Šílený Max

Ve zpustošené zemi blízké budoucnosti vládne silnicím divoký motorkářský gang. Řádí v ulicích, terorizuje nevinné civilisty a strážcům zákona se jen směje do očí. Jednoho policistu ale podcení. Když motorkáři brutálně napadnou nejlepšího přítele a rodinu Maxe Rockatanskyho (Mel Gibson), změní se Max v běsnícího šílence, který žije jen pro jediné - pro pomstu. (Magic Box)

veverysiak

Nemožno to nazvať inak ako amatérskym filmom po všetkých stránkach, napriek tomu sa stal kultom a zrodil jednu z najjagavejších hviezd akčného neba, dnes sa na väčšine scén pousmejeme, ale onehdy to bola bomba, ktorú bral každý smrteľne vážne, takže 65%. ()

Muf911

Teda na kultovní snímek dost bída - i když uvážím, že je to australský film a dobu vzniku. Příšerná dramatická hudba, nelogické motivace a prostředí filmu, předvídatelný děj a příšerně šablonovitá zápletka. Jediné, co je zajímavé, jsou ta auta a motorky. ()

japekli

Můj první akčňák, kterej jsem viděl. Sci-fi sice není v moji oblibě, ale tenkrát jsem oddělal kazetu, ovšem dnes bych to zařadil do b-čka. ()

bmx6

Na Šíleným Maxovi už ujíždím pěkně dlouho,ale dvojka je bezpochyby lepší.Mel Gibson je tu ještě mladík a vypadá skvěle. ()

Scaevola

Drtivě mne minula kultovnost (a postapokaliptičnost!) tohoto snímku, byť dokáži pochopit surovou poetiku prázdných silnic a dobře nasnímané honičky rychlých strojů. Podivná zápletka odehravší se v poslední půlhodině, do níž je nacpána (spoiler) vražda rodiny i nekompromisní odplata, mě však neudržela v patřičné pozornosti a toporný výraz Gibsonův také ničemu nepomohl. Jsem zvědav na další díly. ()

Delmondo

Tak tady nám Mel poprvé zešílel, nemá to sice ještě ty grády druhýho dílu, ale jako rozjezd série to bylo skvělý. ()

Jack_F.

Abychom pochopili a docenili toto veledílo je třeba na to jít jako gang čůráků a malej Johnny....a to pořádně se zfetovat, znásilnit nějakou buranskou brunetu(jakože fiknul bych ji), přejet pár dětí a totálně si ředidlem odpařit těch pár mozkových závitů. Ale skoro jsem myslel, že to točil Raimi...alespoň dle těch vykulenýh očí ala lesní duch. :D:D ()

Drakersss

Mad Max: Zběsilá Cesta tento film mě donutil podívat se na předchůdce, samozřejmě jsem nečekal takovou jízdu ale možná jsem měl očekávaní trošičku jinde. V Mad Max 1 čekáte akci a když jí dostanete tak brzy přichází ten fakt že je vlastně konec filmu. Zbytečně natahovaný děj začne nudit ale přece jen vás dokáže udržet napjatého a zvědavého. Dlouho jsem se rozhodoval zda mám dát dvě nebo tři hvězdy, nakonec jsem se ale uchýlil k druhé variantě jenom kvůli Mel Gibsnovi. ()

Sunwheel

Film som si pozrel znova aj po rokoch a stále môžem skonštatovať, že je to akési nutné zlo, vďaka ktorému vznikli pokračovania. Absolútne tupé. nelogické a už vôbec nie sci-fi. Ale v tej dobe a točené v podmienkach aké to malo to mohlo ohúriť. No dnes neobstojí na ničom. ()

david141474

No, film je neuvěřitelně zdlouhavej. To je to nejlepší co film vystihuje. Mel Gibson byl celkem solidní v roli Maxe a to je tak všechno. Děj je hrůzostrašně pomalej. Postavy nezajímavý, krom Mela Gibsona. Herci nezajímavý, krom Mela. Soundtrack ani nezazněl. Efekty, takový nic moc. Poslední scéna filmu se smrtí a vybuchnutí auta byla skvělá. Výbuchů je ve filmu dost, ale není to moc pěkný. 6,5/10 Za Mela Gibsona. ()

Salvator

Šílený Max by nebyl úplně špatný, kdyby Hugh Keays-Byrne a jeho parta nebyli jak padouši z filmů s dvojicí Spencer a Hill. ()

Zemřel herec Hugh Keays-Byrne

Zemřel herec Hugh Keays-Byrne

02.12.2020

Ve věku 73 let včera opustil filmový svět australský herec Hugh Keays-Byrne. Informaci zveřejnil jeho zástupce a později ji na svém facebookovém profilu potvrdil i dlouholetý přítel a spolupracovník,… (více)

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary

25.06.2014

Filmaři z Austrálie nezahálí

Filmaři z Austrálie nezahálí

22.06.2014

Asi nejvýraznější australský režisér a scenárista současnosti David Michod má napilno. Jeho očekávaný Rover, který Quentin Tarantino označil za mistrovské dílo a nejlepší post-apokalyptický film od… (více)

Pattinson je tak trochu Šílený Max

Pattinson je tak trochu Šílený Max

27.07.2012

Možná šílí i kvůli bulvárem propírané nevěře Kristen Stewart s režisérem Sněhurky a lovce Rupertem Sandersem, ale to nechme stranou. Filmy nás pořád zajímají víc než drby. Robert dělá všechno pro to,… (více)