poster

Kletba Blair Witch (TV film)

 • Česko

  Záhada čarodějnice z Blair

 • USA

  Curse of the Blair Witch

Krátkometrážní / Horor / Mysteriózní

USA, 1999, 44 min

 • Ramirez85
  ****

  "Dokumentární" film, který v Americe pustili divákům ještě předtím, než se začala v kinech promítat samotná Záhada Blair Witch, čímž si vytvořili skvělé podhoubí k tomu, aby i ti největší skeptici uvěřili, že to, co sledují na velkém plátně, je skutečně pravda... Dokument jako takový je natočen, ostatně jako samotný film, hodně věrohodně a co je důležité, i velmi zajímavě, odkrývá tajemství čarodejnice z Burkittsville napříč staletími, dočkáme se i interview se samotným Rustinem Parrem a na jeho konci dojde i na pár informací ohledně vyšetřování oněch tří zmizelých studentů-filmařů, jejichž poslední dny vidíme v Záhadě BW. Opět musím zvednout oba palce za tu pečlivost a vůbec vytvoření vlastního světa dvojicí Myrick-Sánchez, který je natolik uvěřitelný až z toho mrazí...(27.6.2013)

 • SOLOM.
  **

  Opravdu nelze upřít režisérskému duu Myrick / Sánchez, že dokázali oblbnout velké množství lidí na ono kouzelné slůvko (dnes už to používají všichni u každého pátého filmu) „Podle skutečné události“. Když film Blair Witch Project vylezl na svět, akorát jsem končil základku. V té době o něm mluvil snad každý v mém okolí. Všichni z něho byli připosraní, byli na něm několikrát v kině – jen já jej označoval za sračku. Dodnes si drží čestné místo v TOP 10 kouscích, které nesnáším. Ovšem je pravdou, že lepší než trailer je mnohem působivější natočit pseudodokument – alespoň co se reklamy týče a pustit ho do světa ještě před premiérou samotného filmu. Když ona mediální bublina splaskla a pravda vyšla najevo, musel jsem se jen smát – další masáž „inteligence“ lidí však dosáhla svého. Všem příznivcům filmu se tento dokument bude dozajista líbit, alespoň si rozšíří obzory, dozví se nové informace a vyslechne si pár „fake“ rozhovorů. Ani se mi do něj moc jít nechtělo, ale tak když už ho mám doma…Každopádně je to lepší než celý film, protože je to kratší…(13.8.2014)

 • Avathar
  *****

  -"Pán Parr, prečo ste to urobili?" -"V hlave som počul hlasy..."____Mimoriadne pútavý "dokument" pri ktorom som sedel bez dychu skoro rovnako, ako pri filmovej Záhade Blair Witch. Obsahuje mnoho zaujímavostí, informácií pre lepšie pochopenie filmu. Ak vás napríklad zaujíma ako vyzeral Rustin Parr ( vrah siedmych detí, ktorý vraždil na príkaz čarodejnice ), tak tu si môžete dokonca pozrieť časť súdneho procesu s ním! Nechýbajú niektoré nepoužité zábery, rozhovory s odborníkmi, historikmi, alebo policajtami. Uvidíte množstvo dobových dokumentov či ilustrácii a dokonca aj sčítanie ľudu mestečka Blair (ktoré v skutočnosti nikdy neexistovalo) s menom Elly Kedwardovej, teda blairskej čarodejnice :). Dočkáte sa podrobného prerozprávania legendy, až po samotný film. Perfektne premyslený, prepracovaný a vypiplaný "background," pri ktorom len zamrzí, že nie je pravdivý :)(5.7.2006)

 • Scaevola
  ***

  Je zajímavé, že doprovodný "autentický" dokument je povedenější než sám "nalezený" film. Samozřejmě to není o pocitu děsu, ale o pečlivém budování fikční mytologie, což je právě ten prvek, který na celém projektu oceňuji nejvíce. Formálně však dokument trpí všemi nedostatky podobných televisních děl - časté opakování již řečeného, nesouvislé přeskakování od jedné myšlenky ke druhé a nejvíce mne rozlaďují rozhovory s náhodnými účastníky, kteří nikdy nemají co říci.(2.10.2015)

 • Gardenboy
  *****

  Aj napriek tomu, že ide iba o fiktívny dokument (popisované udalosti sa v skutočnosti nikdy nestali, mestečko nikdy neexistovalo a Rustin Parr je vymyslený a celý dokument má za úlohu "priblížiť" udalosti okolo toho čo sa deje v hlavnom filme) je spracovaný takmer dokonale. Ľudia neznalí veci bezproblémov uveria.(6.5.2005)

 • - Frank Pastor, ktorý si zahral sériového vraha Rustina Parra, nebol školený herec. Predtým ako dostal túto úlohu, pracoval v spoločnosti Haxan ako záhradník. (Avathar)

 • - Jeden z inšpiračných zdrojov bola pre tvorcov skutočná legenda o Bellskej čarodejnici. Táto legenda je vo filme priamo spomenutá. (Avathar)

 • - Vo filme sa hovorí, že dom Rustina Parra bol vypálený. Fanúšikovia však vedia, že posledné scény Záhady Blair Witch (1999) sa odohrávali práve v jeho dome. Tvorcovia to neskôr vysvetľovali ako časovú slučku. (Avathar)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace