Záhada Blair Witch

• USA The Blair Witch Project (více)
Horor / Mysteriózní
USA, 1999, 81 min (Special Edition: 86 min, Alternativní 78 min)

V říjnu 1994 se záhadně ztratili v lesích poblíž Burkitsville v Marylandu tři studenti při práci na dokumentárním filmu. O rok později byl nalezen materiál, který natočili... Mystifikační horor o tajemné kanibalistické příšeře, který zaznamenal mimořádný komerční úspěch, stál pouhých 25 tisíc dolarů, přičemž utržil přes 240 milionů dolarů. (Magic Box)

Mick

...tak se přiznám že mne tento dnes již "kultovní" bijáček až tak moc nedostal. Ovšem netradiční způsob podání tématu, autentičnost a i atmosféra si žáda alespoň odměnu ve formě three stars :). Ale jdu se kouknout na Osvícení... ()

Wovo

Otec všech Paranormal Activities a podobných pokusů o vytvoření dobrého hororu, ale žádný z nich nedosáhl takové kvality a úspěchu jako tento film. The Blair Witch Project jsem tvůrcům sežral i s navijákem, bál jsem se od prvního tajemného zvuku a posledních pět minut jsem si málem zakrýval oči, jako když jsem byl malej. A i přestože vám Heather a spol. lezou na nervy, doufáte, že to všechno nakonec dobře dopadne. ()

adakraj

HA velie oblíbený hororový kousek od pana Sáncheze a Myricka. I když je to natočený jednou osobou, respektive styl kamera v ruce a deme točit, tak mě velice a mile překvapil. Škoda, že druhý díl už nepokračuje stejně. ()

McMastamind

Bohužel, fakt nemůžu jinak. Dlouho jsem se těšil na tu atmosféru a strach, o kterém všichhni tak básní a co jsem dostal? Uječenou píču trpící zjevně chronickými záchvaty histerie až epilepsie, neschopného ňoumu, navíc sraba a nějakýho burana, co je furt strašně nad věcí. Pak trochu praská v lese dřevo (spali jste někdy v lese? To dřevo tam prostě opravdu PRASKÁ) a najdou hromádky kamenů a nějaké panenky. Všichni jsou z toho totálně vystrašený, protože slyšeli něco o čarodejnici a do toho se ztratí pan Buran. Pak se chvíli hysterčí, aby přišel závěr, bez kterého bych dal Blair wich odpad! Ten konec mě napnul, bál jsem se a vůbec i to vyvrocholení s malým otazníkem není vůbec špatné. Ale jinak nic. ()

Boudyy

Je jasné, že za 25 tisíc dolarů s amatérskou kamerou nelze natočit nic moc a je dobře, že se toho tvůrci chopili takto a natočili vlastně dokument. Je to na své poměry výborný film, pochybuju, že se z toho dalo vytřískat více, avšak za hysterční a nelogické chování posav jednu ubírám. ()

lobodlak

Fakt dík. Ještě, že už nejezdím na tábory, bo po tomhle by mě nikdo na noční "stezku odvahy" nedostal.... A taky už si nikdy neužiju procházku lesem jako dřív. ()

cress

Čakal som viac, ale aj tak som sa bál. Dúfam, že toto je prvý film pri ktorom bol použitý pohľad z prvej osoby lebo inak nevidím dôvod na označenie snímku ako kultový. ()

PAVLIS

To nejdůležitější na hororech, mrazivou atmosféru, jsem tentokrát nějak nepocítil. Možná protože jsem za celou dobu vlastně nezískal dojem, že už jde opravdu do tuhého. Těžko říct, jestli to bylo tím lesem, který vypadal spíš jako lesopark u nás za městem nebo pro mě nedostatkem čehokoliv opravdu strašidelného. To, že jsem dopředu znal poslední záběr filmu asi také moc nepomohlo. Nakonec jsem si odnesl jen bolavé oči z roztřesené kamery a hysterický řev hlavní hrdinky v hlavě... ()

Horxus

Jak může mít film s tak velkým množstvím černa tolik megabitů? Nad tímhle jsem přemýšlela celých 79 minut, než se v posledních deseti vteřinách filmu začalo něco dít. Za celou dobu jsem se ani jednou nelekla a na konci jsem se zařekla, že na horory točené ruční kamerou už nikdy koukat nebudu. Slabé 2*, stejně jako REC, za neskutečně příšernou Heather, ani jednu lekací scénu a rozklepanou kameru. Seriously, koukali jsme všichnj na ten samej horor? ()

J*A*M*B*O

Horor, ktorý mal taký neuveriteľný peňažní obrat, že tomu doteraz neverím. Samozrejme, že to bola kvalitka a od ostatných hororov sa líši svojou precíznosťou, ale až taký dobrý horor som od toho nečakal. Bolo to veľmi dobre zamaskované a malo to veľmi dobrý príbeh, na ktorý skočilo milióny ľudí. Musím uznať, klobúk dole. Dávam 9/10 bodov. ()

Eruzione

Bohužel, POINTA je to, co na filmech nejvíce vyžaduji. A to i u hororů. Z tohoto filmu jsem žádnou pointu nepochytil. Nebyl jsem při sledování sám, takže jsem se nebál, ale věřím, že o samotě by to bylo horší. ()

1mara2

Doteď pořád moc nechápu, proč z toho bylo ve svý době tolik lidí tak vystříkanejch. Co se musí uznat, na to, že to je natočený za pár peněz, z toho vyždímali autoři docela dost. Ale vůbec jsem se nebál, jediná dobrá scéna je podle mě ta závěrečná. A ta holka mě v průběhu celýho filmu poměrně dosti srala. ()

helrohir

Ja neviem. Moje očakávania boli kvôli všeobecnému ošiaľu a kultovému statusu tohto filmu pomerne vysoké, ale splnené boli viac menej len s polovice. Tých hádok a putovania tam bolo až príliš a toho ostatného (a podstatného) pomenej. Budovanie atmosféry sa tvorcom podarilo, počas tých nočných táborení som sa trocha aj bál, ale filmu podľa mňa chýbali nejaké skutočne desivé scény. Hlavne v závere som očakával vyvrcholenie starostlivo budovanej atmosféry, ale napokon som bol sklamaný. Škoda. ()

PATWIST

Nízkorozpočtový horor na ktorý som sa pozeral s väčším očakávaním no na konci sa nič prevratné neudeje, neuvidíte vraha, väčšinou scény v noci, roztrasený obraz keďže to natáčajú akoby vlastnou kamerou (Shaky cam). Na ten rozpočet si zaslúži 2* ()

Nalimator

Jednoduché, ale když přistoupíte na jejich hru a nehledáte mouchy, tak i působivé. Líbilo se mi, že nevyskakovali nějaké trapné lekačky, nebo zelení mužíčci v někde v zádu v křoví a drželi to stále v uvěřitelné rovině. ()

Záhada Blair Witch má pokračování

Záhada Blair Witch má pokračování

24.07.2016

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010

Paranormální příběh jednoho filmu?

Paranormální příběh jednoho filmu?

22.09.2009

Horor Paranormal Activity se očividně pokouší navázat na úspěch nízkorozpočtových hitů typu Záhada Blair Witch, Saw či aktuální District 9. Jak? Promyšlenou kampaní, která buduje mýtus… (více)