Šílený Max

Ve zpustošené zemi blízké budoucnosti vládne silnicím divoký motorkářský gang. Řádí v ulicích, terorizuje nevinné civilisty a strážcům zákona se jen směje do očí. Jednoho policistu ale podcení. Když motorkáři brutálně napadnou nejlepšího přítele a rodinu Maxe Rockatanskyho (Mel Gibson), změní se Max v běsnícího šílence, který žije jen pro jediné - pro pomstu. (Magic Box)

ManiacJack

Nekonečně dlouhé, jako pravítko rovné silnice. Rudý písek a řvoucí vidlicové osmiválce australských MuscleCars. Debutující Mel Gibson a rošťácky bezstarostný Steve Bisley. Pro fanouška motorů a automobilových honiček naprostá povinnost. Těžko popsatelná znekliďnující atmosféra permanentního nebezpečí. Riziko číhá na každém kilometru. Jen pár odhodlaných bláznů v kožených uniformách ještě vzdoruje bandám silničních pirátů. Jak jsem tenhle film jako kluk žral! O dvojce ani nemluvě... Jak postupuje choroba dospělosti vůbec nic se na tom nemění. Jen si víc všímám "skutečně dělaných" kaskadérských kousků a v porovnání s dneškem nádherných honiček se skvěle dramatickou, ale nic nemaskující kamerou. Nízký rozpočet tomuhle filmu spíš prospěl, alespoň ho nezmotali v nějaký hloupý spektákl. ()

JARDAHONDA

Kultovní akční trilogie aneb kariéra Mela Gibsona se otevírá.. Max - co by policista bojuje proti zločinu na silnicích. Po té co zabije gangstera nočního jezdce. Toecutter s jeho bandou si to nenechá líbit a začnou se mstít. Max odejde od policie a vydají se spolu s ženou a synem na cestu po Austrálii. Toecutter je pronásleduje a Maxovu ženu a syna na silnici chladnokrevně zabijou. Max ztratí všechno co pro něho mělo smysl a začne se chladnokrevně mstít.. ()

sOlaR

Co k tomu říci, film z roku 79, nic moc jsem nečekal. Ale skvělá atmosféra a začínající Mel mne doslova vtáhli do dějě. Čekal jsem o dost horší snímek, bylo možná tak místy nemastné a neslané až to bylo úžasný. Rozhodně musím říci, že pokračování Mad Maxe jsou lepší postapokaliptickou chuťovkou pro dívaka. Avšak todle je pro mne nestárnoucí klasisa a akcí nabitý snímek. Nic moc nemohu vytknout. 5/5 ()

pan Spock

Jako malej kluk jsem měl samozřejmě akční filmy rád. Hltal jsem je po desítkách. Nebylo jich moc, co bych neskouknul. Ovšem Mad Maxe jsem až do dnešního dne neviděl. Netuším vlastně přesně proč tomu tak bylo. Mela Gibsona mám rád, sci-fi mám rád taky. Tak proč se mi tak úspěšně vyhýbal? Možná to bude tím hrozným přebalem na staré VHS co ležela na pultu videopůjčovny:) No ale časy se mění a já po necelých třiatřiceti letech tuhle klasiku akčního žánru konečně viděl. A abych se přiznal, úplně ten pravý šálek kávy to pro mě nebyl. Víc jak polovina filmu je věnována jakémusi uvedení nás do děje a seznámení s hlavními postavami. Na samotné Maxovo šílení tak zbyde až příliš málo času, než by si zasloužil. Záporáci jsou poměrně nezajímaví a působí spíš jako partička chovanců dr. Chocholouška. Honičky a kaskadérské výkony jsou ale dobré, s ohledem na rozpočet. Atmosféra se taky podařila, stejně jako australské exteriéry. Skladatele soundtracku bych ale pověsil na hák do průvanu, protože byl dost rušivý. Takže co dodat závěrem - zrodila se tu jedna klasická postava své doby (a jedna herecká hvězda), mezi moje oblíbené ale asi patřit nebude. ()

Fraktální

Hudba epická jak z hvězdných válek když na scénu přijde Darthvader.... Atmosféra syrová jak v Mechanickém pomeranči, ale zbytek tak nějak vyšumí... ...mě hlavně vadí když jsem do něčeho hozen a na první pohled nerozeznám do čeho. Postavy často jezdí z Prahy do Mělníka přes Brno(obrazně řečeno) ()

bloks

Film sice vyzera lacno, ale aj tak je skvely. Dej je napinavy - z toho gangu ide fakt strach, nahanacky prekonali tu dobu. Drsnost tohto filmu niekedy sokuje. Aj ked je to starsi film, tak ma rychly spad. Z trilogie urcite najlepsi film. ()

virus5161

Na videu, tak ve dvanacti, nemuzu dat min, i kdyz jsem tuhle jak byl ve Varech videl asi deset minut znova a uz bych na to asi nekoukal. Dal bych spis vic,i kdyz si to nepamatuju. ()

josezuna

neviem, či je to tým, že tento film má už pekných pár rokov, či je to tým, že je skutočne scénaristicky až moc jednoduchý. a to som napísal veľmi slušne. len jeden príklad, keď sa hlavná predstaviteľka odíde kúpať a slniť na blízku pláž, pričom absolútne scénar odignoruje, že má malé dieťa, ktoré je ponechané napospas. a následne sa dieťa stane stredobodom pozornosti. no neviem, ako to mám chápať, lebo je to priam vypuklo nepochopiteľné. ale Mel Gibson je skvelý. ()

Mat.t

Štyri alternatívy Millerovho postapo šialeného sveta. Toto je tá prvá. Otváracia, základná, bez väčšieho odviazania. No vedúca k tej lepšej, vylepšenej, druhej alternatíve. ()

Setkon

Tak čekal jsem tedy ledacos, ale zřejmě jsem při jménu Mad Max, té údajně úžasně nápadité bláznivé prkotině z osmdesátých let přehlédl, že tohle je z konce let sedmdesátých, v poušti se to víceméně neodehrává, vlastně ani po konci světa… Načež jsem zjistil, že je jich víc než jeden… a že tenhle s tím druhým, pořádným nemá atmosféricky moc společného. Docela jistě není ani dokonalý, ale „jen“ o hvězdičku méně dát nemůžu, protože… Jakže měl být Gibson šílený tady? ()

mpet

Film, který má delší úvod než samostatný děj. Vždyť to má být film o pomstě Maxe, který ztratí všechno, včetně rozumu, a který se vydává na krvavou pouť. No vono to vlastně tak i je jenom bohužel to trvá hodinu než se k tomu dostaneme a to je o dost víc než by si diváci přáli. ()

Tachomania

Nízkorozpočtový béčko, které otevřelo cestu k vzniku celé trilogie (letos následované dalším dílem, který ale pouze využívá univerzum původních filmů). Ve svojí době film nabídnul neskutečné silniční honičky a z Mela Gibsona udělal hvězdu. Film se stal inspirací pro řadu jiných projektů (např. hra Fallout). ()

Zemřel herec Hugh Keays-Byrne

Zemřel herec Hugh Keays-Byrne

02.12.2020

Ve věku 73 let včera opustil filmový svět australský herec Hugh Keays-Byrne. Informaci zveřejnil jeho zástupce a později ji na svém facebookovém profilu potvrdil i dlouholetý přítel a spolupracovník,… (více)

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary

25.06.2014

Filmaři z Austrálie nezahálí

Filmaři z Austrálie nezahálí

22.06.2014

Asi nejvýraznější australský režisér a scenárista současnosti David Michod má napilno. Jeho očekávaný Rover, který Quentin Tarantino označil za mistrovské dílo a nejlepší post-apokalyptický film od… (více)

Pattinson je tak trochu Šílený Max

Pattinson je tak trochu Šílený Max

27.07.2012

Možná šílí i kvůli bulvárem propírané nevěře Kristen Stewart s režisérem Sněhurky a lovce Rupertem Sandersem, ale to nechme stranou. Filmy nás pořád zajímají víc než drby. Robert dělá všechno pro to,… (více)