poster

Kletba Blair Witch (TV film)

 • Česko

  Záhada čarodějnice z Blair

 • USA

  Curse of the Blair Witch

Krátkometrážní / Horor / Mysteriózní

USA, 1999, 44 min

 • Bloody13
  ****

  Tohle byl geniální tah! Nedokážu si představit lepší a údernější reklamní kampaň pro veleúspěšnou Záhadu Blair Witch, než právě dokument, jenž tvůrci chytře umístili do televizí po celém světě, a to navíc krátce před premiérou filmu. I já měl tu možnost ho zavčas vidět, i já samozřejmě na celé to divadlo naletěl a hnal se do kina, abych zjistil, jak se to s tou skupinkou filmařů vlastně má. Curse of the Blair Witch je samo o sobě hodně znepokojující, strašidelné rozvíjení příběhu, ohlédnutí do "minulosti" proslulé bosorky a s ní souvisejících událostí. O přiložení do rozpáleného kotle se ke všemu postaraly internetové stránky blairwitch.com, jež oheň jenom rozdmýchaly. Zkrátka, dvojice Sánchez/Myrick dotáhli kampaň k jejich mystifikačnímu hororu do absolutní dokonalosti.(4.8.2011)

 • Pítrs85
  ****

  "Dokumentární" film, který v Americe pustili divákům ještě předtím, než se začala v kinech promítat samotná Záhada Blair Witch, čímž si vytvořili skvělé podhoubí k tomu, aby i ti největší skeptici uvěřili, že to, co sledují na velkém plátně, je skutečně pravda... Dokument jako takový je natočen, ostatně jako samotný film, hodně věrohodně a co je důležité, i velmi zajímavě, odkrývá tajemství čarodejnice z Burkittsville napříč staletími, dočkáme se i interview se samotným Rustinem Parrem a na jeho konci dojde i na pár informací ohledně vyšetřování oněch tří zmizelých studentů-filmařů, jejichž poslední dny vidíme v Záhadě BW. Opět musím zvednout oba palce za tu pečlivost a vůbec vytvoření vlastního světa dvojicí Myrick-Sánchez, který je natolik uvěřitelný až z toho mrazí...(27.6.2013)

 • Avathar
  *****

  -"Pán Parr, prečo ste to urobili?" -"V hlave som počul hlasy..."____Mimoriadne pútavý "dokument" pri ktorom som sedel bez dychu skoro rovnako, ako pri filmovej Záhade Blair Witch. Obsahuje mnoho zaujímavostí, informácií pre lepšie pochopenie filmu. Ak vás napríklad zaujíma ako vyzeral Rustin Parr ( vrah siedmych detí, ktorý vraždil na príkaz čarodejnice ), tak tu si môžete dokonca pozrieť časť súdneho procesu s ním! Nechýbajú niektoré nepoužité zábery, rozhovory s odborníkmi, historikmi, alebo policajtami. Uvidíte množstvo dobových dokumentov či ilustrácii a dokonca aj sčítanie ľudu mestečka Blair (ktoré v skutočnosti nikdy neexistovalo) s menom Elly Kedwardovej, teda blairskej čarodejnice :). Dočkáte sa podrobného prerozprávania legendy, až po samotný film. Perfektne premyslený, prepracovaný a vypiplaný "background," pri ktorom len zamrzí, že nie je pravdivý :)(5.7.2006)

 • Gardenboy
  *****

  Aj napriek tomu, že ide iba o fiktívny dokument (popisované udalosti sa v skutočnosti nikdy nestali, mestečko nikdy neexistovalo a Rustin Parr je vymyslený a celý dokument má za úlohu "priblížiť" udalosti okolo toho čo sa deje v hlavnom filme) je spracovaný takmer dokonale. Ľudia neznalí veci bezproblémov uveria.(6.5.2005)

 • Teabag
  ***

  Zdá se mi, že Curse of the Blair Witch je prostě jen dvakrát nastavovaná kaše. Ani se mi příliš nelíbí označovat tenhle film za dokument. Je dokument třeba první půlka District 9? Blair Witch Project je parádní a originální horor sám o sobě. Tohle už nemá zapotřebí. Přesto dávám 3*, protože nemůžu popřít, že tenhle "dokument" je prostě zpracován dobře.(20.5.2011)

 • - Bill Dreggors, ktorý hrá Billa Barnesa, historika Burkittsville, je skutočný historik. (Avathar)

 • - Vo filme sa hovorí, že dom Rustina Parra bol vypálený. Fanúšikovia však vedia, že posledné scény Záhady Blair Witch (1999) sa odohrávali práve v jeho dome. Tvorcovia to neskôr vysvetľovali ako časovú slučku. (Avathar)

 • - Frank Pastor, ktorý si zahral sériového vraha Rustina Parra, nebol školený herec. Predtým ako dostal túto úlohu, pracoval v spoločnosti Haxan ako záhradník. (Avathar)