Predátor

• USA Predator (více)

Arnold Schwarzenegger má jako major Dutch v Predátorovi vcelku rutinní úkol, vysvobodit několik amerických vojáků ze zajetí partyzánů uprostřed džungle. Nakonec se ale musí utkat s daleko tajemnějším a nebezpečnějším nepřítelem. On i jeho muži čelí děsivému mimozemšťanovi, který postaví americké hrdiny poprvé v životě před opravdový strach. (Pannonia Ent.)

mortak

Dokonalý akční film. Skutečné svaly, skutečná džungle, skutečná voda, prostě pot a krev stříká z každé sekundy. Natočit ten scénář dnes pomocí CGI, tak by to bylo neuvěřitelně špatné. Doufejme, že to nikoho nenapadne. ()

animaxis

Predatora bych Vám rozhodně doporučoval, kdyby jste u filmu chtěli být neustále v napětí s očekáváním, co dalšího se stane. Filmu se rozhodně musí nechat, že od začátku buduje pořádné napětí, které je stále vyšší a nikdy nepolevuje. Myšlenka, že elitní vojáci jsou vysazeni v džungli a postupně jim dochází, že tam na ně čeká něco daleko horšího, než nějací povstalci, je sama o sobě jednoduchá, ale ve filmu funguje opravdu skvěle. Celou dobu máme strach o hlavní postavy a postupně si stále více uvědomujeme, že moc šancí na přežití nemají. A to celé je doprovázeno oním tajemnem, které po celou dobu obklopuje samotného predátora. Také mě mile překvapila hudba, která tu má rozhodně několik opravdu dobrých pasáží, které se mi dostaly do paměti. Ano, části filmu v sobě mají i stereotyp tehdejších akčních amerických filmů ( hlavně s Arniem), ale celkově film právě díky onomu neznámu vyzní úplně jinak. Takže shrnuto - napětí, strach, akce a především počátek dnes již už kultovní legendy! ()

angel74

Kdysi zřejmě velký hit v žánru akčních sci-fi thrillerů, ale tenhle film mi nic moc neříkal už v době svého vzniku, natož teď. ()

otík

Skvělý příběh, kamera, efekty, Arnold i Carl, to je prostě tutovka a meta, ke které se Arnie přiblížil snad jen v Terminátorovi 2. ()

SeanLSD

Je to tak – najlepšie filmy vznikajú podľa najidiotskejších zápletiek. Spomínam si, ako ma spolužiak hádam v dvanástich zavolal po škole k ním sledovať video, mne vec takmer neznámu a ako som ohromením takmer nedýchal . . . a od tej doby som ohromením nedýchal ešte veľa, veľa krát ( a ešte veľakrát aj budem ). Partička tých najnabúšenejších svalovcov bojuje v džungli s mimozemským lovcom ( pche ! ) v jednej z klasík najväčších. Na niečom takomto sa ukáže, či je režisér génius. Ako inak urobiť z takého námetu najneprekonateľnejšiu bezkonkurenčnú klasiku ? ( veru, vie to snáď len Ridley Scott so svojim VOTRELCOM, podobným námetom a podobnou peckou ) – odpoveďou sú mená Arnold Schwazenegger, Stan Winston a Alan Silvestri, ale prínos sa asi nedá uprieť nikomu zo zúčastnených. Tak silácke hlášky a postavy, ktoré vykynožia základňu juhoamerických povstalcov ako detskú škôlku a vzápätí sú kántrení ako sopliaci s vodnými pištoľkami i keď v márnom vzopretí vykosia pol pralesa . . . a potom tá úchvatne gradovaná atmosféra strachu a bezmocnosti . . . a ten ťažko zaplatený triumf dosiahnutý len ponorením na samé dno ľudskej odvahy a schopností . . . – áno, tu sa človek skutočne cíti ako obyčajná lovná zver . . . a vďaka Arniemu napokon aj ako PREDÁTOR ! ()

Sabrewulf

Arnieho nejlepší film. Stupňující strach z neznáma. Nabušená akční jízda. Jen úvodní střet s partizány strčí do kapsy mnoho akčních filmů. Vynikající vzhled predátora. Jak s maskou, tak bez. Výborná hudba. Cool charaktery (a určování mezi kamarády, kdo bude kým:)). Jsem rád, že tenhle film jsem si po 20ti shlédnutí na videu mohl díky revoluci (a následně zpětném uvádění starších amerických filmů v kinech) užít i na velkém plátně. Top 10. ()

panMartin

Výborná akční podívaná. Řekl bych že prédátor byl jeden v prvním filmů který jsem viděl na kazetě namluvený jedním hlasem jak z němčiny tak i do češtiny bylo to bláznivý, bylo to asi v roce 1995 a ještě mám tu kazetu doma někde schovanou. ()

Nivenx

Parádní film. Skvělí herci, kterým role parádně sedli. Predátor byl výborně provedený a na pěstní souboj se nezapomíná. 100% ()

HorrFi

Kde jsou ty časy kdy si kluci hráli na vojáky a chtěli bejt jako Arnold ???Dneska většina kluků kolem 13let sedí u fb, má iphony nebo jiný drahý mobily, značkový oblečení a myslí si bůh ví co nejsou... kam ten svět fakt spěje, jinak Predátor je klasika s Arnoldem, na tom jsem vyrůstal ()

URBAN

Ano , chápu že to v té době bylo jistě přelomové , jenže v dnešní době kdy můžete vidět ve filmu naprosto cokoli , to tak úplně originální není , navíc když v jste v té době nevyrůstali nebo v mojem případě nebyli na světě nemůžete mít k tomu filmu vztah . Takže na svou dobu skvělý film , ale ted můžu jen ocenit to co kdysi někdo zvládl mezi prvními a řekněme definoval žánr sci-fi . ( 11.1.14/MAC ) ()

Deyw

Nadčasovej film... Nadfilm filmů... Nejlepší film v historii...? Nejlepší monstrum v historii...? Nejlepší Arnoldova role vůbec...? Nejlepší Hudba ve filmu...? !!! ROZHODNĚ ANO !!! PS: ted jsem to videl zase a je to proste jeden z nejlepsich filmu pro me..muzu cumet porad! ()

Mol

IF IT BLEEDS, WE CAN KILL IT! Rozhodně jeden z nejbrutálnějších snímků co kdy spatřil stříbrné plátno a když v 7.třídě jeli všechny děcka na hory, tak já zůstal doma a celý týden se dokola koukal, jak predátor vraždí všechny tyhle ty Dilony a Macy. Poctivá filmařina, která v džungli odehraje to správné akční drama a ukáže všechny ty bicáky a kulomety a .. a.. mno to je vlastně všechno a v tom to je. Parta vojáků v zeleni bojuje o přežití. Jak jednoduché a geniální zároveň. ()

Radiq

Podle mě jedna z tzv. nesmrtelnejch klasik, který uznávám i já. Dnešním predátorům se každej už leda tak směje, ale tohle je old school poctivá filmařina, která na svou dobu vycucala to nejlepší. Už jen ty nezapomenutelné postavy - a to nemyslím jen Schwarzeneggerova Dutche, ale i ostatní členy teamu - indián, borec s "bezbolestnou", černoch s žiletkou... A taky nesmím zapomínat na kvalitní a tenkrát neviděné masakry, jako třeba stažení z kůže, prostřelená hlava, utržená ruka. Kromě toho taky chytlavé prostředí džungle nebo několik dobrejch hlášek z toho dělá zábavnou podívanou. Ale má to taky stinné stránky - přestřelky s povstalci jsou až moc naivní, moc výbuchů, je nikdo netrefí a oni trefí všechno, no typická osmdesátková zábava... Ale pak přijde Predator a to už je zábava nadčasová. Jo, je tam dost nesmyslů, typicky filmovejch kiksů a digitální efekty značně nekvalitní, ale když to odmažeme, dostaneme skvěle vymyšlený monstrum, kvůli kterýmu jde hodnocení nahoru... ()

CinemaRanger

Další z kultovních filmů 80. let, který nezestárl, byť je přes 30 let starý. Úžasný akční sci-fi horor s ikonickou rolí Arnolda Schwarzeneggera a ultimátním emzáckým zabijákem. Ale pojďme si ho trochu víc rozebrat. Začnu monstrem. Stan Winston odvedl parádní práci při tvoření masky Predátora. (Mimochodem, pracoval také na Vetřelci nebo Terminátorovi.) Skvělé je, že jej až do samotného závěru skoro nevidíme a to vytváří nervy drásající napětí a úžasnou atmosféru. K té atmošce navíc přispívá fakt, že se natáčelo v reálné džungli a na filmu je to hodně vidět. Postavy mají hodně prostoru a mají mezi sebou parádní interakce a vztahy. Díky tomu, že mají všechny stejně prostoru, nevíme, kdo a kdy bude zabit. To ještě víc přitvrzuje na napětí. Akce je přehledná a výborná. K tomu nám hraje nezapomenutelná hudba od Alana Silvestriho a členové komanda pálí jednu hlášku za druhou. Gore momenty jsou šťavnaté a finální souboj mezi Arniem a monstrem je dokonalý. K tomu parádní efekty a solidní tempo. Škoda, že pokračování nejsou zdaleka tak kvalitní. ()

fantoci

Když se tenhle film objevil, byl něčím novým a převratným a to z něj dělá klasiku filmového plátna. Myslím, že hlavní klaďas mohl být kdokoli, ale Arnie to zahrál podle sebe (podle mě dobře). Chci říct, že ať bx ho hrál jakýkoli herec, který kdy hrál vojáka a měl aspoň trochu pro strach uděláno a nějakou tu svalovou hmotu, pak by ten film neztratil kouzlo. Je to jeden z mála filmů, kde vlastně ani tak nejde o to, kdo tam hraje, ale proti komu tam hraje. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra