Šílený Max

Ve zpustošené zemi blízké budoucnosti vládne silnicím divoký motorkářský gang. Řádí v ulicích, terorizuje nevinné civilisty a strážcům zákona se jen směje do očí. Jednoho policistu ale podcení. Když motorkáři brutálně napadnou nejlepšího přítele a rodinu Maxe Rockatanskyho (Mel Gibson), změní se Max v běsnícího šílence, který žije jen pro jediné - pro pomstu. (Magic Box)

Hardy_CZ

No nevím řekl sem si že musím tenhle "kultovňák" vidět a musím přiznat že to byla naprostá ztráta času...nevím možná sem už zvyklý na filmy přeplácané akcí ale třičtvrtě filmu se naprosto nic nedělo...nevím ale pro mě dost slabé a podle pověsti mě to velice zklamalo ()

Tomulka

Můžeme namítat, že je slabý scénář, slabé triky a já nevím co. Všechno je to pravda, ale Mel G. je dobrej. Jeho mimika obličeje je kamenná a šílená. Hudba,zvukové a obrazové (barevné) efekty dodávají filmu totální psychodelický ráz. Film mi přišel jako obrazové zobrazení temných duší řidičů. V žánru akční Sci-Fi Thriller určitě 4 hvězdičky. ()

zurivymlok

Já fakt nechápu, co tolik lidí na tomto nudném snímku mají. Proslavil se zde Mel Gibson. Díkybohu za to. Ale jinak nic, co by stálo za zmínku. ()

pavont

Ano posobi to lacno, ano hrdinovia konaju nelogicky, ano soundtrack trha usi, ano tesim sa az si to pustim znovu. ()

veere

Velmi se mi líbilo hned na poprvé (tehdy jsme si pak pouštěli hned dvojku) takže hodnotím dohromady, i když ta dvojka je o stupínek lepší zážitek. Nedefinovaná doba POSTAPO ztvárněná jako období anarchie na silnicích, honičky v nadupaných autech a motorkách, stylové hadry, syrovost, násilí - prostě jeden z nejkultovnějších filmů. Scéna s pilkou u hořícího auta vůbec nemá chybu - Když budeš mít štěstí přeřízneš si kotník dřív než to vybouchne, pouta ti zaberou víc času... ()

picháček

tento film se neodehrává v žádné postapokalyptické době. to až dvojka a trojka. tohle jen blíže nespecifikovaná budoucnost, kde společnost funguje na stejných proncipech jako v pomyslné současnosti, jen přibylo trochu víc násilí .-) zvuky těch motorů mě prostě braly. jednoduchý, skoro bych řekl až bessonovský námět vás nenutí moc přemýšlet, za to atmosféru strachu vytváří dokonalou. ()

Big Daddy

Většina kladných bodů je za nostalgii, honičky či případně old school feeling. Díky jednoduchosti a přímočarosti se na to i dnes v době čím dál složitějších zápletek hezky kouká. ()

cocaine

Je to syrový,drsný a není to žádná pohádka. V roce 79 to musela bejt docela síla. Ještě ty hnusný hudební podklady tomu teda dávají solidně hnusnou atmosféru, která si zaslouží vzhledem ke stáří snímku 3*. Jinak scénář trochu vachrlatej, ale základ k ještě lepší dvojce to je slušnej. ()

Saprofag

Tady musím jít proti proudu. Samozřejmě je to nostalgie jako vepř, ale co! Za tak málo peněz, tak hodně muziky a v té době? To bych smekl i tak. Velmi dobrá depresivní atmosféra. Oceňuju i velmi dobře makající gang záporáků a vůbec. Jediné, co mi vadilo, bylo to že vzhledem k situaci, ve které se policisté a zločinci nacházeli, a vůbec tomu systému, který moc nefungoval, by se asi Max a jeho kolegové zachovali už dříve jinak, než jak se zachovali po prvních problémech. Já si to dávám jako takový western z budoucnosti. S nostalgií si to klidně jednou za pár let klidně zkouknu. V té době nic podobného nebylo! Super Béčko! Plná nádrž na pětku! ()

Morlor69

Přichází doba temna, kdy je situace ve světě napjatá a na pokraji globálního chaosu. Stoupá kriminalita a je stále těžší s ní bojovat, hlavně na silnicích, kde se objevuje stále více pouličních gangů. Max Rockatansky, jehož role se ujal ještě neznámý mladičký Mel Gibson, je stále pod větším tlakem a rozhodne se opustit řady policie. Tyto plány jsou pro něj však ztraceny, když se na scéně objeví motorkářský gang, který žádá odplatu za svého mrtvého bratra, kterého Max zbavil utrpení života. Max přichází o to jediné co kdy měl, svojí rodinu. Bezmoc a hněv jsou jeho motorem, oprašuje svojí starou koženou kombinézu a chytá zákon do svých rukou. Nyní nemá už co ztratit. Tento příběh, který zní jako nějaké špatné klišé tomuto snímku s překvapením vůbec neuškodil, právě naopak! Roli, s kterou se Mel Gibson prosadil a stal se tak známým, si tento herec přímo užil,je to vidět jeho hereckým nasazením. Psychologický půvab děje a nenucené citové scény jsou příjemným zbarvením celého filmu, který rád všem doporučím. ()

Raziel811

Ve své době možná přelomový film, ale dneska? Blbost na entou. Bez logiky, bez slušných dialogů a o nějakém herectví nemůže být ani řeč. Tomuto filmu nepomůže ani nostalgie ani Mel Gibson. ()

Wez

Jeden z nejlepších filmů,jaký jsem kdy viděl-na dnešní dobu může vypadat trochu nezáživně,jenže toto veledílo je starý přes třicet let-a co bych ale vyzdvihl není ani tak hlavní hrdina,jako spíš výběr záporňáků,kteří opravdu vypadají šíleně(stejně jako i v druhém díle)-nahánějí strach a jsou nevyzpytatelní už jen tím,že se objeví-the Toecutter a jeho gang jsou opravdový psychopati,od kterých člověk opravdu neví,co může očekávat,stejně tak se i chovají a jednají-i když film má chvilkama hlužší místa,za mě max počet bodů-prostě nádhera-a i když ho znám už na zpaměť,vždy se na něj těším. ()

svist10

Já vím, že tomu filmu je už 35 let (a troufnu si tvrdit, že to tehdy bylo v kinech asi docela zjevení), ale přiznám se, že jsem měl na něj podstatně odlišné vzpomínky. Něco zůstalo. Charismatická hlavní postava, syrové honičky, ve kterých hraje podstatnou roli zvuk, odpudivé zjevy motorkářů. Ale zatímco úvod je libový, a třeba Maxův příchod na scénu vyvolal husí kůži, tak o závěru se to říct nedá. Pouhá koláž záběrů a finální zúčtovaná, která v podstatě není, je trpkým zklamáním. Nostalgie je mrcha, ale tohle hodně bolelo. ()

Pythonator

Příšerně ukuchtěný mix několika žánrů s nesnesitelně dlouhým prologem. Celé je to jen taková nudná předehra pro ty další opravdu postapo filmy s Maxem. ()

Gluminator

Tohle je snad první film, co jsem nedokoukal. To je fakt otřesná krávovina, šílená hudba naprosto nesedící do děje a mě se snad zdá, že sám režisér musle bejt na drogách, tohle snad ani není možný. Děs běs ()

DannyBurino

Celkem to ujde i když trochu přeceňovaný,smrt záporáků celkem neuspokojivá, hudba otravně divná, ale těším se na pokračování a doufám že akce bude lepší. ()

Zemřel herec Hugh Keays-Byrne

Zemřel herec Hugh Keays-Byrne

02.12.2020

Ve věku 73 let včera opustil filmový svět australský herec Hugh Keays-Byrne. Informaci zveřejnil jeho zástupce a později ji na svém facebookovém profilu potvrdil i dlouholetý přítel a spolupracovník,… (více)

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary

25.06.2014

Filmaři z Austrálie nezahálí

Filmaři z Austrálie nezahálí

22.06.2014

Asi nejvýraznější australský režisér a scenárista současnosti David Michod má napilno. Jeho očekávaný Rover, který Quentin Tarantino označil za mistrovské dílo a nejlepší post-apokalyptický film od… (více)

Pattinson je tak trochu Šílený Max

Pattinson je tak trochu Šílený Max

27.07.2012

Možná šílí i kvůli bulvárem propírané nevěře Kristen Stewart s režisérem Sněhurky a lovce Rupertem Sandersem, ale to nechme stranou. Filmy nás pořád zajímají víc než drby. Robert dělá všechno pro to,… (více)