysi dávno pecka film ale i přes určitou ohranost mě to zatím neomrzelo. 70% (DĚJ *** AKCE *** HOROR * THRILLER * EFEKTY *** HERCI **) IMDb.com: 7,8/10 ()

DJ Rocco iNc

Rozpočet $18,000,000 // Tržby USA $59,735,548 // Tržby celosvetovo $98,267,558 // Otváraci víkend $12,031,638 Železný Arny aj tentokrát nesklamal. Prečo aj? Veď už mal nejaká tú skúsenosť ako špeciálny vojak vo filme Komando. Tu exceloval na jedničku. Samozrejme, aj ostatný jeho kolegovia podali skvelý herecký výkon a to všetci k tomu podstúpili menší vojenský výcvik, aby sa vedeli vžiť do svojej role. A najväčší obdiv patrí Kevinovi Peterovi Hallovi, ktorý stvárnil postavu Predátora. Keby to nebol film, tak by som povedal, že predátor bol naozaj skutočný. Naozaj super nápad na prostredie v džungli, ktoré dalo filmu ten správny nádych a ešte lepší nápad, ,, rozdať " si to s mimozemským zabijakom., Keď som sa dozvedel, že predátora mal stvárniť pôvodne Jean-Claude Van Damme, tak som sa troška nad tým pousmial. Hoci je svalnatý, no výškou nespôsobilý a hereckými skúsenosťami v tej dobe už vôbec nie. Bolo by to troška divné, keby vtedy ešte pôvodná jašterica nízkeho vzrastu naháňala chlapiská po džungli. V tom prípade by stačila jedna rana s Ponchovho granátometu a bolo by po predátorovi a aj po Van Dammovi. Stan Winston urobil naozaj kus práce a dal predátora do poriadku, kde sa ho mohol potom chytiť Kevin Peter Hall. Najlepší film aj s Terminárom v tom čase. ()

Mirokukii

Výtečná klasika. Atmosféra plná strachu z neznámého lovce před kterým se musí sklonit a utíkat i mariňáci vedení siláckým Schwarzeneggerem. Zabíjení je totiž pro něj sport. ()

skrblik007

"Knock, knock!" John McTiernan vzal partu týpků do pralesa a rozehrál tam s nimi úžasný, napínavý, atmosférický akční film řízlý prvky hororu a sci-fi. Zatímco drsní chlapíci pod vedením Arnolda pronášejí drsné hlášky a nábojnice padají po tunách, atmosféra krásně graduje, aby se v závěru utkal predátor se svou kořistí tváří v tvář. Predátor patří mezi legendy filmového průmyslu a Arnie v něm zažil jedno z největších dobrodružství své kariéry. Genialitu filmu podtrhává parádní soundtrack Alana Silvestriho. ()

filmmovier

Další 80-ková klasika. Predátor jako film sice za Vetřelcem trochu zaostává, ale jako lovec je mnohem větší řízek.... Po Terminátorovi nejlepší Arnieho role, skvělé, dnes již legendární hlášky a úžasná atmosféra. Úplně na 5* to není, ale když k tomu připočtete mistrovský hudební doprovod a vyznění filmu jako celku, vycházejí vám ty 4* hodně vysoké. Já se bavil, je to prostě klasika, Predátor je největší filmový řízek mimozemského původu, obsazení je výborné, dabing fajn a atmo a hudba tomu opravdu hodně pomáhají, takže 85%. ()

Mr.Bulanek

Jelikož jsem prošvihl Alien a Aliens v kinech v ČR, Predatora jsem si už nemohl nechat ujít, i když to bylo trochu se štěstím, ale splněno a viděno v kině! A stálo to zato. Predator je krásný mix akce, po zničení tábora, a hororu, snižování stavu vedlejších postav. Netušil jsem kolik Arnieho hlášek je z Predatora. Prostě jeden z top filmů od Arnolda Schwarzeneggera a jeden z top 80's. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra